Jump to content
BulForum.com

Зимни гуми?


RIP

Recommended Posts

Mиналата година заложих на Yokohama AVS winter и съм изключително доволен :punk За разлика от доста други зимни гуми които съм карал,тези не са шумни,возят много комфортно и сцеплението им е на изключително високо ниво.Препоръчвам ги горещо :)

 

 

yokohama_avs_winter.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
спи спокойно - тази зима ще пропусна ски екскурзията до сараево :lol:

Да ама аз няма да пропусна прибиранията си до България...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм вече с Pirelli Aquamile p400 вече 2-ра година с тях няма мърдане колата от пътя нито при дъжд нито при сняг, нито на сухо (покарах и лятото малко с тях) ... само че става дума за малък размер 14'' иначе гумата струваше 94 лв.

Link to comment
Share on other sites

GoodYear UltraGrip 7+ миналата зима съм ги карал 20К км във всякакви условия и на -20 градуса, редуващи се с +14 само за минути, сняг, киша, лед и съм изключително доволен. С положително мнение съм и за Мишелин Алпин и за Йокохама, но бягай надалеч от разни Дебики, Ласи, Нокиани, Фулди и тем подобни. Имах възможност да ги сравнявам при равни условия разликата в сцепление на лед (доколкото все пак го има) е в пъти. Препоръчвам ти да си намериш едни железни 16-ки. От лугата алуминия корозира

Link to comment
Share on other sites

... Препоръчвам ти да си намериш едни железни 16-ки. От лугата алуминия корозира

Освен това еФтините алуминиеви джанти стават трошливи при големи студове.А и 205 ми се вижда широчка като размер,принципно за зимата е добре тясна и висока гума...

Link to comment
Share on other sites

А и 205 ми се вижда широчка като размер,принципно за зимата е добре тясна и висока гума...

Зависи от колата. При мен зимните също са 205. Толкова си препоръчва и производителя. Все пак са по - малки от летните.

Link to comment
Share on other sites

Аз по-малко от 205/60/16 не мога да сложа. В крайна сметка реших да заложа на този размер с Nokian WR G2. Около 200 лв на парче са, но ще поизчакам още малко да се застуди. Ще взема и нови джанти пак около тая цена и съм готов. На моите 18" се оказа, че няма да влезнат по-широки гуми, така че вариантът за 235 зимни отпада... ще поразпитам дали все пак 225/40 ще имат проблем.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм се ориентирал към Yokohama (мисля че ще паснат перфектно на Хондата ми :lol: )

 

Днес се обадих в Диана-та - ето и 1 ценичка от мен за следния размер:

 

Yokohama F601 :

175/65 R14 82T - 117.56 лв

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Някой да знае каде продават тази марка гуми. http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_...roducts_id/1954

Понеже ми трябва този размер а тази марка предлага най-доброто съотношение цяна качество .. има бая награди от аутобилд :) . Ако някой е слагал такав размер 215/45 R17 да каже каква марка колко пари. Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае каде продават тази марка гуми. http://www.avtogumi.bg/oscommerce/product_...roducts_id/1954

Понеже ми трябва този размер а тази марка предлага най-доброто съотношение цяна качество .. има бая награди от аутобилд :) . Ако някой е слагал такав размер 215/45 R17 да каже каква марка колко пари. Мерси предварително.

Мисля че Райчев предлагат HANKOOK.

Link to comment
Share on other sites

Миналата година ги взех същия размер от Гумицентъра срещу "Ален Мак" и по спомен с монтажа ми бяха под тази цена. Не съм сигурен, но все пак провери

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Я да вдигна малко темата.То и без тв'а вече идва сезона.Та решил съм да си купя тези гуми.Нека някой, който е запознат с модела да си каже мнението.В други форуми, чета все хубави отзиви.Да видим из нашия, какво ще измъдрим.

Link to comment
Share on other sites

http://www.tyretest.com/pkw_winterreifen/n...r_g2/index.html

 

Гледаш мненията под най-горното, което е общо, но понякога има мнения с оценки нула и затова си гледай отделните мнения т.е. оценки.

 

http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?deta...&sowigan=Wi

 

Тук цъкаш вдясно на линчетата за тестовете.

 

Aз ти препоръчвам Continental TS830 или Goodyear UltraGrip7+

Link to comment
Share on other sites

Goodyear UltraGrip 7+ ги препоръчвам горещо. Почвам трета зима макар, че ги бях предвидил само за две. Изцяло са съхранение качествата им както когато бяха нови. Поне на пипане де :)

Link to comment
Share on other sites

И аз сега ще почна втора зима с UG7+ - без никакви забележки, особено в комбинация с ESP :) Даже са по-тихи от летните ми Goodyear OptiGrip.

Link to comment
Share on other sites

Добри гуми са UG7+, но не мога да си ги позволя.Цена около 130лв./бр. ми идва малко нанагорно.Другата седмица отивам да се обуя, пък каквото сабя покаже.

Link to comment
Share on other sites

UG7+ уникална гума.

Миналата зима по магистралата, служебната кола се движеше перфектно, без никакви колебания...

Спрямо зимните гуми, с които карам личният си автомобил (БФ Гудрич), Ултра грипа има чувствително предимство!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
UG7+ уникална гума.

Миналата зима по магистралата, служебната кола се движеше перфектно, без никакви колебания...

Спрямо зимните гуми, с които карам личният си автомобил (БФ Гудрич), Ултра грипа има чувствително предимство!

 

 

Е на магистралата какви колебания да има. Остава да е било и сухо или поне сняг да е нямало. Дай да ги тестваме по баирите на Търново.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...