Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Защото тези от съпорта започнаха да пишат доста по-късно в тези теми от самите потребители и чисто хронологически няма как толкова нов пост да мине като първи и респ. да изглежда така, че все едно някой от фирмата е отворил темата - конкретно в случая с тази тема...през далечната 2008-ма година. ;)

 

П.П. Като казах 2008-ма, забелязах един пост на viiipeer_ от онова време, който толкова проблеми си има напоследък, че явно още от тогава ги е предвидил, че ще ги има. :laughing1:

 

 

Офертата звучи прекрасно, дано наистина се окаже така.

Звучи доста добре,за да е истина;-)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Май нещо свързано със закриването на офиси, поне този в Кичука няма да го има от др. месец. Предполагам минават само на електронно плащане, което е доста странно.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Резюме на най-важните промени сме качили в раздел "Новини" в сайта ни: https://www.cooolbox.bg/news/novi-obshti-uslovia-kam-dogovorite-s-cooolbox

 

Те са:

 

- Разделяне на Общите условия според типа клиенти - за физически и юридически лица;

 

- Намален е максималният размер на неустойките, дължими от физическите лица при прекратяване на срочен договор;

 

- Въведен е режим на автоматично прекратяване на договора при неплащане;

 

- Променя се начинът на първоначално таксуване на новите абонати - отпада досега съществуващото разделение преди 15-ти с половин такса и след 15-ти без такса. Въвежда се пропорционално таксуване на броя на дните от месеца, като това важи и за полагаемите минути и кредитен лимит;

 

- Въвеждат се връзки и зависимости между новите Общи условия и Общите условия за my.cooolbox.bg;

 

- Дефиниране на специфични случаи на злоупотреба с мрежата;

 

- Незначителни редакционни, стилистични и систематични корекции.

 

 


Все пак, съветваме всички наши клиенти да се запознаят подробно с новите документи, поместени в раздел "Общи условия" в сайта.

Link to comment
Share on other sites

От много време ни се върти една нестандартна идея и решихме най-накрая да я осъществим. И така, докато на всеки ъгъл цъфти офис след офис, от 15.08.2016 г. coool центърът ни на ул. “Байкал” № 2 в Пловдив ще преустанови своята дейност. Вижте защо сме взели това решение => http://bit.ly/2bbnYGp

Link to comment
Share on other sites

Ясно е че един офис е само разходи: служители, наем, ток-мок ... само разходи.

Разбираемо да искате да имате по- малко офиси.

Аз като идея бих дал например да направите промоционално Х% по- евтино ако се плати онлайн за период от Х месеца, така ще се стимулира по- лесно да привикнат към клиентите към този начин на плащане и няма да търсят.

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям. Като човек, който от години си плаща онлайн сметките за всичко, мога да кажа, че е супер удобно, а и ако се пусне промо за плащане през няколко месеца за няколко месеца, веднага ще се възползвам. И без това на стария оператор /Булсатком/, бях свикнал да плащам 5 за 6, та и тук ще е супер, ако се направи. Без значение дали ще е цял месец или процент.

Link to comment
Share on other sites

То и аз  се чудя освен пенсионерите +70, кой вече се реди на гишета за плащане на такси?! Аз не помня да съм ходил за каквото и да е било през последните 15 години...... А сетих се когато си връщах техникана на N3 ходих до гише    troll-face-meme-smiley-emoticon.gif

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

То и аз  се чудя освен пенсионерите +70, кой вече се реди на гишета за плащане на такси?!

 

Аз например. :) ...с единствената цел да си намеря повод да походя малко, защото в противен случай някой ден най-вероятно ще се срасна със стола. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

П.П. Като казах 2008-ма, забелязах един пост на viiipeer_ от онова време, който толкова проблеми си има напоследък, че явно още от тогава ги е предвидил, че ще ги има. :laughing1:

Звучи доста добре,за да е истина;-)

Офертата звучи прекрасно, дано наистина се окаже така.

 

 

А на мен ми направиха впечатление твоите съмнения и подозрения тогава :D

А ти мислиш ли, че в реалността ще може да го стигнеш това "до 1000 Mbit/s"? Аз с 2 компа с последни модели на Сийгейт - ES.2 и с гигабитови ланки + къс кабел даже и не доближавах 100-те мегабайта (при положение, че имат Sustained 105 MB/s), а да не говорим за дълги разстояния, различни потребители с различен хардуер и всякакви други подробности....по-скоро маркетингов трик.

 

Сега, стига да пожелаеш, вече не е проблем да го имаш това "до 1000 Mbit/s" в офиса, а предполагам много скоро и в дома...

 

5602708252.png

 

speedtest_cooolbox_gigabit.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

А на мен ми направиха впечатление твоите съмнения и подозрения тогава :D

 

Нормално за съмнения, изказани преди 8 години. :)

Сега вече си имаме гигабитови ланки, бързи хардове и SSD-та, та вече не е чак толкова съмнително....срещу съответната месечна такса разбира се де... :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вече е официално:
 
cooolHome

1 Gbps интернет
150+ ТВ програми с включен HD пакет
100 безплатни минути
Безсрочен договор
Без инсталационна такса
Устройство с Wi-Fi
34.90 лв/мес. с ДДС


cooolNet

1 Gbps интернет
Безсрочен договор
Без инсталационна такса
24.90 лв/мес. с ДДС

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

С едно малко уточнение:

Международна интернет скорост upload 100 Mbps

за разлика от бизнес гигабитовия достъп, което пак би трябвало да е двойно увеличение, защото ако не се лъжа в момента международният ъплоуд е ограничен до 50 Mbps.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Дълго време в “кухнята” на Cooolbox ви приготвяхме нещо ново, свежо и единствено по рода си! :) Щастливи сме да споделим официално, че от днес пускаме пълноценен ГИГАБИТОВ ИНТЕРНЕТ за ДОМА, с който ще се достигат скорости до 1 Gbps!

Вижте повече за новостите тук => http://bit.ly/2ctbFVP
Link to comment
Share on other sites

 

Дълго време в “кухнята” на Cooolbox ви приготвяхме нещо ново, свежо и единствено по рода си! :) Щастливи сме да споделим официално, че от днес пускаме пълноценен ГИГАБИТОВ ИНТЕРНЕТ за ДОМА, с който ще се достигат скорости до 1 Gbps!

Вижте повече за новостите тук => http://bit.ly/2ctbFVP

 

Трябва ли да сменяме оборудването или и сегашните медия конвертори за гигабитови?

Link to comment
Share on other sites

"Услуга cooolNet е с обновени интернет скорости и без промяна в цената. Настоящите ни клиенти ще преминат постепенно към новите скорости. Поради необходимостта от подмяна на оборудване при клиента, това ще се случва поетапно. " - От фейсбукито :)

Както и ... "Току що разговарях по телефона с момиче от cooоlbox и каза, че ако искам 1 гигабит скорост, ще трябва да мина на по-високата такса от 34,90лв! И това е само ако искам, иначе си оставам на 29,90 с 100Mbps... нищо,че съм клиент от години от както стъпиха в кичука COOOLBOX "

Edited by JiMbo
Link to comment
Share on other sites

Значи дефакто, за телевизия+нет+допълнителен телевизор, трябва да плащам 39.99лв, вместо сегашните 34,99?

 

И как да заявим, че искаме подмяната?


 

С едно малко уточнение:
Международна интернет скорост upload 100 Mbps
за разлика от бизнес гигабитовия достъп, което пак би трябвало да е двойно увеличение, защото ако не се лъжа в момента международният ъплоуд е ограничен до 50 Mbps.

 

 

Международната винаги е била 100мбит.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...