Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Някой ще ходи ли в събота и/или неделя на националното тунинг шоу? Като гледам почасовата програма в двата дена се очертава да бъде доста интересно и ще има доста материал за снимки и видео.

 

a7765001df4e9dae.jpg

 

 

 

 

 

Много ми се щеше да прескоча поне за ден да пооплакна окото и да поснимам...кофтито е, че пак тогава (събота & неделя) на "Дракон" е 3-я кръг от републиканското първенство по затворен маршрут. Вероятно ще предпочета да отида там, тъй като "малко" повече ме влечат високите скорости и състезанията, отколкото красивите автомобили. :))

Link to comment
Share on other sites

За съжаление няма да мога...

Като знам и какво се разбира под тунинг в БГ се чудя изобщо има ли смисъл - едните наблягат само на перформанс, другите само на кич/тонколони-монколони и накрая се получават или вървящи изгнили бараки или супер накичени цигании тип Fast&Furios с 1,6 и сумати излишни кила laughing.gif

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Тунинг шоуто е на писта Лесново, до гр. Елин Пелин (около 130 км. от Пловдив). Първият ден е от 11.00 до 19.30 ; вторият - от 10.00 до 17.30. Входът е 5 лв. на човек. Кофтито е, че платен/охраняем паркинг могат да осигурят само за 60-70 коли срещу 15 лв. за цял ден. Останалите - кой където свари, а е всеизвестно, че в Елин Пелин има доста население с по-тъмен цвят на кожата и остава само да се надяваш поговорката "един гледа сватба, друг-брадва" да не те засегне. ;)

Определено от двете мероприятия, това ще е по-шареното, поне що се отнася до натруфени коли, мощно аудио, избор на 'мис Тунинг шоу' и т.н.

 

Другото е пак в двата дена събота и неделя на Калояново и си е чисто състезание с професионалните ни BG пилоти - кръг от шампионата на затворена писта. В събота са тренировките на различните класове (започват някъде около 13.30) и свършват до към 19.00. В неделя е самото състезание, което започва в 10.00 и включва по 21 обиколки за всеки всеки един от класовете, което ще рече, че ще се изредят до към 12.30 часа. После е награждаването и в 13 часа може да си ходим. Входът отново е 5 лв. на човек ; паркира се около самата писта, но не вътре, тъй като там ще са камионите на отборите, превозващи състезателните автомобили.

 

Ако двете мероприятия бяха по различно време, сигурно щях да отида и на двете, но сега човек се налага да избере...

 

Като минус на Лесново отчитам проблема с паркирането и "индианците", за което споменах по-горе, а също и далечното разстояние 130+130 = 260 км в събота и още 260 км. в неделя, а ако колата ти гори 10+л./100 км. като моята, за тия ~500 км. си е цифра, особено и ако успееш да се вредиш за паркинга - тогава олекваш с още 30 лв....но кефът цена няма, нали знаеш. :rolleyes:

 

От друга страна Калояново е на един х** разстояние (около 25 км.), дет' се вика - то си ни е като "кварталната" писта. :P Ако те влече повече автомобилния спорт като такъв, а не само добрата визия на автомобила и натрупаните 101 тонколони в багажника, тогава отиваш на Калояново. Още повече, че там ще са професионално подготвени мощни автомобили, които ще видиш в действие. Аз тази писта я взимам за 1.09-1.10 мин. с Пасата и 1.05-1.06 мин. с Форда, други с по-мощни коли от порядъка на 300-400 коня я взимат за около минута (ама с доста зор и риск), а като знам, че през уикенда ще има времена от 55 секунди и надолу - кажи ми как да не отида. :wub:

Link to comment
Share on other sites

Да разправяте после xmas.gif

 

Дори смятам да снимам всичките класове с камерата. :))

 

 

_______________________________________

 

Едит: Между другото ако някой иска да ходи, но му е проблем превоза, мога да го взема с мене...има едно свободно място - така ходенето ще му излезе само 5 лв. (за входа).

Де факто по книга колата има и още 2 места отзад, но тъй като задните ми седалки са по-скоро за украса и там могат да се поберат единствено хора от 40 кг. надолу, затова изобщо не ги броя за места. :P

Понеже не знам дали в събота няма да ми се отвори една работа и ако ходя на тренировките, не съм сигурен кога точно ще тръгна...затова със сигурност мога да кажа кога ще тръгна за състезанията в неделята - около 9.00. Ще стоя за награждаването и се очертава да съм обратно в Пловдив към 13.30 ч.

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Дори смятам да снимам всичките класове с камерата. :))

 

 

_______________________________________

 

Едит: Между другото ако някой иска да ходи, но му е проблем превоза, мога да го взема с мене...има едно свободно място - така ходенето ще му излезе само 5 лв. (за входа).

Де факто по книга колата има и още 2 места отзад, но тъй като задните ми седалки са по-скоро за украса и там могат да се поберат единствено хора от 40 кг. надолу, затова изобщо не ги броя за места. :P

Понеже не знам дали в събота няма да ми се отвори една работа и ако ходя на тренировките, не съм сигурен кога точно ще тръгна...затова със сигурност мога да кажа кога ще тръгна за състезанията в неделята - около 9.00. Ще стоя за награждаването и се очертава да съм обратно в Пловдив към 13.30 ч.

 

 

Тъкмо отзад за 2 45 килограмови момиченца :D :P В неделя ако съм свободен може и аз да дойда ама е далече още и ще ти кажа по-нататък :)

Link to comment
Share on other sites

Малко ще се отклоня от темата за тунинг събора,но се надявам да си дадете мнението :P .Според вас кои са най-добрите "малки" коли от габаритите на Seat Ibiza,Golf и така нататък :) .Знам че това е ОГРООООМЕН ценови клас и ще се радвам ако давате мнения(говорим за коли в рамките на до 7-8-9 хиляди лева)

Link to comment
Share on other sites

Парите си ги конкретизирал но друго бензин , дизел или газ ? Ниво на оборудване ? Екстри ? Какво търсиш икономичност , мощност ?

Link to comment
Share on other sites

Ако не са подобрили рекорда за 3 седмици последно беше на Денис със Z3 от BMW събора - към 54сек wacko.gif

 

Доколкото знам Z3-ката на Денислав няма много общо с нормална Z3-ка - май беше някъде над 500 коня и с голям обем двигател V10, а и той от малък се състезава професионално, та при това стечение на обстоятелствата не е чудно, че прави обиколка за 54 секунди. ;)

Link to comment
Share on other sites

Мда, V10 и SMG скорости от M6...

Не че е странно че кара добре (явно има много талант момчето), странно е че някаква правена кола със задно базирана на дизайн от 80те къса хай-тек 4х4 евота и импрези.

Който се е интересувал от BMWта сигурно е прочел, че Z3 е ъпгрейднато Е30, правено с цел да си изчистят складовете от останалите части за Е30 - окачване и много неща са еднакви, даже задното окачване не е мултилинк както при Е36...

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Не че е странно че кара добре (явно има много талант момчето)...

 

Поразходих се току що из сайта му - мислех си, че е към 20-годишен, а то се оказа, че нямал още 18!!! Което още повече ме удивлява...а пак там научих, че в Италия е карал и кола от GP2!

 

Иначе точната мощност на новото му BMW е 530 коня@600 нютонметра. Доколкото видях в графика на участията му, в събота и неделя ще е на Калояново...а и не само той - досега са се записали над 50 участника и цифрата расте. Очертава се да се видят интересни автомобили - на мен напр. ще ми е интересно да видя новото Ауди S1 на Ники Златков...честно казано досега не съм виждал на живо кола от легендарната "B" група, пък била тя и реплика. Да не забравяме, че оригиналът още през 1985 г. е вдигал от 0 до 100 за горе-долу 3 секунди. :blink:

 

Тъкмо отзад за 2 45 килограмови момиченца :D :P

 

Ти ли ще ги осигуряваш или аз да търся...тъкмо жена ми я няма за известно време...:devil :devil

Само гледай да са пълнолетни, че после да не четем пак във форума за случая "Чаровни" #2...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Почвам сериозно да се надъхвам....

 

Май пак ще "навивам" аларми за неделя ;)

 

П.С. Странно - тоя хубавец 18 годишния , дали има книжка :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Малко ще се отклоня от темата за тунинг събора,но се надявам да си дадете мнението :P .Според вас кои са най-добрите "малки" коли от габаритите на Seat Ibiza,Golf и така нататък :) .Знам че това е ОГРООООМЕН ценови клас и ще се радвам ако давате мнения(говорим за коли в рамките на до 7-8-9 хиляди лева)

За тея пари - А3 или Golf4. Другите, според мен, не си заслужават. Зависи и коя година искаш де...

Link to comment
Share on other sites

Seat Leon е добър избор.

Seat Leon читав за тези пари... трудно...

 

Вариантите на Uzito нямат нищо общо като вътрешно пространство и изпълнение на интериора със споменатите от мен...

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

Малко ще се отклоня от темата за тунинг събора,но се надявам да си дадете мнението :P .Според вас кои са най-добрите "малки" коли от габаритите на Seat Ibiza,Golf и така нататък :) .Знам че това е ОГРООООМЕН ценови клас и ще се радвам ако давате мнения(говорим за коли в рамките на до 7-8-9 хиляди лева)

 

To си е до човека, но ако аз давам 9 бона за кола - определно ще е нещо такова: http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11271319090330549&f1=details

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...