Jump to content
BulForum.com

Show Your Desktop


sMARTBomber

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply
vinyl_master, евала - ей така се прави. Моя е същия но в долната дясна част имам календарче... показвал съм го преди в темата как изглежда, ако искаш да ти дам програмката която си направих да ми рисува календарчето пиши ми на лични....

 

Ми да ти кажа нямам нужда чак толкова от календар, просто като ми трябва текущата дата за деня с мишока рол оувър в трай бара ме задоволява :)

Link to comment
Share on other sites

Ми да ти кажа нямам нужда чак толкова от календар, просто като ми трябва текущата дата за деня с мишока рол оувър в трай бара ме задоволява :)

 

Ако направиш таскбара 2 реда и датата ще ти стои постоянно пред погледа.

Link to comment
Share on other sites

Малка промяна има при мен, но все пак..

 

desktop_mart09_thumb.jpg

 

А за календар, като цъкна на часовника, излиза това

desktop_mart09_cal.jpg

 

Предвид че десктопа го виждам само след boot, и преди шътдаун, за мен лично всякакви гаджети и десктоп календари и такива, са безсмислени.

А и с AutoHotKey може да се направи лесно да ми изкарва календара от трея и боравенето с него, още повече е на статично място и по-лесно се управлява така дори само с рекординг на действия с мишката.

Link to comment
Share on other sites

Течен синьото ми е любимо :S..въпреки, че и черното не е зле, но с тва синьо съм свикнал вече 5 години, ако го напраа друго все едно ще сядам на друго писи :D

Link to comment
Share on other sites

w00x, host: Всичко което е едноцветно е за предпочитане ако трябва да се закачиш към машината си от другаде недай си боже по 9600bps през GSM-a... отделно че desktop-a се вижда чак като затвориш всички програми което става или когато си лягаш да спиш или когато нещо рестартираш или ако искаш да докопаш някой някоя програма та пак е временно за секунда-две и в един момент стигаш до извода че каквото и да има там е все едно след като тъй и тъй не го гледаш :)

Link to comment
Share on other sites

Е, да предположим, че remote desktop има опция да не пренася уолпепъра при отдалечено свързване, но реално наистина при виста/2008 аз лично даже от десктоп не виждам смисъл.

Десктоп ползвам след рестарт да си пусна 2-3 програми, които стоят пуснати през целия ъптайм на OS-a.

 

Отделно даже недоумявамкак допреди 2г. карах и с quick launch - специално за мен доста ненужна функция, добре че може да се изключва. За какъв ** ще ми отнема място от таскбара група от икони, които се стартират толкова рядко, че по-скоро пречат заемайки място там, което може да се ползва за доста по-полезния таскбар с бутони. Особено фрапиращо е някой да си държи там линк за пускане на ICQ/Miranda или каквото там за месинджър - нещо, което работи от старт то шътдаун!

 

Някои неща наистина е полезно да можеш бързо да стартираш, но при мен са толкова, че един quick launch би ми заел половината екран Ненужно. Моят approach е да ги наблъскам в старт менюто, като в случая добрия сайд ефект е че увеличава вертикалния размер на менюто, което е полезно ако вляза в Programs да стартирам оттам програма (знаете че след Vista старт менюто е изцяло в областта, която се отваря, а не излиза като подменюта отдясно).

 

Цък на менюто

 

След вече 2г. по този начин ползвайки го, мога да кажа с чисто сърце, че съм удивен колко по-удобно ми е!

Аз даже в Programs не влизам почти никога, при наличието на сърч бар-а долу, само пиша 2-3 букви и стартирам каквото ми трябва - именувал съм всичко в менюто по начин, по който резултатите които ме интересуват при определени букви винаги да са ми подръка. Безценни са тия промени, и начин на ползване, при мен :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

ето го моя - в по-предните мнения ставаше въпрос за quick launch и неговата безполезна функция да съдържа програми, които се стартират заедно с windows. Определено ICQ/Miranda е най-масовия случай... При мен... аз ползвам show desktop най-много и линк-а на firefox...

 

понеже съм подреден-изкарах си допълнителна лента, в която си наредих нещата, които ползвам като при това си изчистих десктопа (след последната преинсталация не съм инсталирал програмата над mozila thunderbird (все още) за това се получава бялата икона :P ) и на него държа само някакви временни файлове (в случе шорткът-а на 3dsexvilla 2 :D и репорта на google analytics)...

 

th_desktop-29042009.jpg

 

start menu-то е подредено по категории. Обикновено слагам някаква черна тема на FF и на win и така седи до следващия преинстал, но след последния нямам време да си оправя всичко както си го обичам. Десктоп-а е от "170 Nature Full HD [1920x1080]" (обикновено седи някой метъл на него) и ако някой проявява интерес, мога да му ги пратя.

Link to comment
Share on other sites

Ето и моя

P. S.: Само на мен ли ми е по-удобно таскбарът да ми е отгоре :confused

Link to comment
Share on other sites

Ето и моя

P. S.: Само на мен ли ми е по-удобно таскбарът да ми е отгоре :confused

 

Май да :) Защото там са менютата на програмите, бутона за затваряне е най-удобно да бутнеш мишката нагоре-надясно и да го натиснеш за да затвориш максимизирана програма а не да се прицелваш в него

 

 

Между другото ако знаеш колко по-удобно е старт менюто както и разни чат програми, часовници, календари, плеъри и прочее да стоят на 2рия монитор докато главния да е свободен за програмата с която работиш и да можеш да видиш кой "досажда" само като си завъртиш главата без да се пресягаш към мишката и да кликаш :)

 

ПС: трябваше ли да е толкова розово всичко? :D

 

petkox_ray: NICE!

Link to comment
Share on other sites

Любимият ми цвят, дедо!!! Не знам, на мен така си ми е супер удобно :)

Link to comment
Share on other sites

Между другото ако знаеш колко по-удобно е старт менюто както и разни чат програми, часовници, календари, плеъри и прочее да стоят на 2рия монитор докато главния да е свободен за програмата с която работиш и да можеш да видиш кой "досажда" само като си завъртиш главата без да се пресягаш към мишката и да кликаш :)

Или на втория деск :P

Link to comment
Share on other sites

Май да :) Защото там са менютата на програмите, бутона за затваряне е най-удобно да бутнеш мишката нагоре-надясно и да го натиснеш за да затвориш максимизирана програма а не да се прицелваш в него

Абсолютно. Преди години с приятел пробвахме какви ли не положения, и накрая извода беше, че има защо всички OS и графични среди (почти), да са се обединили около идеята таскбара да е долу.

Между другото ако знаеш колко по-удобно е старт менюто както и разни чат програми, часовници, календари, плеъри и прочее да стоят на 2рия монитор докато главния да е свободен за програмата с която работиш и да можеш да видиш кой "досажда" само като си завъртиш главата без да се пресягаш към мишката и да кликаш :)

Да, ако имаше и втора мишка, която да управлява самостоятелен курсор на втория монитор ;) . Мен лично ме дразни когато мишката ми напуска десктопа, а нерядко целя и неща по страните на екрана, по подобие както би се наложило с бутона за затваряне (хикса).

 

Или на втория деск :P

Да, ама така ако някой нещо ти пише, или програма желае вниманието ти, няма да можеш да видиш какво аджаба става в прозореца ѝ, най-много да ти мига в таскбара (ако е общ). А Дядомраз именно тази екстра имаше предвид под двата монитора.

 

Аз го виждам така: с 2 монитора, само че с два независими курсора, и с мишката с някой бутон (моята има бутон под палеца който засега за нищо не се ползва) с който да избирам кой десктоп (монитор) да управлявам, то даже нема нужда от 2 курсора, а един, който да превключвам управлението. И така да превключвам в кой монитор да работя. Да има и клавишна комбинация за целта.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...