Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Айде и аз да се включа :lol:

 

Значи първо тест ползвайки ЕЙ ТОЗ БОКЛУК... чак не повярвах на очите си като го смених и видях разликата, но ако някой мисли да си го купува - по-добре 2-3 бири да пие вместо да купи тоя неработещ боклук. ПРЕЧИ в буквалния смисъл, колкото и да е ефтин просто са пари на вятъра... сериозно си мисля да ида на някое стрелбище и да го отстрелям за кеф както един мой познат американец има навика да прави със старите си компютри :)

 

img0832qz2.th.jpg

 

251008702.png

 

 

 

А ето и тест ползвайки ей тези джаджи (хем LinkSys са боклуци по принцип):

 

img0833fj7.th.jpg

 

251009228.png

 

 

А аз си мислех че линксис са боклуци... излезе че и МНОГО по-зле от тях имало... сериозно като ми дойдат едни $ дето ги чакам от 20тина дена отивам и си взимам 1 сериозен mikrotik на платка за 140-150 кинта и ще си навържа както си требе мрежата в къщи. Това беше последния неуспешен експеримент който правя напоследък.

 

 

Така като ви гледам резултатите съм сигурен че ако разкарам и другите 2 г***на ще получа резултати сходни с тези на liquid защото и аз съм на 35 левовата тарифа но ме мързи да сменям пък и VoIP рутерчето ми трябва все пак а кабела е 1 :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не за друго...ама в една от темите някакъв (някаква) се жалваше няколко пъти, че вече си била изчистила гадинките, а още няма нет....а после се оказа, че просто не си била платил(а) месечната такса. :P ...но определено има някакъв такъв момент, защото Ангел е писал в темата "След като се почисти вируса/ите обади се да се пусне връзката." -> (цък)

 

 

Хаха това сега го видях... виждам и обясненията на девойчето:

 

moje da vi prozvucha kato bebence obache nikoi nemi otgovarq na vashtite telefoni a sam s tri antivirusni i nito edna ne otkriva virusi neznam kvo drugo da svalq ako moje mi pusnete net-a blagodarq predvaritelno

 

Аз само като стигнах до 3те антивирусни и вече ми е ясна картинката. И 5 да сложи файдата ще е нулева... то 1 стига, даже да дойде някой да ме види мен (или теди) как така караме без антивирусна включена на auto protect а сканираме само съмнителните неща и чудно още не сме побарали 1 камара вируси :) Гледам в другия форум че и liquid май e от нашия отбор :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Midex, най-добре си поствай, това с едитването е кофти - стават засечки, не се забелязва кога има нов осъдържание в темата и т.н., а и все пак поста си е на човека, няма нужда от едит ако не е в грешка :-). А и така се бъркам вече кой какво казва и сам ли си говори тоз човек :Д

 

Мхм, няма антивирусна, няма нищо. (е, има една, която държа ъпдейтната, но не е активна. пускам я от време на време профилактично). Smart browsing.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Верно тва Хасково е "интересна карта" :)

 

251087331.png

 

Мисля че точно такава е картинката - нямат грам ъплоуд оттатък, но пък е похвално какъв даун имат.

 

Пламене мислех да поговорим като се видим, но и аз мисля че едитването на постовете е нефункционално и неправилно. Аз лично половината от тези твои "вмятания" в чужди постове изобщо не ги виждам, тъй като си продължавам от новите постове нататък да чета. Само ако се наложи да погледна нещо назад може да ги засека. Какъв ти е проблема да си пишеш нови постове? На Форума няма да му натежи, а и никой няма да ти се сърди че го правиш...

 

 

ЕДИТ: ей сега направих още един тест :

 

251090627.png

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Не бях забелязвал за по-високите скорости, специално за 35-левовата тарифа, откакто дойдоха и на моята мрежа, че има разлика в скоростта на бг-трафика когато кабелът е директно в мрежовата карта и когато минава през рутер. И то сериозна разлика (около 50%) в максималната скорост за сваляне:

 

251083055.png 251083656.png

 

Не съм се занимавал да разбера къде точно се получава и дали е от настройки или е хардуеърно ограничение, защото международният така или иначе не отива до тези стойности, но ме учуди, че става така. Ще се поровя да видя за какво става въпрос.

 

P.S. Оказа се, че не е хардуеърен проблемът - firmware... В момента през рутера:

 

251125178.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Хм може ли да се смени мак адреса на lan картата ?:< Искам и аз да пробвам без рутер какъв ще е резултата :D

edit: оправих се:<

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

@liquid & R_a_p_t_o_R - по въпроса за едитването на постовете - правя го с 2 цели: 1. да не задръствам форума с мои постове и 2. - когато едитвам пост го правя най-вече когато имам да кажа нещо само на този, който е пуснал поста (даже го оцветявам да се отличава) и обикновено е нещо маловажно, което не касае останалите участници в темата.

Няма проблем да си пускам отделни постове, но съм забелязал, че някои се дразнят, когато пускам повече отделни постове и дори минават в лични нападки....още сега мога да цитирам 2-ма човека (единият от които е в мод-режим и се заяжда с всеки потребител, модератор или админ, без значение....просто това е начинът му на живот. ;) )

 

@Sothbiss, ами освен да отворим един пул за това дали да едитвам или не...засега водите с 3:2. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за едитването на постовете - правя го с 2 цели: 1. да не задръствам форума с мои постове и 2. - когато едитвам пост го правя най-вече когато имам да кажа нещо само на този, който е пуснал поста (даже го оцветявам да се отличава) и обикновено е нещо маловажно, което не касае останалите участници в темата.

Няма проблем да си пускам отделни постове, но съм забелязал, че някои се дразнят, когато пускам повече отделни постове и дори минават в лични нападки....още сега мога да цитирам 2-ма човека (единият от които е в мод-режим и се заяжда с всеки потребител, модератор или админ, без значение....просто това е начинът му на живот. ;) )

И аз съм "за" да пишеш отделни свои постове. Какво ти пука, че някои се дразнят, остави ги да си се дразнят :). И кои са тия нападателните, не спестявай имена, нека ги знаем :). Аз се сещам за 1 един заядливец.

 

EDIT: :) Победата ще бъде наша :)

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

@liquid & R_a_p_t_o_R - по въпроса за едитването на постовете - правя го с 2 цели: 1. да не задръствам форума с мои постове и 2. - когато едитвам пост го правя най-вече когато имам да кажа нещо само на този, който е пуснал поста (даже го оцветявам да се отличава) и обикновено е нещо маловажно, което не касае останалите участници в темата.

Няма проблем да си пускам отделни постове, но съм забелязал, че някои се дразнят, когато пускам повече отделни постове и дори минават в лични нападки....още сега мога да цитирам 2-ма човека (единият от които е в мод-режим и се заяжда с всеки потребител, модератор или админ, без значение....просто това е начинът му на живот. ;) )

 

Пламене явно трябва по-често да се събираме и да се срещаш с Весо, че да се поучиш малко :devil

 

Пиши си твои постове и не се притеснявай - в крайна сметка така или иначе отговаряш на някакво запитване. Тия приказки "някои се дразнят" ме учудват, за "лични нападки" да не говорим. Има си достатъчно по видове и степени наказания за такива. Забравяш какво пише там в правилата - точка 30, а също така и култовия лаф на Весо по отношение на подобни елементи "...не се научиха че това тук не им е демокрация..." Някои хора наистина така и не проумяват че този Форум си има управленски екип, който решава какво къде и как в неговите рамки.

Link to comment
Share on other sites

ами освен да отворим един пул за това дали да едитвам или не...засега водите с 3:2. :bgrin:

и аз съм за нови постове. Не харесвам едит, защото не се забелязва, а и не е твой поста :) Резултата е 5:2

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Midex, aз като един от засегнатите настоявам за 1 бира компенсация :P

 

btw. понякога чета направо email-ите които идват без да отварям форума и така може и да пропусна някой edit...

 

Колкото до хората мрънкащи за много постове - определено не ги разбирам - дали ще напиша 1 дълъг или 3-4 малки е все едно според мен - пак толкова ще има за четене :)

 

В тоя ред на мисли единия от любимите лафове на един от най-добрите ми приятели е "Че какво ми пука, аз да не плащам данък обществено мнение... досега не съм го плащал че сега ли да почвам?" :)

 

 

______________________________________________________

 

 

Хммм... как така 5:2 ? Кой е 2рия ЗА едитите че аз ли не стоплям нещо или някой го броим за двама :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

и аз съм за нови постове. Не харесвам едит, защото не се забелязва, а и не е твой поста :) Резултата е 5:2

ОК, ще пускам отделни постове (поне по-често засега... :P ).

 

Видене...и други недоволстват за едитването, затова май наистина ще оставя едитването само за постовете на нарушилите правилата.

 

И тъй като тук е съвсем друга тема...опитвайки се да бъда в тематиката - вече трети ден съм очарован от връзката, пинга, ъплоуда и всичко останало...сега остава Гаров да ми се обади по телефона и да ме викне да почерпи една бира, та щастието да е пълно. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не бях забелязвал за по-високите скорости, специално за 35-левовата тарифа, откакто дойдоха и на моята мрежа, че има разлика в скоростта на бг-трафика когато кабелът е директно в мрежовата карта и когато минава през рутер. И то сериозна разлика (около 50%) в максималната скорост за сваляне:

 

251083055.png 251083656.png

 

Не съм се занимавал да разбера къде точно се получава и дали е от настройки или е хардуеърно ограничение, защото международният така или иначе не отива до тези стойности, но ме учуди, че става така. Ще се поровя да видя за какво става въпрос.

 

P.S. Оказа се, че не е хардуеърен проблемът - firmware... В момента през рутера:

 

251125178.png

Пф имам същия проблем изглежда ;о Когато нета минава през рутера макса ми е 24mbitа ако ще и 5 сутринта да е :о През картата стигнах 40мбита сeга ><

Някаква идея как мога да го оправя? С последния firmware на рутера съм (Asus WL-530G) :o

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Толкова е и при мен - около 40-45 Mbit/s max, повечето време докъм 25-30Mbit/s, но сега и през рутера... Говорим за speedtest до София. Международната така или иначе не стига до такива скорости, но примерно видях, че мога да сваля торент от замунда на 5.5 MB/s, а преди — най-много до 3... "Таванът" на моя модем се вдигна като смених firmware-а от DD-WRT, с който бях, откакто съм на този рутер, на Tomato. И двата вида firmware не са оригиналните за модема, а са Линукс-базирани и имат по-богати възможности. Разбира се, трябва да се провери дали поддържат съответния модем. Asus WL-500G и WL-500GE ги пише, но WL-530G трябва да се разровиш, за да си сигурен, защото отговорността за това, което правиш, си е единствено твоя... ;)

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Много странна работа... :wacko:

Тъй като основно работя с Win98SE и спийдтестовете си ги правя от там...вече имам някаква изградена представа за средните скорости, които имам към БГ и навън (тарифа 20 лв.).

Имам обаче едно тестово ХР, в което бях влезнал днес и случайно реших да пусна един спийд тест - не можах да повярвам на очите си, когато видях международната (Франкфурт) - много по-висока, от тази, която бях свикнал да виждам обикновено (~5000 kb/s). Помислих, че е нещо моментно и пуснах теста още 2 пъти - все тая - даунлоудът беше 3 пъти по-висок :excl:

Заредих отново 98-цата и пак пуснах 2 теста до Франкфурт - изненада....показанията бяха тези, дето бях свикнал да ги виждам най-често около 5000 kb/s (слагам скрийншот от един по-горен мой пост):

 

250550563.png

 

Пускам аз пак ХР-то и отново правя тест до Франкфурт....и отново ми излизат големите скорости:

 

252024241.png

 

Някой може ли да ми обясни откъде се получава това :confused

Фалшиви показания или просто в 98-цата нещо ми запушва само международната (което ми е още по-трудно да си го обясня), защото и на двете операционни БГ-скоростите са едни и същи:

 

252024498.png 252024683.png

 

 

П.П. За да се уверя, че случаят не е изолиран само за Франкфурт, току що пуснах още 3 произволни европейски точки - навсякъде имам доста по-голям даунлоуд (между 2 и 3 пъти), отколкото нормално и винаги, по всяко време на денонощието имам под Win98SE....в момента съм в пълно неведение, защо става така... :blink:

 

252030102.png 252030353.png 252030517.png

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа каква е хавата с включването. Обадих се приде почти 3 седмици казаха

е ще го прекарат до 20 работни дни да не чакат последния момент или има някаква процедура да го пускат в началото на месеца само. Нещо много се бавят при условие, че ме увериха че имат мрежа която е изградена. Живея на около 400 метра от Мега Марина в каршака.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми обясни откъде се получава това :confused

Фалшиви показания или просто в 98-цата нещо ми запушва само международната (което ми е още по-трудно да си го обясня), защото и на двете операционни БГ-скоростите са едни и същи:

изобщо не се очудвай, преди имах и ХР и 98 и на ХР-то скоростта на download винаги беше по-голяма и то не с малко

Link to comment
Share on other sites

изобщо не се очудвай, преди имах и ХР и 98 и на ХР-то скоростта на download винаги беше по-голяма и то не с малко

Но защо...каква е причината :confused

 

П.П. А най-интересното е, че даже и под ХР, даунлоудът от Хасково продължава да е "невероятен", особено на фона на скоростите до всяка точка на света в предишния ми пост. :lol:

 

252060084.png

Link to comment
Share on other sites

...

Тъй като основно работя с Win98SE и спийдтестовете си ги правя от там...вече имам някаква изградена представа за средните скорости, които имам към БГ и навън (тарифа 20 лв.).

...

За 20 лв си повече от добре. Аз на 35 лв не си спомням за международния да съм виждал upload над 3 Mbit/s, а в повечето случаи е и под 2 Mbit/s...

Link to comment
Share on other sites

Но защо...каква е причината :confused

Един от големите плюсове, които даваха на XP беше съвсем новия и подобрен мрежов пакет, който дава над 20% повече производителност.

Link to comment
Share on other sites

Но защо...каква е причината :confused

 

П.П. А най-интересното е, че даже и под ХР, даунлоудът от Хасково продължава да е "невероятен", особено на фона на скоростите до всяка точка на света в предишния ми пост. :lol:

 

252060084.png

252938692.png как направи толкова много?? над 800 :blink: :blink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Един от големите плюсове, които даваха на XP беше съвсем новия и подобрен мрежов пакет, който дава над 20% повече производителност.

 

Аз малко със закъснение да се включа но като се струпа някой път работа и не знам къде се намирам просто...

 

На мен също ми е интересно как така само международния се прецаква. Защото по пътя на логиката трябваше и БГ трафика да бъде по-зле а той е същия. Освен нещо в пакетите на ниско ниво но признавам си не съм особено наясно с това.

 

Мога да ти дам временно 1 рутер да пробваш дали ако кабела първо го включиш в рутера и от рутера в компютъра (рутера прави NAT), какво ще е положението и дали няма да се оправи. Ако той свърши работа - може да си вземеш както препоръча Ангел - един NetGear ще ти свърши идеално работата хем почти за без пари (към 30тина лева беше ако нещо не се бъркам)...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Според вас има ли вероятност да са ми загубили поръчката, защото от около месец, от когато я дадох, няма ни глас ни стон, а когато я давах хората ми казаха , че няма проблем за съврзване и има изградена мрежа? На телефона ми казаха, че поръчките се дават на момчетата и те преценяват ... . Може ли те да са я изгубили или трябва да си чакам докато се обадят? Става въпрос за обикновена - 24 лв. :)

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...