Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

А, т'ва май ми е темата. Deluxe мишока, който ползвах до момента взе да сдава багажа десния бутон и май предпочитам директно да взимам нов плъх. Бюджета, който съм склонен да отделя е 50-100 лева. Изискванията ми са да е с ергономична форма, да е лазерна и евентуално - повече бутони. Понеже съм с дълги пръсти и широка длан (една моя педя е около 25cm) - ще ми се плъха да е по-големичък.Идеи?

 

П.П. Дедо, продаде ли пада?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

А, т'ва май ми е темата. Deluxe мишока, който ползвах до момента взе да сдава багажа десния бутон и май предпочитам директно да взимам нов плъх. Бюджета, който съм склонен да отделя е 50-100 лева. Изискванията ми са да е с ергономична форма, да е лазерна и евентуално - повече бутони. Понеже съм с дълги пръсти и широка длан (една моя педя е около 25cm) - ще ми се плъха да е по-големичък.Идеи?

 

П.П. Дедо, продаде ли пада?

Шегуваш ли се? :laughing:

Logitech MX1100, от цяла вечност я хваля, това мисля че може да е твоята мишка. Събира в себе си всичко хубаво, което някога съм искал. По-ергономична надали ще намериш, макар че новите им попълнения MX Performance не съм я пипвал, а и не намирам смисъл да дам 200 лв само за това.

Link to comment
Share on other sites

Това беше едно от нещата, на които се спрях при първоначалното преравяне на кофите (родните о-лайн магазини). Някаква идея къде мога да я пипна? Щото не искам да вземам плъх, преди да съм го хванал, или поне видял на живо.

Link to comment
Share on other sites

Това беше едно от нещата, на които се спрях при първоначалното преравяне на кофите (родните о-лайн магазини). Някаква идея къде мога да я пипна? Щото не искам да вземам плъх, преди да съм го хванал, или поне видял на живо.

Май освен ако имат в Ресет, другаде не знам да има и да държат подобни мишки в наличност, предвид че масово се купуват евтинии. Аз даже там не я пипнах точно на "голо", а през кутията, щото имаше мостри само на MX Revolution.

Ако ти се разкарва, утре някъде следобеда можеш да наминеш през нас да я пипнеш. Но при мен определено трябваха няколко часа докато ръката ми усети достойнствата ѝ. В началото някак неестествено ми беше, защото се оказа доста по-ергономична от предните ми.

Вече друг е въпроса дали ще я намериш в някой от магазините в Плд, най-добре питай по принцип в Ресет, те май са основни дистрибутори.

Link to comment
Share on other sites

А, т'ва май ми е темата. Deluxe мишока, който ползвах до момента взе да сдава багажа десния бутон и май предпочитам директно да взимам нов плъх. Бюджета, който съм склонен да отделя е 50-100 лева. Изискванията ми са да е с ергономична форма, да е лазерна и евентуално - повече бутони. Понеже съм с дълги пръсти и широка длан (една моя педя е около 25cm) - ще ми се плъха да е по-големичък.Идеи?

 

П.П. Дедо, продаде ли пада?

 

Мога да ти препоръчам това: Logitech M500. Аз имам MX400 и тази е същата, но с друг скрол и малко по-различна повърхност. Бих ти препоръчал MX400, но я няма никъде, защото е сменена с този модел. И е с кабел. Няма да ти се налага да сменяш батерии постоянно. Около 70лв е.

Logitech-M500.jpg

Link to comment
Share on other sites

w00x, признавам си, нещо не ми грабна окото тази.

 

tedy, понеже в нета получавам противоречива информация, ще ти е проблем ли да я измериш? Смисъл дължина, широчина, височина (в най-дългите/високи/широки части). Настоящия мишок е 13/7/4 cm, а ми се ще нещо по-голямо. Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

w00x, признавам си, нещо не ми грабна окото тази.

Мда, и аз бях с МХ400 около година, в момента е на другия компютър тука, и определено не може да се мери с МХ1100 по ергономичност. Разликата за мен беше голяма като я смених. Не че МХ400 формата е лоша, даже напротив, и за някои хора по-тясната ширина може да е повече плюс, но 1100 ляга по-плътно по формите на ръката, и за хора с малко по-малки ръце, които са свикнали да държат плъха с пръстите, а не с цяла длан, може да не се хареса особено.

 

tedy, понеже в нета получавам противоречива информация, ще ти е проблем ли да я измериш? Смисъл дължина, широчина, височина (в най-дългите/високи/широки части). Настоящия мишок е 13/7/4 cm, а ми се ще нещо по-голямо. Благодаря предварително!

12.3 см в най-дългата видима част, 8.7 см в широката част (основата), 5 см висока (всички размери са доколкото можах точни, +- 1-2 мм може да има разлика).

Т.е. малко по-тумбеста нагоре, малко по-къса от твоята, и по-широка. По това, което казваш за размерите, предполагам че твоята е нещо такова, от дългурестите.

 

Моята педя е 22.5см и МХ1100 ми ляга точно на ръката в стил обхващане с длан, а не с пръсти. За повечето хора идва малко голяма, но ако на теб 13 см са ти къси, вероятно търсиш нещо по-дълго, а такова дали има не знам. Също така е малко по-тежка от жична, все пак е с батерии, но хубавата новина е, че може да работи и с една батерия, защото работи с 1.5V, паралелни батерии. С един комплект изкарва около 6 месеца, но аз я експлоатирам доста. При по-нормално ползване може и 7 месеца да откара. Определено смяната на батерии изобщо не е досадно с такива дълготрайности. Като стария Revolution, който хем е по-скъп, хем троши батерията си за около 5-6 дена, хем ми беше по-неудобен. МХ1100 от лявата част е по-извита като така бута на палеца ляга там идеално. При повечето другимишки, особено симетрични, точно там убива на бутчето на палеца.

Link to comment
Share on other sites

Това, че е по-висока и по-широка е идеално, защото като хвана моята - между нея и ръката и се образува един ужасен балон, който ме дразни. Така, както я описваш - май ще се ориентирам към тази. Да видим моите хора от TopWeb к'ва цена ще ми дадат.

Link to comment
Share on other sites

П.П. Дедо, продаде ли пада?

 

Кой пад? Аз насъбрах 1 камара падове ако искаш ще ти дам някой :)

 

Засега най-удобни са ми 2 броя razer sphex залепени един до друг. Направо пИрфектно стана :)

 

За мишките - за мен от Logitech VX Revolution по-удобна няма. Но и моята ръка е по-малка от на Теди, а Пешо теб доколкото си те спомням също ти е по-голяма така че MX1100 вероятно ще ти е удобна. На мен ми идва прекалено тумбеста и голяма VX-a ми пасва идеално. Теди я видя и каза че му е малка.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината основно очаквах мненията на вас двамата, щото ви знам, че сте капризни и обичате да се глезите :D Ся, ясно е, че ако искам топ пърформанс трябва да взема някой Razer за стабилна три/четирицифрена сума, ама не съм SlayerSBoxeR, че да си вадя парите от игри...

 

Ще видим след наема к'ви пари ще останат и май май т'ва ще е мишката.

Link to comment
Share on other sites

Според мен за нормалния потребител Razer са пълна изгъзица. За тия над 150лв става въпрос. Има един модел за към 70. Изглежда много приятно, но не го знам колко е сносен.

 

Иначе ако не ти харесва да има разстояние от дланта ти до мишката, значи MX400/M500 няма да ти допадне. Не е такъв топуз, че да си облегнеш цялата ръка. Просто е много лека с приятна форма и много удобна. Лично на мен, следващата ми мишка на 70% ще е M500 или последващият модел от серията.

Link to comment
Share on other sites

Razer са си гейм-мишки. Пък и безжичните са им малко, по презумпция геймърите нали не ги обичат, щото имало лаг някакъв. Светещи са им голяма част от моделите, бутоните задействат с малък натиск, и немалка част от моделите им доскоро се славеха с посредствено изпълнение и доста бъгове, дори скъпи над 100 лв. Да не говорим за разните му там бутони за различни макроси и DPI. Наистина май са overpriced доста.

Десктоп мишка си е друга работа, а и там повече от 1600DPI надали са нужни някому.

МХ400-типа форма наистина е някак лековат и става за "пръсти". Но жицата им е много дебела и твърда и мен лично адски ме дразни. От друга страна имах А4-ка преди време (X750F или подобно) и нейната жица беше наистина перфектна - тънка и гъвкава и почти не се усещаше. После имах А4 ...70D нещо си, безжична, приятно изненадан останах и от нея като работа - стабилен и нелагващ wireless, относително качествена изработка на бутоните, скрола особено. Но имаше разбира се някои типични недостатъци, които много бързо ме отказа от нея и я продадох (за лаптопа търсех тогава). А именно споменатия "балон" и неудобна форма (А4 имат завидно неудобни мишки макар и нелоши като цяло) и че някак с върха на пръстите трябва да натискам, ама то щото е относително малка а и задницата ѝ е вдигната и обла, което е неудобно по принцип (задницата трябва да е по-полегата и да плъзга по дланта), приемника е паянтав и изглежда евтин (айде тва е все едно, като го забучиш някъде не го гледаш, а и си вършеше добре работата), събуждането беше ад - бързо успиваше и събуждането ставаше единствено с натискане на бутон, а не можеше с размърдване, и натискането на бутона за да я събудиш реално се засичаше от компа като такова, и заедно с събуждането може да направиш някоя беля на екрана ако не внимаваш и не знаеш къде е курсора и върху какво (ако монитора е заспал, това е доста опасно).

Такива работи.

Link to comment
Share on other sites

Хм, т'ва за лага вярно, че и аз го бях чувал. А т'ва би било проблем, тъй като някои от игрите, които играя искат доста резки маневри с плъха и прецизността е приоритет.

Link to comment
Share on other sites

Чакай и аз да се включа.Горещо ти препоръчвам MX1100.Ползвам я от тази пролет, и съм адски доволен.Мисля, че я купих април месец..сега сме ноември, значи близо 8 месеца и батериите имат още живот.Хваща от около 25-30мт. разстояние (изпробвано, без да има стени естествено).Страшно удобна е и има доста бутони, които можеш да настройваш.И моята шепа е големичка.Педята ми е 25см.Мисля, че няма да сгрешиш ако я вземеш.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми остава като проблем прецизността. Тоест да няма лаг. Че като пуцам някой шутър, или нещо online - тогава мишката вижда доста зор. На StarCraft-а докарвам apm 150-200 при по-напечени игри и ми се ще мишката да е в крак ;D

Link to comment
Share on other sites

На мен ми остава като проблем прецизността. Тоест да няма лаг. Че като пуцам някой шутър, или нещо online - тогава мишката вижда доста зор. На StarCraft-а докарвам apm 150-200 при по-напечени игри и ми се ще мишката да е в крак ;D

Ами какво да ти кажа, на теория казват "virtually no lag" благодарение на 2.4ГХц връзката. На практика може да намериш в нета Някои коментари, в които се оплакват от голям лаг, което по-скоро е въпрос или на busy wireless environment, или на дефектни бройки нещо. В този форум вече се видя че сме няколко собствениците на такава, и мисля че никой не се оплаква. Аз лично не забелязвам лаг, който да е причинен от самата мишка, защото съм я тествал на всичките си машини тука, на различни монитори и т.н. Аз съм доста чувствителен към лага на курсора, и ако *понякога* усещам нещо, то е заради инпут лага на монитора ми (DELL, а те се славят с по-голям лаг, примерно 35-40 ms), защото на другата машина, на която е вързан и телевизора, абс. нищо не усещам. Трябва ти и хубав пад, защото увеличеното тегло ще си каже думата на някои повърхности. Но с една батерия е доста търпимо.

Все пак това не е геймърска мишка макар и да има бутон за DPI change между 2 стойности. СТАВА и за игра, с нея съм играл онлайн HL1. А понастоящем играя на лаптопа с неговата си Logitech LX8, пак безжична, никакъв проблем с реакциите.

Ако си чак толкова запален геймър, макар и от време на време, може би ти трябва И втора мишка за целта, по-лека и малка, като за шутъри, много хора са така.

Ако само лага те притеснява, това е wireless, все има някакъв минимален, но според мен е изключително малък и за да се усети трябва да има някакъв сериозен wireless дразнител наоколо, интерференция, микровълнови и т.н. Но то пък вероятно ще се усеща и с други видове безжични мишки.

Link to comment
Share on other sites

Хм... Квартирата ми се намира до Джумаята. Хванах 6-7, ако не и повече безжични мрежи там. Това може ли да се окаже проблем там?

Link to comment
Share on other sites

Хм... Квартирата ми се намира до Джумаята. Хванах 6-7, ако не и повече безжични мрежи там. Това може ли да се окаже проблем там?

Вероятно. И зависи.

Аз хващам към 10-15, вечер, и явно не е проблем поне при мен. Повечето са слаби, с по 1 чертичка, и една с 2, и мойта с 5 или 6 колкото е макса.

И не знам мишките точно на колко ГХц работят (дали е точно на 2.4), но безжичните мрежи поне не работят точно на 2.4, та вероятно други типове устройства биха пречили повече, смело взимай и пробвай, според мен е малка вероятността да имаш проблеми..

Link to comment
Share on other sites

На мен ми остава като проблем прецизността. Тоест да няма лаг. Че като пуцам някой шутър, или нещо online - тогава мишката вижда доста зор. На StarCraft-а докарвам apm 150-200 при по-напечени игри и ми се ще мишката да е в крак ;D

Ами, честно казано не съм забелязал да лагва.Плющя единствено FPS-си и не съм имал проблем.Изобщо.И допълнителните бутони са доста удобни.Нямам пад за мишката.Ползвам я директно върху ламинираната повърхност на бюрото ми.

Link to comment
Share on other sites

Хмммм, още един, по-гейм ориентиран претендент. Gigabyte GM-M8000X

Тази ми изглежда мъничка. И е с жица. И с някакви тежести за отдолу. И е с жица.

Иначе сигурно за по-малка ръка ще е сравнително удобна. Но изглежда и леко тясна. Казах ли че е с жица?

:) За втора, за игри вероятно става, ако е достатъчно голяма.

А и зависи дали ще я намериш из нашите земи.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва за жицата за мен не е проблемът. Замислям се за друго - като зацикля да пуцам някаква игра, по-тежката мишка може да е проблем при по-продължителна игра.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва за жицата за мен не е проблемът. Замислям се за друго - като зацикля да пуцам някаква игра, по-тежката мишка може да е проблем при по-продължителна игра.

Ами щом като си повече геймър, вероятно МХ1100 не е за теб.

С 1 батерия ме е тежка, и върху добър пад не се усеща толкова малко по-голямото ѝ тегло, но при някои игри бързото ускорение е важно за светкавични реакции, а по-голяма тежест = по-трудно ускорение принципно, и колкото и да е малко, ако си толкова запален, и играеш дълги периоди, може да се усети. Аз играя значително по-малко време отколкото правя нещо друго, така че това изобщо не ми пречи. А и както казах, играя вече с LX8, която е по-малка, по-проста все пак, и дори с 2 батерии е почти толкова тежка както МХ1100, но пък вурхъ Razer Destructor пад, и някак изобщо не я усещам каквото и ускорение да правя. може би защото е по-малка и не я обхващам с цяла длан, не знам. Тва с мишките е пипкава работа докато човек уцели 'неговата'. Аз смених голям брой мишки за ~3 години докато се куртулиша. LX8 за лаптопа не е най-удобната, но засега тя имаше най-добър баланс между всички параметри, които търсех тогава. Бих взел МХ1100 и за лаптопа, но е прекалено голяма за разнасяне, и ако имаше нейна версия 1:1 само да е по-малка с около сантиметър от всички страни, щеше да е идеална.

Link to comment
Share on other sites

Кажете някоя клавиатура със old school копчета, с големи шифтове, ентер, бакспейс и шпация, да не е нископрофилна и F1-12 да са си нормално-големи колкото останалите копчета ??

Link to comment
Share on other sites

Т'ва за жицата за мен не е проблемът. Замислям се за друго - като зацикля да пуцам някаква игра, по-тежката мишка може да е проблем при по-продължителна игра.

 

Не знам за теб но аз мишка с жица никога не бих си купил. Безумно по-удобни са ми като няма да ми се закача тук и там кабела. МХ-а верно е по-тежък но чак пък толкова. Като се изтъркат ще ти кажа откъде да си вземеш тефлонови лепенки и става като нова.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...