Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

Ами аз съм с 512 рам и процесора ми е на 2.4 гхз Интел Селерон..и когато някой реши да ми звъни по скайп или аз да звъня..напрао сичко лагва за около 1,2,3 секунди.. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Ами аз съм с 512 рам и процесора ми е на 2.4 гхз Интел Селерон..и когато някой реши да ми звъни по скайп или аз да звъня..напрао сичко лагва за около 1,2,3 секунди.. :unsure:

И на 1гб рам и а64 3200+ пак прави същото :)

Ама който е късметлия кат мен от време на време сичко умира, ест първо скайпа, после каквото цъкнеш става нот респондинг и ако имаш тършение се оправя до няколко минути самичко, ако не - рестарт и рестарт и рестарт и после чкдск-то на уиндоуса и после диска с уиндоуса и така... :)

И всичките ми познати имат скайп, а повечето само скайп и не мога да го махна :angry1

Няма ли някви изгледи да излезне някакъв по-свястен скайп клиент?

Link to comment
Share on other sites

И на 1гб рам и а64 3200+ пак прави същото :)

Ама който е късметлия кат мен от време на време сичко умира, ест първо скайпа, после каквото цъкнеш става нот респондинг и ако имаш тършение се оправя до няколко минути самичко, ако не - рестарт и рестарт и рестарт и после чкдск-то на уиндоуса и после диска с уиндоуса и така... :)

И всичките ми познати имат скайп, а повечето само скайп и не мога да го махна :angry1

Няма ли някви изгледи да излезне някакъв по-свястен скайп клиент?

При мен я има абсолютно същата ситуация и на Линукс и на Уиндоус. За това и вече не ползвам skype. Моя фаворит е gtalk, най-малкото защото пуснаха библиотеките си и така ще могат да се появят алтернативни клиенти....нещо, което едва ли скоро ще видим при skype, тъй като протокола не спазва никакви установени норми, приети в ip комуникациите, което едновременно го прави труден за reverse engineering и неподходящ за използване на някои места.

Link to comment
Share on other sites

И на 1гб рам и а64 3200+ пак прави същото :)

Ама който е късметлия кат мен от време на време сичко умира, ест първо скайпа, после каквото цъкнеш става нот респондинг и ако имаш тършение се оправя до няколко минути самичко, ако не - рестарт и рестарт и рестарт и после чкдск-то на уиндоуса и после диска с уиндоуса и така... :)

И всичките ми познати имат скайп, а повечето само скайп и не мога да го махна :angry1

Няма ли някви изгледи да излезне някакъв по-свястен скайп клиент?

Явно не зависи от машината , защото аз съм с 1,5 гхц и 512 мб РАМ и нямам абсолютно никакви проблеми. Дори се учудих като прочетох вашите постове. Мислех ,че скайп е най-стабилната програмка . Но пак си е Н1 за мен. Като ми звънят никакъв лаг дори докато си играя Brood war® и ПЕС или Фифа често праим лафа и никога не ми е забивало. Все пак скайп е лека програмка . Ама сега вече инсталирах и няколко добавки към скайп като Crazytalk for Skype и Памела™ и като ги включа спича яко зат'ва ги делнах и не се занимавам с глупости :)

Link to comment
Share on other sites

...Все пак скайп е лека програмка ...

И все пак случайно да си пробвал как върви компютъра без скайп? :) особено последната версия... едно време и аз си мислех че от антивирусните не се бави щайгата щот ма беше страх да я пусна без антивирусна, ама пробвах и не сбърках.. пробвай и ти...

Link to comment
Share on other sites

И все пак случайно да си пробвал как върви компютъра без скайп? :) особено последната версия... едно време и аз си мислех че от антивирусните не се бави щайгата щот ма беше страх да я пусна без антивирусна, ама пробвах и не сбърках.. пробвай и ти...

при последната версия като се пуснат няколко програмки и почва яко забиване.дано да я оправят със следващата версия,че сички познати са на скайп и не може да се сменя без съгласуване или просто ще се сложи стара версия ако има от къде да се дръпне

Link to comment
Share on other sites

при последната версия като се пуснат няколко програмки и почва яко забиване.дано да я оправят със следващата версия,че сички познати са на скайп и не може да се сменя без съгласуване или просто ще се сложи стара версия ако има от къде да се дръпне
Ако ти трябва стара версия, свиркай. Имам версии 1.х и 2.х. Това се отнася за всички с такъв проблем. Всъщност мога да кача в data.bg, последните версии на 1 и 2 и ще пусна линк в първия пост. Други версии засега няма да качвам поради оскъдното пространство.
Link to comment
Share on other sites

Скайпа е голяма боза. Много ресурси. Малко настройки. Неудобен претрупан интерфейс. Да не говорим, че е пълно с леймърчета. ICQ-to и то не струва. НАпоследък ползвам QIP. Доста готина програмка, прилича на ICQ, но е доста по лека, и показва доста повече неща.

Link to comment
Share on other sites

Скайпа е голяма боза. Много ресурси. Малко настройки. Неудобен претрупан интерфейс. Да не говорим, че е пълно с леймърчета. ICQ-to и то не струва. НАпоследък ползвам QIP. Доста готина програмка, прилича на ICQ, но е доста по лека, и показва доста повече неща.

според мен използването на една IM програма не се определя от това колко е добра, колко на теб ти харесва, а колко контакти т.е. хора, които я ползват, "имаш" на нея.

аз също не харесвам skype и почти не го ползвам, но това се дължи и на факта, че 1) - не съм свикнал на voip и предпочитам IM ; 2) - повечето контакти, които ми са необходими са на icq. от своя страна не ползвам mirabilis icq, а само протокола му. това става с програмки подобни на miranda, trillian и т.нат.

 

btw разбира се няма да е зле miranda-та, която лично аз предпочитам, в скоро време да позволява и използването на skype протокола, макар че поне на мен едва ли толкова ще ми е необходим

 

погледнах, че някои питат и за по-стари версии.

тъй като наскоро се наложи да слагам на win98 skype, намерих това

мисля, че всичко под 1.4 става за Win98

Link to comment
Share on other sites

...мисля, че всичко под 1.4 става за Win98
Всъщност всичко под 2.0 става за Win98. Също така имаше начин за поддръжка на видео с плъгина vSkype, който сега се казва Festoon. Между другото последната бета на Festoon е съвместима и със Skype, и с GTalk.
Link to comment
Share on other sites

еее как скайпа ли лапетата го боготворят кланят му се номер 1 е тая програма по нея може да се говори фреее лелее каква сила! А сега сериозно ползвам msn от както се помня тогава скайп беше искра в очите на родителите който са правили по това време 90% от БГ потребителите на скайп :) Незнам и тогава си говорех безплатно по мсн сега си говоря без пари и видео връзката е без пари общо взето фрее е! Не казвам да ползвате мсн не казвам вообще каква програма да ползвате просто немога да разбера защо всички се ограничават с тоя скайп нахвърли ли сте се всички като удавник на сламка, превърна се като едно време IRC само, че там отначалото влизаха много малко дребосъци който лесно пишат но f2f подмокрят... Иначе за мен мога да кажа да харесва ми скайп, не ми харесват спамарските изпълнения не ми харесват лапетата които няма какво да правят по цял ден и те включват в смешни чатове. Най-добрата програма ли е? Определено НЕ!

Link to comment
Share on other sites

ama vie mai ne razbrahte kvo vi kaza 4ovek 4e ne e tolkova vajno kvo predlaga programata a kolko ot horata s koito iska6 da imat vruzka e imat 6oto kato e imat 90% ti nqam da gi nakara6 da si instal ne6to dr a obratnoto. a za LAMERSKI/SPAMERSKI raboti v skype teq dumi ne sum gi 4uval ot vremeto kato bqh na 10 i igraeh cs pravete si izvodite...

ps za horata koito gi izpolzvaha govorq

ps ai spamerski en tolkova... no dr mi e sme6no kato go vidq

Link to comment
Share on other sites

чесно казано нищо не ти разбирам от поста

 

Aз мога да ти преведа, но не целия пък и ще ти струва скъпо, заради усилията, които положих.

Link to comment
Share on other sites

sled kato preinstal win i skype sled tova install vidqh 4e imam papka v my documents MY SKYPE WALLPAPERS nekva ideq za kvo e ima nekvi pics vutre ?

 

 

uf mn hora ne6to vzeha da ne razbirat postovete mi mai trqbva da opravq nqkoi raboti ai sled malko 6te go redaktiram :)

 

 

PS ot utre 6te pi6a normalno :)

Link to comment
Share on other sites

za LAMERSKI/SPAMERSKI raboti v skype teq dumi ne sum gi 4uval ot vremeto kato bqh na 10 i igraeh cs pravete si izvodite...

 

...мда, правя си извода, че щом си го играл на 10 сега си на не повече от 15 max ;)

Link to comment
Share on other sites

sled kato preinstal win i skype sled tova install vidqh 4e imam papka v my documents MY SKYPE WALLPAPERS nekva ideq za kvo e ima nekvi pics vutre ?

uf mn hora ne6to vzeha da ne razbirat postovete mi mai trqbva da opravq nqkoi raboti ai sled malko 6te go redaktiram :)

PS ot utre 6te pi6a normalno :)

 

Aми то на папката си е написано. My Skype Wallpapers. Там ти стоят тапетите които скайп слага с инсталацията, за да си ги слагаш като тапети на Скайпа, което пък от своя страна е нововъведение на версия 3.0

Link to comment
Share on other sites

Най-новите версии на Skype(3.0) са бъгави :bgrin:

Понякога не показва вярния брой на абонатите и ти дава,че даден човек е на линия,а чак като му пишиш става офлайн и ти дава,че съобщението не е доставено. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...