Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

По принцип съм съгласен, естествено че може да го променя, но надали с Много :) . Нова такава не съм опитвал, но и аз се повтарям ако кажа, че .... не знам, ама с текущата си Logitech съм перфектно доволен от усета при писане, и по-бързо не знам как бих писал, физически трябва по-бързо да си местя пръстите ли..., единствено може би ако усилието при натиск на бутоните е малко по-малко, и с по-леко докосване на клавишите, да потъват и да задействат, но и това си има минуси, така че от моята съм перфектно доволен, при това съм я взимал само за 50 лв.

Но че ще пропиша в пъти по-бързо... или дори осезаемо.., не вярвам. Пробвайте някоя хубава нископрофилна клавиатурка (с такава съм), и да видим :) .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply
Пробвайте някоя хубава нископрофилна клавиатурка (с такава съм), и да видим :) .

 

Ами на мен нископрофилните са ми неприятни пък. Предпочитам от другите. Освен това предпочитам да е леко разчупена че да ми е по-удобно да си поставя ръцете. Даже по-разчупена от сегашната или поне 2те парчета да са по-раздалечени.

Link to comment
Share on other sites

Е, то е и въпрос на вкус все пак.

Но все пак не говорим за чак лаптопски нисък профил, но нещо такова да кажем.

Пред него това с тия огромни зъбери изглежда стряскащо и повече на такова никога не бих се подложил. Минах от зъберска на нископрофилна, и се родих. Много по-удобно е. И да няма такива пропасти между клавишите, дори само визуално.

Link to comment
Share on other sites

920 x 294 x 4.3 mm малоумна работа. Ако беше 920 х 600 х колкото ще да е дебело го взимах отма. Аз искам да имам 40см място на което да си движа мишката и още 20 см където да си облягам ръката

Link to comment
Share on other sites

Наистина е въпрос на вкус, точно избягах от една такава. Правилото за клавиатурата и мишката е, че ако си намериш твоята не ти трябва друга.

Аз съм в момента с една такава и ако не си с идеално изрязани нокти на ръцете... :) А пък за мишката в комплекта няма какво да говорим... УЖАСт. Най-бях доволен досега от Logitech MX3200 комплекта.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

С Win 8.1 64 bit съм наскоро преинсталиран ,забелязах ,че след като монитора се изгаси (задал съм му нарочно 1 минута за да не чакам) скрийнсейвъра и той е зададен на 1 минута ,но реално не го виждам ,защото монитора изгасва, след точно 5 минути монитора се събужда все едно съм поместил мишката ,а реално курсора си седи на едно и също място . Ползвам безжична мишка Logitech M175 от около 1 година и като цяло съм доволен от нея , обаче се оказва ,че събуждането на монитора идва от нея . Когато я изгася от копчето нямам проблеми , слагах и жична мишка и с нея също нямах проблеми . Извода ,че става нещо от безжичната мишка, дори я обръщах с лазера на горе,но пак се събуждаше монитора . Преди това не съм забелязвал да имам подобен проблем . Въпроса ми е да не би да има някаква екстра/опция от Win-a ,която прави тези шашми . Не ми се сменя мишката само заради това ,защото ми е удобна .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ще използвам тази тема да споделя впечатление от 2 гейм подложки за мишка, които бях поръчал и вчера пристигнаха (в случай, че някой се чуди с какво да си замени старата подложка).

И двете са RAZER, а моделите са Goliathus и Mantis. Първата е по-голяма от втората (има я в различни размери, аз взех нещо средно), а втората е стандартна като големина. По-важно обаче е разликата при движението на мишката. Като поръчвах Голиатуса имах вариант за speed edition и control edition, избрах втория, защото основно ползвам мишката при работа, като прецизността за бавно и фино "нацелване" на даден обект на екрана за мен е първостепенна. При поръчката на Мантиса даже не забелязах, че и там имало едишъни и без да искам съм поръчал спийд-версията. Въпреки, че не съм геймър, мишката ми се води геймърска с 3200 dpi, с широка основа и опираща се на 3 широки гладки подложки. При движението й върху Голиатуса се усеща всяко ребърце на покритието на подложката и цялата повърхност се чувства "леко грапава", докато при Мантиса мишката сякаш е поставена на въздушна възглавница и не се опира никъде. Въпреки, че Голиатусът би трябвало да ми даде повече контрол, изобщо не забелязвам това и много по-лесно и прецизно работя с Мантиса. Така че ако ще си подменяте подложката и се чудите с какво да я смените - мисля, че спийд-вариантът е по-добър и за гейминг, и за работа. :)

Link to comment
Share on other sites

Да бе...ще дам 60 лв. за подложки...точно аз...дето съм пауър юзър в шопингуването... :lol:

 

 

Наскоро видях и една друга с много готина 3D щампа, ама за к'во ли ми е, след като вече имам 5-6 различни подложки...

 

$_12.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ще използвам тази тема да споделя впечатление от 2 гейм подложки за мишка, които бях поръчал и вчера пристигнаха (в случай, че някой се чуди с какво да си замени старата подложка).

И двете са RAZER, а моделите са Goliathus и Mantis. Първата е по-голяма от втората (има я в различни размери, аз взех нещо средно), а втората е стандартна като големина. По-важно обаче е разликата при движението на мишката. Като поръчвах Голиатуса имах вариант за speed edition и control edition, избрах втория, защото основно ползвам мишката при работа, като прецизността за бавно и фино "нацелване" на даден обект на екрана за мен е първостепенна. При поръчката на Мантиса даже не забелязах, че и там имало едишъни и без да искам съм поръчал спийд-версията. Въпреки, че не съм геймър, мишката ми се води геймърска с 3200 dpi, с широка основа и опираща се на 3 широки гладки подложки. При движението й върху Голиатуса се усеща всяко ребърце на покритието на подложката и цялата повърхност се чувства "леко грапава", докато при Мантиса мишката сякаш е поставена на въздушна възглавница и не се опира никъде. Въпреки, че Голиатусът би трябвало да ми даде повече контрол, изобщо не забелязвам това и много по-лесно и прецизно работя с Мантиса. Така че ако ще си подменяте подложката и се чудите с какво да я смените - мисля, че спийд-вариантът е по-добър и за гейминг, и за работа. :)

 

 

Междувременно, след изпробването на поне 10 различни вида Мантис и Голиатус, искам да си променя извода, който направих през лятото (онова в червеното). Определено и двата вида покрития имат своите предимства и недостатъци и тъй като човек използва мишката си за най-различни дейности, най-доброто решение е да има по един пад и от двата вида. Когато работех на пад "control edition", по едно време вече започна да ме дразни и минах на "speed edition". След като мишката ми започна да се плъзга като на въздушна възглавница, реших че този пад определено е по-добър...но след 2-3 седмици се усетих, че "контролът" започна да ми липсва...абе...малко странно е усещането и няма как да го обясня. Реално и двете са много добри, но докато човек не поработи по-дълго на всяка от двата вида, няма как да разбере какво точно имам предвид. :)

 

P.S. Понеже Хоста е писал над мен, той ще ме разбере - все едно да караш две еднакви коли, едната с меко, другата с твърдо окачване. На едната ти е комфортно и не се лашкаш на всяка дупка, обаче губиш обратната връзка...докато с другата е 'мамата си джаса' на неравен паваж и др. подобни бг-пътища, обаче пък усещаш гумите и асфалта (или там на каквото караш) директно в ръцете и краката си. ;)

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли механична клавиатура (с Cherry MX или други подобни суичове)? От известно време имам мерак да си купя, но, дявол да го вземе, не ми се дават 150-200+ лв за клавиатура. А и никъде няма възможност за тестване, дори малко само да пощракам. Уж били по-удобни за писане (на мен това ми е работата), та се чудя дали наистина си заслужава.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност се замислям - какво търси човек в една мишка...или поне какво търся аз...примерно, да ми е удобна за ръката (в моя случай - да е голяма/широка) и като работя 10 часа цъкайки непрекъснато, да не ми се схваща някой от мускулите на ръката ; да върви гладко, без да лагва и да мога да прецизирам бързо малки детайли на екрана ; да има удобни достатъчен брой допълнителни бутони, които да мога да настройвам за различни функции ; да има вид на изглед, че да не ми загрозява плота, на който работя. Поне за мен общо взето е това и съм доволен, че от известно време май съм си намерил подходящата мишка (писах преди време за нея) - широка, красива (даже свети в различен цвят при различния dpi :lol: ), със 7 бутона, почти без пари, а и в съчетание с подложките, които понакупих напоследък, вече стана удоволствие да се работи.

А като казах пак за подложките - понеже вече изпробвах поне 10 вида и се ориентирах в ситуацията каква точно подложка ми е необходима, направих следното... Както писах по-горе, спийд-версиите са по-ефектни с ниското си съпротивление, но предлагат по-малко контрол за ежедневието ; при контрол версиите е обратното и са по-подходящи за ежедневна работа. Затова като за последно (поне така се надявам :laughing1: ) си поръчах една огромна с размери 70х30 см "контрол", която реално ще обхване почти целия плот, на който работя, а допълнително когато имам нужда от "спийд", ще слагам върху нея една по-малка (каквато взеха съфорумците GammaRay и arcemond), която е с перфектно спийд-покритие и по тоя начин ще имам 2 в 1, което-когато ми потрябва. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Аз бих взел първата. Тая марка Rapoo сефте я чувам.

Същото дърво като А4. Може би А4 са една идея по-добри, но са далече от марки като Razer, SteeelSeries, Logitech и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Това ми е ясно, но като няма вече MX1100....А сега Лоджитек, нямат толкова добра и евтина мишка..Изключително много са вдигнали цените...Така че гледам нещо по-евтино..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...