Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply
Потърси из форума на Skype, линкове съм дал в първия пост.

 

Потърсих и разбрах, че в новите версии не може, да се изтрие history-то само на един контакт :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз се надявам да става все по-яко и яко, но да го направят супер тежко след време и с някви гадни реклами.

Само за т'ва се моля..Щот главно скайп ползвам..

И мноо гадно ще стане, ако стане тежко и някви тъпи реклами :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Аз се надявам да става все по-яко и яко, но да го направят супер тежко след време и с някви гадни реклами.

Само за т'ва се моля..Щот главно скайп ползвам..

И мноо гадно ще стане, ако стане тежко и някви тъпи реклами :wacko:

 

Няма как и те душа хранят :P

Link to comment
Share on other sites

Скайпа и сега е тежък. При разговор незнам с какъв компютър трябва да съм, за да мога да ползвам и някое друго тежко приложение. Скайп заема 80% процесор. Тва е просто грозно. Gtalk е много по-добра програма. По-лека, с по-хубав звук, по-малка микрофония, по-малко нужни ресурси.

Link to comment
Share on other sites

Скайпа и сега е тежък. При разговор незнам с какъв компютър трябва да съм, за да мога да ползвам и някое друго тежко приложение. Скайп заема 80% процесор. Тва е просто грозно. Gtalk е много по-добра програма. По-лека, с по-хубав звук, по-малка микрофония, по-малко нужни ресурси.

не знам с какъв процесор си, но на селерон 1 наистина взеима 60-70 % и трудно се работи, но на Semrpon 2800+ заема 10 % при разговор и все едно нищо не правиш, мога да си пускам която си искам програма, дори и игра и няма да се усети. На Core 2 Duo заема около 5 % и там е излишно да казвам, че не се забелязва присъствието на разговор по скайп

Link to comment
Share on other sites

Играл съм ЦС онлайн + скайп и говоря по-него.

Говорил съм и съм работил на Фотошоп и какво ли не още..

Незнам, но за сега никви проблеми..

Само ме притеснява по-горе споменатото от мене...

Link to comment
Share on other sites

и аз сам нямал проблеми с цпу% , но ми прави впечетления че за програма за чат заема солидно количество рам...

Link to comment
Share on other sites

Уффф. Даже една от последните версии на Скайп, при стартирането, започваше да яде всичкия рам без да се използва програмата. Как не направих тогава скрийншот да видите как ползва 1.5GB Рам Скайпа, пък после да ми разправяте колко е лек.

Link to comment
Share on other sites

Уффф. Даже една от последните версии на Скайп, при стартирането, започваше да яде всичкия рам без да се използва програмата. Как не направих тогава скрийншот да видите как ползва 1.5GB Рам Скайпа, пък после да ми разправяте колко е лек.

това е частен случай и не значи, че и при другите е така

Link to comment
Share on other sites

Вижте какво получих днес по Скайпа:

ИМА НОВ СКАЙП ВИРУС!!! ПРИ ТОВА БЪЛГАРСКИ!

вирус=inferno ТОЗИ ВИРУС Е БИОС ВИРУС И ЩЕ УНИЩОЖИ ЦЕЛИЯ ВИ ХАРД ДИСК!!!

Скайп ник= DJ-_-Inferno

ПРАТИ ТОВА НА ВСИЧКИТЕ СИ АБОНАТИ, ЗАЩОТО АКО НЯКОЙ ГО ПРИХВАНЕ, ТОЙ ИДВА ПРИ ТЕБ АВТОМАТИЧНО

kaji na vsi4kite si priateli vav skaipa da ne priemat nikoi sas imeto"Nikolai petrov" ili "slona_ot_orlando"

Има ли такова чудо или е някакъв бъзик?!! :confused

Link to comment
Share on other sites

това е частен случай и не значи, че и при другите е така

 

Не е частен случай, защото намерих и други хора които се оплакваха от това във форумите на скайп. Решението беше да се сложи по-стара версия. Преди 3 години като играех Rainbow Six със един приятел, говорехме по скайп и на мен на минимални детайли ми насичаше, чак не можеше да се играе. Сложихме TeamSpeak и всичко се оправи. Скайп иска прекалено много ресурс за програма която предлага просто чат (било той един или друг вид) и нищо друго.

Link to comment
Share on other sites

Вижте какво получих днес по Скайпа:

ИМА НОВ СКАЙП ВИРУС!!! ПРИ ТОВА БЪЛГАРСКИ!

вирус=inferno ТОЗИ ВИРУС Е БИОС ВИРУС И ЩЕ УНИЩОЖИ ЦЕЛИЯ ВИ ХАРД ДИСК!!!

Скайп ник= DJ-_-Inferno

ПРАТИ ТОВА НА ВСИЧКИТЕ СИ АБОНАТИ, ЗАЩОТО АКО НЯКОЙ ГО ПРИХВАНЕ, ТОЙ ИДВА ПРИ ТЕБ АВТОМАТИЧНО

kaji na vsi4kite si priateli vav skaipa da ne priemat nikoi sas imeto"Nikolai petrov" ili "slona_ot_orlando"

Има ли такова чудо или е някакъв бъзик?!! :confused

Пълни глупости.

Някой юзър си измисли някъв спам - пусне го на контактите си и така се тръгне :D

 

Не е частен случай, защото намерих и други хора които се оплакваха от това във форумите на скайп. Решението беше да се сложи по-стара версия. Преди 3 години като играех Rainbow Six със един приятел, говорехме по скайп и на мен на минимални детайли ми насичаше, чак не можеше да се играе. Сложихме TeamSpeak и всичко се оправи. Скайп иска прекалено много ресурс за програма която предлага просто чат (било той един или друг вид) и нищо друго.

 

Незнам дали е частен случай или не, но при мене не е имало никакви проблеми с която и да било версия на скайпа.

Link to comment
Share on other sites

Не е частен случай, защото намерих и други хора които се оплакваха от това във форумите на скайп. Решението беше да се сложи по-стара версия. Преди 3 години като играех Rainbow Six със един приятел, говорехме по скайп и на мен на минимални детайли ми насичаше, чак не можеше да се играе. Сложихме TeamSpeak и всичко се оправи. Скайп иска прекалено много ресурс за програма която предлага просто чат (било той един или друг вид) и нищо друго.

Абсолютно се съгласявам!

На мен лично точно такъв проблем преди не ми е правила с гигабайтите рам, но не се съмнявам, че не си частен случай.

Ако сравня примерно Скайп с Миранда или ГТалк, е все едно сравнявам слон с мравка (айде щурец да е). А и взети заедно гталк + миранда заемат далеч по-малко ресурс от скайп. А с гталк говоря, и звукът по- ми харесва, а и чатя. Да не забравя - с миранда също чатя :lol: .

Скайп ми се струва че няма да го оправят скоро да стане smooth and bloatless client, ами не само заприличва по блоат на ICQ, ами го задминава стремглаво. По бъгове и лаг на останалия софтуер, тая шитня ми прилича на една системна услуга която ползвам и която заема над 100 МБ РАМ, и от време на време лагва туй онуй, ама това не е бъг при нея както и да е.

 

EDIT: И айде да спрем с това " на мен не ми е правила никакви проблеми" защото е повече от ясно, че тази програма е блоат и неконсистентна, и е ясно само като погледнеш форумите им, че е супер нестабилна, имам предвид явно много зависи какво друго има на системата, при някои не прави определени проблеми, но при много други ги прави, така че ако при вас не прави проблеми, съвсем не означава че програмата е супер и че при много други не ги прави, прави ги не само, ами и отгоре.

Вярно е, че всеки софт си има бъгове и несъвършенства, но от Скайп са писнали много хора, на мен лично това е една от много малкото програми, която ми съсипа нервите от години насам, и добре че вече не я ползвам, заедно с ICQ са в коша отдавна.

Link to comment
Share on other sites

при някои не прави определени проблеми, но при много други ги прави, така че ако при вас не прави проблеми, съвсем не означава че програмата е супер и че при много други не ги прави, прави ги не само, ами и отгоре.

Не съм казъл, че е супер - нито, че не прави проблеми.

Ползвам е от 2 години като гледам има страшно много юзъри дето е ползват, както и фирмата на сестрами ще почне да е ползва вместо ICQ.

Просто споменах мойте наблюдения от програмата.

Никога до сега не ми е галвала или правила проблеми.

Заема ми точно 40МБ рам.

Не съм казъл, че е и лека.

Спомеха само, че до сега съм нямал проблеми..Незнам защо при вас са е сбъгясвала :wacko:

Link to comment
Share on other sites

версия 1 беше бърза и скапана, не помнеше контактите в сървъра им. Версия 2 беше почти перфектна. Версия 3 за сега е бъгава, дано я оправят, имало много нововъведения и за това не е изчистена

Link to comment
Share on other sites

...

Заема ми точно 40МБ рам.

Не съм казъл, че е и лека.

...

:D Радвам се че не си казал че е лека.

GTalk ми заема 2MB RAM минимизиран, и 5 МБ в режим на фокус.

Miranda ползва <500KB RAM минизирана, и 2 МБ максимизирана и ползвана.

С първото говоря (както преди правех със скайп - просто говоря) и чатя. С второто чатя както винаги.

Link to comment
Share on other sites

1 може би тъп въпрос.. как гледате кое колко рам ви заема ?
С десен клик на Taskbar-а>Task Manager;

Изглежда подобно на тази картинка:

 

Clipboard01.jpg

Link to comment
Share on other sites

С десен клик на Taskbar-а>Task Manager;

Изглежда подобно на тази картинка:

...

Трябва да кажа, че този начин изобщо не е показателен, Task Manager показва една измамна и почти нищо не значеща стойност за процеса. В една единствена стойност за памет мениджъра "наблъсква" много смисъл, и накрая се чудиш какво точно значи. Не дай си боже програмата да отваря системни библиотеки (шернати).

Инсталираш програма като Process Explorer (не съм сигурен дали показва това), или TaskInfo - моя фаворит. ТаскИнфо показва изключително много и полезна точна информация за всеки процес и не само. Хистори на процесора и т.н.

Link to comment
Share on other sites

:D Радвам се че не си казал че е лека.

GTalk ми заема 2MB RAM минимизиран, и 5 МБ в режим на фокус.

Miranda ползва <500KB RAM минизирана, и 2 МБ максимизирана и ползвана.

С първото говоря (както преди правех със скайп - просто говоря) и чатя. С второто чатя както винаги.

при съвременните компютри с по 512 мб и 1 гб рам едва ли се усеща толкова дали е 30 или 5 мб.

Link to comment
Share on other sites

при съвременните компютри с по 512 мб и 1 гб рам едва ли се усеща толкова дали е 30 или 5 мб.

:) Първо човека каза 40МБ, и разликата вече е около 10 пъти.

А 40 МБ е почти 10% от 512 РАМ.

Ако пусне още 2-3 такива блоатнати неща, и нещата излизат от контрол. Като внесем параметъра "колко често отварям/затварям/максимизирам прогамата докато работи компа", и като не я ползваш известно време и почне да ти лагва докато се покаже, и ICQ също и другите блоатове които ползваш, вече става осезаемо. Един човек с 512 РАМ, от които поне 200 заема Windows и други програми, 40 МБ изобщо не са незначителни за една проста чат програма, с която говориш има няма час-два на ден, а често и много по-рядко.

Аз примерно имам стартирани прекалено много такива "програмки" дето стоят резидентни, разни за чат и какви ли не, и ако всяка заемаше 40 МБ, единия гигабайт щеше да се напълни половината с такива "дребни програмки". Да не говоря, че имам и няколко процеса, които заемат около 100 рам нонстоп.

Без съмнение, скайп прекалява мощно с разточителството си.

Link to comment
Share on other sites

като гледам доста хора се сабрахме дето мислим че скъпе зима много ресурс.

Даите да напишем едно предложение до скаип да направи LE (light edition) за такива като нас.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...