Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

Значи бай Петко с Голф 2 дизел е боклук, че кара такава кола и не си е купил 750 и замърсява много природата, но тарикатите накупили си скъпи коли, които са с чужди регистрации им сваляме шапки за келешлъка, така ли? Хвала. ;)

 

 

Къде видя да наричам някого боклук?

 

Щом няма законова забрана да караш кола с чужда регистрация значи не е тарикатлък или измама, а право.

 

 

П.С. Хейтърството е излишно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Кое е по-келешлък - да си регистрираш колата в чужбина или да те карат да плащаш безсмислени данъци, като същевременно стандарта ти е няколко пъти по-нисък от на този в чужбина, който не плаща такъв данък, но пак се чудят как да вземат колкото може от това, което имаш?

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Дааааааааааа, по-добре да пълним дупките на 3-на цена, всеки сезон. Вместо да асфалтираме и да имаме поне 10-15 години свестен асфалт. И в нашия квартал вече 1-2 години имам нови асфалтирани обслужващи улици (изцяло)...мъчно ми е за старите с дупките. Искам си ги...даааааааааа.

Link to comment
Share on other sites

...Вместо да асфалтираме и да имаме поне 10-15 години свестен асфалт....

 

Ъхъ... и след това минават DCC прекопават прясно асфалтираните улици и после слагат камъни за бордюри за да запълнят дупката... ама то временно защото щели да асфалтират "професионално" всичко което са прекопали ама идния месец... и така 3 месеца... пък те да са и единствените... видях ги когато прекопаваха Бр. Миладинови съвсем близо до нас хубав нов асфалт. Попитах ги КОГА ще го оправят и казаха до 15 дена максимум месец за да можели да оправят целия квартал... е 3 месеца минаха а дупката не е чак толкова зле но не е асфалт а просто са го покрили с големи "камъни" (т.е. това което се използва за да се оформят бордюрите.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Друга ми е идеята. Ясно е, че улиците имат нужда от реконструкция, но това теглене на заем е поредната тъпотия на сегашната администрация.

Обърнете внимание, че Пловдив вече има изтеглен заем за 50млн. лв. за същото "ударно" оправяне на улици. Аз не се сещам за толкова сериозен удар. Капитан Чомаков изтегли заема малко преди да напусне кораба "Филибе". Капитан "Атанасов" иска да направи същия финт, с което да го запомнят като големия строител на съвременен Пловдив. И точно последните месеци преди края на мандата, когато целия град кипи от строителна енергия, когато до всяка крива плочка има назначен един сиганин, който да я оправя с усмивка на лицето и кокиче на ривера, Гошо ще се покаже на балкона, ще си поеме малко от прашливия въздух, ще се усмихне и ще каже: ех, това чаках цял живот! Пак ще гласувам за него!

 

А всъщност под иначе харесващата се на широкия народ идея да се изтеглят поредните десетки милиони за ремонт на улиците се крият две много важни неща:

1) Това е поредната администрация, от която струи неповторима некомпетентност. При толкова много нарушители в целия град и толкова много неоптимизирани разходи и общински предприятия нуждата от теглене на нов заем показва единствено и само развяхването на белия флаг, че тези пари по друг начин не могат да се намерят. Строителната програма е 3 годишна, т.е. средно по 10млн. лв. на година ще се изразходват. При добър мениджмънт тези пари могат да бъдат осигурени по много други начини, а не чрез теглене на кредит. Излишно е да се споменават лихвите, евентуална (не дай си боже) девалвация на лева и т.н. неща, които ще ни висят на гушата десетилетие, докато изразходим парите. Огледайте се навън и вижте колко много хора / фирми нарушават общински наредби и вземете да смятате глобите в левове. Сметката излиза дори на плюс! За почистване в Пловдив се дават РЕКОРДНИ пари, дори повече от това на София. И въпреки всичко цигани метат с метли прахоляк по цял ден и в крайна сметка нищо не правят. Работата на 20 чистачки се върши от 1 машина, която има нужда от един оператор и която се изплаща с 6 месечните заплати на останалите 19 чистачки. На това му се вика перфектна инвестиция. За КПД-то на машината и ефекта от нея няма да говорим. И ето ни спестени само от тази тумба пари за 12 x 19 заплати за следващата година, които могат да се инвестират в оправянето на пътища

 

2) Това е малко като онова криво схващане, че когато взимаш по 300лв. заплата НЕПРЕМЕННО трябва с джеткредит и други подобни небанкови институции да изтичаш до техномаркета и да си купиш убер яка 52 инчова плазма за 2000лв. Защо - защото можеш и защото ще ти е яко, пък и гостите ти като идват ще се кефят. 30млн. лева, ако изобщо се теглят, не трябват да бъдат заробвани в подобна глупава инвестиция, а трябва да бъдат инвестирани в нещо, което ще има възвръщаемост. Примери бол - някой добър бизнес квартал с амбицията за бизнес парк, облагородяването на Остромила и Беломорски (кварталите даже нямат канализация!), развиването на квартална мрежа в Смирненски на север от пещерско шосе - все инвестиции, които след това ще се върнат след строителството на големи и красиви къщи, в които ще живеят хора с високи доходи, които ще плащат високи данъци, които ще дават хляб на останалата част на града, благодарение на този нов тип квартали няма да има блъсканица в център и широк център, ще се запазят тротоарните настилки, бизнеса ще диша повече и няма да губи време да се блъска все в центъра и въобще ще пестим пари бол, за да можем тогава вече да си оправим улиците, защото тази "фасада" на града, колкото и да е неприятна, ни е последната грижа. Кьол файда да се направят 30% от кварталните улици перфектни, ако останалите 70% са зле, бизнесът е репресиран чрез бездействие, "гъзарските" къщи в Остромила и Беломорски нямат канализация и т.н. и т.н...

 

Това е моето мнение.

Link to comment
Share on other sites

Вижте какви работи продават ТУК.

На цената на нов скучен SUV - Top Secret Silvia или R34 650 коня biggrin1.gif

Ако това което е написано са крайни цени със вноса ми се вижда добре - като се има предвид, че само строукър кит е 4-5000лв и едно добро турбо също толкова тоя всичкия тунинг със най-висок клас маркови части е 80-100000 на кола без труда и самата кола.

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

 

Абсолютно съм на твоето мнение. Това са поредните ходове за заробването на Пловдив в дългове.

Не оптимизираните разходи е ясно за какво водят. Но нали се сещате защо аджеба са не оптимизирани?! За да може по лесно да изтичат оптимизирани приходи за някой хора!!!

 

Какво стана с парите от боклука на София? Нали щеше да се вложи в инфраструктурни проекти? - Аз не съм видял подобно нещо.

Нали щяха да правят надлез между смирненски и кючука?

 

Улиците са просто в плачевно състояние. Нямам думи. Миналия месец дадох 800лв за предница, и като гледам през какъв терен минавам и не знам дали ще изкара и 10 000км. Ако бях в Германия - тази инвестиция щеше сигурно да ми е до живот!

 

Най ми харесва между другото клауза ( не знам в кой от 10000000 договори с ЕС ), че който копае след цялостна реконструкция на пътно платно - ще трябва да направи същата такава от тротоар до тротоар.

 

@overdrive - много е якa , но е продадена. :D

Edited by CyberHill
Link to comment
Share on other sites

Човека твърди, че може да намери почти всичко - гледаш Best Motoring, вадиш парите и готово biggrin1.gif

 

Не се оплаквай за улиците - май не си ходил в други градове скоро - улиците в Пловдив и пътищата в района са едни от най-добрите в България...

Link to comment
Share on other sites

Само на мен ли ми се струва че всичките тези автомобили са с десен волан?

И със средно разположен да са. Виж самите коли. Грозното е.....цената :):):)

Link to comment
Share on other sites

Ами японски коли, правени за Япония с какъв волан да са :)

Поне километража не е в мили.

Това, което не им харесвам на японците, е че най-яките си модели ги правят само за тях и не ги изнасят - примерно 180SX 2.0, Силвия S15, Skyline GT-R, хондите Type-R и тн никога не са се продавали в Европа...

За цената - на мен ми се струва добре 50000 за силвия пълен тунинг, като се има предвид, че самата кола е 20000, тунинга ти е един лист с работи и всичко е направено професионално.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Къде качествено изправят лети джанти?

 

В локалното платно на бул. Македония има един гумаджия, който се справя отлично.

Link to comment
Share on other sites

Къде качествено изправят лети джанти?

 

Точно преди след Коматевския възел идвайки от Смирненски посока Централна гара, точно на пешеходната пътека срещу Шела има един Румен се казва :)

Link to comment
Share on other sites

http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/kak-da-proveriavame-kontrolnite-si-tochki-ot-kat.html

 

Как да проверяваме контролните си точки от КАТ?

 

Ако сте от хората, които им е омръзнало да се борят с бюрокрацията у нас и искате поне малко да промените системата (или поне да се опитаме), участвайте в инициативата ни, като попълните анкетата. Подписката ще бъде официално депозирана в Министерство на вътрешните работи.

 

Крайният срок за включване в подписката е 10 май 2010 г.

 

---

 

Който е чакал да си плати акта и да си вземе талона, знае каква досада и какво разкарване е по опашки, или пък недай си боже да не ти е дошъл още. Аз един го чаках 2-3 месеца, чааааааак от Сливен.

 

Почти 25 000 гласували до момента.

Link to comment
Share on other sites

трябва ми Перцента, нанопокритието за стъкла.

Ако има някой който си го е купил, ако може да ми го продаде.

За утре или най-късно вдругиден.

Важно е опаковката да е запазена :)

 

Ходих на Пещерско, но ми казаха 1 седмица доставка :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...