Jump to content
BulForum.com

Зимни гуми?


RIP

Recommended Posts

Аз миналата година си купих Continental ContiWinterContact TS780 - 175/75/13.

Платих ги по 112 лв гумата или общо 448 лв.

Живот и здраве да е, повече няма да си купя гуми различни от Continental!

 

При гумите не трябва да се робува на марки. Аз имам 4 зимни Continental 4x4 WinterContact 17-ки за по 400+лв. бройката и определено не съм доволен...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply
При гумите не трябва да се робува на марки.

 

То при всичко е така, но българина каквото си купи един път и вече цял живот все такова (дори и да е нещо смотано като форд или опел...)

Link to comment
Share on other sites

То при всичко е така, но българина каквото си купи един път и вече цял живот все такова (дори и да е нещо смотано като форд или опел...)

 

 

Хе хе. Понякога е точно така.

Link to comment
Share on other sites

Е, аз не съм от тези дето робуват на марките. Но веднъж ако си купя нещо и съм доволен много трудно го сменям. И не заради марката, а заради удобството, сигурността, поносимостта, приятното усещане (или нещо друго, зависи каква е стоката). Щото аз и от Лада-та си бях супер доволен, ама не си купих пак Лада.

А относно гумите - ще се перифразирам - за тази кола и този размер гуми определено не бих помислил за други.

 

А че има хора, които робуват на марки - така е и определено това не е много за предпочитане.

Link to comment
Share on other sites

Гиславед евро фрост. Миналата зима бях с тях, перфектно се държат на сняг. По отношение на гумите като изключим умения и др субективни фактори гиславеда е мн добър. Има и норд фрост но мисля че е за по студени и снежни зими от нашите условия тука.

А някой може ли да каже нещо за клебера - на заснежено и сухо как са?

Link to comment
Share on other sites

Гиславед евро фрост. Миналата зима бях с тях, перфектно се държат на сняг. По отношение на гумите като изключим умения и др субективни фактори гиславеда е мн добър. Има и норд фрост но мисля че е за по студени и снежни зими от нашите условия тука.

А някой може ли да каже нещо за клебера - на заснежено и сухо как са?

 

 

Аз съм карал с клебер крисалп мисля, че беше модела. Размерът беше 205/55/16 на задно предаване. Зимата не съм имал проблеми. Като колата е карана предимно в градски условия. Даже бих казал, че имат добра управляемост на сняг.

Link to comment
Share on other sites

сложих си кумхото и изчезнаха почти всички тропания, които ме вкарваха във филма, че съм успял да си разбия предницата за няма и 10 000 км. ама тъй е - ша гледам филми, кат не не правя простата връзка, че лятната гума се втърдява още под +15 градуса и е нормално да тропа повече. сигурно бая време щях да откарам в сервиза, докато разбера, че съм луд и що тропа.

 

кат понапредне сезона ще споделя впечатления от качествово на работа на корейците в каучуковите изделя.

Link to comment
Share on other sites

Гиславед евро фрост. Миналата зима бях с тях, перфектно се държат на сняг. По отношение на гумите като изключим умения и др субективни фактори гиславеда е мн добър. Има и норд фрост но мисля че е за по студени и снежни зими от нашите условия тука.

А някой може ли да каже нещо за клебера - на заснежено и сухо как са?

Аз съм с Nord Frost и съм много доволен. Доста хубава возия и доста добре се представят зимата :tongue

Link to comment
Share on other sites

И аз почнах да се чудя...

 

Първо между два размера - 205/60/15 или 185/65/15... ? Кое според вас е по добрия избор ?

И коя от по евтинките марки ще ми препоръчате? Аз мисля за Lassa...

 

Колата е Алфа 156... джелезо джанти :)

Link to comment
Share on other sites

Америка СЛЦ / America SLC 202 (не съм сигурен в номера обаче) около 80 лв чисто нова зимна гума 195/60/15.

 

И без това не са приоритет (лично за мен) на тая цена не можеше просто друго да се пласира където и да е.

 

______________________

 

Ахм, ето я http://www.diana-ltd.com/AMERICA-leki.html

 

И дали не бяха даже и по-евтини... не ходих аз да ги слагам и не съм сигурен. Но определено много по-евтини от каквото и да е друго. Вместо да се оборудвам с R16 всесезонни (еми да в Плд живея все пак и не обикалям планините с тази кола), тия зимни се оказаха варианта.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпрос относно зимните гуми. Под каква температура могат да се карат и над каква не трябва да се карат. Тоест ако климата е мокър и да кажем между 2-10 градуса цяла зима (под нулата през нощта около 20 дена в годината) и сняг вали рядко (но се случва и да има студени периоди), но дъжд вали много често (почти всеки ден). Добре ли ще е да сложа зимни гуми или да си карам на all-season цяла година

Link to comment
Share on other sites

На тоя климат дето го описа ботев няма смисъл от зимни. Само ще се парзаля на мокрото с тоя мек каучук. Всесезонните са идеални за мокро ,аз мойте съм ги карал и при -10 на сухо и не мисля че има няква разлика.

 

Нямах нерви да чета цялата тема - точно от тези някой има ли някви наблюдения ? Много ми е странна тази шарка за зимна гума. Обаче по тестове тая гума кърти доста големи марки а е сравнително евтина.

Link to comment
Share on other sites

Като примерен водач в началото на ноември смених летните гуми с 4 бр. нови Sava Eskimo S3, но съм разочарован от поведението им на сухо - особено при по-рязко изтегляне на някое кръстовище въртят, та се късат. :( Ще видя как ще се държат на сняг (ако изобщо завали тая година, че като гледам времето навън...). Всъщност част от превъртанията може да са заради това, че като за зимни гуми предпочетох да са по-тесни и по-високи от оригиналните, с които си върви колата (225Х50Х16) и поради това ги монтирах не на алуминиеви, а на железни джанти (пак заради зимния период), а гумите са 195Х65Х15.

 

П.П. Поне возията стана по-мека. :P Sava_Eskimo.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хора, помагайте. Къде мога да намеря зимни гуми втора употреба? Става въпрос за 195/55/15 или 195/60/15.

 

edit: намерих

Link to comment
Share on other sites

Като примерен водач в началото на ноември смених летните гуми с 4 бр. нови Sava Eskimo S3, но съм разочарован от поведението им на сухо - особено при по-рязко изтегляне на някое кръстовище въртят, та се късат. :( Ще видя как ще се държат на сняг (ако изобщо завали тая година, че като гледам времето навън...). Всъщност част от превъртанията може да са заради това, че като за зимни гуми предпочетох да са по-тесни и по-високи от оригиналните, с които си върви колата (225Х50Х16) и поради това ги монтирах не на алуминиеви, а на железни джанти (пак заради зимния период), а гумите са 195Х65Х15.

 

П.П. Поне возията стана по-мека. :P Sava_Eskimo.jpg

Ммм, не знам защо е това превъртане, да не би смеската да не прави добър контакт? Предполагам си ги взел чистак бърсак...странно. При мен с SLC America няма такова нещо. Само поведението в завой е по-нестабилно защото увеличих борда от 55 на 60 ама сцеплението е добро, даже сутрин на студено е усезаемо по-добро. И свирене до сега няма (почти ако не броим една изцепка моя).

Link to comment
Share on other sites

Какво ви е мнението за гумите Корморан (румъски Мишлен), които се продават в МЕТРО? Трябват ми за стар автомобил, който се кара рядко. Струва ли си да харча пари за тях, че нещо не хващам вяра на мамалигари?

Link to comment
Share on other sites

Нямам впечатления от тях, но съвет от мен ако е много стар и не се кара много заложи на всесезонни ;) грешни пари не вярвам да ти се дават за глупости.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...