Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Стигал съм невероятите 10.4 MB/s даунлоуд от торент, но харда ми яко започва да стърже, предполагам заради естеството на битторент системата (файла се пише на много места едновременно) и мисля, че скоростта ми на даунлоуд се ограничава от скоростта на харда. Предложете workaround за този bottleneck (без разбира се да купувам нов хард).

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стигал съм невероятите 10.4 MB/s даунлоуд от торент, но харда ми яко започва да стърже, предполагам заради естеството на битторент системата (файла се пише на много места едновременно) и мисля, че скоростта ми на даунлоуд се ограничава от скоростта на харда. Предложете workaround за този bottleneck (без разбира се да купувам нов хард).

Повече РАМ, по-нова OS, която да кешира по-добре, както и да ограничиш конекциите за сваляне на дадения торент. Друг workaround да избегнеш random писането по различни части от файла не се сещам, той би противоречал на принципи на торентите.

Link to comment
Share on other sites

Стигал съм невероятите 10.4 MB/s даунлоуд от торент, но харда ми яко започва да стърже, предполагам заради естеството на битторент системата (файла се пише на много места едновременно) и мисля, че скоростта ми на даунлоуд се ограничава от скоростта на харда. Предложете workaround за този bottleneck (без разбира се да купувам нов хард).

 

Е айде сега... твърдия ти диск може да поеме доста повече от 10мб/сек трансфер а има и кеш на паметта и т.н. Ако нещо го натовари понеже ръчкаш някакви програми е друга тема но оставиш ли машината 10тина мин без да я пипаш трябва всичко да се нормализира където ще да пише по диска файловете. В най-лошия случай един defrag е достатъчен да ти реши евентуален проблем от подобен род. Диска трябва да може да поема трансфер от порядъка на 50+ мб/сек

Link to comment
Share on other sites

Диска трябва да може да поема трансфер от порядъка на 50+ мб/сек

Но само ако се пише на едно място, нали?

Edited by fashion_m
Link to comment
Share on other sites

Аз като свалям предимно на преносим хард и се задъхва още на 5 МБ/с, като махна дисковия кеш да не е на автоматично и се оправя, но тогава рама ми се пълни и пак почва да забива :)

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Но само ако се пише на едно място, нали?

 

А кеша трябва да обере останалото...

 

Vetim, верно това не ми дойде на акъла че може някой да сложи примерно usb 1.0 устройство и на него да сваля... тогава вече е ясно къде е "тясното място"

Link to comment
Share on other sites

Ако, поради някаква причина, дискът не успява да записва информацията със скоростта, с която се download-ва, utorrent изписва "disk overload" в статус лентата и спира свалянето, докато кешираната информация се запише.

Link to comment
Share on other sites

Кефат ме от куул бокса аз им се обаждам да ги попитам за моята улица скоро дали ще има покритие ... те ми се обаждат след 2 часа и направо искат да ме вързват към тях .......

Link to comment
Share on other sites

Кефат ме от куул бокса аз им се обаждам да ги попитам за моята улица скоро дали ще има покритие ... те ми се обаждат след 2 часа и направо искат да ме вързват към тях .......

 

Ония ден следобяд им звъннах да им кажа, че искам да се вържа, след 1-2 часа дойде едно момче да огледа. На другия ден сутринта дойдоха 3 коли хора и един камион ;)

Link to comment
Share on other sites

Ония ден следобяд им звъннах да им кажа, че искам да се вържа, след 1-2 часа дойде едно момче да огледа. На другия ден сутринта дойдоха 3 коли хора и един камион ;)

Ако не е тайна къде живееш?

Link to comment
Share on other sites

И къде се намира офиса ? :confused

 

Интересно ми е дали са почнали да вързват всеки кандидат без значение къде се намира и на ниските тарифи ? Защото в сайта пише че само на 99 лева месечна такса вързват по този начин... в точките без цялостно покритие

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

И къде се намира офиса ? :confused

 

Интересно ми е дали са почнали да вързват всеки кандидат без значение къде се намира и на ниските тарифи ? Защото в сайта пише че само на 99 лева месечна такса вързват по този начин... в точките без цялостно покритие

 

не са :) все още инфото е актуално.

Link to comment
Share on other sites

Ония ден следобяд им звъннах да им кажа, че искам да се вържа, след 1-2 часа дойде едно момче да огледа. На другия ден сутринта дойдоха 3 коли хора и един камион ;)

 

И при мен така стана.Изсипаха ми се една камара хора у нас да ме връзват, ама сега е по-лесно понеже имат зарди мен кутии, а преди нямаха :rolleyes:

 

 

Иначе за хората, които искат да се пускат пък няма покритие при тях да дам едно инфо.Вчера ми звъняха да ми обесняват за "новата" стара промоция "Доведи приятел".Та и казвам на момата аз искам да доведа приятели ама там нямате покритие.Та тя ми каза, който иска да пусне заявление.Дори да му откажат първо следяли къде имало най-много заявление и от там почвали да пускат.Ако има примерно 10-на човека на някав малък район могат специално да дойдат да ви пуснат.След Кичука следва Тракия, така че там ще са късметлиите.За Каршака ми каза момата, че много малко заявление имали...

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

хмм.. интересно :) То наистина щом се навиват за 1 човек който ще плаща 100 кинта месечно що да не се навият на 3-4-5 по 20-40 от човек то същия филм.. Ся навивам бабите около нас да правим партийна заявка кулбокс :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Защо не проверите при другото ИСП което предлага "Оптика до вкъщи" :) как стоят нещата?Аз когато се записвах за ИТД - миналата година Април месец, ми казаха че по рано от година няма да ме свържат, та звъннах на другите :bgrin: В началото не ми се искаше много, защото знам замаха с който работят и съпортват ITD, но в момента хич не съжалявам ( вече 5ти месец :) )

Link to comment
Share on other sites

Някой да иска да доведе приятел, в мрежата на ИТД, и да си спести половин месечна такса?

Днес подадох предварителна заявка за свързване.Към средата на април, ще потвърдя свързването, така че ако има желаещ, юнската сметка да му е на половина, да свирка.Покана имам, само трябва да се попълни.Мога и аз, ако ми пратите данни на лс.

Link to comment
Share on other sites

Някой да иска да доведе приятел, в мрежата на ИТД, и да си спести половин месечна такса?

Днес подадох предварителна заявка за свързване.Към средата на април, ще потвърдя свързването, така че ако има желаещ, юнската сметка да му е на половина, да свирка.Покана имам, само трябва да се попълни.Мога и аз, ако ми пратите данни на лс.

С удоволствие ще те поканя! :-)

Дай данни на лично съобщение

Link to comment
Share on other sites

хмм.. интересно :) То наистина щом се навиват за 1 човек който ще плаща 100 кинта месечно що да не се навият на 3-4-5 по 20-40 от човек то същия филм.. Ся навивам бабите около нас да правим партийна заявка кулбокс :laughing:

За 1 човек отива едно влакно, а за 3-4-5, съответно 3-4-5 оптични влакна.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за предложенията, отправени на ЛС и тук.За да няма сърдити (хи хи, все едно съм направил е**хти невероятната оферта) казвам че, INCINERATOR-а ми е писал пръв ЛС.Ако нещо не се разберем с него :ph34r:, следващия...т.е. plameni е на линия.

Благодаря отново. :))

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Има решение-мини на по-ниска тарифа :laughing:

 

Той конкретно не може. Но пък не е кой знае колко скъпо да си вземе по-хубав диск.

 

А и един нормален RAID с 4 диска няма да му излезе кой знае колко дебело - около 1к само - 4 броя WD black 1tb + 3ware 9550 примерно, a като ако му дойде апетита може после "в движение" да сложи още 4 :) Моя с тези стари дискове вади 350мб/сек трансфер та какво остава за някой по-нов. А колкото и да са добри LAN-ки над 2гбита няма (то и над 2гбит няма де)

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...