Jump to content
BulForum.com

Клавиатура и мишка - Съвети?


Recommended Posts

  • Replies 302
  • Created
  • Last Reply

В JAR гледам че има модел MX1100R, което е с разликата че е Rechargeable, с някаква АА акумулаторна батерия, за която пише preinstalled каквото и да значи това, а в комплекта е упомената и тя.

И най-тъпото е следното:

"Rechargeable power lasts up to six weeks on a full charge". Демек при мен би изкарала не повече от месец. Но и това е съмнително. Моята дори с 1 батерия изкарва 3 месеца. С 2 изкарва 6, докато в сайта пише 9. Оттам правя заключение и за тая модификация с R накрая.

Тъй че човек да не се излъже ако я купува, щото това е нелепо. Не мога да разбера защо има толкова мрънкащи да била rechargeable, след като това е по-голямото зло. С акумулаторни батерии мишките карат далеч по-малко време, и за да я заредиш трябва да вкараш кабел на мишката и 2-3-4 часа ще си с жична мишка. Това е нещо, което аз като обикновен човек не мога да разбера, не си знаят интереса хората. Това беше едно от нещата, които силно ме привлече в мойта, че НЕ Е С АКУМУЛАТОРНИ, КАМО ЛИ ВГРАДЕНИ. Това в Revolution беше едното нещо, което силно ме отблъсна - на 5-6 дена да трябва да седи на стойката да се зарежда по 3 часа, или пъл да не забрвявам през няколко дена вечер преди да легна да я слагам, щото ако забравя, на другия ден все в червено свети и ако не мога да завърша дадена операция, да кисне на стойката половин час та да завърша деня, ай сиктир.

Link to comment
Share on other sites

Просто ще си я слагаш на стойката като си лягаш и това е. Не виждам чак толкова голям проблем. Мен пък точно тая постоянна смяна на батерии в мишките супер много ме дразни. По 1.50 батерията, тая мишка златна ще ми излезе.

Link to comment
Share on other sites

Просто ще си я слагаш на стойката като си лягаш и това е. Не виждам чак толкова голям проблем. Мен пък точно тая постоянна смяна на батерии в мишките супер много ме дразни. По 1.50 батерията, тая мишка златна ще ми излезе.

Не си прав.

Точно пък вечер да я слагам на стойка забравях доста често. Предвид че през 4-5 дена се налагаше, с мойто ползване. За какъв дявол трябва и за това да мисля (щото като светне червеното и имаше не повече от половин ден докато спре напълно) след като има вариант и да не мисля.

Каква златна ти излиза, казах че сменам батерии на 6 месеца минимум, 2 лв са (хубавите алкални Duracell, иначе има и по-евтини алкални), сравни това с 6 дена и огромното неудобство да мислиш да не забравиш да я сложиш на стойката. Освен това иска 2-3 часа заряд, ако стои цяла нощ всеки път, не се знае как ще се отрази на батерията.

Казах ли че като светне червената лампа за батериите, имам минимум 3 седмици преди да изгасне тотално? :rolleyes:

За мен като резултат - ВСИЧКО е в полза на сменяемите алкални батерии.

Link to comment
Share on other sites

В JAR гледам че има модел MX1100R, което е с разликата че е Rechargeable, с някаква АА акумулаторна батерия, за която пише preinstalled каквото и да значи това, а в комплекта е упомената и тя.

 

Демек дават ти я с АА акумулаторна батерийка. Ако искаш слагай нормални ако искаш я презареждай. Вероятно има и някаква стойка на която да я закичиш като Revolution-a. И сигурно има някакви контакти да свързва батерията със зарядното. Щом не е с Li-Ion батерия а е АА някаква значи е точно това. 99% съм сигурен в това (потърсих и не намерих нормално обяснение в нета - поне първите 10тина попадения).

 

 

magdanoz4o, сайта е този: http://www.corepad.com/index.php?pagina=products Намираш си там твоя модел на мишката и си поръчваш. В кутийката са 2 комплекта.

 

 

Подкрепям теди за батериите. Откакто спрях да я презареждам не си държа резервна мишка наблизо. Защото забравя я един ден, забравя втори и на третия загине. Айде чакай сега 2 часа да се зареди. А иначе само сменям батерията и съм отново в бизнеса. И като е 1 батерия на месец или повече изобщо не я мислиш.

Link to comment
Share on other sites

Демек дават ти я с АА акумулаторна батерийка. Ако искаш слагай нормални ако искаш я презареждай. Вероятно има и някаква стойка на която да я закичиш като Revolution-a. И сигурно има някакви контакти да свързва батерията със зарядното. Щом не е с Li-Ion батерия а е АА някаква значи е точно това. 99% съм сигурен в това (потърсих и не намерих нормално обяснение в нета - поне първите 10тина попадения).

Ми то и нашите са със сменяеми батерии, ама за тях не пишеше "preinstalled" за батериите :) . С моята дойдоха комплект 2 батерийки, както и с всяка друга идват. Това "preinstalled" бърка работата и ми се струва, че все пак може да е сменяема, но да кажем през някакви винтове и капаци, а не с копченце и хоп. Което пак би затруднило смяната ако човек реши да слага алкални, а да я зареждам дори на 3-4 седмици, не ми се нрави. Аз за 6 месеца тотално забравям кога последно съм ги сменял. Пак де, възможността за зареждане с кабел отпред, а не на стойка, е напредък някакъв. Само дето като се унесе човек и бих забравил да махна кабела пък, и в даден момент да ме издразни подсъзнателно толкова че на другия ден да се сетя, че съм с кабел.

Абе за мен МХ1100 е перфектното решение в това отношение. Огромен плюс е че работи с 1.5V и може само с 1 батерия да я лангъркаш.

 

magdanoz4o, сайта е този: http://www.corepad.com/index.php?pagina=products Намираш си там твоя модел на мишката и си поръчваш. В кутийката са 2 комплекта.

Йее, за МХ1100 има крачета, даже два комплекта в пакет. Досега от чужди магазини не съм поръчвал онлайн, и някак не ми се занимава, кой знае в какъв филм ще се вкарам през митници и глупости, след като гледах един екстремен случай с един човечец и едни блузки дето си поръчал, как няколко дни го мотали по митници и десетки гишета..

Link to comment
Share on other sites

Йее, за МХ1100 има крачета, даже два комплекта в пакет. Досега от чужди магазини не съм поръчвал онлайн, и някак не ми се занимава, кой знае в какъв филм ще се вкарам през митници и глупости, след като гледах един екстремен случай с един човечец и едни блузки дето си поръчал, как няколко дни го мотали по митници и десетки гишета..

 

В европа са тези, и почти ги бях убедил да ми изрежат един "deskpad" в желан от мен размер и форма, само че е като с печатниците - трябва да се поръчат над 100-200 бройки за да излезе сметката иначе разликата между 1 и 100 бройки е нищожна :)

 

Мисълта ми е че хем са много точни хем са в Европа (Холандци) и няма да има нищо общо с митниците. Поръчваш смело, плащаш с кредитна карта и чакаш да дойде по пощата.

 

Ако искаш като си поръчвам ще ти взема и за теб.

Link to comment
Share on other sites

След известен брой размишления - Logitech-а отпада. Причините са основно две - половин кило топуз и втората - нанасям се да живея в зона със сериозно пренаселен радио-ефир.

Претендент номер 1 - Gigabyte M800X

mouse-leftside.jpg

 

 

 

Претендент номер 2 - MSI GS-501

specs.jpg

 

 

 

 

Gigabyte определено е по-висок клас, повече бутони, по-висока чувствителност, по-добре изглеждащ софтуер и не на последно място - убийствен дизайн. MSI-ката е по-голяма, като форма - като че ли по-близка до това, което искам, но е с ужасен дизайн, по-ниска чувствителност, по-гаден кабел (няма външна оплетка като другата) и... близо три пъти по-евтина... Та се чудя дали Gigabyte-ския претендент си струва разликата в цената. В техномаркета MSI-ката я видях за 30 лева, докато Gigabyte ми дадоха за нея цена 88 лв.

Link to comment
Share on other sites

В европа са тези, и почти ги бях убедил да ми изрежат един "deskpad" в желан от мен размер и форма, само че е като с печатниците - трябва да се поръчат над 100-200 бройки за да излезе сметката иначе разликата между 1 и 100 бройки е нищожна :)

 

Мисълта ми е че хем са много точни хем са в Европа (Холандци) и няма да има нищо общо с митниците. Поръчваш смело, плащаш с кредитна карта и чакаш да дойде по пощата.

 

Ако искаш като си поръчвам ще ти взема и за теб.

Мдааам, ама като няма кредитна карта... :laughing:

Ако/когато, решиш да поръчваш, ще помоля и аз да се включа в поръката.Надявам се да не ти е проблем де...

Link to comment
Share on other sites

Добре де, от тоя сайт как се поръчва ако реши човек? И поддържат ли поне пейпал..

Цъкам там по сайта и като се стигне до избор на регион и държава, за българия няма никакви опции :rolleyes: . Тъй че не виждам как поръчва Дядомраз оттам.

Успокоителното е, че и Румъния няма опции. :bgrin:

 

Antares, Гигабайта е по-яка на вид. Макар че това не винаги означава по-удобна. Разликата в цената би си струвала ако ГБ-то ти е по-удобно независимо в каква степен. Веднъж се купува а постоянно ще си в досег с нея. А и MSI... не ми вдъхва доверие за мишка. От трета страна мишки за 30 лв със сигурност ще имат flaws в някое отношение, особено ако си тръгнал на пазар с по-големи претенции и пари. Аз вече изказах мои впечатления от А4 и техни за към 30-35 лв.

Но съвсем явно е че търсиш чисто геймърска мишка. Така МХ-ите отпадат за теб наистина.

Edit: Това 45 inch per second за MSI-я ми се струва прекалено малко като максимална скорост.

Link to comment
Share on other sites

MSI-ката ще взема. Нея можах да я пипна - струва ми се добра, като размери и форма. Gigabyte мога само да я поръчам, а по размери ми се струва по-ситна. Винаги мога да шитна тази и да взема друга. Ако не е свършила в Техномаркета - довечера ще мога да дам първи впечатления.

Link to comment
Share on other sites

Над 1 метър в секунда? :)

За геймърска мишка е недопустимо малко, да. То дори в десктопа чат пат като искам бързо да ида на старт бутон или някъде другаде в другия край, го правя с бързо движение, и вероятно стигам метър в сек. скорост.

За гигабайта я дават 150"/сек. Което вече се води достатъчно за всеки вид геймър.

Примерно четиво :) .

1 метър движение с ръката за да се звъртят на 360 градуса, има и такива геймъри явно :) . Те сигурно имат отделно бюро само за мишката.

Link to comment
Share on other sites

Antares, не каза впечатления от мишката. Моите премеждия с мишките нямат край явно, и пак се оглеждам. Чат пат моята взе да дабъл-кликва при единично натискане, което е на приливи и отливи, и ще сменям омроните (още се чудя откъде да взема, някой има ли идея дали продават или ще изкормвам от някоя евтина мишка), но пък не пречи да оглеждам и за други алтернативи, че ако не стане.., а МХ1100 вече я нямало никъде, била спряна от производство (за сметка на другите им боклуци на Logitech - те направиха една свястна сред морето от боклуци, и баш нея спряха дееааа), та гледам вече и към други марки с ергоноимични модели.

Link to comment
Share on other sites

Като пристигне ще поразправя. За сега съм с нетърпеливо чакане :lol:

 

A това, което казваш за Logitech - още едно потвърждение на триумфа на маркетинга над качеството и технологиите...

Link to comment
Share on other sites

Като пристигне ще поразправя. За сега съм с нетърпеливо чакане :lol:

 

A това, което казваш за Logitech - още едно потвърждение на триумфа на маркетинга над качеството и технологиите...

Ако трябва да съм честен и без емоции, бих формулирал така впечатленията си от Logitech.

Като цяло наистина са леко overpriced. По-евтините им модели наистина са прекалено прости за цената си. Марки като А4, sweex и др. имат по-добри предложения като че ли.

Най-скъпите им модели също са неестествено скъпи спрямо качеството, което предлагат! Несъмнено. За мен MX Revolution беше и остава една доста неоправдано скъпа мишка, и има някои недостатъци (само ровнете нета за нея), които за мен са в основата на работата ѝ, неудобно кратко време работа на батерия, проблеми с дабъл кликове (и за това има писано доста в нета), разни недобре работещи неща по нея, макар като изработка и качество на пластмасите и на вид да изглежда доста добре сглобена на пръв поглед. Почти всички техни мишки, които са ми попадали, вкл. от новия им двойнорежимен скрол, имат проблеми с wheel-а. По-специално нали като се върти е на стъпки, с равномерни кликания.., да ама нерядко нещо им става и отчитането от компютъра на "стъпките" не е вече равномерно и/или не става на местата, където трябва (по средата между свободните точки на скрола). Дефакто това съм го наблюдавал на ВСИЧКИ лоджитеци дето са ми минали, с изключение на една (текущата ми МХ1100).

Така че от моята камбанария - хем впечатленията ми са посредствени (наистина една от най-удобните форми имат което е доста решаващо, качествена изработка, от друга страна проблеми с действието на скрола, повечето започват след около година да дабъл кликват при единичен клик, проблемен софтуер Setpoint, и др), хем няма други мишки, които са ми попадали, които да събират в себе си толкова неща от тези които търся, другите марки просто са ми много неудобни или имат други също толкова фрапиращи недостатъци, и т.н., така че съзнанието ми е объркано.

В крайна сметка MX1100 се оказа най-добрата мишка на света за мен, просто перфектна във всяко отношение - това никоя друга марка не можа да ми го предложи! В нея са оправени всички бъгове, които наблюдавах в досегашните ми лоджитеци. Е, проблема с дабъл клика при единично натискане се появи наскоро, и това вече е първия и единствен недостатък, който смятам да оправя като отворя бутоните и си ги фиксирам/сменя сам. При цена от 70-тина лв до последно (аз я купих за 100), тази мишка беше един изключителен избор, който никоя друга марка не предлагаше (като от моята камбанария). Отдавна не робувам на снобизъм и на марки при периферията, просто от другите съм се разочаровал повече, основно от неудобна форма. А това е номер 1 изискване за мен. След това идват другите неща. А4 толкова ли не можаха да поизкопират някоя по-удобна форма дей*а, за цената си щяха да смажат всички останали, ако и бяха оправили 1-2 други бъга, както споменах за заспиването и събуждането, иначе са си съвсем ОК, но пустите им форми НИТО една не ми е удобна.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Моето дългогодишно търсене на клавиатура приключи. След смяната на поне 10 Я намерих - Steelseries 6gv2

Това е механична клавиатура и усещането при работа с нея е много различно от 'нормална' мембранеста, нещо като Правец 8 в 21век. Ползва копчалъци cherry black, към които така добре и бързо привикнах, че буквално ми е трудно да пиша с нормална.

 

Минималистичния дизайн мен много ме радва. Layout-а може да се стори странен на някои, но аз търсих точно този - голям enter, backspace и left shift, стандартни f-ове. Липсата на ляв windows бутон е нещо с което още свиквам, но успешно.

 

Трябва да се отбележи и нулевия ghosting - можеш да натиснеш всички копчета без да блокира. Истинско удоволствие за писане и игра на цена, която повечето не са свикнали да дават за клавиатура без 'екстри'. За мен си струва на 100%.

 

До колкото знам в БГ избора на механична клавиатура се свежа до тази и razer blackwidow, която ползва cherry blue копчета. Те се водят по-подходящи за писане и по-малко за игра, но си е въпрос на лично предпочитание. Механични клавиатури с който и да е вид копчета се усеща много по-добре от най-добрата мембранеста. Който е пробвал знае ;)

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, но принципите на работа са подобни. А онези клавиатури бяха най-здравите в историята - още имам 2-3 такива. Просто неразрушими машини laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Цъкащите и аз ги обичах и когато аз си "цъкам" нямам никакви проблеми, обаче един път ми се наложи да стоя като жури на първите 20 от националната олимпиада по информатика в една стая в която всичките компютри бяха с такива клавиатури. Бедна ти е фантазията какъв шум успяват да генерира 20тина серсема като мен пишещи усилено с такива клавиатури.

Link to comment
Share on other sites

Появи се проблем със средния бутон на мишката ми razer diamonback 3g и днес отидох до техномаркет от където съм я купувал за да си ползвам гаранцията. Казаха ми, че вероятно ще трябва да ми я сменят, но вече не предлагали не само този модел, ами изобщо razer. Аз не искам друга мишка, още повече няма с какво да ми я сменят.. най-хубавата им мишка е някакъв logitech. В такъв случай закона предвижда ли връщане на парите?

Link to comment
Share on other sites

Моето дългогодишно търсене на клавиатура приключи. След смяната на поне 10 Я намерих - Steelseries 6gv2

Това е механична клавиатура и усещането при работа с нея е много различно от 'нормална' мембранеста, нещо като Правец 8 в 21век.

Оняден ми пристигна "новата" клавиатура - IBM Model M, 87ми набор :bgrin:

Наистина механичните клавиатури са тотално различни, голям кеф е.

Досега любимата ми клавиатура беше NMB в Thinkpad T40-43 (освен NMB има Alps(става, но е далеко от NMB) и Chicony(без никакво усещане, като нетбоклук за 300лв)), не съм предполагал, че има клавиатура с по-добро усещане, IBM са били производител на истинска техника, жалко че вече и те станаха ширпотреба.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък не разбирам особено тая маниа на тема хардуерни копчета (направо лиготия). Не бяха кой знае какво, за което днешните да отстъпват с кой знае колко.

Текущата ми клавиатурка е на над 4 години при интензивно ползване много време всеки ден, и предвид цените на клавиатурите и леснотата с която се подменят даже без да е нужно да рестаритраш (за разлика от примерно евтиния консуматив наречен DVDRW), това че през 5-6 години ще си я подмените, не е такава болка ай ся. И аз съм чувствителен на тема периферия, ама чак дотам не съм се вманиачил и затова така мисля. За усещането - и днешните са достатъчно добри според мен, не виждам какво им е лошото, и за бързо и за бавно писане. Над всичко друго бих имал претенции за усета (особено за мишките), монитори и т.н., но точно за клавиатурите - има достатъчно добри в днешно време. Аз от моята например съм адски доволен от усета, и от тишината при писане. Ще кажете нещо като "ти не си ценител на хубавото" - напротив, просто ми се струва малко пресилено специално това за механичните :) . Има къде къде по-нетрайни неща около компютрите, за които можем да мечтаем да не ги осират във войната кой ще направи най-евтиното. За пример - мониторите, а особено за мишките където формата е от особена важност и да намериш удобна и добре работеща мишка във всеки аспект е истинско предизвикателство.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...