Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Зависи какво влагаш в думите "Хубаво комби няма". Аз поне така ги разбирам.

 

А това черното подобие на Мондео горе ми е интересно откъде се е появило... Че и 2008 година. Все си мисля, че Ферари такова нещо не са правили.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ясно е какво влага - "95% от комбитата външно не приличат на свестни коли" (Ники да ме поправи ако бъркам) ; това, че има някакви си 5%, които случайно приличат на коли и най-често струват скъпо, не променя ситуацията.

 

П.П. Интересно като заговорихте за комбита, веднага почнахте да давате примери с разни екзотики като ферари, ер ес и т.н., а не сложихте снимки на хубави комбита от масовия клас, който е огромния процент.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво комби няма. 

 

Има едно полезно нещо - нарича се Гинкобилоба.... 

 

=====================================

 

Аз примери с екзотики не съм давал. Ставаше въпрос за комби на Ауди. 

Link to comment
Share on other sites

Ясно е какво влага - "95% от комбитата външно не приличат на свестни коли" (Ники да ме поправи ако бъркам) ; това, че има някакви си 5%, които случайно приличат на коли и най-често струват скъпо, не променя ситуацията.

 

П.П. Интересно като заговорихте за комбита, веднага почнахте да давате примери с разни екзотики като ферари, ер ес и т.н., а не сложихте снимки на хубави комбита от масовия клас, който е огромния процент.

Защото екзотиките са красивите :))

Иначе нещо от мен, от масовият клас :

 

http://i490.photobucket.com/albums/rr261/Godspeed993/Spa%20Italia%202009/SpaItalia200978.jpg

http://auto.evach.ru/img/auto/alfa_romeo/159sw/159_sportwagon_3.jpg

 

И за да не кажете, че съм пристрастен, новата мазда 6 изглежда много добре в комби варианта си http://www.autoforum.cz/tmp/magazin/m9/Mazda_6_SW_2013_zive_05_503_0.jpg

Имаме вече 2 такива в офиса и всеки път се заглеждам по тях, стоят някак си много масивно

Link to comment
Share on other sites

Защото екзотиките са красивите :))

 

Те екзотиките са си още по-красиви в некомби вариант. :)

Абе изводът е: ако една кола си е красива по принцип - в комби варианта ще е малко по-некрасива, но пак добра на външен вид ; ако не блести с някакви прелести - като комби определено ще е по-грозна ; ако обаче по принцип си е грозна - и като комби ще си е толкова грозна. :P

Все пак да не забравяме, че и в комби варианта предницата пак си е същата. :))

Link to comment
Share on other sites

Тоя извод си е за лична употреба.

 

==================

 

Между другото тоя клонинг на Мондео се оказа, че съществува. Колата е Ferrari 456 GT Venice и е дело не на кой да е, а на Пининфарина... Направени са само седем броя по пръчка на султана на Бруней, като в крайна сметка той купува 6. Едно някъде блуждае (чака Стефчо)...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тая Алфа е МНОГО добра! Маздата нещо не ми допада в тоя си вид... :)

Муцката и е адски интересна на маздата, малко ми напомня за астън мартин. А като комби ми стои доста масивна, радва ме. Но пък все още не съм я виждал в седан вариант, чак ми е странно, че само комбита бръмкат наоколо 

 

Мидекс - да, ако просто са лепнали раничката отзад и са го кръстили комби - обикновенно резултата е кофти. Но на доста комбита им личи, че са избарани за да изглеждат добре, да не са просто квадратна катафалка. А и не е много правилно да сравняваме седана с комбито. Всяко си има предназначението и си стои в отделен клас. 

Аз самият недолюбвах комбитата, но напоследък все по-често се случва да ми допадне някое такова. 

Link to comment
Share on other sites

 А и не е много правилно да сравняваме седана с комбито. Всяко си има предназначението и си стои в отделен клас. 

 

Дума да не става - в случая говорим само за естетика. Аз самият когато купувах пасата първоначално търсех и оглеждах комбита, защото ми трябваше пространство и външният вид изобщо не ме касаеше...впоследствие установих, че и 'нормалната' версия също предлага достатъчно пространство и взех такава, не че съм я търсел на външен вид. :))

Link to comment
Share on other sites

Между другото тоя клонинг на Мондео се оказа, че съществува...

Офф.., Видене!

Плесни се зад вратъ, щот мноо добре знаеш, че нямат нищо общо, ама в типично твой стил се напиняш кат глист на буца!

Аре гледай малко картинки (ако искаш се върни до МК1). И ми покажи поне една прилика, изключая тази, че са все комбита.

https://www.google.bg/search?q=mondeo+wagon&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ERx-UtqdPIbUsgaQ_oCwCw&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1920&bih=920

Link to comment
Share on other sites

brunei_9.jpg

 

Ограничена бройка от същата серия като Venice. Това според вас по-красиво ли е от комбито? Защото аз не мога да повярвам, че Пининфарина е създал тая кошница...

 

И вариант Тарга:

 

brunei_11.jpg

 

Това е тотална трагедия... 

 

ЕДИТ: Галицин, у лево. Погледни си колата от същия ъгъл и пак помисли. 

Link to comment
Share on other sites

Видене!

Гледал съм си колата дори и на челна стойка.... Ми... нищо общо няма.

Link to comment
Share on other sites

Има едно полезно нещо - нарича се Гинкобилоба....

Ок. Пояснявам специално за Виден. Хубаво да се разбира в смисъл на красиво.

 

Качествено, удобно, практично, свястно и т.н. са съвсем други качества и няма да се повтарям, че аудитата са всичко това. И дори мога някой ден да карам точно такова. Това няма да ми промени вкуса и да започна да го считам за красиво.

 

Аз и моята тойота не мисля, че е кой знае колко красива и като я купувах имаше доста по-красиви алтернативи... на двойна цена... нъл' са сещаш що избрах авенсиса? :)

Тая Алфа е МНОГО добра! Маздата нещо не ми допада в тоя си вид... :)

Тая алфа е над 60 бона. Могат ли да ме цунат отзад? За още малко ще си взема Е класа 4х4

Абе изводът е: ако една кола си е красива по принцип - в комби варианта ще е малко по-некрасива

Т.е. леко по-грозна от не-комби варианта. Според моя вкус. (Егати, човек ако не се изрази достатъчно ясно го разбират погрешно, като вземе да обяснява подробно - що толкова много пишел... няма угодия)

Грозно?!?  :wtf:

RS7 e 100 пъти по-красиво... според моя вкус.

Първото, в сравнение с оригинала без раницата - да, по-грозно е

Именно! Именно!

 

Това с раницата ми хареса :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

П.П. Btw сега се сетих Виден защо се дере толкова - октавията с гущера май беше и тя комби, нъл' тъй? :lol:

Позна :) Ако трябва да съм честен - пуснах въдичката за него и за васко, гледам и 2мата се закачиха точно както се очакваше :lol:

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ники, не че нещо, но осъзнал ли си каква ДЪСКА ти е Авенсиса, особено изотзад, въдичарю? Грозотия до шия... И по-скъпа от Шкода...,,

 

====================

 

Коста, при все че за моята принцеса ми даваха 9 бона и отстъпки при лизинга, няма как да дам 48+К за Супербиана комби, макар и 170 коня, 4х4, с ВСИЧКИ екстри. За такива пари много по-сериозни коли може да се купят, включително мечтаното от мен Ауди комби 3.0 дизел...

Link to comment
Share on other sites

3.0 tdi biturbo... Бате по-добре недей, щото май го гледаш 2ра ръка.

 

Супърба да не забравяме, че са си цени за нова кола с гаранция.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ники, не че нещо, но осъзнал ли си каква ДЪСКА ти е Авенсиса, особено изотзад, въдичарю? Грозотия до шия... И по-скъпа от Шкода...,,

Не съм взел авенсиса заради красотата бе рибо. Това го казах преди 2-3 постинга. Пък и отвътре ме кефи повече от шкодата. Пробвах октавия, пробвах и авенсис; и авенсиса го почувствах като мой автомобил а не шкодата. И понеже тогава бяха общо взето на една цена, а някак авенсиса ми се стори и по-широк и всичко и затова предпочетох тойотата. Субърб-а беше с 10-15 отгоре и не ми се даваха.

 

А да и за отзад можеш да си бараш ушите. Мен точно стоповете ме кефят. Отпред фаровете не ме кефят но ми е все тая. Единствено ако не беше толкова шибано ниска да задирам де що бордюр има, но някак претръпнах - задирам си смело онези пластмаси, стърже на умряло и хич не ми пука. Само хората наоколо подскачат уплашени :lol:

Link to comment
Share on other sites

Била е 50-60 бона като нова.

Именно. Аз сравнявам цените на нова алфа с нова шкода, тойота и мерцедес. Да дам 60 за алфа при положение че за 75 взимам Е класа...

Link to comment
Share on other sites

Най-малкия двигател, базов модел. Е 200 CDI - 136 к.с. На тая голяма кола, ще е все едно си спрял. Надминаванията ще ги предприемаш само при 1км чист участък.
За 60 000лв Алфата ще е с всички екстри и най-големия двигател.
А и сравняваш коли в различен клас.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...