Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Сметките си плащам през epay, проблемът е че има неща, които стават само в офис. Освен сключване на договори, примерно активиране на допълнителна услуга като Диема Спорт или Маx Sport. Колкото пъти съм пробвал по телефона, ме пращат до офис. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Немското  и  Френското, но е възможно  да  се  излъчват и дербитата от  Бг първенството а  и по-възловите  мачове  от  Английското. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

На касите на N3 седи надпис че от утре плащането и обслужването на клиентите ще става в офисите на Виваком. Някой знае ли дали и поддръжката ще е вивакомска вече? Ако е така няма да е на добре.....

Link to comment
Share on other sites

Аз плащам автоматично през банката с клиентски номер. Това ще продължи ли да е активно или ще имам нужда от корекции някакви? Защото на каса не съм ходил от години.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

 В моя акаунт на Виваком се появиха услугите телевизия и интернет,защото имам мобилни услуги от тях. Телевизията ми ве води EON Mini, интернета Fiber XS, но е лан не е оптика :)

Може и да активираме безплатни ЕОН пакети, което си е далавера;)

 

 

Screenshot_2021-07-19-16-06-07-334_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-07-19-16-05-35-762_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2021-07-19-16-11-01-638_bg.vivacom.mobile.jpg

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

Аз акаунт там мяй нямам. Преди имах, но си спрях услугите, новите са на името на жена и във Виваком. Но кабелната е на мое име

 

Link to comment
Share on other sites

Да, дори успях да инсталирам EON приложението на firestick-a да гледам на ТВ-то. Тръгнаха голяма част от каналите, без Диема Спорт, Макс Спорт, ХБО/Синемакс. 4К каналите вървят. От качеството не съм особено очарован. От настройките го нагласих на максимум - 4 Mbps. Определено качеството на HD-тата при Ентри с модул е доста по-добро.  Eurosport 4K не е HDR като при Булсат, което е доста тъпо. Със сигурност ще искам да си остана с модула, EON-а е добре да го има само като допълнителна опция за превъртането.

Иначе са пуснали Vivacom Arena HD на кабела, което е добре.

PS: След като си поиграх с една програмка във firestick-а, показваща резолюцията, битрейта и аудио/видео кодеците на тв каналите в EON, се оказа, че е най-добре е битрейта да бъде на "auto" режим, а не на "високо качество". Така input bitrate при HD каналите скача до 6000 - 7000, а при 4К - до 18 000 - 20 000. Така изображението стана по-добро, но ми се струва все още не може да стигне качеството от кабелната. 

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

On 7/20/2021 at 6:33 PM, ivander said:

Да, дори успях да инсталирам EON приложението на firestick-a да гледам на ТВ-то. Тръгнаха голяма част от каналите, без Диема Спорт, Макс Спорт, ХБО/Синемакс. 4К каналите вървят. От качеството не съм особено очарован. От настройките го нагласих на максимум - 4 Mbps. Определено качеството на HD-тата при Ентри с модул е доста по-добро.  Eurosport 4K не е HDR като при Булсат, което е доста тъпо. Със сигурност ще искам да си остана с модула, EON-а е добре да го има само като допълнителна опция за превъртането.

Иначе са пуснали Vivacom Arena HD на кабела, което е добре.

PS: След като си поиграх с една програмка във firestick-а, показваща резолюцията, битрейта и аудио/видео кодеците на тв каналите в EON, се оказа, че е най-добре е битрейта да бъде на "auto" режим, а не на "високо качество". Така input bitrate при HD каналите скача до 6000 - 7000, а при 4К - до 18 000 - 20 000. Така изображението стана по-добро, но ми се струва все още не може да стигне качеството от кабелната. 

 

На мен Виваком Арена ми излиза като кодиран канал.

Link to comment
Share on other sites

Ту го кодират, ту се появява, не знам какво правят. Иначе се води "подарък" за клиентите на Ентри и би трябвало да е безплатен:

Viva.jpg

Оттук нататък ни чакат доста ядове с тези лешпери от Вивата, дано не осерат тотално услугата.

Днес отидох да попитам в офис на Виваком къде мога да плащам месечната такса и дали мога да преподпиша текущия договор. Както и очаквах - тотално неадекватни са там. Първо - шматката не можа да види в системата им нито на какъв договор съм, нито колко е месечната такса. После взе да ми обяснява да отида август да платя таксата, при което му отговорих, че така ще ми спрат услугата, защото е платена до началото на август. Оня вика ами ти си платил за август, аз му казах не, не съм. След кратък спор го убедих в последното, показвайки му текущите задължения от профила ми в сайта на Ентри, който е активен до днес между другото. Накрая така и не успя да ми каже кога и къде трябва да плащам.

Относно преподписването на договора - не можело, Ентри вече не съществувал, можело да мина само на ЕОН, защо не съм искал. Отговорих му, че причините са много, като най-малкото е, че качеството на телевизията на Ентри е по-добро. Шматката ми отвръща "не е възможно, в Европа нямало по-добро качество от това на Виваком", с което ме разсмя. Както й да е, отговорих че при това положение ще се разделяме, защото на ЕОН няма да мина. След което взе да мънка ама чакай, то сегашните ви договори стават безсрочни и ако искате, може да продължите да плащате месец за месец досегашната такса за досегашния ви пакет. Казах му, а, значи можело, и че така ме устройва засега.

След мен влезе един чичка, и той на Ентри и му казва - от 3 дни нямам интернет, на кого да се обадя, офисите са закрити, телефоните на поддръжката вече пренасочват към Виваком? Служителя му вика дай ЕГН да проверя. Човекът му го казва, оня му вика ми няма такъв абонат в нашата система :lol::lol:. Човекът се разпсува, аз пак се разхилих и си излязох, ама сега си мисля, че работата хич не е до смях. Да видим колко ще изкараме така.

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

Промениха имената на пакети за Тв и интернет.

Вече не са FiberNet XS и Eon Mini, а само интернет и ТВ.

 

 

 

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

Вие как ще процедирате за напред? Някок има ли наблюдения от Еон или да се оглеждам за друго? Скоро ми изтича договора към Н3 и може би няма да ми оставят стария пакет.

Link to comment
Share on other sites

Вече не могат да се отварят каналите през приложението ЕОН за телевизор. Излиза съобщение "Избраният канал не е наличен в мрежата на интернет доставчика".  Толкова за безплатното ползване на ЕОН за 1 г., както пишеше в смс-ите, които ни изпратиха. Тези лъжат повече и от циганска врачка.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ivander said:

Вече не могат да се отварят каналите през приложението ЕОН за телевизор. Излиза съобщение "Избраният канал не е наличен в мрежата на интернет доставчика".  Толкова за безплатното ползване на ЕОН за 1 г., както пишеше в смс-ите, които ни изпратиха. Тези лъжат повече и от циганска врачка.

Пробвай  да  му  пуснеш  друг  нет.  

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, splendor said:

Пробвай  да  му  пуснеш  друг  нет.  

Да, с нет от А1 тръгна. Къде е логиката, не ми е ясно. Значи през бившата мрежа от Ентри, която дефакто е на Виваком, т.е тяхна собствена, не върви, а през мрежата на техен основен конкурент проблем няма...

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...