Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От вдругиден свиваком ще предлага 10Gbps интернет за дома и офиса, за 150 лв на месец.

От имиджова гледна точка няма да е зле и Кулбокс да запредложи такава скорост, ако ще да е за 300 лв на месец :bgrin:. Щот усещам тъ... опа, софиянци, как ще почнат да се надуват. Не може всичко да е в София, откъдето идват повечето злини, и е добре ако не първи в Бг, поне и тук да има такава опция. Не че в близките години бих се абонирал, поне докато не спадне под 50 лв на месец :P .

Даже направо 20 гигабита интернет, за 500 лв..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

99.9% от хората, които са правили ремонти скоро и са вкопавали кабели под настилката/мазилката, са използвали Cat 5e кабели, та и 1000гбит да им пуснат - все тая. :) Сигурен съм обаче, че ще има и такива, които ще си пуснат 10Gbps и ще очакват на Спийдтеста да се появят цифричките. :) 

Link to comment
Share on other sites

Дам, спийдтест момента ще е забавен, има да обясняват - имаш 10г, но не всеки в нета може да ти отговори с 10Г, хихи :D

Рутерчета които да прекарат 10Г също не се срещат често

А 5е не е толкова лошо, няма да докара 10, но 2.5-5 е реално с мултигбит портове. 

Link to comment
Share on other sites

Има спеедтест сървъри 10Гбпс. Един пич пуска тестове оттам на различни сървъри и изкарва 2-3 гбит към чужбина. Доколкото знам 1Гбпс е минимума, иначе явно има немалко и 10г такива.

Въпросът беше да се предлага, а дори нито един да не се върже скоро, е маловажно :) . И естествено никой не очаква да се пусне тази услуга по вкопани от строител (и не само) някакви кабели 5е дето често дори 1гбпс не прекарват без загуби (като слагат най-евтините CCA и са по над 50 метра до по-високи етажи...).

Който прекарва, най-вероятно ще трябва да се съгласи директно да му прекарат оптиката до у тях за да е възможно.

 

Link to comment
Share on other sites

Има, просто е трудно/рядко да видиш пълни 10, както и ти казваш че човека пости 2-3

И след това ще има - ама защо не са цели 10? :D 

Примерче, но скрито, че да не дразним coolbox :)

 

 


image.png.3cc7defd2e975b553775b459cab856b3.pngimage.png.d059378df3410b0818968c59b1ac9346.png
 

 

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Като им знам нивото и услугите на тия, най-вероятно ще умрем от смях... Ако изобщо има балъци да им се връзват на глупостите още... 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, ARPAnet said:

Има, просто е трудно/рядко да видиш пълни 10, както и ти казваш че човека пости 2-3

И след това ще има - ама защо не са цели 10? :D 

Примерче, но скрито, че да не дразним coolbox :)

  Reveal hidden contents

 


image.png.3cc7defd2e975b553775b459cab856b3.pngimage.png.d059378df3410b0818968c59b1ac9346.png
 

 

 

Да, затова споменах към чужбина. Дотам примерно и кулбокс не дава 1Гбпс, а 300-700 в зависимост, това не е фокуса. До Бг, и в зависимост от сървъра и дали има такива, може примерно да се достигне там колко.. 5-8Гбпс... примерно. Ясно е че пълни 10 не може. То аз в локални условия с iperf3 виждам макс 9.6 :) .

Link to comment
Share on other sites

На теб ти е ясно, но на други, особено тези които решат да дават по 150 лева на месец за 10Г  :D 

При такива скорости не е дори въпрос само колко те режи ИСП-то ти, дори да ти пускат пълните скорости навсякъде, не всеки ще има такава свързаност към теб .. 

Ужас, губя 700 мбита м/у Прага и Лондон ::D



Честно казано това си е наща мрежа(други и викат интернет :D ), а това са ми двата лаба в Прага и Лондон, но резултата ме забавлява

image.thumb.png.bda44cf3705d7622e02deef71356ff75.png

Link to comment
Share on other sites

@JoyDay, свършили са ми бланките по Програмата за лоялност "Покани приятел" и...

 

Quote

Всеки клиент на домашна услуга от портфолиото на Cooolbox получава при инсталация на услугата 3 броя бланки “Покани приятел”. При изчерпване, допълнителни покани могат да се получат във всеки Coool център.

 

Понеже не останаха такива центрове, какво предлагате да се направи?

Ще ми изпратите, или ще я добавите на сайта за изтегляне, или нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

@plameni
При изчерпване на бланките “Покани приятел” препоръчваме на клиентите да се свържат с нас на тел. 0800 45 845, където колегите от Отдел обслужване на клиенти ще ги посъветват как да процедират. Междувременно в партньорските обекти, в които клиентите ни могат да връщат оборудване или да си закупуват от нашите дистанционни, вече сме оставили и покани.

@katzmann,
За канал HGTV имаме информация, че на този етап няма уредени права за излъчването му на територията на страната. Ще следим развитието на нещата. Ще направим проверка и какъв е случаят с останалите ТВ програми посочени от Вас.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря @JoyDay, по-добре късно, отколкото още по-късно...

 

И сега по същество:

Схемата с тези хартиени покани е тотално остаряла, да не говорим, че в момента даже е опасна, защото изисква физическо посещение в партньорски обект и физическо предаване на приятеля на попълнената покана.

От доста време минахте изцяло онлайн и не разбирам, защо нас ни карате да си продължаваме по старому.

Освен това, според новите регламенти, поканата съдържа доста информация, която вече се третира като лична.

Не държа всеки, с който си пия ракията/кафето да знае точния ми домашен адрес. Възможно е с въпросния приятел дори да не сме се виждали на живо, а само да си хортуваме през интернет.

 

Например, напълно достатъчна е една хубава рекламна картинка с генериран от вас QR-код, която да мога да сваля от профила си в my.cooolbox 

Или пък само символен код... Варианти много.

 

Мислех си, че след като коментирах всичко това със служители по телефона, за месец все ще измислите алтернатива, но уви...

Link to comment
Share on other sites

:) Да, планираме интегрирането на поканите в My Cooolbox, но това зависи от изпълнението и на други проекти. За съжаление към момента не можем да се ангажираме със срок.

Link to comment
Share on other sites

Докато го интегрирате и имплементирате ще отече бая вода, затова по-добре помислете за временна алтернатива.

Особено за пандемични времена...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@Cooolbox
Здр, да сте променяли нещо по таймшифта?
Втори пореден ден оставям единия приемник на таймшифт и на 4-тия час някъде го намирам да показва главното меню?

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

За по-малко от 10 дни Icotera i6850 у-вото което имам от cooolbox заби два пъти и изисква рестарт по захранване за да се оправи. Абонат съм от юли миналата година и до този момент не е имало подобен проблем. Исках да попитам дали други потребители са забелязали подобен проблем на скоро. Може би има връзка с "профилактиката" която се случи преди няколко седмици?

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

@chasti, има конфигурация, която изключва тайм шифт функцията при липса на активност повече от 4 часа. Това не е новост, а установено правило още от стартирането на функциите за времеви контрол в нашата система.

 

@exabyte, за съжаление при втория етап от въпросната профилактика (на 17.02.2021 г.) се налага и смяна на IP адреси. Когато пускаме групово съобщение към потребителите, не уведомяваме за смяната на IP адреса, защото в масовия случай, потребителите не са засегнати и не разбират за смяната - изричното споменаване на този факт, само може да ги притесни излишно. Малцина са тези като Вас, които са чувствителни на тази тема. Така че приветстваме инициативата от Ваша страна да се интересувате допълнително и да задавате въпроси, както в случая.

 

@mstavrev, ако все още не сте се свързали с колегите от Техническа поддръжка, на тел. 0800 45 845, Ви съветваме да се обърнете към тях за съдействие.

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо, ама.. имам на няколко места други интернети, и познати.., вкл. от най-големи ISP в България, А1, виваком, по 4-5 години не им сменят ИП адресите на всички. Не знам кое толкова налага толкова честата смяна на ИП-та тук. Пак добре, че не е при всеки reboot и се задържа поне година (всъщност не съм сигурен дали това ИП направи 1 година, вероятно не).., ама от познат чувам, че при него се случва (с Кулбокс при всеки ребуут на рутера), та явно не за всеки е еднакво.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,@tedy 
Профилактиките се налагат защото развиваме и усъвършенстваме мрежата си ;)
IP адресите, които предоставяме с домашните си услуги са динамични по DHCP. В повечето случаи IP адресът може да остане без промяна с години, но в определени ситуации, примерно преместване на услуги в новооткрит технически център, няма как да се запази старият адрес.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, JoyDay said:

Здравейте,@tedy 
Профилактиките се налагат защото развиваме и усъвършенстваме мрежата си ;)
IP адресите, които предоставяме с домашните си услуги са динамични по DHCP. В повечето случаи IP адресът може да остане без промяна с години, но в определени ситуации, примерно преместване на услуги в новооткрит технически център, няма как да се запази старият адрес.

 

С тази вълна на хоум офис и все по-голямата нужда от сигурност, доста системи вече са обвързани с IPто на клиента. Хубаво е, ако можете да помислите предлагането на статично IP, било то и като опция в договора. Както вие самите казвате в 99% от случайте клиентите ви не ги интересува, така че едва около 1% биха се възползвали, което едва ли ще ви натовари толкова като обслужване. А и така всички ще са доволни. 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност и те са прави.. аз лично нямам чак критична зависимост от едно IP, все пак домашен интернет по DHCP. Просто ми стана интересно и сравнявах с останалите доставчици, където наблюденията ми са че с много години няма смени на ИП-та (на никой , от които имам наблюдения, вкл. Н3), а не ми се вярва останалите да са застинали във времето и да нямат подобрения по мрежата ;) . Вече и други предлагат гигабит (макар и по-скъпо, но с доста по-добър международен ъп), та даже и 10 гбит.

Щеше ми се поне външния ъплоуд малко да се подобри, а не да е застинал на 100 мбит. Щото понякога кел файда от 1гбит даунлоуд... все повече хората разчитат и на ъплоуда да е поне малко по-адекватен. Нещо поне 200 мбит очаквах.

Колкото до варианта за статичен ИП, от думите им се разбира, че надали е "възможно", защото както каза JoyDay, няма как да се запази старият адрес (примерно при преместване в нов техн. център)! ;) .

Но истината е една - все още, а може би още повече, днес не може да се разчита на статичен адрес за каквито и да е услуги, колкото и да е желателно и по-сигурно в някои случаи. Като навлезе IPv6, може би ще стане по-лесно (пак - може би).

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...