Jump to content
BulForum.com

Show Your Desktop


sMARTBomber

Recommended Posts

Аз го виждам така: с 2 монитора, само че с два независими курсора, и с мишката с някой бутон (моята има бутон под палеца който засега за нищо не се ползва) с който да избирам кой десктоп (монитор) да управлявам, то даже нема нужда от 2 курсора, а един, който да превключвам управлението. И така да превключвам в кой монитор да работя. Да има и клавишна комбинация за целта.

 

Постепенно стигаме и до идеята за 2 машини с KVM switch :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply
Да, ама така ако някой нещо ти пише, или програма желае вниманието ти, няма да можеш да видиш какво аджаба става в прозореца ѝ, най-много да ти мига в таскбара (ако е общ). А Дядомраз именно тази екстра имаше предвид под двата монитора.

 

MAC OSX има вградена такава функция. Нарича се Spaces. "Таскбар-а" е общ, но прозорците на различните програми се отварят там където си им казал. После с един бутон си ги сменяш. Имаш си колкото си искаш такива Spaces.

Link to comment
Share on other sites

MAC OSX има вградена такава функция. Нарича се Spaces. "Таскбар-а" е общ, но прозорците на различните програми се отварят там където си им казал. После с един бутон си ги сменяш. Имаш си колкото си искаш такива Spaces.

 

Има програмки които правят подобни неща и на Windows - примерно тази: http://virtuawin.sourceforge.net, но мисълта ми беше че е по-удобно с 2 монитора защото тогава изобщо не се налага да цъкаш докато си комуникираш с някой и работиш в същото време а просто си преместваш погледа от единия монитор на другия. И тъй и тъй 2рия монитор е за всевъзможни неща - таскбара точно там отива че да има повече пространство за работа на основния монитор.

Link to comment
Share on other sites

037a92ba7be1277b.JPG

 

С някаква имитация на МАК ОС. По-добре не си я слагайте. Има бъгове + 5-6 програми дет се вкараха и стартират автоматично...

Link to comment
Share on other sites

Има програмки които правят подобни неща и на Windows - примерно тази: http://virtuawin.sourceforge.net, но мисълта ми беше че е по-удобно с 2 монитора защото тогава изобщо не се налага да цъкаш докато си комуникираш с някой и работиш в същото време а просто си преместваш погледа от единия монитор на другия. И тъй и тъй 2рия монитор е за всевъзможни неща - таскбара точно там отива че да има повече пространство за работа на основния монитор.

 

То програмки за всичко има, но колкото повече програмки слагаш, толкова по към зле върви работата и повече неща се бъркат. Не ме карай да ти обяснявам на теб. :)

 

Това което казах беше отправено към Tedy.

Link to comment
Share on other sites

Пак трябваше да го чиста десктопа и поне си направих нов тапет да ме радва нещо в целият пеизаж като пусна компютъра рано суттрин.

th_Desktop-1.jpg

Ем им прави човек папки за всичко, а те пак си правят папки, та даже не ги използват... един хаос, ужас, апокалипсис и пълно унищожение настава.

Накрая ти правят забележка, че не си подреждаш работите из компютъра и не може да си намерят каквото им е нужно няколко часа.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

И защо? Не вярвам да ми върши по-добра работа от Линукс. Напротив. Не си падам по правенето на нещо само защото може :mellow: Трябва по-сериозна причина.

Link to comment
Share on other sites

И защо? Не вярвам да ми върши по-добра работа от Линукс. Напротив. Не си падам по правенето на нещо само защото може :mellow: Трябва по-сериозна причина.

 

Ммммм. Не съм работил с Линукс, но определено си има своите преимущества над Уиндоус примерно. Реално е смесица между Линукс и Уиндоус.

Link to comment
Share on other sites

Не си падам по правенето на нещо само защото може :mellow: Трябва по-сериозна причина.

 

А всъщност това е една от основните движещи сили във вселената - много неща стават именно защото може :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...