Jump to content
BulForum.com

Закусвате ли?


Закуска - да или не?  

144 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Закусвам абсолютно винаги. Дори когато ставам към 3-4 следобяд започвам деня си с нещо сладко подходящо за закуска. Изключително много мразя когато стана по-късно и ми кажат да обядвам вече. За мен закуската е може би най-важното нещо и най-рядко пропусканото. По-често ми се случва да изпускам обяд. И когат не съм закусил цял ден ми е криво. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Обожавам закуската. Мога да ям още щом стана от леглото по тъмно. Единствено не мога да ям за закуска много сладки неща - става ми зле. Обаче соленко + сладко може :). Напоследък пък всяка сутрин (с редки изключения) удрям по едно шкембозо и зареден със свежи сили започвам работния ден.

Link to comment
Share on other sites

По принцип за мен най хубаво ми е когато започня дена с яка закуска ама с тва даскало толкова рано сутрин хич не ми се ядеа докато стане време за закуска огладнявам :D

Link to comment
Share on other sites

всяка сутрин една и съща -514378126_3b94847e81.jpg

трябва да се закусва, денят е съвсем друг. твърдо съм против американския тип закуска, който навлезе и тук - корн флекс, мюсли и някви такива глупости.аз лично обичам да закусвам солено, има хора - кроасани, вафли - :sick

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Закусвам много ясно.Квото намера тва ям сутрин.Най-често някакви сандвичета с чаша мляко или някакво сокче,много добре влиза. :D

Link to comment
Share on other sites

Та закуската при мен е ритуал бе :)

И при мен :D

Ставам правя си набързо тостери, сандвичи...и едно кафенце и след това цяла сутрин се чувства свеж к'ът марула, дори и да съм спал само 2-3 часа :lol:

Абе аз по-принцип си обичам ядене...на корем... :ghost

Link to comment
Share on other sites

Преди не можех да мрдъна,ако не закуся...с времето обаче това се промени...ама пак гледам да не си пропускам сутрешното хапване :P

Link to comment
Share on other sites

Абе Боре как измисли тея отговори? Обясни ми как да отговоря:

 

1. не мога всеки ден, често излизам много рано, а пари за храна на вън давам много рядко.

2. Не пия кафе и никога няма да пропия(все пак си вардя бъбреците).

3. това май си го сложил специално за овърмана.

Link to comment
Share on other sites

горе долу не пропускам закуска само ако имам няква важна работа сутрин или когато съм първа смяна на училище и тогава не ми остава време

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен с Весо. Не напразно има една велика приказка, която гласи следното:

 

"Закуската изяж сам, обяда раздели с приятелите си, а вечерята дай на врага си!”

 

За съжаление аз се храня неправилно - не ям сутрин, съответно и през целия ден и се натрясквам като едно такова прасе вечерта... Понякога и в малките часове - абсолютно погрешно... Добре че през последните 5-6 месеца свикнах да хапвам по един грейпфрут преди да изляза....

 

Навремето докато бяхме млади ученици поне храненето ни беше на място :bgrin:

 

Но пък и бирата ни беше по-малко :devil

Link to comment
Share on other sites

Принципно режима ми сутрин е почти по часовник. Обикновено закуската си я приготвям от вечерта, за да не губя време сутрин (тоест да спя малко повече). Та ставам, гимнастика, закуска, кафе, (сране) и фиииу на работа ;]

 

П.П. Дайте някаква идея за закуска, която да си приготвям от вечерта, че шоколадовата попара взе да ми писва :]

Link to comment
Share on other sites

аз не закусвам ама това не е, защото мисля, че е за смотльовци :D просто с течение на времето се превърна в лош навик...

Link to comment
Share on other sites

П.П. Дайте някаква идея за закуска, която да си приготвям от вечерта, че шоколадовата попара взе да ми писва :]

 

Агнешко печено. Адски добре върви студено и залоено. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Да си кажа честно от какато съм пропушил цигари и пропил кафе не закусвам сутрин.

А пия кафе и пуша поне 10год. За целият този период съм закусил около 20-пъти.

А и като дете необичах да ракусвам много, дори бих казал, че мразя(ех) закуската.

 

Наблягам повече на обяда и вечерята.

Link to comment
Share on other sites

По принцип сутрин като ставам съм ужасно гладен!

Но просто понякога се успивам и няма време да хапна...

 

Също така обичам със закуската да си направя едно кафенце и тихо и кротко да си закуся,без някой да ми виси на главата и да ме занимава с глупости.

Обаче от 1-2 месеца нещо ме прихвана някаква вълна и като изпия едно кафе и после трябва да тичам до тоалетната... ужас :D затова вече съм намалил кафето до минимум :laughing:

Link to comment
Share on other sites

П.П. Дайте някаква идея за закуска, която да си приготвям от вечерта, че шоколадовата попара взе да ми писва :]

Я кажи ква е тая шоколадова попара че ме заинтригува

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Не заскусвам от доста години поради незнайна причина. Сутрин закуската ми се свежда до това да пия кафе, а яденето след 2-3 часа, понеже корема ми след ставането е някак си не предразположен към храна

Link to comment
Share on other sites

Апвам си добре за закуска понеже не знам кога може да ям след това... Ако ям, ако не ям на закуска може да ям чак вечерта само...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
мюсли и някви такива глупости

за мюслите си в някаква огромна заблуда :)

дават ако пауър(ама яко,особено ако успееш да изядеш 6-7 супени лъжици),богати са на някви си там мелтъчини и бъглихидрати(тъмна индия) и са адски полезни за стомашно-чревния тракт.

да не говорим,че наяждат добре и се приготвят адски бързо и лесно(бучиш мюсли в плодово мляко/портокалов сок и чакаш да поомекнат).

кофтито на мюслите е,че бързичко втръсват и по някое време почваш да се чустваш като добитък(без майтап,пада бая дъвчене с тия мюсли,а и практически погледнато мюслите са си зоб от всякъде).

иначе закусвам,няма друг чалъм.

може да не ми се яде,обаче се насилвам и кльопам колкото мога,щото иначе след половин час ми се изтощават батериите и умирам.

в смисъл имам достатъчно сила и тонус сутринта,но за малумни активности от типа да легна пред телевизора да се радвам на береката или да си завлека задника до университета и да дрема в някое кафе,плякайки карти с колегите.

обаче за да давам яко жега още от сутринта на работа си иска закуска,иначе просто не става

Link to comment
Share on other sites

Сега,в тази жега ,нито закусвам ,нито обядвам ,хапвам чак на вечеря. И карам само на кафе ,таратор и айрян.Иначе закуската си е много важно ядене,но често го пропускам ,след като пия едно кафе и хич не ми се яде. ВИж обаче без кафе съм умрял :wacko: ,даже х2

 

 

ООООООО забравих да спомена: БИРА И ШКЕМБЕ,всяка божа сутрин на морето ( към 11-12 ч) е закуската която не пропускам :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...