Jump to content
BulForum.com

zamunda.net


pavel66

Recommended Posts

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Глупости на копчета! Нямало сийдъри...  :Facepalm:

Дори в Арена няма такъв оборот като в Зелка. Но тоя спор отдавна сме казали, че е напълно безсмислен, понеже и първолаците знаят кое как е. Сега важното е какво се случва и дали ще се появи отново. А който е голЕм тарикат - да не ходи там, насила натикани няма.

 

Я пак? Сега гледам и се чудя да се смея ли или да плача? Неможе да става и дума за сравнение в трафика на двата тракера. Само един пример:

 

Predestination:

zelka: Добавено 2014-11-22; Сваляния на торента:  4456 пъти; 2139 сийдър(и)

zamunda: Добавено 2014-11-23 17:55:31; Сваляния на торента:  43958 пъти; 4044 сийдър(и)

 

:popcorn:

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Младеж, моля те, не се излагай. Сравнение не може да има. Всички деца го разбраха вече - ти последен ли си? Прочети поне Жоро какво постна, макар и старо - вярно е. Не съм в настроение за глупости тази вечер - в настроение за PATH съм.

Link to comment
Share on other sites

Младеж, моля те, не се излагай. Сравнение не може да има. Всички деца го разбраха вече - ти последен ли си? Прочети поне Жоро какво постна, макар и старо - вярно е. Не съм в настроение за глупости тази вечер - в настроение за PATH съм.

 

OMG :Facepalm: , не знам кой се излага. И за какво разбиране говориш? Нали казваше, че зелка имала повече сийдъри?

Не знам нито кой е Жоро, нито какво е постнал. Ако говориш за това коя била "истинската" замунда и коя крадена, това вече е съвсем друга тема и там едва ли има две мнения.

Съвсем е друг въпроса, че мен това изобщо не ме интересува. Аз гледам качеството на услугата и определено разлика между двете има.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

OMG :Facepalm: , не знам кой се излага. И за какво разбиране говориш? Нали казваше, че зелка имала повече сийдъри?

Не знам нито кой е Жоро, нито какво е постнал. Ако говориш за това коя била "истинската" замунда и коя крадена, това вече е съвсем друга тема и там едва ли има две мнения.

Съвсем е друг въпроса, че мен това изобщо не ме интересува. Аз гледам качеството на услугата и определено разлика между двете има.

 

Какво качество на услугата по-точно?!?!?!? Говорим за наличие на необходими някому неща и резултати. Какво ми пука за сийдъри??? Жоро = ASSASIN ако не си разбрал през годините. Върни се няколко поста назад и чети от линка. Повече няма да обяснявам, че стана банално - стой при 4897634 сийдъра в .нет и чакай да се появи нещо стойностно. 

 

Викаш far cry ти развали настроението за другото та по неволя си за PATH :lol:

 

Не бе, Ники - просто ме събуди. Аз не че не знаех, но винаги идва критичният момент. Не е сефте... 

Link to comment
Share on other sites

Какво качество на услугата по-точно?!?!?!? Говорим за наличие на необходими някому неща и резултати. Какво ми пука за сийдъри??? Жоро = ASSASIN ако не си разбрал през годините. Върни се няколко поста назад и чети от линка. Повече няма да обяснявам, че стана банално - стой при 4897634 сийдъра в .нет и чакай да се появи нещо стойностно. 

 

 

Не бе, Ники - просто ме събуди. Аз не че не знаех, но винаги идва критичният момент. Не е сефте... 

 

За т'ва качество, дето уж голям тракер го няма седмица по... тъпи (да не кажа по-силна дума) причини. Колкото на теб ти пука за сийдъри, толкова и на мен за зелка и замунда! Аз свалям от там от където нещата ще се свалят по-бързо и където ги има нещата които ми трябват. Не се ограничавам само в зелете, като някой хора (явно),

Ти прочети, че вече казах 3 пъти, че тази история я знам от ден 0, както и допълнителна информация, но мен това не ме грее хич. Да си мерат пи*ките и $$$ колкото искат!!! Логично е, където става дума за много пари да има и ку*венски номера.

Link to comment
Share on other sites

Младеж, ти явно имаш някакви други странни разбирания за услугата, която никой не ти дължи... 

 

1. Всички знаем, че има алтеративи, но трудни и досадни. Едно нещо, което можеш да го направиш за 1 минута, не искаш да го правиш за 10 и повече.  

2, Ш'съ упраим и съвземем от един подобен удар, като евентуално загубване на пореден тракер. Просто ще ни се усложни пиратския живот. 

3, Какво ми дреме на мен или на който и да било за брой сийдъри, при положение, че има ТОВА , КОЕТО МИ ТРЯБВА ВЕДНАГА, КОГАТО СЕ ПОЯВИ и го свалям с 2-3-5-до 10 меги в секунда (не че има значение, тъпрелив съм, но е факт)??? Та какво ми дреме 17 или 1777 сийдват? Връщам го лично аз в пъти винаги - Качено: 21.39 TB  Свалено: 2.66 TB - само в Зелка. Щото са пичове

4. Всички преводачи са там. Няма липсващ сериал, няма липси изобщо, дори и в стари торенти. Защо ли? 

 

Има ли смисъл изобщо да продължавам - стой си в .нет и дерзай - просто е. Само не се излагай да обясняваш, че може на малкото пръстче на Зелка да се върже...

Link to comment
Share on other sites

Всъщност младежа освен невежество и по този въпрос, демонстрира и консуматорски егоизъм. Гледайки коефицента му в замунда.нет веднага става ясно, че сиййдва колкото да има коефицент за суперпотребител, а не за да "сподели с другарчетата" - 1.74 :) .

Link to comment
Share on other sites

OMG :Facepalm: , не знам кой се излага. И за какво разбиране говориш? Нали казваше, че зелка имала повече сийдъри?

Не знам нито кой е Жоро, нито какво е постнал. Ако говориш за това коя била "истинската" замунда и коя крадена, това вече е съвсем друга тема и там едва ли има две мнения.

Съвсем е друг въпроса, че мен това изобщо не ме интересува. Аз гледам качеството на услугата и определено разлика между двете има.

 

Не знам за какво качество на услугата говориш,при условие, че каталога на net не може да стъпи и на малкия пръст на зелката, а за приличен даунлоуд има предостатъчно сийдъри в зелката.

Link to comment
Share on other sites

... има ТОВА , КОЕТО МИ ТРЯБВА ВЕДНАГА, КОГАТО СЕ ПОЯВИ ...

 

Обаче май няма Сочи... и нищо от целия сезон...

 

Къде по дяволите да си намеря Сочи??!?!?!

Link to comment
Share on other sites

На практика никъде го няма - провери да видиш и Арена. Просто работата дотолкова западна (имам предвид интереса), че хората спряха да се занимават... Преди състезанията ги имаше качени още преди да осъмнем в понеделник... 

Link to comment
Share on other sites

На практика никъде го няма...

Пълни глупости. За теб трекерите в бг само със Замунда, Арена и о Бозе почившия bt.wrzru ли се изчерпват? Ами p2pbg?

 

...работата дотолкова западна (имам предвид интереса), хората спряха да се занимават...

Е много са им високи критериите на тия хора. Щом не ги интересуват по над 1000 сваляния на състезание...

А в p2pbg даже са направили отделна категория Formula 1.

 

Преди състезанията ги имаше качени още преди да осъмнем в понеделник...

Браво!

Сега и в двата трекера се качват минути или най-много до час след приключване на излъчването...

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Младеж, ти явно имаш някакви други странни разбирания за услугата, която никой не ти дължи... 

 

1. Всички знаем, че има алтеративи, но трудни и досадни. Едно нещо, което можеш да го направиш за 1 минута, не искаш да го правиш за 10 и повече.  

2, Ш'съ упраим и съвземем от един подобен удар, като евентуално загубване на пореден тракер. Просто ще ни се усложни пиратския живот. 

3, Какво ми дреме на мен или на който и да било за брой сийдъри, при положение, че има ТОВА , КОЕТО МИ ТРЯБВА ВЕДНАГА, КОГАТО СЕ ПОЯВИ и го свалям с 2-3-5-до 10 меги в секунда (не че има значение, тъпрелив съм, но е факт)??? Та какво ми дреме 17 или 1777 сийдват? Връщам го лично аз в пъти винаги - Качено: 21.39 TB  Свалено: 2.66 TB - само в Зелка. Щото са пичове

4. Всички преводачи са там. Няма липсващ сериал, няма липси изобщо, дори и в стари торенти. Защо ли? 

 

Има ли смисъл изобщо да продължавам - стой си в .нет и дерзай - просто е. Само не се излагай да обясняваш, че може на малкото пръстче на Зелка да се върже...

 

Приятелю, що подскачаш като ощипана мома?

1) Кое е трудно и досадно?Да заредиш друг урл в адрес бара ли?За теб ако е, за мен не е.

2) Ти явно си от тийма на зелка, друго обяснение на поведението ти няма как да има. То бива култ и боготворене ама тука някой хора са придобили зелкомания.

3) Приятелю ти за какво спориш в момента? Колко е яка зелката ли? Каза ли, че в същата тая зелка ИМАЛО МНОГО ПОВЕЧЕ сийдъри?Казали го?А сега се отмяташ, като...

А ти замисли ли се, че от тия примерни 17 сийдъри, 5 ще има на БТК(Вива), другите 3 ще са на Ментел, другите 5 на БлизУ или друго Доксис ИСП и накрая от 17 човека, ще сваляш с 2-3меги, щото ъпа ми е химер/мега/гига чупен (разбира се, може и да не е така, но е много вероятно да е)?

А ако има 1777, каква е вероятността да има поне 2-3ма на Кулбокс и да дърпам вместо по ВАН, като по ЛАН?Дори и да няма, винаги едно ХД от 32ГБ ще се свали в пъти по-бързо при повече сийдъри. Да не говорим за игра от 40+ГБ

4) Пак ти казвам, че изместваш темата и бягаш от позицията си. Никой не спори, колко яка е зелка, дали тя е оригинал, къде били преводачи и т.н. Но да ми говорите, че там имало повече сийдъри, имало всичко и не ти трябва друг тракер... :wtf:

 

Ама нали почти всички дето останаха в тоя форум сте големи професори и знаете/разбирате от всичко, как да има нормални простосмъртни потребители?

 

@бат Ицо прав си баш маЙсторе. Ти разбираш и знаеш всичко, то се вижда, че си на всяка тема/пост реплей. Човек може само да научи нещо от теб.

Да ти кажа, макар че ти го знаеш де. Замунда от край време (може и скоро да е фикснато) има проблем с отчитане на трафика при сийдване.Ама то ти си го знаеше де...

 

@londongunner - за качество, че голям сайт като зелка, излиза с пост за ъпдейт, поради който, сайта го няма седмица. Откакто се разцепиха, зелка има много повече проблеми с ъптайма (поне по мой наблюдения).

 

 

Както @plameni каза, в БГ има сумати и други тракери. И малки и големи. А каквото няма в БГ, винаги съм го намирал в РУ.

 

От мен точка по темата. Който иска да си спами и да си възлюбва който тракер иска. Боли ма.... крачока.

 

Пак се изходи на метеното :) бат ти Ицо е админ в пенсия на един подобен тракер :) Няма как да ти отчита трафик ако се ползва магнет линк, ама ти самия каза, че сваляш торент файла и си си изключил дхт-то заради това да ти се отчита трафик! Не, че някой го е.е за тоя трафик. Беше навремето да се пускат смс-и, а сега още го има по други измислени тракери да правиш дотация. Съвсем встрани от п2п идеята.

Ти така или иначе се изхождаш навсякъде, така че... :D

 

К'ви магнети, к'ви 5лв. Магнетите се появиха мн по-късно. И кое неразбра, от: "Не ми харесва да свалям нещо със 100к и да ми търси хора по сумати и време. Не ми харесва и да сийдвам и да съм пак на минус"

 

Ти като "админ в пенсия", знам че знаеш, но има тракери в които коефициента е много важен и не е само за украса и фукане!

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Пак се изходи на метеното :) бат ти Ицо е админ в пенсия на един подобен тракер :) Няма как да ти отчита трафик ако се ползва магнет линк, ама ти самия каза, че сваляш торент файла и си си изключил дхт-то заради това да ти се отчита трафик! Не, че някой го е.е за тоя трафик. Беше навремето да се пускат смс-и, а сега още го има по други измислени тракери да правиш дотация. Съвсем встрани от п2п идеята. 

Link to comment
Share on other sites

Честно казано и мен ме дразни липсата на пиъри в зелката, както и факта, че редовно изчезва. 

Като не се отвори няколко пъти, просто започвам да ползвам замундата, в крайна сметка ми е все тая от кой точно сайт ще ми дойде торентчето :)) Да, ако нещата които гледам ги нямаше в единият сайт, мнението ми щеше да е по-различно

Подкрепям и екзабайта - малкото пиъри си е проблем, дразнещо е да имам 240 мегабита вкъщи, и да свалям с 20-30 ... :))

Link to comment
Share on other sites

След като се разцепиха зелката и замундата известно време ги следях - къде има повече сийдъри, къде се работи повече - ами, за мен лично zamunda.net си е с класи пред зелката. И лично аз не тая никакъв сантимент, нито ме интересува кой от кого и какво краде. Факт е, че в .net винаги съм намирал каквото ми трябва, при това - с достатъчно пиъри.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пълни глупости. За теб трекерите в бг само със Замунда, Арена и о Бозе почившия bt.wrzru ли се изчерпват? Ами p2pbg?

 

Е много са им високи критериите на тия хора. Щом не ги интересуват по над 1000 сваляния на състезание...

А в p2pbg даже са направили отделна категория Formula 1.

 

Браво!

Сега и в двата трекера се качват минути или най-много до час след приключване на излъчването...

 

Мога ли да знам защо се подскача? За мен има два тракера (не крекера), с които си струва да се занимавам, иначе може да има и 100 други, може и 1000, за които грам не ми пука лично на мен. Както и на болшинството хора. Това р2рбг е меко казано пародия като го гледам каква бозаджийница е. А и нямам намерение за всяко нещо, което следя да ровя в отделен тракер, нек'си глупаво е. Особено при положение, че има тракер, в който досега винаги това, което търся го е имало. Естествено вечни неща няма и понякога не всичко е цветя и рози. Не знам какви критерии визираш, но аз просто казах, че хората гледащи/свалящи Ф1 драстично намаляват и съответно намаляват и тези, които си играят да я качват. Това не е проблем на даден тракер, а на спорта като такъв. Та затова изскачат и липси.  

 

 

 

Приятелю, що подскачаш като ощипана мома?

1) Кое е трудно и досадно?Да заредиш друг урл в адрес бара ли?За теб ако е, за мен не е.

2) Ти явно си от тийма на зелка, друго обяснение на поведението ти няма как да има. То бива култ и боготворене ама тука някой хора са придобили зелкомания.

3) Приятелю ти за какво спориш в момента? Колко е яка зелката ли? Каза ли, че в същата тая зелка ИМАЛО МНОГО ПОВЕЧЕ сийдъри?Казали го?А сега се отмяташ, като...

А ти замисли ли се, че от тия примерни 17 сийдъри, 5 ще има на БТК(Вива), другите 3 ще са на Ментел, другите 5 на БлизУ или друго Доксис ИСП и накрая от 17 човека, ще сваляш с 2-3меги, щото ъпа ми е химер/мега/гига чупен (разбира се, може и да не е така, но е много вероятно да е)?

А ако има 1777, каква е вероятността да има поне 2-3ма на Кулбокс и да дърпам вместо по ВАН, като по ЛАН?Дори и да няма, винаги едно ХД от 32ГБ ще се свали в пъти по-бързо при повече сийдъри. Да не говорим за игра от 40+ГБ

4) Пак ти казвам, че изместваш темата и бягаш от позицията си. Никой не спори, колко яка е зелка, дали тя е оригинал, къде били преводачи и т.н. Но да ми говорите, че там имало повече сийдъри, имало всичко и не ти трябва друг тракер... :wtf:

 

Ама нали почти всички дето останаха в тоя форум сте големи професори и знаете/разбирате от всичко, как да има нормални простосмъртни потребители?

 

Аз не скачам, но виждам как някои други го правят и то без дори да са наясно какво говорят.

 

1. Всяко нещо, което усложнява един прост и удобен процес, който по принцип работи безотказно, за мен е досадно. 

2. Ама разбира се - аз  съм от собствениците! Както казва Кънчев - "Много добра логика". Оставям подобни глупости без коментар.

3. Кога и къде по-точно съм казвал подобно нещо? Много държа да видя откъде са тия фантастики... Напротив - изрично съм казвал, че не ми пука за броя сийдъри - ДВА пъти поне. Друг въпрос е как така някои хора решиха, че могат да дават точни статистически данни баш по тоя въпрос. Смях. А тези другите сметки, дето ги правиш просто не знам как да ги коментирам... То е и излишно де. Това, което ме интересува мен, е контента. След като има всичко, което ме интересува - кусури не търся и глупости като броене на сийдъри не правя. Прост пример - решавам да видя филм Х и пускам да се сваля. Обикновено се получава това:

 

o6VABPU.png?1    

 

Оттам нататък БАШ МА К*РАЦ БОЛИ колко са сийдърите и на какви доставчици са. Ако дойде ден да чакам по ден-два да сваля нещо, може и да се замисля, но някак си простата логика показва, че вероятността е никаква. Освен ако не се закрие тракера. 

4. Засега ЛИЧНО НА МЕН друг тракер не ми трябва. Ама изобщо. Резервен вариант ми е Арена. Разбира се това е МОЕ ЛИЧНО мнение и е свързано с МОЕТО ЛИЧНО потребление. За справка - гледам филми и следя 5-6 сериала. Понякога търся и по-особени неща, но тях обикновено в наши тракери ги няма, за което естествено си има един Залив. Ако дойде ден да имам някакви проблеми с .se, които да се повтарят във времето, то ще го сменя без да се замислям особено. Но предвид факта, че няма друг тракер, който да пасва толкова добре на моето потребление (поне за момента), то този би ми липсвал много. 

 

Аз не знам дали сме професори, нямам такъв спомен, но поне аз имам навика да чета преди да говоря, не вменявам измислици в чужди изказвания и най-важното - не закривам наред. Тебе като те гледам така Замунда.се закриваш, Булфорум закриваш, утре може и Народното събрание да закриеш и няма да се учудя...   :grin:

 

Честно казано и мен ме дразни липсата на пиъри в зелката, както и факта, че редовно изчезва. 

Като не се отвори няколко пъти, просто започвам да ползвам замундата, в крайна сметка ми е все тая от кой точно сайт ще ми дойде торентчето :)) Да, ако нещата които гледам ги нямаше в единият сайт, мнението ми щеше да е по-различно

Подкрепям и екзабайта - малкото пиъри си е проблем, дразнещо е да имам 240 мегабита вкъщи, и да свалям с 20-30 ... :))

 

Честно казано не знам защо са ви малко пиърите, но пък и не знам какво точно търсите и сваляте. Т.нар. Зелка не знам да е изчезвала, при мен е постоянно в таб и рефрешвам няколко пъти дневно. Дотук 2-3 пъти е падала - все поради технически причини. За .нет не знам, тъй като там не влизам и не мога да коментирам, но едва ли има съществени разлики. А и не виждам какъв е проблема един тракер да отсъства един ден в годината, примерно.   

 

===========================================

 

ЕДИТ:

 

Челен пример отпреди 2 минути, специално за пиър броячите:

 

FvgzC9d.jpg

 

И съответно .net:

 

 

 

Ud52fKB.png

 

ЕДИТ 2 : 

 

NFgqD7I.jpg

 

Над хвърчащия торент от Зелка се мандахерцат два броя тестови от .net. Още не са помръднали. Кой броеше пиъринга??? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Ко стана пък ся със замунда.нет?

От няколко дни или седмици не се отваря. Друг домейн ли има?

Зелката е в пъти по-бърза и пъргава за браузване отколкото беше замундата, но в последната имаше като че ли повече неща, а често и повече пиъри на торент.

Арената е вариант, но там съм чувал, че доста повече се 'следи'.

Не е болка, но просто питам какво е станало ако някой знае.

Link to comment
Share on other sites

Отваря се, но и при мен нещо я спира от време на време и така е от поне година-две - понякога просто си чакам, а страницата цикли без да отцепи ; след минута циклене като дам презареждане на таба, обикновено се отваря от раз, докато при зелката всичкото това периодично запушване отсъства напълно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...