Jump to content
BulForum.com

Зимни гуми?


RIP

Recommended Posts

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

абе хора как си избирате гумите? или си плащате за рекламите на марките?

 

едит: в адак ги няма почти всички марки от средния ценови диапазон, които ме интересуваха. аз накрая реших че на корейската ми кола се полагат корейски гуми и си поръчах KUMHO. ша ги видим.

Link to comment
Share on other sites

абе хора как си избирате гумите? или си плащате за рекламите на марките?

 

едит: в адак ги няма почти всички марки от средния ценови диапазон, които ме интересуваха. аз накрая реших че на корейската ми кола се полагат корейски гуми и си поръчах KUMHO. ша ги видим.

 

 

Ще останеш супер възхитен. Това е страхотна гума. Две зими бях с такива и просто нямат слаб момент.

В България обаче не са толкова известни. Това е най-големия корейски производител.

Link to comment
Share on other sites

Супервъзхитен няма как да остане, но за парите си не са лоши гуми, класа над дебики, ласи и други шитни. Подходящи са за нашата зима, защото са по скоро за сухо и студено, отколкото да газиш много сняг. На 2-3 санта сняг и киша обаче са добре.

Link to comment
Share on other sites

Някой карал ли е с Michelin Alpin?Някакви отзиви да даде,понеже мисля да сложа такива на колата 15".

Link to comment
Share on other sites

Е на магистралата какви колебания да има. Остава да е било и сухо или поне сняг да е нямало. Дай да ги тестваме по баирите на Търново.

Е, движехме се пред снегорините към Вакарел...

А на места снега извън коловозите си беше поне 10см..

А колата при 80-90 си стоеше много стабилно и имаше сцепление, само един фрилендър къса база с ролбари ни изпревари на горе... :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Слагай. Защо въобще питаш? :)

 

На 15 ще ти влезнат ли апаратите отпред?

Ами сега е с 15".И има съвсем малко място,но стават.На пролет мисля да си купя лети джанти 16",стига да има пари.

Link to comment
Share on other sites

Супервъзхитен няма как да остане, но за парите си не са лоши гуми, класа над дебики, ласи и други шитни. Подходящи са за нашата зима, защото са по скоро за сухо и студено, отколкото да газиш много сняг. На 2-3 санта сняг и киша обаче са добре.

 

Ами искам да кажа, че миналата зима с Кумхо с ДОТ 2000 година колата (Фиеста 1.8д.-1998 г) не спря никъде. От един паркинг тръгнахме заедно с чисто нова Октавия-дизел с нови Фулда-зимни беше обута по един баир аз го качих без проблем и пак се връщах, че имах работа наблизо, а онзи човек пробва всякакви чалъми и 3 часа поне докато не опесачиха не можа да издрапа. Моля да се има предвид, че Кумхо е на макс 65% от цената на Гудиър и Мишлен!

Последно една сутрин беше към -15 на 100 метра от къщи усетих, че нещо не е в ред. Слязох от колата - предната гума беше на джанта. След кратък размисъл на зверския студ реших да рискувам и близо 1 км. бавно до вулканизатора. Там момчето вика ликвидирал си я, но я свали, залепия и гумата още си е ОК. Та такива неща за Кумхото и дълбокия сняг.

Link to comment
Share on other sites

Хайде стига се превъзбужда! Точно и ясно съм го написал. Покарай малко истински гуми и ще разбереш какво съм имал предвид :)

 

Ами за мое щастие съм карал не самo с истински гуми като последните зимни модели на Йокохама и Мишлен ами и доста истински автомобили съм покарал като S600-2007г. и МL6.3 AMG-2008г. То е ясно, че там нещата са по- други.

Просто исках да кажа, че за цената която плащаш получаваш доста повече отколкото очакваш.

Аре със здраве. Слагайте зимните галоши вече.

Link to comment
Share on other sites

Много ми е смешно като чуя разни мнения тип "пред блока", че еди кой си с няква неизвестна марка гуми изкачил зимата най-големия наклон, а еди кой си с джип и гуми за сняг не успял... :)

 

 

Интересно ми е тоя МЛ63 с кви зимни гуми са го карали :D

Link to comment
Share on other sites

Много ми е смешно като чуя разни мнения тип "пред блока", че еди кой си с няква неизвестна марка гуми изкачил зимата най-големия наклон, а еди кой си с джип и гуми за сняг не успял... :)

 

 

Интересно ми е тоя МЛ63 с кви зимни гуми са го карали :D

Той е карал S600-2007г. и МL6.3 AMG-2008г., къде сме тръгнали да спорим с него :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Опа, извинете! Явно тука са събрани хора дето много насериозно се вземат.

Оставям Ви спокойно да се изявявате и да четете лекции на новобранците.

Пишман станах, че писах тук едно мнение за гуми.

Link to comment
Share on other sites

Просто не си уцелил пред кого да се правиш :lol:

Я виж тази темичка: https://www.bulforum.com/index.php?showtopi...62&hl=kumho виж и други темички на опонентите ти от темата и ще видиш, че никой не чете лекции на новобранците!

Link to comment
Share on other sites

Покарай малко истински гуми и ще разбереш какво съм имал предвид :)

 

Е нали ме беше посъветвал да покарам истински гуми, а после пък стах крив, че съм карал истински гуми и истински автомобили???????????

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех SAVA (Словенски са май ?!? ) 4-те с монтажа ми излезнаха към 170 евро демек 340 лева ... Баща ми си взе същите миналата година и ми каза , че е много доволен .

Link to comment
Share on other sites

Аз миналата година си купих Continental ContiWinterContact TS780 - 175/75/13.

Платих ги по 112 лв гумата или общо 448 лв.

Живот и здраве да е, повече няма да си купя гуми различни от Continental!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...