Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е, па на какво основание? Провери в правилника ама да те дупят за махане на седалки?! За махане на колани - може би...ама за седалки.

 

_______________

 

Махай седалките, след това няма да имаш хващане по улиците :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=jpX8pnlvsoU&feature=related

 

Пак казвам някой ако има който ъпва в нашия тракер да ми пише на ЛС ;)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Е, па на какво основание? Провери в правилника ама да те дупят за махане на седалки?! За махане на колани - може би...ама за седалки.

Аз за тва питам. Щото не знам.

Link to comment
Share on other sites

Аз за тва питам. Щото не знам.

 

Няма логика да те дупят... Лично твой си е избора колко седалки ще има в колата ти, щом това не нарушава безопасността и... Предполагам могат да мрънкат ако си махнал седалката пък там се возят хора клечейки :lol:

Link to comment
Share on other sites

Махай всичко - мокети, тапицерии, седалки, кастофони...

Доколкото знам за стъкла от лексан се заяждали, но за седалки не съм чувал.

Като те спраткажи, че отиваш да товариш картофи на село :lol:

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Ако разкарам задната седалка, куките могат ли да ме дупят?

Не само ще те дупят, ами и ще те любят страстно! Същото важи и за монтиране на допълнителни седалки (ако МПСто не е заводски предвидено за това). Тази сладка болка с демонтирането на седалки съм я изпитвал лично ;)....

Link to comment
Share on other sites

Не само ще те дупят, ами и ще те любят страстно! Същото важи и за монтиране на допълнителни седалки (ако МПСто не е заводски предвидено за това). Тази сладка болка с демонтирането на седалки съм я изпитвал лично ;)....

И аз имам спомен, че един познат го пуснаха по милост........

Link to comment
Share on other sites

Хареса ми събора тая година, но имаше твъдре много народ, особено семкаджии-разбирачи дето много знаят и се подиграват на всеки...

Направих 5-600 снимки и не съм се занимавал да ги обработвам още, ето няколко:

Тайм Атак

Дрифт

Бърнаут

Още дрифт

Олд скуул

Акули

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Тази година пропуснах да отида..., но май ще взема да се зарека да не ходя докато не се оборудвам някоя 28ца.

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя Е28 или 30ка е по-добре...

Сега съм се навил за Е30 двоен стоп с 2 врати - 6 цилиндрово 320/323 е само 1080 кила със всичкото му, което ще рече 1000 като се махнат ненужни неща, с плексигласи може и 900 (смятай какво е 900 кила - и със сток мотор ще точкова :ph34r: )

От друга страна Е28 изглежда супер брутално, но с яките мотори са към 1400кг, което ще рече че ти трябва 3.5, ще гори 20 градско и пласмасовите астри ше те късат :bgrin:

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Все пак говорим за всекидневна кола ;) Нека не си фантазирам :) :)

Трябва ми клима, трябва ми борд компютър, ел. пакет, кожичка ако има няма да я върна. Да има място за мен + 1-2 пасажерки + багажа (техният). Та, тия изисквания ги изпълнява животинчето.

Поддръжката не е нечовешка, двигателя не е кой-знае-колко рядък, чуплив или скапан. Разход-вървеж така на хартия от приказки ми се вижда добре. Вървержа не е лош.

Не, че ако ми изпадне и 323i 170к.с. няма да ми върши пак същата работа при по-нисък разход ама :)

 

____________

 

А за е28 ...еми там ми е душата. Мисля, че бях дал линк към една която се продаваше за под 7000 лв. Това ми е мечтата.е28 535i и Porsche 944 S2 да си имам. За мен няма много съществени събития след тези два модела - може би говоря така, защото не ги притежавам или от малък ги обожавам, но все си мисля, че имам ли тях нищо други не ми трябва.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Според това, което съм чел е най-корав мотора на 325i (М50), държи и на турбиниране със сток железа, а като атмосферен е неразрушим, докато М52 бил с кекави железа...

Е28 е добро и спрямо по-съвременни коли. На тайм атак Е28ца с турбо накъса Е39 М5, а Е28цата на Татарев беше наравно с Е36 М3.

 

И аз говоря за всекидневна - мисля по-нататък да си взема Е30, като махна малко тапицерии, целта е да няма климатик, хидравлика, ел стъкла, музика и тн.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Човеко, недей се лишава от климата, нечовешко е :) (за всеки ден).

 

А на 325i блока е чугунен или нещо такова, а този на 328i и нагоре са алуминиеви сплави и лесно се прецакват - и ний сме чели туй-онуй. Ама аз посмъртно няма да си играя с турбини и т.н. Чиста атмосферка, за турбина 944-ката. Най-богоугодния двигател на Порша някога създаван, прав шестак с трубо :)

 

Ама стига съм се размечтавал, че ме чака четене :D

 

____________________

 

Поздрав за всички с > http://www.youtube.com/watch?v=ETsXcRpaOEk

 

и както казва човека, който ми я прати "Да ама ние не си купуваме коли за да се запознаваме с мацки, а за да се запознаем с всички гумаджии и бензинаджии в региона".

 

:f1: :f1: :f1:

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Диана на пазарджишко шосе...

Мерси. :) Днес бях там. Само за инфо ще кажа, че за 16-ки ми взеха 16 лева + 9 лева за монтаж, демонтаж и баланс + ДДС 5 лева = 30 лева и всичко това за има-няма 20-25 минути.

Link to comment
Share on other sites

X5 M vs. Range Rover Sport Supercharged (510 bhp)

http://www.youtube.com/watch?v=0hFTQyKueec&feature=player_embedded#!

 

Втората гонка е показателна, на някой му намазаха една дебеееела филия :)

_______________

 

За всички фенове на автомобилите, какво значи "пета серия" >

http://www.youtube.com/watch?v=gmNbNuY2GIw&feature=player_embedded

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

на 325i блока е чугунен или нещо такова, а този на 328i и нагоре са алуминиеви сплави и лесно се прецакват - и ний сме чели туй-онуй.

 

Освен никасил вс Чугун 2.5 е с ковани биели, а 2.8 с някакви тънки ментета. Това за турбинирането го казах като сравнение за здравината, щото М50 трае турбиниране както си е, а М52 изкарвал месец-два и blowup.gifидеята ми беше щом трае турбо значи е неразрушим като атмосферен, даже и да си все в "лютеницата"

 

..................

Днес мярнах порше 928 като минавах покрай някаква автокъща след спс преди шел, интересно колко ли ще му искат wacko.gif

..................

Забравих да се похваля - на БМВ Събора видях великия тунер Ангел Плексигласа да излиза с 4ма човека от софииска астра (тая беше черна, не оная дето точкова).

Мислех да му искам афтограф, но нямах листче Facepalm14.gif

Жалко и че ми бяха пълни докрай мемори картите на апарата...

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Някой постоянно тренира на кръговото на "Люляка" и на това на Верди. Има едни следи дето и след 2 седмици дъжд не се махат :):):)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ако разкарам задната седалка, куките могат ли да ме дупят?

 

За свалена седалка нищо не могат да ти кажат. Разбира се тогава повече от двама в колата не трябва да има. В момента повечето коли са с подвижни седалки и с 2-3 движения остават само с двете предни. Никой не може нищо да ти каже, освен ако няма неправилно возещи се в колата пътници. Аз навремето без глоба успях да изкарам повече от 3 години обратната схема - Голфа ми беше 1+1, аз му бях мушнал отзад долна част от задна седалка и возех до 4 човека. Това вече е забранено.

Link to comment
Share on other sites

Аз тука слушах разни "притчи и басни" как ако махнеш примерно на Astra GSI седалките и искат да се заядат с теб веднага пишели. Изменяне на конструкцията пишели. Можело и да има механизъм за лягане или частично махане, но в акта пишели "трайно изменяне на конструкцията", не отговаряла на спецификациите, с които фабрично било МПС-то или нещо от сорта.

 

Така и не намерих къде го пише туй, но въпреки това... едно на ум ;)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...