Jump to content
BulForum.com

Местожителство: София


Recommended Posts

Специално за постригването - преди време, когато бях станал бараба (от мързел), обиколих поне 10 фризьорски салона и навсякъде цените бяха между 8 и 14 лв за мъже. Абсурд! Затова си се постригвам в Пловдив - за 3 минути - 3 лв :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 252
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Младежи, хайде утре на протест!

 

18:30-18:45 ч.

 

map.jpg

 

Вчера е бил довършен лифтът до Седемте Рилски езера. Без нито едно разрешително, при това в защитена зона.

Просто... Си вдигнете задниците и елате.

 

ov3rm4n, това е посоченото място. Не смея да твърдя, че е най-подходящото предвид естеството на протеста...

Тук малко повече информация.

Link to comment
Share on other sites

пичове, някой наясно ли е къде има център за превод и легализация близко до площад нар. събрание ?

2ро, понеже ми трябва превод/легализация на диплома, се питах дали не може легализацията да стане от нотариус ? В смисъл, че ако дам а фирма да ми я преведе и легализира, ще ме обръснат към 100 лв.

Link to comment
Share on other sites

1. До площад Народно събрание не знам дали има, но знам, че на площад Гарибалди (на Граф Игнатиев) се намира преводаческата агенция, за която работя :)

2. Нотариус не може да ти легализира дипломата - може само да й направи заверено копие. Това е само първата стъпка от процеса на легализиране. След това копието и дипломата се нося в МОН за заверка, след което се прави превод, скрепва се с нотариално завереното копие и се носи в Консулски отдел. Нотариалната заверка и носенето в МОН е добре да си ги направиш сам, защото иначе трябва да се попълват досадни документи и пълномощни за фирмата, която ще направи това. Оттам фирмата поема превода и носенето в КО като таксата за тази услуга е следната: за нормална поръчка (4 дни) - 40 лв + цената на превода (9 лв на страница готов превод); бърза поръчка (2 дни) - 56 лв + цената на превода. Тъй като имам близък поглед над нещата, мога да заявя, че преводаческите фирми не те обират - обира те държатава - преди около два месеца си утроиха таксите, затова е толкова скъпо. Дано съм бил от полза :)

Link to comment
Share on other sites

Младежи, хайде утре на протест!

Опитах се да ентусиазирам колегите да го снимат и отразят. Отишъл е само един, който обаче е профи-фоторепортер :) Може да пуснем снимки!

Link to comment
Share on other sites

FREE_FEST.jpg

 

Ако търсите причина да започнете разчистването на всички онези натрупани през годините неща :)

 

Edit: А днес в 16:00 ч. можете да дойдете, за да връчим публичен апел до Европейската комисия.

Причината? Упоритите откази да се спре незаконното строителство в рамките на Национален парк Рила.

Мястото? - ул. Московска 9.

Link to comment
Share on other sites

Ако търсите причина да започнете разчистването на всички онези натрупани през годините неща :)

 

И Пловдив има нужда от подобно фестче :D Аз първа ще съм там :P

Link to comment
Share on other sites

На работата ми също има доста голям магазин за художествени материали. Не съм разглеждал, понеже съм аматьор, но ми се вижда доста добре зареден.

 

Проблема е, че се намира в бизнес център "Боила", което е след Метро и Технополис на бул "Цариградско Шосе"...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тези трите споменати дори не съм ги чувал, но не пречи да си разширя кръгозора :) С копчето сме на линия!

 

Предполагам, че говорим за някоя събота вечер (като най-удобно за всички работещи)?

Link to comment
Share on other sites

Дивака звучи добре :)

 

Имам позитивни спомени от тази кръчма, но не помня къде беше.

Аз се сещам за 3 дивака. На малките 5 кьошета, на Уилям Гладстон -уличката между Ангел Кънчев и Раковска(зад Уго на славейков) и третия беше някъде към началото на Раковска откъм канала. В дивака хубавото е, че има наливна Астика - може би най-вкусната бира, която съм пил.

Link to comment
Share on other sites

Някой посещавал ли е събранията на Лигата на разказвачите? Знам, че обикновено се случват в клуб Грамофон и май са нещо като интересни. B)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз предлагам Попа - има доста заведения наоколо. А и е място, което дори и най-най-новите в София би трябвало да знаят...

Link to comment
Share on other sites

nqkoi moje li da mi preporu4a expresno foto okolo nqkude na centura, che nqmam nikakvo vreme prez denq da hodq po nadale4ko ?

sorka za shliokovicata no imam problemi s flex-a. :)

Link to comment
Share on other sites

8, 9, 10 май звучи добре. Аз лично бих предложил да ходим в SUBWAY :), но едва ли това е най-подходящият избор. Иначе идеята за на открито е чудесна, а тази за извън София е още по-чудесна, само че транспортът може да се окаже пречка - ние поне за момента нямаме превозно средство.

Link to comment
Share on other sites

nqkoi moje li da mi preporu4a expresno foto okolo nqkude na centura, che nqmam nikakvo vreme prez denq da hodq po nadale4ko ?

sorka za shliokovicata no imam problemi s flex-a. :)

Аз се сещам за едно фото на ул.Шипка - съвсем близо е до СУ и СБХ.

 

Фото Кодак Експрес - ул. „Шипка” 12

Link to comment
Share on other sites

Обиколната е добра дестинация за раздходки:) Боянския Водопад също.

За второто може и да не се справя като водач, там само пеш съм ходил...

 

А иначе за заведение извън София... нещо не ме блазни...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...