Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Част от международния трафик вече минава през RETN.

На първо четене има значително подобрение до някои важни за мен мрежи и локации в Европа.

Напр. пинг до мрежата на А1 в Австрия вече е под 20 ms, повече от два пъти по-малко, сравнено с Telia.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

59 minutes ago, plameni said:

Част от международния трафик вече минава през RETN.

Здравейте plameni,  RETN са нашия нов партньор и доставчик на международна свързаност.

Link to comment
Share on other sites

Дано се усети подобрение в свързаността към Blizzard, че с предишната смяна, пинга се качи с 10-15мс. От 40 стана към 55-60.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, exabyte said:

На 08/07 пак готвят нещо и няма да има от 00:00 до 06:00ч интернет. Предполагам ще се събудят пак с нищо работещо и ново IP. Нещо много често взе да става напоследък...

Здравейте, при обявената профилактика за 08.07.2020 г., в интервала между 00:00-06:00 часа, няма да има промяна на IP адреси.

Профилактиката ще засегне пряко услуги в гр. София, но косвено може да повлияе и върху един от VLAN-ите, по които получаваме телевизионни стриймове. 

По отношение на наблюденията ви за честа смяна на IP адресите в близките години, имаме обяснение.

Работим непрекъснато по разширяване и оптимизация на нашата мрежа. Изграждаме нови технически центрове. Така се стараем всеки потребител да получава сигнал от най-близкия възможен център, с цел подобряване на качеството на услугата.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за информацията!

 

и да ползвам темата, макар и да е леко спам - имате ли нещо общо с mail.bg? В банера им пише, че "С помоща на Cooolbox", а от няколко дена имаме проблем с писма от техни пощенски кутии заради:

 

https://talosintelligence.com/reputation_center/lookup?search=193.201.172.121

 

Писах им, но малко ме съмнява да ме отразят...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

От скоро съм абонат на Cooolbox. STB модела, който ми инсталираха е MAG322. От сайта на Infomir виждам, че у-вото поддържа HDMI-CEC, но по подразбиране тази опция (поне в стандартния FW) е деактивирана.

Бутона "Settings" на дистанционното на STB-то не прави нищо, така че няма как да го активирам от тук. Не видях подобна опция и в system recovery режима.

 

Има ли начин да се активира? Телевизора ми е LG OLED55C9PLA, който поддържа HDMI-CEC и на теория бих могъл да работя само с неговото дистанционно.

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

 

mstavrev, функцията HDMI-CEC не е активна в нашият firmware и към момента няма възможност да бъде активирана.

 

chasti, дали сте сигнализирал за проблема, за който споменавате на колегите от техническа поддръжка?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, chasti said:

Бахти дискриминацията, аз съм с Маг 250 :CryBaby:

 

Преди месец и нещо ми смениха бокса. Опитах се да изпрося 322, но ме отрязаха, че били само за абонати на cooolMax.

Та ако много искаш, започваш с още +5 лв./мес. и няма да ти лагва :-)

 

Като стана въпрос за cooolMax, да попитам. 

@JoyDay, вярна ли е тази информация на сайта ви?

 

Cooolbox-Film-HD-2020-07-08.png

 

Link to comment
Share on other sites

@JoyDay, Здравейте!

Специално искам да попитам какво се случи с канала Sport+HD и защо вече го няма ? Не си бях рестартирал приемника и съответно канала дълго време ми стоеше на позицията си (23) и след като започна отново испанското първенство - първите няколко седмици успявах да си го гледам там, въпреки че други абонати ми казваха, че им липсва канала. Без да съм правил рестарт изведнъж стана само черна картина, а на следващия ден вече го нямах и имах новата подредба на каналите ? Това от централата ли са го направили ? Защото аз умишлено не правих рестарти с цел да ми стой Спорт+.

Въпросът ми е защо при положение, че първенството си продължава ви махнахте този канал по средата на сезона ? Алтернативните руски такива не са извинение, тъй като предпочитам да си го гледам на български особено когато е махнат без причина при все че настоящите права за излъчването на първенството са много от преди пандемията .... моля за изчерпателен отговор.

Link to comment
Share on other sites

@JoyDay, в DNS-ите ви има запис за ваш Looking Glass:

Type  Domain Name    IP Address              TTL
A     lg.itdnet.net  212.116.151.6           60 min
                     "Cooolbox" AD (AS9070)

Временно ли не работи или сте забравили да премахнете записа? 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @Blazer,

 

Излъчването на телевизия Sport+ HD, както и на каналите F+ и TV+, бе прекратено в края на март тази година, поради изтичане на договора за разпространение, който имахме сключен с праводържателя. За съжаление, не успяхме да го подновим, така че да запазим изгодните условия, които ползвахме дотогава.
В момента сме отново в процес на преговори. Търсим и варианти за евентуален заместител.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, plameni said:

@JoyDay, в DNS-ите ви има запис за ваш Looking Glass:


Type  Domain Name    IP Address              TTL
A     lg.itdnet.net  212.116.151.6           60 min
                     "Cooolbox" AD (AS9070)

Временно ли не работи или сте забравили да премахнете записа? 

 

Здравейте, plameni,

Благодарим за сигнала - това е стар запис, който вече зачистихме.

Link to comment
Share on other sites

On 6/15/2020 at 10:12 PM, plameni said:

Има ли възможност Канал 3 да се излъчва в HD?

 

Kanal3-HD-02.png

 

Питането ми беше преди месец и остана без отговор.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

какво ще става със 7/8 ?

Не виждам опция в допълнителни услуги?

Пак ли в последния момент ще са разправиите по стар обичай?

 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, @vkirov,
Канал 7/8 до началото на септември остава в основния ни пакет и е безплатен.
В момента се уточняват условия по преминаването му в платена версия.
Ще уведомим своевременно потребителите си за промяната и стъпките, които трябва да предприемат за да се абонират за канала.

 

Извиняваме се, @plameni, но сме пропуснали да отговорим на запитването Ви. Отправили сме запитване за това какви са условията към преминаване на Канал 3 към HD.

Edited by JoyDay
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@JoyDay
Планирате ли покритие в източната част на Източен и по конкретно района на Дюлево/Вратцата/Златорог/Герлово? Миналата година октомври, съпорта ми каза да пингвам от време на време. Имам интерес към всички хоум услуги - coolMax. Договорът с настоящия оператор ще изтече април.
Благодаря предварително за инфото.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, xyz_1897,

Все още нямаме покритие в цитирания район. Ако имате запитване за конкретен адрес, все пак можете да се обърнете към колегите от отдел "Обслужване на клиенти" на тел. 0800 45 845, опция 3, или да попълните формата ни за проверка на покритие: https://www.cooolbox.bg/pokritie#forma.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Само при мен ли е такова положението? 10мс до София ?

 

# ADDRESS                          LOSS SENT    LAST     AVG    BEST   WORST STD-DEV STATUS                                                                                                                    
 1 94.155.94.22                       0%   10   9.5ms    10.1     9.5    15.6     1.8                                                                                                                           
 2 193.169.198.68                     0%   10  10.5ms    11.9    10.2    25.5     4.5                                                                                                                           
 3 1.1.1.1                            0%   10   9.7ms     9.7     9.6     9.7       0                                                                                                                           

 

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...