Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

Това ми е ясно, но като няма вече MX1100....А сега Лоджитек, нямат толкова добра и евтина мишка..Изключително много са вдигнали цените...Така че гледам нещо по-евтино..

 

Дай още 40лв ако можеш и си вземи това: https://www.ozone.bg/gaming-aksesoari/mishki/roccat-kone-pure-color-camo-charge-65436/

 

Страшно доволен съм от тая мишка. Много удобна и много прецизна. Цвета е малко крив, но другите са изчерпани.

 

За 100лв можеш и Разер да си вземеш.

 

https://www.ozone.bg/gaming-aksesoari/mishki/razer-abyssus-2014/?

 

Друг вариант е това:

 

https://www.ozone.bg/product/steelseries-rival-100-black/

 

Общо взето, не мисля, че си заслужават 60лв за no-name мишка.

 

Едит: сега погледнах коментарите за втората. Явно не струва като качество на изработката.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

Ако е за жична - по-удобна (и по-евтина) от мойта досега не съм ползвал, а съм имал и все още имам 3-4 жични на A4Tech и още толкова на Лоджитек, а също и по един безжичен модел и от двете фирми. Вече свикнах да не робувам на името на дадена фирма, защото доста често плащам голяма част от цената не толкова за качество, а за самото име...

 

П.П. Разбира се удобството касае единствено моята голяма длан, а на друг толкова широка мишка може и да не му се понрави. Иначе с тия 7 бутона и сменяща се резолюция до 3200 dpi ми е предостатъчно функционална, дори си поръчах още една със същия корпус, но с резолюция до 5500 dpi, което всъщност не знам дали изобщо ме касае, след като и сега си работя само на 1000 dpi. Иначе хваща практически на всякаква повърхност, а и сега с новите огромни подложки, с които се обзаведох направо лети, особено на тази дето е speed-варианта.

Link to comment
Share on other sites

Logitech Marathon Mouse M705 - Погледни това плъхче ако не държиш на милионите бутони и т.н. При горните мишки удобно са пропуснали момента с очакванят живот на батерията, а лоджитекчето наистина си изкарва години на едни и същи батерии. 

Link to comment
Share on other sites

Тоя Лоджитек е за малки деца. :D

Ааа, има и по-малки, този е с нормален размер :)) Ако това имаш предвид де :)

 

Едит: Какво да направя като Performance MX–а който ползвам просто не влиза в този ценови диапазон... Иначе е перфектната мишка!

Link to comment
Share on other sites

А да не забравяме, че като си поставиш ръката на мишката (и особено ако работиш дълги часове с нея), едно от най-важните неща е да не те нерви, да не ти сгъва дланта и да не ти минава периодично мисълта "...само да беше малко по-широчка...". ;)

Link to comment
Share on other sites

обикновена, много удобна мишка > https://www.jarcomputers.com/p/MOGAMOUSEGM6900/Gigabyte-M6900-black-MOGAMOUSEGM6900.html?ref=c_153

 

години вече изкарва при всекидневна употреба от всякакъв дивеч който има досег до нея, изтървана, заливана, 2 пъти цялостно разглобявана "преди хвърляне" и пак цъка, работи животинчето и не иска и не иска да спре

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова малка де

http://thewirecutter.com/wp-content/uploads/2015/08/28r-wireless-mouse-test-group-630.jpg

 

М705 е втората от дясно на ляво, сравнете я с четвъртата която е Performance MX–а който е прасенце в сравнение с другите плъшони :))

Но както и да е, идейка давам, Магданоза да си харесва, той ще си я ползва все пак

Link to comment
Share on other sites

Ще се замета до някой техно-мехно нещо си, да ги разгледам наживо...друго си е око да пипне, ръка да види.. :lol:

 

Сега ползвам това комбо:

http://www.logitech.com/en-za/product/wireless-combo-mk220

Обаче мишката е много зле, иначе съм доволен от компактността на комплекта..

Link to comment
Share on other sites

Logitech Marathon Mouse M705 - Погледни това плъхче ако не държиш на милионите бутони и т.н. При горните мишки удобно са пропуснали момента с очакванят живот на батерията, а лоджитекчето наистина си изкарва години на едни и същи батерии.

 

+1 наистина много добра мишка. Средния бутон няма копченце като при Anywhere MX на което аз държа, но иначе е много добра.

 

Anywhere MX2 на мен лично ми харесва повече и ми е по-удобна, но е по-малка и трябва всеки да си прецени

 

Това имам предвид. Ужасно малка е. Чак е несериозно. :)

Глей си работата. Много зависи от захвата, а моя е третия (fingertip grip) и затова по-малки мишки са ми по-удобни. На теб може да ти е "несериозна", на мен всичко по-голямо ми е неудобно. 

 

М705 е по-голяма от anywhere. Не много, но е по-голяма. 

Link to comment
Share on other sites

Аз си отпускам ръката на мишката и тия малките са ми страшно неудобни, защото ръбовете им ми дразнят пръстите като ги държа с пръсти.

 

Ако искаш да държиш с пръсти, защо си накупил такива големи мишки като MX 1000?

Link to comment
Share on other sites

Аз си отпускам ръката на мишката и тия малките са ми страшно неудобни, защото ръбовете им ми дразнят пръстите като ги държа с пръсти.

 

Ако искаш да държиш с пръсти, защо си накупил такива големи мишки като MX 1000?

Кой е накупил мишки като МХ1000?

Link to comment
Share on other sites

Имам някакъв спомен, че много я хвалеше? Явно се бъркам. Не хвалеше ли и Performance MX? Тя също е голяма. Или Anywhere MX беше?

 

Без значение, ти верно ли работиш с такава малка мишчица по цял ден?

Link to comment
Share on other sites

Имам някакъв спомен, че много я хвалеше? Явно се бъркам. Не хвалеше ли и Performance MX? Тя също е голяма. Или Anywhere MX беше?

 

Без значение, ти верно ли работиш с такава малка мишчица по цял ден?

Имах преди доста време МХ 1000 - не ми беше удобна. AnywhereMX ме кефи най-много.

 

И да - точно с такава работя и ми е най-удобна.

Link to comment
Share on other sites

.А сега Лоджитек, нямат толкова добра и евтина мишка..Изключително много са вдигнали цените...Така че гледам нещо по-евтино..

 

С тяхна мишка за 12 лева изкарах години...

 

==========

 

Вчера си купих без много размисъл някакава никому неизвестна tracer Moro RF nano...6D gamer mouse - 'бах маа му Ранга!!! Като за 20-на лева не е зле... И е такава едра, за големи копита...   

Link to comment
Share on other sites

С тяхна мишка за 12 лева изкарах години...

 

При мен пък обратното - 2 техни мишки от един и същ модел (3 бутона + колело) за по 15-20 лева, изкараха точно по 3 месеца и спряха в един ден...все едно таймер им бяха пуснали. После даже не си направих труда да ходя да ги връщам в магазина, въпреки че бяха гаранционни. Все още (малко над година от купуването им) работят други 3 техни (модели, много сходни на първите две) и вече даже започвам да се чудя защо не спират и те. :evil  Но при мен мишките са си консуматив и не им обръщам внимание, а и откакто си намерих удобна и евтина мишка мейд ин чайна, вече пък изобщо и не мисля за този тип периферия.

Link to comment
Share on other sites

Аз откакто установих, че нервите ми са опасни за скъпи мишки, каквато беше Революшъна ми, отписах купуването на такива. Мeжду другото именно откакто я счупих, карах с мишката за 12 лева на Лоджитек... Като нищо може да излезнат 6 и повече години... Естествено евтината мишка не се развали, а бе смляна, защото ми бъркаше прицелването във FALLOUT 4 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...