Jump to content
BulForum.com

Зимни гуми?


RIP

Recommended Posts

Споделете впечатления от опита си досега. За мен това ще е първият път когато се изправям пред дилемата, тъй като ми е първа кола. Засега съм се насочил към Dunlop SP Winter Sport 3D, но въпреки високите оценки, мненията които чета си контрастират доста.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
Yokohama, бута мивки!

Съгласен съм,че бута мивки,ама кърти и портфейли. :bgrin:

Аз също ще взимам зимни гуми и съм се спрял на следните марки:

GISLAVED модел EURO FROST 3 SILIKA

NOKIAN TYRES модел HAKKAPELIITTA 4

Специално GISLAVED ми ги похвали приятел,който е имал такива.

Link to comment
Share on other sites

Карах една зима с Yokohama. Ходих да е върта, да са туркалям на лео, на десно, минаал съм през секви пътища... Братче, Yokohama ROX. Чистача може да потвърди. :)

 

Потвърждавам веднага. Бяхме на гребната на една педя лед да се въртим нарочно, ама "гадните" гуми не дават... Ръчни, газ, спирачки...леко подхлъзва и захапва. Ако имам кинти, бих си взел Yokohama ;)

Link to comment
Share on other sites

А къде може да се видят цените за съответния модел гуми тъй като немога да го намеря ? Ако може да постнете сайтове с цени , защото и на мен се налага да " обувам " колата тази зима .

Link to comment
Share on other sites

Днес бях в център за автогуми Диана.

За този размер 165/70R14 взех следните цени за бр. с ДДС:

 

Йокохама F601 - 109.07лв.

Пирели SNOWCONTROL W190SC - 108.09лв.

Гиславед EURO FROST 3 - 78.41лв.

За Мишлен има три модела,първите два са ALPIN, а третия е SNOW ICE AGILIS61 на цени съответно от 127.76лв. 132.82лв и 201.94лв.

Клебер KRISALP HP 83.60лв.

Фаерстон WINHAWK -87.09лв.

Америка AMERICA SLC202 - 61.77лв.

Барум POLARIS 2 - 75.18лв.

 

Не знам на какъв размер си,но се надявам че съм те ориентирал горе долу с цените.

Link to comment
Share on other sites

А някой карал ли е с 18" зимата? Че ми идва по-евтино да си запазя джантите и да купя само гуми отколкото да взема 4 гуми и 4 джанти 16"... и то доста по-евтино. В момента са ми 215/45, а 16" са 205/60 - реално разликата в ширината не е кой знае колко голяма, но знам ли...

Link to comment
Share on other sites

А кога горе-долу мислите да си ги слагате, че гледам бая застудя, а и миналата година доста ядове брах в уникалния сняг и лед с несменените летни?Края на октомври/началото на ноември как ви се струва?

Link to comment
Share on other sites

Или Goodyear Ultra Grip 7+ или Dunlop SP Winter Sport 3D . Специално за първите (goodyear-a) две години ги карам и мога да ви кажа , че просто няма такава зимна гума ... миналата година на 8-ми декември там където се качих без вериги другите закъсваха , слагаха вериги . А за Dunlop-a съм чел и чувал доста добри неща , а и по принцип Dunlop си е Dunlop . И специално за тези 3D ламели квото съм чел звучи много обещаващо.

Link to comment
Share on other sites

Ами... Тая година може и по - раншко, щот ша имам ходене по баирите с таралясника. И най - вероятно ако преди Декември не е паднал сняг в Пловдив, Декември ще е.

Link to comment
Share on other sites

Виж и тази тема,има много комнетари и отзиви.

Лично аз съм с Дебика Фриго 2 (толкова ми позволяват финансите) ( били 1:1 с Гоодиар Ултра Грип 5)много стабилни,тествах ги тази година на 2 януари,по непочистената магистрал Тракия. Колата беше като залепена и си пердашех с 80-90 км,на фона на излетелите коли в канавките. :D :)

Link to comment
Share on other sites

Аз реших да "рискувам". Ще си остана с 18"-ките зимата и ще взема само гуми Nokian WR G2 225/40 или 235/40 (ако станат). И при двата случая са дори малко по-широки от сегашните ми 215/45 и уж зимата не е добре, но какво да се прави. Така ми идват около 1200 лв четирите, а ако трябва да взимам 16" джанти и гуми не ми мърдат поне 2500...

Link to comment
Share on other sites

Аз реших да "рискувам". Ще си остана с 18"-ките зимата и ще взема само гуми Nokian WR G2 225/40 или 235/40 (ако станат). И при двата случая са дори малко по-широки от сегашните ми 215/45 и уж зимата не е добре, но какво да се прави. Така ми идват около 1200 лв четирите, а ако трябва да взимам 16" джанти и гуми не ми мърдат поне 2500...

Аз преди 2 години си взех 4 зимни гуми с джантите за 1500 лева. На джантите специално ще направя снимки да ги видите. До сега не е имало някой който да каже, че това са стоманени. Уникални тазове имат. Гумите са Мишелин Алпин и съм мека казано доволен. Влизал съм в сняг който е по - дълбок отколкото е прага на вратата в горния си край. Като отворя вратата и ринех сняг. Нито веднъж не са ми занесли.

Link to comment
Share on other sites

тия гиславеди дето някой ги спомена в темата не ми изглеждат като лоша оферта...ако изкоча от някъде с 350 кинта бих взел 4 броя,ако пък ли не ще си перкам с летните,сефте :lol:

Link to comment
Share on other sites

тия гиславеди дето някой ги спомена в темата не ми изглеждат като лоша оферта...ако изкоча от някъде с 350 кинта бих взел 4 броя,ако пък ли не ще си перкам с летните,сефте :lol:

Само така. Ще стискам палци да съм по - далече от теб на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...