Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

(нещо като офтопик) Защо не сложиш по-широките отпред - нали е с предно и затова повечето тегло е върху предните гуми.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да се похваля и аз... вече изглежда една идея по-добре отзад колата... :) Сложих 225/45/17 отпред и 255/40/17 отзад :)

 

Честито! :)

 

BTW, с тия нови гуми вече напълно се вписваш в представата на Бат' Бойко за заможен българин - ще въвеждат данък "лукс" на колите над 150 коня и 3000 кубика. Интересно защо се хванаха за конските сили, а не за цената на самата кола както направиха гърците...Всички знаем за подобни коли 'секънд хенд', струващи най-много 5-6 бона....ебати и богатия българин с такава кола. :ghost

Link to comment
Share on other sites

Което пък ми подсказва колко повече започвам да го мразя тоя тъпак Бойко Борисов с всеки изминал ден..... махат акциза , слагат данък Лукс и точно както мидекс каза не за цената на колата ами за конските сили... ЕБАХТИ СМОТАНЯЦИТЕ ! Да ми сложат данък и на кура ако искат .......

Link to comment
Share on other sites

Да ми сложат данък и на кура ако искат .......

 

Тц, няма да ти сложат - за този вид данък трябва да ти е над 20 санта. :lol:

 

 

Едит: А на тези с под 15 санта даже връщали пари...:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е то беше ясно че като махнат един данък ще съчинят друг такъв но по-висок, само че ще го извъртят че не е същото... то и не е... така всяка година ще се плаща а не еднократно

Link to comment
Share on other sites

Да ама не е данък "лукс" да облагаш върху кубатура и к.с. Пределно ясно е, че това го е предложил някой чиновник, без дори да се направи правен, икономически, технически и прочие анализ.

 

Аз лично съм против точно този вариант.

Link to comment
Share on other sites

Дайте да си пазим размислите за след седмица, защото на сегашното правителство всяко решение е предпоследно :)

 

Идеята за данък "лукс" включва облагане на яхти, частни самолети, жилища с площ над 250 кв.м и мощни автомобили над 150 к.с. и над 3000 куб. см обем на двигателите. Според Борисов предвижда се налог, който може да е 50-60 лв. годишно за яхта.

Цитатът е от Дневник, а те са реномирана медия. Ако налогът годишно за яхта е 50-60лв, за автомобил трябва да е в пъти по-малко, освен ако не е 500к.с.

Edited by PlayMate
Link to comment
Share on other sites

Да ама не е данък "лукс" да облагаш върху кубатура и к.с. Пределно ясно е, че това го е предложил някой чиновник, без дори да се направи правен, икономически, технически и прочие анализ.

 

Всъщност много хубаво са си поиграли със статистическите данни. Примерно наистина луксозе автомобил под 150 конски сили няма. Е да ама има доста не дотам луксозни които ще влезнат в тази категория а тях както се сещаш не ги интересува друго а това колко пари ще влезнат в хазната. Та ако питаш мен много добре са си направили сметката. Леко са прекалили и определено звучи тъпо но зависи сега колко ще ги натиснат журналистите и ако не се вдигнат протести ето ти новия данък.

 

А да и хитро е защото данъка ще се плаща всяка година а не само еднократно като акциза. Интересно сметката каква ще е и дали ще компенсира акциза или до 3тата година ще е доволно отгоре като обща сума.

 

Дайте да си пазим размислите за след седмица, защото на сегашното правителство всяко решение е предпоследно

 

Всъщност ако се организира някакъв протест може да се промени закона според данъчната оценка на колата а не според кубатура и конски сили. И колкото е по-масов протеста толкова по-вероятно е да се оправи закона...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Айде стига с тези протести, да не ставаме като Гърция :) Ако данъкът е в рамките на разумното и ако наистина ще закърпи положението, аз лично нямам против да плащам 20-30лв. отгоре за кола над 150к.с. Нека все пак да се изчака да видим какви са конкретните предложения за този данък. Може пък да е нещо в рамките на разумното. Положителното на "новата схема" е, че ще се плаща всяка година (т.е. сигурен доход за държавата и по-лек за собсвеника на колата), както и че ще засегне повече автомобили (150 к.с. са много нисък праг). Не знам за теб, но аз плащам 250лв. данък към Община Пловдив, 200лв. гражданска, 700лв. каско, 70лв. винетна такса и дали ще трябва да плащам още 20-30 лева след морето от кожодерия ми е все тая...

Link to comment
Share on other sites

20-30? Да нямаш температура? 500-600лв е минимума който очаквам при положение че акциза беше няколко хиляди на автомобил. Не виждам никъде нещо по-конкретно от "автомобили с над 150 к.с. или 3000 кубика двигател". Силно ме съмнява да е толкова малко колкото си мислиш. Ако погледнеш тук се споменава за нещо от сорта на 20%... ако е 20% от стойността на автомобила излиза че за 5 години си го купуваш повторно под формата на данъци. Машалла!

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Дайте да си пазим размислите за след седмица, защото на сегашното правителство всяко решение е предпоследно :)

 

 

Цитатът е от Дневник, а те са реномирана медия. Ако налогът годишно за яхта е 50-60лв, за автомобил трябва да е в пъти по-малко, освен ако не е 500к.с.

 

яхти, самолети? - да плащат :)

 

20-30? Да нямаш температура? 500-600лв е минимума който очаквам при положение че акциза беше няколко хиляди на автомобил. Не виждам никъде нещо по-конкретно от "автомобили с над 150 к.с. или 3000 кубика двигател". Силно ме съмнява да е толкова малко колкото си мислиш. Ако погледнеш тук се споменава за нещо от сорта на 20%... ако е 20% от стойността на автомобила излиза че за 5 години си го купуваш повторно под формата на данъци. Машалла!

 

Ако е над 3 литра И над 150 коня едновременно - бива, ама ако е само над 150 коня - кофти. Че едно Купе турбо е 220 коня и на вече 15 години(макар да съм им фен - не виждам нищо луксозно в него освен надписа "Пининфарина". Последно ги гледах по 2 3000 евро :)

Link to comment
Share on other sites

В никакъв случай няма да е за кола 300 к.с. 600лв ;) По-скоро към 100 и нещо примерно.

 

СЕГА Е МОМЕНТА ЗА ИСТИНСКА ЕКО ТАКСА! Това наистина го вярвам. Нека таралясниците без какъвто и да е "Евро" стандарт да ги обложат с 400лв на година. Нека хората каращи на газ да им затегнат техническия, ама да им направят еко-то 30лв и годишния данък 50лв. Е, това е социална справедливост и реална екология.

 

Иначе е добре след 330 к.с. данъка да е над 250лв. Там наистина няма евтини автомобили. Дори и втора ръка си говорим за чиста лиготия да си купиш такъв.

 

Но тази мярка в никакъв случай като постоянна! Най-много 2 години. Всичко повече е неприемливо.

Link to comment
Share on other sites

В никакъв случай няма да е за кола 300 к.с. 600лв ;) По-скоро към 100 и нещо примерно.

 

СЕГА Е МОМЕНТА ЗА ИСТИНСКА ЕКО ТАКСА! Това наистина го вярвам. Нека таралясниците без какъвто и да е "Евро" стандарт да ги обложат с 400лв на година. Нека хората каращи на газ да им затегнат техническия, ама да им направят еко-то 30лв и годишния данък 50лв. Е, това е социална справедливост и реална екология.

 

Иначе е добре след 330 к.с. данъка да е над 250лв. Там наистина няма евтини автомобили. Дори и втора ръка си говорим за чиста лиготия да си купиш такъв.

 

Но тази мярка в никакъв случай като постоянна! Най-много 2 години. Всичко повече е неприемливо.

 

Много хитро. Милиш ли, че човека с таралясника иска да го кара? Или, че катализаторите ги зачитат до 100 мулета, а от 101 на горе - курамефачо ;)

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Виж, притежаването и карането на МПС не е конституционно закрепено и вменено на всеки един гражданин. Не може да нямаш пари да си поддържаш колата и да я караш. Тук си съгласен, нали?

 

Да, нямаш възможност да си купиш по-скъпа - купуваш си нещо скапано. Ако няма евро стандарт данъка те удря. Ако си доброжелателен си слагаш една газова и си свиркаш с данък примерно на 40% от размера на най-ниския въобще (колите на газ са много по ЕКО от каквото и да е в БГ). Аз не ща да ограничавам хората да имат кола. Искам да мога да дишам като мина по Руски или 6ти. И без това който няма пари кара на газ. Само да затегнат техническия преглед.

Още повече една кола в момента за 5000лв съм почти сигурен, че покрива евро3 или евро4. Все пак говорим да са много високи таксите за тези които не покриват никой стандарт или евро1. Какво му е лошото на това?

 

Ако са пенсионери, да им дадат преференция някаква да си купят газова.

 

Не е толкова трудно. Вместо да спят, влизат във Facebook и да се задяват в пленарна зала да вземат да мислят по тези проблеми.

 

Аз не казвам, че решението ми е перфектно, но поне е някаква идея. Те НИЩО не правят.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм за честен и справедлив ЕКО данък/такса или както да го наричат... Нека таралясниците, които гният и замърсяват да плащат високи такси, а хората които карат коли с евро 5 и 6 сертификати или хибриди да имат ниски данъци или да са поощрени по някакъв начин от държавата.

Link to comment
Share on other sites

Много хитро. Милиш ли, че човека с таралясника иска да го кара? Или, че катализаторите ги зачитат до 100 мулета, а от 101 на горе - курамефачо ;)

Мини пеша по някой булевард или на светофара си отвори прозореца. 90% от автомобилите са пълна трагедия. Бай Ганьо като му се развали катализатора просто го маха, а след него става химичен завод.

 

Не, че моята кола е някакъв пример за екология, но покрива EURO 3 и има 3 катализатора и от нея дори не мирише на бензин. Плащам 250лв. данък както вече споменах. Тъста има един служебен дизелов Форд, дето е като химичен завод и плаща 7лв. Данък. Извинявай, но това не е справедливо. Държавата ни е прекалено социална.

Link to comment
Share on other sites

Мини пеша по някой булевард или на светофара си отвори прозореца. 90% от автомобилите са пълна трагедия. Бай Ганьо като му се развали катализатора просто го маха, а след него става химичен завод.

 

Не, че моята кола е някакъв пример за екология, но покрива EURO 3 и има 3 катализатора и от нея дори не мирише на бензин. Плащам 250лв. данък както вече споменах. Тъста има един служебен дизелов Форд, дето е като химичен завод и плаща 7лв. Данък. Извинявай, но това не е справедливо. Държавата ни е прекалено социална.

 

Аз също приветствах махането на катализатора на наща ВектринЯ. Имам да ги ебавам. Те не го признават, а баща ми да се набутва 6 стотака ли колко му казаха тогава. Я едно гърне и съживяване на няколко мРътви коня. От моя като замирише на яйца след много газ => рязане и тръба :). През шланга ми е за Евро 3, 4, 5. След като ситуацията по пътищата е плачевна. Данъци бол, но пътищата са ни като след втората световна.

 

И друго. Вие така като ви слушам искате половината население да остане без коли, заради вашия кеф. Никви грижи, ако ме караш от нас до Кукленско шосе на бачкане, после на унито и чат-пат на кафенце :D :D :D. Големи сте тузове, честно. Радвам се, че съм в един форум с вас.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз също приветствах махането на катализатора на наща ВектринЯ. Имам да ги ебавам. Те не го признават, а баща ми да се набутва 6 стотака ли колко му казаха тогава. Я едно гърне и съживяване на няколко мРътви коня. От моя като замирише на яйца след много газ => рязане и тръба :). През шланга ми е за Евро 3, 4, 5. След като ситуацията по пътищата е плачевна. Данъци бол, но пътищата са ни като след втората световна.

 

И друго. Вие така като ви слушам искате половината население да остане без коли, заради вашия кеф. Никви грижи, ако ме караш от нас до Кукленско шосе на бачкане, после на унито и чат-пат на кафенце :D :D :D. Големи сте тузове, честно. Радвам се, че съм в един форум с вас.

 

 

не, ти си най-големия, щото пеш без кола никъф туз не си. и то със всичките и спортни коне постоянно, щото по улиците нема да се излагаш, я!

 

ааама ха! нема за некви глупости да губиш точки престиж! представяш ли си някой да те види да ходиш пеша?!!! ужас! тва е по-лошо от да си счупиш нокът.

 

И тия жертви зарад некво си бебе с астма. Никви такива, кат иска да диша да си оди на село!

 

А в градския транспорт е категорично забранено за тузари, което си е чиста дискриминация, ама темата сега е друга.

 

Точките са важни сега!

 

 

 

 

и ако може да са безплатни, щото тузовете за нищо не плащат.

 

 

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Аз не ща да ограничавам хората да имат кола. Искам да мога да дишам като мина по Руски или 6ти. И без това който няма пари кара на газ. Само да затегнат техническия преглед.

 

+1. Ей това има смисъл. Въпреки че ако бат' Бойко го види това ще е ВТОРИ данък освен данък "лукс". Но този има най-голям смисъл защото точно който цапа най-много трябва и да чисти след себе си.

 

 

И друго. Вие така като ви слушам искате половината население да остане без коли, заради вашия кеф. Никви грижи, ако ме караш от нас до Кукленско шосе на бачкане, после на унито и чат-пат на кафенце :D :D :D. Големи сте тузове, честно. Радвам се, че съм в един форум с вас.

 

Чефо, ти къде го съчини това с половината население не ми е ясно. И да колкото повече изгорели газове и колкото по-гадно смърди от една кола толкова по-висок данък трябва да има. Писнало ми е да карам зад някоя нафтова печка и да се задушавам. Верно цъкам си копчето да върти въздуха вътре но това става СЛЕД като е взело да ми смърди. Ми да му пляснят 500 лв глоба и 300лв данък, като не иска да си оправи таратайката пък да си помисли кое му е по-евтино - да си я оправи или да плати данъка.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...