Jump to content
BulForum.com

Закусвате ли?


Закуска - да или не?  

144 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Рядко... както тази сутрин например :)

 

Edit: От 2 седмици закусвам овесени ядки(трябва да се има предвид че ставам в 6:40 и не съм много в състояние да ям) със разните му там добавки(лешници, тиквени семки, стафиди и др ...) и съм много доволен - няма го чувството за глад още в 9:30 или присвиването на стомаха след 1-то кафе.. аве въобще добра работа си е било тва закуската

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно всеки ден :lol: Закуската е най-важното хапване за деня, макар вечер да е угощението...

 

Абсолютно погрешно твърдение. След като си спал цяла нощ организма ти не е имал такъв енергиен разход, който да трябва да компенсира със закуска. Особено ако вечер е имало "угощение"... Закуската е тормоз за все още спящия ти организъм и внася излишък, който познай къде се трупа. Първото ядене за деня трябва да е не по-рано от 11 часа, тогава когато наистина е възникнала вече нужда от внос на енергия след като си бил активен 4-5 часа...

Link to comment
Share on other sites

Едно време, когато баба живееше в нас, закусвах всяка сутрин... :) Сега няма време. Лягам късно, ставам по никое време, университет, раота и като се пробера - ЗОВ (закуска, обед, вечеря). Иначе ако бачках от вкъщи, като Борето, щях да закусвам ... :)

Link to comment
Share on other sites

По принцип нормално е да закусиш или хапнеш нещо не чак толкова късно /11ч/, а не по-рано от 2 часа след като си станал. Организмът се адаптира на режим активен горе-долу за това време. Освен ако не спортуваш рано сутрин. Закуската тогава е задължителна след спорт.

 

Моята любима закуска е мокачино, подсладено с мед и допълнено от вкусните бисквити Ревю с овесени ядки :P След това до следобед не се сещам за ядене :)

Link to comment
Share on other sites

Винаги закусвам...Закуската е най-важна,тъйкато протеина,който си поел,вече е на изчерпване след като си възстановявал цяла нощ,докато спиш.Сутрин катаболните процеси са най-силни,затова трябва да направиш добра закуска.Сутрин метаболизма е толкова силен,че може и стъкло да разгради,стига да попадне де(все пак не пробвайте :Д)

Link to comment
Share on other sites

На мен чак ми става тъжно... Сутрин като чакам рейса на спирката до нас за работа, има зад мен една баничарница/пекарна и отвреме навреме отивам да си купя кафе оттам. Но ме е срам, щото всеки си взима закуска, само аз взимам по едно кафе и го пия отпред с цигара всеки път. Изглеждам... вредно.

 

Понякога си взимам по една кифла с кафето сутрин като пристигна в офиса, но обикновено само пуша още и пия ощя едно кафе. :(

Link to comment
Share on other sites

Като изключим 2-те години в казармата, където просто нямаше начин, заради хабенето на калории и общата манджа...никога не съм закусвал. Това сигурно се дължи и на обърнатия ми режим на живот...сутрин (ако изобщо си легна) спя между 7 и 12...когато стана не ми се яде нищо...."обядът" си го правя към 17-19 часа..."вечерята" (ако я има изобщо) е около 1-2 през нощта...иначе през деня и нощта попълвам калориите с дреболийки...шоколадчета...кроасани...плодове и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно погрешно твърдение. След като си спал цяла нощ организма ти не е имал такъв енергиен разход, който да трябва да компенсира със закуска. Особено ако вечер е имало "угощение"... Закуската е тормоз за все още спящия ти организъм и внася излишък, който познай къде се трупа. Първото ядене за деня трябва да е не по-рано от 11 часа, тогава когато наистина е възникнала вече нужда от внос на енергия след като си бил активен 4-5 часа...

 

Абсолютно погрешно твърдение. Закуската е най-важното хранене за деня. Никакъв излишък не може да внесе закуската. Тя осигурява необходимата енергия на будния организъм за да функционира :) Първото ядене за деня трябва да е именно сутрин, след като си си измил зъбите, лицето ръцете, изакан и изкъпан. Каквото и да изядеш на закуска, то не се трупа никъде, защото се изразходва. Обеда трябва да е по-умерен като количество, а като качество вече зависи. При всеки е различно. Именно угощението вечерта се трупа рано или късно. На хора като мен, предразположени към пълнеене се лепи веднага. На други се лепи по-бавно, но в крайна сметка нарушава хранителния режим и поради тази причина имаме хора в България с големи шкембенца по на 35-40 години. И то в огромно количество. Основната причина да ни считат за затлъстяла нация, което е доста вярно, е именно неправилното ядене. Сутрин не ядем, на обед се ядат някви мазни чорби и други подобни и вечер се оливаме с ракии, салати, манджи и т.н. Ако идеш пък на кръчма се освинваш тотално. Като се наблъскаш вечер си товариш организма за през ноща. Вместо да почива, той трябва да обработи излишната храна която си му натъпкал по време на вечерята. И като няма къде да се изразходи се трупа във въпросните мастни депа, които пък не се изгарят докато не се наложи. Така че трябва да се закусва. Особено важно е да закусват пушачите и пиячите на кафе. За тях е даже задължително преди да пушат и пият кафе да закусят. Дори да е нещо супер малко.

Link to comment
Share on other sites

Имало е периоди в които съм закусвал всеки ден и такива (сега) в които не хапвам и грам. На обяд се намахвам като за последно и...след това ти се спи и работата не върви :) Честно казано със закуска ми беше по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Когато има какво да закуса закусвам и се чувствам доста по добре отколкото от дните когато не хапвам. Но за съжаление тези дни са малко :( Иначе съм чувал , че е най - добре сутринта да се закусват плодове .

 

 

 

едит : Вчера ядох в 2 часа вечерта. На това ядене среднощно ли му се вика или влиза в закуската ?

Link to comment
Share on other sites

Ям най-рано 2-3 часа след като стана. Аз го броя за закуска, но ако кажем, че закуската е веднага след като стана значи не закусвам. Просто ми е много гадно да се наям сутринта, без да имам нужда и после цял ден ми е кофти на корема :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

За да закусвам трябва да стана около 6:10, до 6:20 сутринта. Това не влиза в моите възможности, което пък възпрепятства нормалното провеждане на закуска. :) Обикновено ям 2-3 часа след като стана, и то не винаги... но за сметка на това следва обилен обяд и вечеря, с което до някаква степен навасквам. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Третият отговор е най-колоритен, особено в частта с пишман-гюбеци :D. По принцип закусвам от време на време, но в случая нямаше как да не гласувам с: "Твърдо нье - закуската е за смотльовци, емота и пишман-гюбеци!" :)

Link to comment
Share on other sites

Няма значение дали човек става в 10:00 или в 6:00.Все си е ставане и все 1-вото ядене след това е закуска.Както по-горе е казано, наистина е най-важното ядене това.Аз се опитвам да закусвам, но за съжаление не винаги имам време.

Link to comment
Share on other sites

Ако живеех на нормално място, може би бих закусвал, щото е готин сутрешен ритуал. Но в общежитието не става. А пък в стола има само американска закуска - яйца и бекони и такива работи. Пък дори и да ида да ям само плодове, което е яко, отнема много време и предпочитам да спя. А нямам нужда от храна сутрин. Мога да ям само ако са минали поне 1-2 часа след като съм станал. Така че - твърдо нье и така нататък.

Link to comment
Share on other sites

Много много рядко. От доста години вече не закусвам сутрин редовно. А японците или китайците не съм сигурен казват че закуската е най-важното ядене от деня...

Link to comment
Share on other sites

Никога. Просто нямам апетит. Най-много да се насиля да изям един банан, ябълка или няколко ягоди ( ако има ) ама дотам. Ям 3-4 часа след ставане, понякога и повече. Предпочитам да се наплющя вечерта ;]. "Здравословно" хранене рулз :П.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...