Jump to content
BulForum.com

Show Your Desktop


sMARTBomber

Recommended Posts

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

desktops.th.png

Смених си тапета и веднага ми дойде мерак да изчистя деска за да е подредено, да се вижда картинката.

:D

Link to comment
Share on other sites

My DeskPOT

21846959.jpg

 

И аз да не остана по назад :D

Link to comment
Share on other sites

Ха не знаех че още някой си прави 3 реда за бутоните на пуснатите програми :)

има, има :) просто мразя като започнат да ми се наблъскват един в друг бутоните, ако ми е по-малко от 2 реда менюто и започва да ми седи някакси празно на десктопа :D явно съм привикнал вече :)

Link to comment
Share on other sites

има, има :) просто мразя като започнат да ми се наблъскват един в друг бутоните, ако ми е по-малко от 2 реда менюто и започва да ми седи някакси празно на десктопа :D явно съм привикнал вече :)

 

Ако знаеш пък колко е приятно да го направиш 4 реда и да го подместиш на 2ри монитор :) А на 2рия разни чат програми и кво ли не дето тъй и тъй не щеш да ти се мотат пред погледа...

Link to comment
Share on other sites

даммм, така бях преди и аз като се занимавах по-активно с фотошоп :) на главния монитор само фотошопа, на втория - инструментите му и разните скайпове, сайтове и т.н. :) сега обаче нямам време да се занимавам и втория монитор даже съм го махнал... :)

Link to comment
Share on other sites

Чи кво муй на десктопа.. Нал затва е десктоп и хората зимат по-големи монитори, да ги пълнят с икони.. :)

По въпроса с многоредовия таскбар, аз съм леко на друго мнение, дори сега на 1920px ширина (то май точно и затва де), ми е на един ред, обичам по вертикала да не ми се струпват много 'барове' да ми се губи пространство. И без тва като станат доста (обикновено към 15 бутона средно имам в таскбара), дори да станат тесни, кво от тва, по иконите се разпознават, още повече при Alt+Tab се появяват превюта на всички прозорци - адски полезен feature на Аеро. Пък и вижте в Win7 по дефолт бутоните в таскбара са само с икони..

Да ти седи празен десктопа.. хм, колкото по-голям монитор взема, все по-малък ми се иска да е таскбара.

На 30" някой ден обаче ще кърти, ако и тогава сте с по 3 реда таскбар, явно ще ви е пораснала втора глава, и ще имате по 64 ГБ рам за да поддържате 3 реда бутони в програми :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Чи кво муй на десктопа.. Нал затва е десктоп и хората зимат по-големи монитори, да ги пълнят с икони.. :)

 

Да ама това е кошче а не десктоп. И е почти пълно догоре. Жена ми го ползва по този начин - иска нещо временно - бум на десктопа ама после не го трие ми си стои там. Периодично като се изнервя и ги премествам в някоя случайна директория на диска за да и е гадно :bgrin:

 

 

 

По въпроса с многоредовия таскбар, аз съм леко на друго мнение, дори сега на 1920px ширина (то май точно и затва де), ми е на един ред, обичам по вертикала да не ми се струпват много 'барове' да ми се губи пространство. И без тва като станат доста (обикновено към 15 бутона средно имам в таскбара), дори да станат тесни, кво от тва, по иконите се разпознават, още повече при Alt+Tab се появяват превюта на всички прозорци - адски полезен feature на Аеро.

 

Аз мисля да си оставя 20ката за 2ри монитор и там да си ми е пак на 4 реда не толкова заради друго ами заради часовника защото при 3 реда показва деня и датата а отделно quick launch-a събира 20 иконки така :)

 

 

 

 

 

Пък и вижте в Win7 по дефолт бутоните в таскбара са само с икони..

 

Гадостттттт

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Наистина много готин десктоп. Аз няма да показвам моя, че темата се изтърка вече. Погледнете ми аватара, това е достатъчно... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Еми ползвам го в режим cloned 2nd disp. ;) пък е отрязано второто дисплейче защото беше др. резолюция и съм пейстнал новия шот в/у стар ;) а старт нямам много по проста причина МРАЗЯ му видя и го държа на autohide.А впрочем много ме е яд, че нямам време да си поседя в нас да си наложа като навик да го ползвам Старт-а и таскбар-а от дясна или лява вертикала, доста по-красиво ми се вижда ама това е лигавщина.Ето вече образцово направено :)

dasa.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

От както се помня, десктопа ми наподобавя нещо такова, с времето се трупат и малко поече икони, но гледам да е в реда на допостимото :)

 

65yaug.jpg

Link to comment
Share on other sites

vinyl_master, евала - ей така се прави. Моя е същия но в долната дясна част имам календарче... показвал съм го преди в темата как изглежда, ако искаш да ти дам програмката която си направих да ми рисува календарчето пиши ми на лични.

 

host, една идея - разкарай таскбара на малкия монитор. Разкарай и разните гаджети там - така хем ще са ти винаги пред очите хем ще освободиш малко място на основния екран и можеш хубаво да разпънеш каквото гледаш на него от край до край. При мен старт менюто е на 4 реда, обикновено съм зарязал icq, skype и winamp там - така хем си правя каквото правя хем като пише някой го виждам без да пипам нищо - само си врътвам главата и чета :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...