Jump to content
BulForum.com

Местожителство: София


Recommended Posts

Излишно е да се започвате ненужни спорове тук. Темата има съвсем друга цел...

 

--------------------------------------------

 

Бетси, кой и защо ви препоръча кръвопреливане? И какъв точно е проблема с животното? Пълна подмяна на кръвта ли ще се прави или ще компенсират кръвозагуба?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply

Тежка форма на анемия. Направихме кръвни изследвания и стойностите за хематокрит, червени кръвни клетки и още нещо бяха три пъти под минимума. Започнахме лечение с хапчета, но според ветеринаря е наложително да се направи кръвопреливане.

 

Овърман, благодаря за линка, ще се свържа с хората.

Link to comment
Share on other sites

Мамка му и прасе :angry1! Ако искате друго чисто бяло мога да ти кажа откъде може да вземеш.

 

Гуинет, навремето така изпуснахме един уникален ротвайлер. Собственикът му се поразсеял и прасето в един сервиз се налочило с антифриз. Докато разбере, че има добър шанс да оцелее ако му се подмени кръвта животното се мъчи няколко дни на системи и накрая той сам го приспа... Може би най-възпитаното куче, което съм виждал...

Link to comment
Share on other sites

Ден: 12 септември (събота)

Начало: 10.30 часа

Място на събиране: Градинката между Александър Невски и Парламента:

 

map.png

 

Маршрут на движение

 

От градинката между Софийски университет и Народното събрание, по бул „Цар Освободител“, по бул „Г.С Раковски“, по ул. „Гурко“, по ул. „6 септември“ до градинката пред МВР.

 

Какво да си носим:

Носи си своя начин на протест - мишка вързана около врата или ръката, мрежов кабел, кутия, бесило или каквото счетеш, че най-добре, ще пасва на своята личност. Донеси си и инструмент за вдигане на шум, за да можем да покажем, на всички, че само с вдигане на шум нещата се оправят, поне в България. Донеси си и плакат, за да покажеш, че искаш “Свободи, а не страх”.

 

 

fnf-card2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Свиря сбор! В понеделник да сте на линия, че ще пиша неизвинени!

 

Времето и мястото на спивката подлежат на дискусия, моето единствено изискване е да има добра вентилация и да не е твърде шумно.

Link to comment
Share on other sites

Докато обмисляте времето и мястото на срещата, аз се замислих, че не е зле да споделим различни любими места в София.

 

Аз ще се разпиша с пекарна Слънце Луна, която може би не ви е крайно непозната.

Предлагат няколко вида пълнозърнест хляб, който приготвят с много внимание и огромно желание. Не използват подобрители, оцветители, консерванти. Зърното мелят на място, непосредствено преди замесването на хляба.

Може би най-известен е хляб Слънце Луна, който е ръжено-пшеничен с мак, ким, чубрица, кимион, маково и тиквено семе. И ухае чудничко.

Има и хляб с орехи, с квас, както и ръжен, който е истински Пратчетов джуджешки хляб.

Предлагат и самоси, курабийки, има салатен бар. Всеки ден има различно дневно меню и доста добре подбрани вегетариански ястия в основното си меню.

Адресът? Ул. Гладстон 18 б :music

 

А пък в О! Шипка какъв чуден вегетариански сач предлагат... Но за това по-късно :)

Link to comment
Share on other sites

ако някъде приготвят и сервират истинкска домашна лимонада - ще ме спечелят за доживотен клиент... а в Редута е бъдещото ми жилище - на улица с рокенрол името "Георги Минчев"... та няма лошо да споделяте кръчмички там.

Link to comment
Share on other sites

наситен разтвор на бяла захар, загряван до степен да стане захата в него на каша?! и какво му е хубавото на това? ако толкова ти харесва - разпечатай един пакет захар и лапай с пълни шепи... аз съм пас. не съм самоубиец.

Link to comment
Share on other sites

:)

И аз не го харесвам. Дядо ми е бивш сладкар. Разбирай собственик на сладкарница преди 9-ти и чат пат се отваря да приготвя сайдер, лимонада, бяло сладко, бонбони, баклави и др. вкуснотии по едновремешни рецепти. Само баклавата и бонбоните ям, другото нещо не ми е по вкуса.

Link to comment
Share on other sites

Хубава лимонада лятото имаше в Онда - възкисела, с мента в нея.

В Слънце Луна пък и добавят мед.

 

Ако това имаш предвид под 'домашна лимонада', де. Иначе рецепти има много, аз наскоро се присетих колко обичам и малко джинджифилов сок към нея, ама цеденето му е неблагодарна работа...

Link to comment
Share on other sites

понеделник в дивака на ангел кънчев? или къде? Какво ще кажете за бирарията "Петте кьошета", която се намира... ами на Петте кьошета... имат страшни ребърца, картофени мезета и пет вида наливна бира... малко е малка, но пък ние колко ли хора ще сме... ако е хубаво времето можем да обмислим вариант Б - нещо с градина... бирарията има и градинка :)

 

часа може да го оставим отворен... да се разберем нещо като от 1800 и който когато дойде.

Link to comment
Share on other sites

Хора задължително правете резервации, ако ще ходите в "Петте кюшета". Привечер през цялата седмица е пълно. Много го обичах това заведенийце (беше ми на един к. от квартирата), но там трябва да се ходи от рано.

Link to comment
Share on other sites

не е решено още дали ще е там, но ако е там ще се обадим предварително за маса. последния път като бях там се посрахме от мезета - особено тия комбинираните плата в менюто са.... махни, махни...

Link to comment
Share on other sites

So? Ангел Кънчев или на Кьошетата? Ако ще се ходи на 5-те, ще трябва задължително резервация, понеже там е драматично. Може second.life.syndrome да резервира, ама трябва да се преброим колко ще сме горе-долу.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...