Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

И аз съм на същото мнение, но ето, че може би грешим!

 

Може би на Форда е такъв разхода, защото тези разходи са давани при минимални обороти когато двете турбини не работят...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Прав си. Проверявам.

 

Същия е. Но като се смята по Амаркански стандарт 16 mpg Audi, 17 mpg Ford.

По наш - 14,7/100 Audi, 14/100 Ford.

 

Имах предвид, че V6 с 2 турбини харчи по-малко от V8 без турбини...

 

Ето го и отговора. Повече цилиндри и според мен мааалко по-малко к.п.д в сравнение с турбиниран мАтор, който НЯМА за цел да поставя рекорди от към мощност.

Link to comment
Share on other sites

Ново 20 точно няколко дни преди да тръгна за мерцедеса....

 

Намериха ми перфектна а6ца 2005та година 3.2ФСИ куатро всички екстри + 12 месеца гаранция ........

Дали да се откажа от мерцедеса..... :wacko: :wacko: :wacko:

 

Аудито си е един клас по-горе а цената е съвсем мааалко по-висока....... :wacko: :wacko: :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Ново 20 точно няколко дни преди да тръгна за мерцедеса....

 

Намериха ми перфектна а6ца 2005та година 3.2ФСИ куатро всички екстри + 12 месеца гаранция ........

Дали да се откажа от мерцедеса..... :wacko: :wacko: :wacko:

 

Аудито си е един клас по-горе а цената е съвсем мааалко по-висока....... :wacko: :wacko: :ph34r:

 

Километри? Според мен закарай я на един обстоен технически преглед и я взимай вместо цедката...

Link to comment
Share on other sites

Аудито е АВАНТ (КОМБИ) с външен С-лайн пакет , сиво със затъмнени стъкла.

Чакам актуални снимки да я погледна

 

2007-audi-a6-avant-i0005.jpg

 

 

 

Единственото което ме спира е разхода.... по каталог го дават 14.5 - 15л/100 което си е доста , сигурно ще гори 17.....

Иначе съм се возил на а8 с такъв двигател и върви доста .....

 

 

Мразя такива дилеми в последният момент

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Понеже смятам че задните врати само загрозяват една кола, а и съм фен на принципа колкото повече толкова повече да Ви дам малко повод за размисъл:

 

клекни тук :D

 

Това е една голяма малка кола :D Бях се замислил за малко за нея, ама такава буквално саможертва бих направил само за Ford Mustang.

Link to comment
Share on other sites

Василе,взимай А6-цата и не се занимавай.Разбира се преди това мини един обстоен преглед на колата,диагностика и т.н.

Да не останеш изненадан.

Аз също преди тая Вектра си бях харесал една на 117000 км, 2.2,147 катъра,ама реалните километри и бяха 280000+.

 

Все пак ти не си купуваш Опел,ами кола от елита.

 

С-класата я дават по-принцип най-проблемния Мерцедес,ама ако си като мен и не вярваш много на хорски приказки-взимай к'вото ти е на сърце!

 

И каквото и да вземеш-милиони безаварийни.

Edited by sek800
Link to comment
Share on other sites

Аудито е от Немски представител в Кьолн , току що минало ТЮВ тест и още някъв с почти максиламният брой точки на 143К километра , ако беше седан щях да взема Ц-класата ама комбито е невероятно красиво.

 

Само разхода ме притеснява , карам доста и 17л/100 градско си ме приснява доста......

Link to comment
Share on other sites

Ново 20 точно няколко дни преди да тръгна за мерцедеса....

 

Намериха ми перфектна а6ца 2005та година 3.2ФСИ куатро всички екстри + 12 месеца гаранция ........

Дали да се откажа от мерцедеса..... :wacko: :wacko: :wacko:

 

Аудито си е един клас по-горе а цената е съвсем мааалко по-висока....... :wacko: :wacko: :ph34r:

 

Взимай АУДИ-то и не го мисли тоя Мерцедес. Аз досега да съм отишъл да го взема на твое място. Я ми кажи каква му е цената между другото, така информативно.

Link to comment
Share on other sites

zlobil, кеф цена няма. Друг е въпросът колко е практичен подобен автомобил в градска среда.

 

Аз при все, че въртя много малко градско бих избрал A6-цата, кола с 12 месеца гаранция си е кола с 12 месеца гаранция! Ако обаче много се въртиш из града, це-класата ще е хем по-икономична, хем по-лесна за паркиране. Тази А6-ца ми изглежда доста голяма.

Link to comment
Share on other sites

Определено не е за градска кола, но има повече плюсове в случая от цедката...

Ако обаче мислиш, наистина да я караш само градско ( най вече ) , май не е толкова добър избор.

Комби + куатро предполага повече излизания от града.

 

Но в крайна сметка, помисли и реши.

Link to comment
Share on other sites

Да тва ауди определено звучи по-секси, само дето тва че е комби ми е малко трън в очите ... ама ти ще си я караш. Иначе от ауди и мерцедес .. повече съм за ауди

 

и да .. +1 за поста на ТЕД относно задните врати ... аз бих добавил също че и седалките са излишни :D

Link to comment
Share on other sites

Ауди-то FSI двигателната гама е уникална като удоволствие (само един път сам е возили ама кефа си е кеф). Помисли си, но според мен Ауди-то е по-добра оферта.

 

 

___________________

 

И хубаво си помисли колко км правиш градско. Дали да не се върнеш при дизелака пак. Ама ако ходиш до бачкане, до кафето и до фитнеса примерно само с колата ... за мен е ясно.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Там е работата че ако карах по-малко щях да я взема без да се замисля.

Проблема е че на ден навъртам минимум 100км и то най-вече градско , има дни в които минавам и 200км ..... а тва си е бая.....

 

Общо взето на месец минавам не по-малко от 3500км..... като 70% са градско каране.

 

Иначе да цедката най-вероятно ще е по-удобна за градска кола ама се свиква. В момента с а6-цата нямам особени проблеми с паркирането а тая е комби и видимостта и е 2 пъти по-голяма. Вярно с а4-ката ми е по-лесно но пък при нея го няма комфорта на по-големият клас.

 

Та.... единственото заради което се колебая е разхода.... идва ми малко в повече , принципно тя и цедката едва ли ще гори под 12.5 но... знаеш ли.

 

АВАНТ-а специално на тая а6-ца е убийствено красив според моите разбирания особено пък в комбинация с С-лайн пакет.

 

Другото което ме притеснява при ауди е че вадят новите модели доста често и се обезценяват много по-бързо от МБ.

 

Незнам трябва да помисля добре

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Абе и като ти замърка яко бенз-а ... нали знаеш. Кефа цена няма. Колко пъти ще се псуваш после за разхода... ама като чуеш вълшебните тонове след 3000-я оборот.

 

Ама стига приказки. Нито аз ще ти я карам, нито пълня, нито поддържам.

 

Каквото и да решиш, точно както казах и преди, само безаварийни км зад волана и всичко на 6 (Томи Стораров :D ).

Link to comment
Share on other sites

Поддръжката на а6-цата е по-евтина от на Ц-класата

Преди малко говорих с управителя на сервиза който посещавам той ме посъветва да взема а6-цата , била с изключително здрав атмосферен двигател и всичко било изпипано до най-малкият детайл за разлика от Ц-класата.

 

Той още в началото ме предупреди че страдали Ц класите от всичко което се сетя ама мерака е като д........

Link to comment
Share on other sites

Абе и като ти замърка яко бенз-а ... нали знаеш. Кефа цена няма. Колко пъти ще се псуваш после за разхода... ама като чуеш вълшебните тонове след 3000-я оборот.

За това изречение те подкрепям на 100%! :punk Музика за ушите, особено ако караш няк'во V... :wub:

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме кефи редовия шестак (сетете се на коя марка съм фен).

Между 2те А6-цата определено ми харесва повече, но ми се струва огромна за из града :wacko:

А и непременно да и сложиш гаС :lol:

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

И на лада не бих сложил ГАЗ , просто си правя сметката и ако не мога да я наливам с бензин или квото там гори не си правя допълнителни доработки , твърдо съм против......

Link to comment
Share on other sites

аре ве злобиле, вземи си вече нова кола, че направи жално да му стане на човек да те гледа как се мъчиш с тези тежки избори, които ти се налага да правиш през 3-4 месеца. :lol:

нали си наясно че 5 минути след като сключиш сделката ще изскочи някаква друга супер-дупер-ултра-хипер-мега изгодна оферта, независимо какво си избрал? чуждата кокошка откъдето и да я погледнеш все ще е патка или в по-лошия случай гъсок.

разхода не виждам кво те притеснява? в тва огромно комби винаги можеш да метнеш бутилка-две с газ, дори и метан при голям мерак за икономия.

 

 

п.п. да не земеш сега и ти да се засегнеш. предполагам че носиш на майтап, щото иначе от толкова скоростно местене на инструмента ми по крачолите ще излезе, че го правите за да ми доставите удоволствие.

 

едит: щом толкова те влече аудито, намери си го с трилитровия дизел и се прежали за още някое кило евра отгоре.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Не се засягам , даже изобщо.

И аз си се дразня чак , имам проблем с взимането на сериозни решения и до последно се колебая..... тва си е проблем

Иначе 4те месеца чакане си заслужаваха , след като акциза вече е история ще си спестя доста парички.... хубавото е че имах доста време за размисъл бях решил на 100% да е Ц-класата и днеска като ми се обади момчето което ги оглежда в Германия и се почна чуденето.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...