Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
То точно от там се пробвам, но в списъка ми няма Maestro, а би трябвало да става. Ако ще е от полза, дебитната ми карта е към unicredit bulbank.

Пробвах да се регистрирам с Mastercard, обаче ми изкара надпис да въведа валиден номер на картата

Пробвай през PayPal. По принцип вариантите за платиш в Skype са следните:

1. Карта - Visa, Mastercard...

2. Moneybookers

3. PayPal

4. Ваучер

 

Има и една особеност. Ако платиш директно в Skype с дебитна или кредитна карта ще можеш да зареждаш само този акаунт. Не можеш с една карта да платиш за няколко. Веднъж платил ли си за някои акаут си оставаш обвързан с него. Разбира се можеш с няколко различни карти да платиш за един и същ акаунт, но пак си важи това правило.

Link to comment
Share on other sites

Skype has chosen not offer PayPal. We're sorry!

:) Mай тия кредити се оказаха доста трудни за закупуване. Сега се пробвах и с PayByCash, чрез e-gold, само че така и не разбрах къде да напиша номера на картата. :) А бе пълна обърквация. Вече напълно изчатках.

Кажете ми вие кой метод ползвате! Или как става поне директното плащане с дебитна карта, то така или иначе аз друг акаунт не ползвам. И за какъв ваучер става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

ми аз не ползвам скайп за разговори с телефон, щото е много по-скъпо от примерно http://www.voipdiscount.com/en/index.html
На път съм вече да се откажа. :dry: Иначе наистина тарифите са двойно по-евтини. Пробвах и с регистрация в PayPal, но и там ми дава че ми е невалиден номера на картата. Трябва ли да ми бъде международна изобщо? И така като гледам, на гърба на картата ми не е попълнено бялото поле, което ме навежда на мисълта, че напразно се мъча тия 2 дни.
Link to comment
Share on other sites

На път съм вече да се откажа. :dry: Иначе наистина тарифите са двойно по-евтини. Пробвах и с регистрация в PayPal, но и там ми дава че ми е невалиден номера на картата. Трябва ли да ми бъде международна изобщо? И така като гледам, на гърба на картата ми не е попълнено бялото поле, което ме навежда на мисълта, че напразно се мъча тия 2 дни.

Картата ти трябва да е международна.

Бялото поле не е нужно да е попълнено. То е предвидено да се разпишеш в него. По принцип трябва в момента в които си получаваш картата в банката да те накарат да се разпишеш там. Не е фатално обаче и без подписа ти.

Link to comment
Share on other sites

Искам да споделя нещо, с което се сблъсках при купуването на ваучери за някои VOIP клиенти - става с Visa Electron, но изричното условие е в нея да има EURO, не ЛЕВА (естествено, ако пазарувате в EURO).

Link to comment
Share on other sites

Сега от поста на alchemy разбрах защо не ми я прие една Visa electron. :) Тъкмо си изпросих една такава кредитна карта и накрая ми изписа, че се е провалило закупуването на кредити, заради някакво объркване. Ама съм и карък и аз. :D Сега съм се насочил към кредити от JustVoip, защото там гледам са бая евтини разговорите, а и за БГ се говори безплатно с домашни телефони, а с гсм-и с по 10 ст./мин. И понеже не ми остана вече друг избор (отхвърляйки нови врътки по банки), сега тръгнах да издирвам банкомат с меню, с което да мога да я регистрирам в PayPal, понеже за моя малка радост, JustVoip поддържат купуване на кредити с тях. За сега обаче удрям на камък. На първа инвестиционна, банкоматите нямат подобно меню.

 

 

 

Тааа, някой да знае банкомат поддържащ избора "Други услуги / B-pay" :rolleyes:

 

A за бялото поле, там трябва да има номер, който аз го нямам, което всъщност ми е "малката" пречка за регистрацията онлайн.

Link to comment
Share on other sites

...A за бялото поле, там трябва да има номер, който аз го нямам, което всъщност ми е "малката" пречка за регистрацията онлайн.
Хм... Номера не е ли гравиран на самата карта?
Link to comment
Share on other sites

Той си е гравиран, ама отзад на бялото поле трявбва да има номер, при който, последните 3 цифри ми позволяват да пазарувам онлайн.; По принцип под името имах 3 цифрен код, ама явно не върши работа.

А за менюто, днес пробвах и на ОББ и ДСК. Е ми няма такова меню.

Някой не е ли виждал банкомат с подобно меню някъде? Май ще си остана само с надеждите. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Той си е гравиран, ама отзад на бялото поле трявбва да има номер, при който, последните 3 цифри ми позволяват да пазарувам онлайн.; По принцип под името имах 3 цифрен код, ама явно не върши работа.

А за менюто, днес пробвах и на ОББ и ДСК. Е ми няма такова меню.

Някой не е ли виждал банкомат с подобно меню някъде? Май ще си остана само с надеждите. :huh:

на мен ми е показвало е-пай менюто на банкомата на гърба на новата сграда на общината на район Южен но сигурен ли си че проблема не е в картата ти.

Link to comment
Share on other sites

Абе май доста объркване има в тая тема, и аз се обърках.

Един вика, че имал меню е-пай на банкомат, друг искал б-пей да види за да купи кредити с paypal :D .

b-pay каква връзка има с paypal?!.

За да се ползва PayPal последния път като пробвах, трябва да имаш кредитна карта. Или международна дебитна, нещо такова беше. PayPal е система като e-pay, само че международна, тва е.

Също както ако имаш дебитна карта, която не е издадена от банка, включена в списъка на e-pay, няма да можеш да я ползваш с e-pay. Например картите на ОББ не можеш да ползваш. От ПИБ можеш. И т.н.

При мен нито от едната, нито от другата успях да регистрирам в PayPal преди като пробвах, като тая в ОББ представлява сметка в $.

Кредитна карта за да имаш, около 60 лв на година поддръжка има. Има и други условия, които не си струват ако я ползваш чат пат за малки суми.

Link to comment
Share on other sites

Обърках се вече. То толкова различни системи за разплащане пробвах, че съвсем ги омотах. Аз за ePay пробвах последно, с дебитна карта от булбанк. :) Писах едно писмо към epay да ми кажат къде да им го търся това B-pay и се оказа, че на ОББ, ДСК, ДЗИ и ПИБ няма такова нещо. Днес пробвах от банкомат на пиреос, но ми изписаха, че операцията не можело да се извърши. И това е. Отказвам се напълно! То такава каръщина никъде я няма.

Link to comment
Share on other sites

а въпроса ми е следния когато сложих картата/visa electron/в банкомата ми поиска някъв 6 секретен код при условие че ПИН КОДА е 4 цифрен как да процедирам внесох пари в нея активираха я в банката и хоп сега този проблем изкочи

edit: и моята карта няма подпис

Link to comment
Share on other sites

Това е код за дадена услуга (код на търговец), ако говорим за B-pay. Първо трябва да се регистрираш в ePay и да прочетеш каква е процедурата и тогава отиваш до банкомат. ;)

 

А на мен сега отново ми се върнаха надеждите за щастлив финал. :) Този път си писахме с булбанк и ми казаха, че нямало пречка да се извърши операцията с тази карта, че можело да бъде поради технически или комуникационен проблем на устройството (липса на интернет, може би :rolleyes: ) и да опитам на друг банкомат.

 

Edit: Най-сетне успях!!! Регистрирах се! :woot По случая днес, се почерпих с "n" бири. :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Здравеите пуснах още една тема не видях че има пусната тема за скаип.Проблема е днес си форматирах цялия хард.Инсталирах си линдолса като инсталирах скаип нямах никакви въведени потребители(хронологията празна).Какво да правя и как да го направя за да си ги въстановя понеже сам бос във тези работи.

Благодаря ви предварително

Link to comment
Share on other sites

Какво да правя и как да го направя за да си ги въстановя понеже сам бос във тези работи.

Благодаря ви предварително

Само се логни с твоите име и парола. Контактите се пазят на Skype сървърите и ще се появят при вписването ти. Хронологията се пази на локалния диск и няма лесен начин да се възстанови след форматирането му :D .
Link to comment
Share on other sites

Ами как мога да видя хронологията на чужд скайп ако му знам името и паролата.Знам че хронологията се пази на харда но няма ли някакъв начин да се възстанови.

Link to comment
Share on other sites

Ами как мога да видя хронологията на чужд скайп ако му знам името и паролата.Знам че хронологията се пази на харда но няма ли някакъв начин да се възстанови.
Като начало искам да припомня, че четенето на чужда кореспонденция е най-малкото невъзпитано. Оставям да си прецениш сам.

Такаааа. Малко по-назад в темата съм обяснил къде се пази хронологията. Ако въпросния потребител е влизал с акаунта си от твоя компютър, то би следвало да има и хронология. Не съм сигурен дали пазенето на хронология е глобална настройка или се променя в зависимост от персоналните настройки на всеки юзър. Допускаме, че хронологията се пази. Достатъчно е да се логнеш със съответния акаунт и да заявиш показване хронологията на чата с определен потребител от контакт-листа. В браузъра ще се отвори нов прозорец с въпросния чат (ако има такъв). Трябва само да съхраниш файла като html. Не можеш да видиш всички хронологии едновременно.

Link to comment
Share on other sites

Като начало искам да припомня, че четенето на чужда кореспонденция е най-малкото невъзпитано. Оставям да си прецениш сам.

Такаааа. Малко по-назад в темата съм обяснил къде се пази хронологията. Ако въпросния потребител е влизал с акаунта си от твоя компютър, то би следвало да има и хронология. Не съм сигурен дали пазенето на хронология е глобална настройка или се променя в зависимост от персоналните настройки на всеки юзър. Допускаме, че хронологията се пази. Достатъчно е да се логнеш със съответния акаунт и да заявиш показване хронологията на чата с определен потребител от контакт-листа. В браузъра ще се отвори нов прозорец с въпросния чат (ако има такъв). Трябва само да съхраниш файла като html. Не можеш да видиш всички хронологии едновременно.

Ами не влизано със този скайп от моя компютър и точно заради това не може да се пази на харда.Няма ли друг начин.Акаунта си е мой просто си смених компа и акаунта но ми трябва хронологията.

Link to comment
Share on other sites

Няма друг начин. Това, което може да направиш за в бъдеще, е да си намериш Skype portable, да си го качиш на флашка и да го стартираш оттам, ако си на чужда машина. така хронологията ще си е във флашката.

Хм. Всъщност ще проверя дали става на 100%. Докато писах, се замислих и малко ме гризе съмнение. Преди време сам си правих Скайп портабъл на флашката, и не помня преместих ли директорията или не. Трябва пак да го направя, че съм затрил всичко.

Edit: Проверих, хронологията си се остава на флашката (поне при моята версия). Можеш да ползваш този вариант, ако те устройва. Официално Skype Portable няма, но ако поразровиш тук-там, може да намериш или поне да се научиш как да си го направиш сам :).

Link to comment
Share on other sites

Има ли програмки които вървят към скайп.Например една приятелка ми каза че има човече което и показва кога някой пише или пък изтрива написаното.Дано да сте ме разбрали.

Link to comment
Share on other sites

Има ли програмки които вървят към скайп.Например една приятелка ми каза че има човече което и показва кога някой пише или пък изтрива написаното.Дано да сте ме разбрали.

Аз съм виждал разни програми като тази на ласт.фм, които пишат какво слушаш в момента в скайпа. А иначе човечето се вижда в горния десен ъгъл. И не е човече, а ръчица, която държи молив.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...