Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Същия въпрос и аз ще задам, обаче на Midex :bgrin: . Понеже той по-късно от мен се премести. Вярно, той изчакваше напоследък защото беше предплатил, но преди това не е мислел толкова сериозно.

Ами отговора го написах някъде нагоре. Просто дойде един момент, в който човек се осъзнава и си задава въпроса "Какво става тука, аз ли съм най-големия балък". За това спомогнаха и немалко мои познати и приятели, които от няколко месеца ми 'шушнеха' и ме навиваха един вид.

Просто съм от консервативните типове, които трябва да дойде един критичен момент за да се усетя и да променям нещата. Пък и както Midex каза, последните месеци нета започна да се сговнясва значително, което беше капака.

В момента съжалявам само, че не направих промяната доста по-рано, и да бях послушал познатите си за да не плащам на ония мизерници толкова месеци такива пари!

Дано това отговаря на въпроса ти :)

Вярно е че и на ЕК си вършех работата и нета с 3-те мбита ми стигаше горе долу, но ъплоуда беше отврат, а и откакто съм с 'отпушен' нет (така да се каже) с незначителен пинг, съзрях, че работата може и по-добре да се върши, когато всичко става съвършено пъргаво и все пак скоростите позволяват в моментите в които ти трябва спешно нещо бързо да трансферираш, да не губиш време, просто усещането е неописуемо (за такива като мен напуснали ЕК).

Ne sym искал да кажа, че който не е на ЛГ е малоумен или каквото и да било, както може би е прозвучало. От друга страна ако сега някой ми каже, че аз съм бил малоумен да стоя на ЕК допреди 4 месеца, ще го приема с усмивка и няма да се обидя. Аз мисля и тогава не се обиждах.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Същия въпрос и аз ще задам, обаче на Midex :bgrin: . Понеже той по-късно от мен се премести. Вярно, той изчакваше напоследък защото беше предплатил, но преди това не е мислел толкова сериозно.

................ От друга страна ако сега някой ми каже, че аз съм бил малоумен да стоя на ЕК допреди 4 месеца, ще го приема с усмивка и няма да се обидя. Аз мисля и тогава не се обиждах.

Че що да се обиждам...той раптор ми го каза на няколко пъти, че съм луд за връзване...и к'во, да взема да му се разсърдя ли....ами че то си беше така...абсолютна малоумност от моя страна да вися толкова време на ЕК, само щото съм имал предплатени месеци...*бал съм ги месеците след като един рейтинг не мога да поддържам, камо ли да тръгна да тегля нещо по-голямо...такова обвързване, че нямам думи... ;)

Link to comment
Share on other sites

.......... Въпросът ми е - защо толкова години беше потребител на ек-ски нет, защитаваше ги, беше доволен и изведнъж реши да смениш доставчика, кое те подтикна? .........

 

Ами честно казано - главно аз го подтикнах. И правилно зададе въпроса tedy: "Защо продължавате да стоите - не ви ли писна мизерията и още колко смятате да чакате да се оправи нещо?" Аз чаках 3-4 месеца преди да ми писне, tedy е по-търпелив и изчака 3-4 месеца повече от мен а Midex пък беше предплатил но и неговото търпение свърши.

 

Та добър си беше въпроса според мен, защото близо година чакаме да се оправи нещо и след като то не се оправя не сменяме доставчика.

 

И за мен единстверните нормални отговори са "не ползам кой знае колко интернет, ползвам го по 3часа на ден за да си видя пощата, едно друго и ми е все тая към кой ще съм закачен" или (вариянт 2) "защото ме мързи да си разходя трътката до офиса на другия доставчик и мизерия, не мизерия трая го, пусти мързел"

 

Нет-а на БТК и аз го ползвам и въпреки че на моменти съм имал пререкания със съпорта им мога да заявя че най-рядко е спирал. Сега ме дразни че не ми дават по-високата скорост и сигурно до към 15ти май ще трябва да изчакам но то ден след ден почти мина м.Април... карай да върви, нали жената не мрънка а тя е през него. Иначе пък това че са затапили всички портове на рутера и след всяка промяна като преконфигурират нещо трябва да им звъня, да пращам пак email-и с кои портове искам да ми отворят и т.н. и т.н. ме дразни но пак по-добре че все пак е някакъв firewall това не е без хич. И все пак не само ЛГ са алтернативата, БТК също са добра алтернатива в този град (питай някой от гр. Хисаря обаче колко е доволен от нет-а на БТК да видиш какво е положението там ... скоро не съм ги питал моите познати но помня че не само прекъсваше ами и скоростите нямаха нищо общо с Пловдивските). Но все пак като става дума за Пловдив, от всички възможни доставчици за момента ЕК са най-зле.

 

И да, аз продължавам да съм им техен клиент (т.е. майка ми) но за там отговора е че тя го ползва от дъжд на вятър за да гледа снимките на внучето си и на мен ми е все тая откъде ще взима нет, има прекаран ЕК, и не ми се занимава да пускам друг за тези 2часа на ден през които ще гледа снимки или ще чете някакви простотии по интернет - последно за др.Емилова изчете де що има по сайта им и ми бръщолеви за колко полезни работи научила и как нам си какви диети били направо вълшебни и как сега не знам какво щяла да яде и каква гимнастика ще прави баре доживее до 150 години :) (преувеличавам но горе-долу така ми звучи) :)

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос - Нета ми спира много странно почти всеки де по за около час - както всичко е наред спира и изписва - Network cable is unplug за аколо 5 сек после идва за 5 секунди пак и пак изписва същото. Някой има ли представа ланката ли е за сменяне кабела ли може да му има нещо или пък доставчика е виновен. Ланката ми е на дъното ползвал съм я 3 години с еврокома и не ми е правила проблем и една седмица след като пуснах лангайм започна да става така.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам горе долу същия проблем. От 1-2години съм с една ланка (външна) и до сега без никакъв проблем. Няколко седмици след като използвах Лангейм почна да ми прави този проблем. Да не се развалят тези ланки от високата скорост :lol:

Link to comment
Share on other sites

Много странно...имам 4 компютъра - 2-та са с вградените ланки на дъното, а на другите 2 имам най-обикновени "риълтек"...поне за месец на нито един от компютрите не се е появявал такъв проблем... ;)

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се струва странно това бачка 3 години като куче и издъхва за 2 дена на новия нет. sasshko ти каде живееш да не се окаже че сме близо един до друг и мрежата при нас не е читава нещо.

Link to comment
Share on other sites

Здр. И аз ще се присъединя към привържениците на ЛГ... с двете си ръце от доста време съм абонат и не съм имал проблеми с тях което си е индивидуално все пак но като гледам и другите хора са си доволни...

 

Искам само да си постна 2 снимчици на скороста... Може да са при торенти но факта че ги достигам тези скорости си говори достатъчно...

 

12%20MB.jpg

 

 

Up2.jpg

 

 

:punk

Link to comment
Share on other sites

Явно в ланките е проблема. Хората дето са от повече време какви ланки ползвате и ако може някакъв по издръжлив модел да ми препоръчате, който естествено да не е с някаква космическа цена, повече от 20 лева нещо не ми се иска да давам.

Edited by raptor2721
Link to comment
Share on other sites

Едва ли ви е от ланките.

И най-простите реалтеци се справят, стига да имате що годе бързи компове.

Аз например карам още с вградените в дъното нВидийски гигабитови ланки.

Но за по-голяма сигурност ще си взема някаква Intel Pro на PCI слот. Към 25 лв са. И както винаги ще се сетя да го направя едва когато започнат същинските бури и започна да се страхувам повече :) .

Та първо си прегледайте комповете добре, защото голяма част от проблемите се дължат на потребителите. А ако е от доставчика или мрежата му, обаждайте се на Нетгруп или който е за района ви.

Link to comment
Share on other sites

raptor2721 , човек проблема наистина може да не е от ланката но ся се сетих за един случай със същите признаци като твоите...

 

Значи преди време на старото пс ме удари гръм :bgrin: изгоря ми дъното...лан картата направо се разпадна..ламаринката се едно беше ударена с чук.. Смених дъното... и в сервиза ми казаха че и видео картата е наранена нещо си и при още един удър ще издъхне.. ок ама не ми се даваха пари за нова карта... Бачкам с новото дъно и старата карта и някво "гръмче" пак ме лепва тоя път тъй като е било лекинко само Видеото си замина :) и зимам си ново Видео и пак си мисля айляк... е да ама не... Ланката се е повредила.. на пръв поглед си е наред обаче почнаха да ми се отварят станиците супер бавно... постоянен дроп както и при теб сега... Отижам за нова ланка хем да видя дали ще се оправи хем и ако пак ме харесат мълниите да гори само тя :> и сичко си стана перфект... Това беше преди има няма 2 години.. тоя комп вече е на сестрата и като си пускаше нета забравихме да кажем на човека че ланката на дъното е повредена и той там слага кабела...пуска нета... оабче пак така тръгва...спира... докъто се сетихме за проблема... както и да е доста се олях с писане ама просто да дам пример за работеща ланка с проблем :)

 

Така че имай го и тоя момент предвид... и както каза че ползваш тая ланка от 3-4 години много знаеш дали не и е дошло времето вече... апък може и да си е пълно в час и мрежата да е причина но все пак да знаеш ;)

Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е - защо толкова години беше потребител на ек-ски нет, защитаваше ги, беше доволен и изведнъж реши да смениш доставчика, кое те подтикна? Нима ЛГ не са предлагали винаги по-високи скорости от Еврокомци, че чак толкова време изчака, може би си мазохист? Или пък си бил доволен от предлаганото?

 

Тука вече АЗ ще ти отговоря! Защото аз съм може би първият хардкор ЕК потребител, който смени доставчика. Аз съм този, който говореше и на Пламен и на Теди да сменят доставчика... Защото доставчикът окуця...

 

Да - БЯХ доволен от предлаганото. Да - ЕК предлагаха най-стабилния нет в града. И най-важното, поне за мен - ДА, ЕК имаха НАЙ-СИЛНИЯ външен в града. Точно затова и заради стабилността съм им шарил по 66 лева на месец с години. Маса народ се изреди - и познати и непознати - да ми пилят на главата как еди-кои-си били по-добри, как имали меги в секунда трансфер, как гледали филми онлайн, как сваляли за по 7-10 мин филм и т.н. Ама ВЪНШЕН - кор. Изписал съм тиради в темата по въпроса....

 

От пролетта на 2007 обаче нещата се промениха. Стабилността на ЕК изведнъж отиде в историята, отделно 128 кб/с външен се оказа, че вече са смях в залата. Е как да остана на ЕК? Да не съм пил газ?

 

След като се убедих нагледно че ЛГ, съответно Нетгруп са вече със стабилна мрежа без прекъсвания (преди това бяха пълна боза - НИКОГА не са имали по-висока скорост от ЕК като изключим локала) и след като видях какви цифри е външния - всичко бе ясно за мен. Впоследствие го споделих и с Пламен и с Теди. Позакъсняха малко с реакцията, но вече се кефят и те на връзка. Абсолютно излишно е повече да коментирам. Всички възможни факти са налице...

 

P.S. Разберете най-после че не се постват скрийнс и тестове, за да ви дразним, а най-вече за да ви отворим очите! Много хора вече са благодарни за това. Както винаги да подчертая, че искрено съчувствам на тези които са на ЕК поради технически причини и невъзможност да сменят доставчика.

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, дай малко по-полека. Не си първия "хардкор" потребител на ЕК, който е сменил доставика, нямам и спомени скоростите на ЛГ да не са били конкурентни на ЕК. От много време насам положението е такова както сега и вие го виждате, само че преди явно бяхте с промити мозъци на тема ЕК и категорично отказвахте да повярвате.

 

ПП: Иначе това за отварянето на очите е много хубаво написано, националистически. :)

Link to comment
Share on other sites

Изобщо ама изобщо не си наясно май какво казвам. Изрично подчертавам, яе визирам ВЪНШЕН канал, не локалните скорости. Никой доставчик в града, не само ЛГ нямаше стабилна скорост от 128 кб/с с чужбина, както ЕК. Но пък на ЕК локалната беше също 128 кб/с. Понеже за мен винаги външният е бил много по-важен от глупавия локал съм спазвал тази схема. Дали ще сваля филм за 7 мин или 7 часа мен не ме притеснява особено за разлика от дечурлигата. В момента в който и друг доставчик (в случая ЛГ/Нетгруп) успя да предостави по-добри условия относно външния, отделно супер високи локални скорости и БГ пиъринг като цяло се ориентирах към него. Никога нищо не ми е било промито, нито съм се женил за ЕК - просто нямаше алтернатива. В момента в който се появи няправих няколко проверки, изчаках няколко души да се включат, да видя мнения, да проверя и лично и следващата стъпка бе ясна.

Link to comment
Share on other sites

... Дали ще сваля филм за 7 мин или 7 часа мен не ме притеснява особено за разлика от дечурлигата. ...

Е аз явно съм от дечурлигата... :lol: ...работя почти непрекъснато, което води до умора и необходимост от кратка почивка от време на време. След 2-3 часа винаги спирам за 10 минути и обикновено или влизам във форума, или поглеждам какво има из тракера. Като забележа някои интересни филми в тракера напр., пускам ги да се теглят и влизам във форума да напиша някой и друг пост. Докато напиша постовете, за тези 10 минути вече съм изтеглил 2 филма и мога отново да изключа торент клиента, тъй като по никакъв начин не мога да си върша работата ако нещо се тегли (хардовете трябва да са заети единствено с това, което работя). Тази си дейност по никакъв начин не можех да извършвам месец назад, защото филмите ги теглех за по час и половина, а за рейтинг в тракерите има ли смисъл да говоря...За рейтинга можех да разчитам единствено когато легна да поспя или пътувам нанякъде - тогава да сийдвам, но рейтинг с 25 килобайта как се поддържа, само аз си знам...затова почти нищо голямо не съм теглил в оня период. А сега само за 10 минути коефициентът ми минава единица, а стойности от 5...10...и повече не са изненада, като се има предвид, че нямам възможност да сийдвам повече от денонощие. Така че бързата връзка за мен е от голямо значение, защото косвено ми помага за работата...друг е въпросът, че нито един филм не съм изгледал, а ги записвам да ги гледам лятото като отида да си почина на вилата. :)

Link to comment
Share on other sites

Здр. И аз ще се присъединя към привържениците на ЛГ... с двете си ръце от доста време съм абонат и не съм имал проблеми с тях което си е индивидуално все пак но като гледам и другите хора са си доволни...

 

Искам само да си постна 2 снимчици на скороста... Може да са при торенти но факта че ги достигам тези скорости си говори достатъчно...

 

Up2.jpg

:punk

5мб/сек Upload такива скорости не съм достигал никога. В кой тракер са ? На коя тарифа си?

Link to comment
Share on other sites

5мб/сек Upload такива скорости не съм достигал никога. В кой тракер са ? На коя тарифа си?

Да бе...верно...чак сега обърнах внимание, че тия 5+ мегабайта са ъп...а одеве си мислих, че тегли и си казах..."к'во толкова...аз пък съм стигал до 6"... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Смених ланката от 8 часа нямям проблем обикновенно на 5-тия час се омазваше работата. Компа ми е 4+ години и не е първа младост ама пък какво толкова има да и се разваля на една ланка. Взех една ланка за 8 лева не е кой знае какво, но пък и не ми трябва по-добра. Ако нищо не се омаже близките няколко дни явно това е бил проблема.

Link to comment
Share on other sites

Да бе...верно...чак сега обърнах внимание, че тия 5+ мегабайта са ъп...а одеве си мислих, че тегли и си казах..."к'во толкова...аз пък съм стигал до 6"... :lol:

Това ми се струва малко нереално, ако беше така нета през повечето време щеше да е златен. Може да е нещо от бъгнатия БитКомет не знам...

Link to comment
Share on other sites

Това ми се струва малко нереално, ако беше така нета през повечето време щеше да е златен. Може да е нещо от бъгнатия БитКомет не знам...

 

Не бе човек няма нищо нереално в случая ако искаш щи пратя цялата снимка с пиъринга кадето и пише към кой колко се уплоудва ( въпреки че не се побират всички в нея )

 

На голямата тарифа 35 лв. съм ...

 

 

@sasshko еее през цялото време да е така..... след известно време може и да стане ама важното е че и сега пак се среща :)

 

а тракера е арена ама тфа няма значение то е важното хората не тракера...

 

 

Иначе тфа са ми рекордите Download - 12 000 KB/s и Upload - 5500 KB/s ама все пак е торент... на единична конекция най много съм хващал Download - 5 МБ/с от сайта на Хедофф

 

ПС.. с точност 4600 КБ/с ама то си клони към 5 МБ

Headoff.jpg

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

а тракера е арена ама тфа няма значение то е важното хората не тракера...

Иначе тфа са ми рекордите Download - 12 000 KB/s и Upload - 5500 KB/s ама все пак е торент... на единична конекция най много съм хващал Download - 5 МБ/с от сайта на Хедофф

 

ПС.. с точност 4600 КБ/с ама то си клони към 5 МБ

Headoff.jpg

 

 

Между другото с каква мрежова карта си, нещо рутерче преди нея имаш ли?

 

Не съм 100% сигурен но ако някой комшия в същата кооперация реши да тегли нещо от теб може и до към 100мбита да вдигнете...

Link to comment
Share on other sites

Между другото с каква мрежова карта си, нещо рутерче преди нея имаш ли?

 

Не съм 100% сигурен но ако някой комшия в същата кооперация реши да тегли нещо от теб може и до към 100мбита да вдигнете...

 

е глей ся....

 

1. Нямам рутер нета го ползвам единствено АЗ.. и си идва директно от кутията пред входа

 

2. Никога не бих си постнал снимка с някви нагласени работи да си правя масаж на пръстите :)

 

3. Ланката е няква Compaq NC3120....

 

а относно тази снимка която ми "quotе" тя си е към сайта Хедофф не виждам кво общо може да има дори и да бях с рутер... а за торентите ами то вече "почти цяла България сме локал" кво лошо има да се правят по 100 мбит/с

 

Гледах една снимка някой беше слагал (в друг форум) със скорост от торент 25 000 КБ/с е тогава със сигурност ще си цъква торента от единия комп на другия ( поне за Пловдив.. понеже чувам че в София са възможни тея работи) но на нас си ни пише точно и ясно в сайта 100 мбита/с връзка

Edited by maina_pld
Link to comment
Share on other sites

е глей ся....

 

Не бе човек какво имах предвид какво разбра ти. Не съм имал предвид че картинките които си сложил са неверни - даже напротив. Просто обяснявах че всичко зависи и от пиърите като в частност ако ти е комшия може и да не мине през рутера а направо от теб до него да мине през последния switch в който сте и 2мата (примерно аз ЕРА компютър мога да ги пинг-вам даже ако някъде е спрял някой switch който ме отрязва от gateway-я). А при такава ситуация спокойно може да имаш и над 10мб/сек upload :)

 

Аз експериментално установих че имат значение доста неща и едно от тях е какъв ти е рутера или switch-a (аз кабела за нищо на света не бих го наврял направо в компютъра). И ако погледнеш няколко страници назад ще видиш едни снимки как с един рутер на surfcom не можех да отлепя над 5-6мбита а с линксис-а изкарах 20 (без него към 40 някъде) но през ланката на лаптопа (не мога да цитирам по памет - каквото слагат DELL на 600m модела си - такава е). Та затова и питах каква ти е лан картата - очевидно е хубава и да я имам предвид след време ако реша да си взема нещо да знам какво да търся... евентуално... ужким дъното ми е с гигабитови ланки но все пак... някой ден ще сменям рутера но още не съм решил отделна машина с MikroTik ли ще си направя, някакво готово рутерче ли да си взема или какво и докато си мисля си стоя на един VoIP рутер LinkSys който го знам че е дърво и какво установих вече експериментално ми скопява малко или много връзката но поносимо пък и международния трафик рядко е над 10мбита и засега не съм се амбицирал особено много да го сменям, но и неговото време ще дойде. Ta както обясних - ето какво е лошото ако си рутер или скапан switch - някои от тях ти прецакват връзката мощно...

 

 

Колкото до "кво лошо има да се правят по 100 мбит/с" - ми няма лошо ама това ти е теоретичния максимум на ланката а както знаем между теория и практика има малка разлика :)

 

 

А скорост от торент 25 000 КБ/с e пълна щуротия. 25 000 кб/сек са 200,000кб/сек или иначе казано 200 мбита а ланките са по 100мбита както знаем. Или има гигабитов switch у тях и сваля от съседната машина или и аз не знам но определено не е наред такава скорост :) По-скоро при усредняването предните секунди е било по-ниско и пика е бил 25 000 кб/сек но трябва да е играело 25,000 -- 0 -- 25,000 -- 0 и така... даже и това е леко над възможностите на картата но е по-реално.

 

Поправка - скорост от 200мбита/сек не е чак пълна щуротия, ако си вътре в офиса на някой от доставчиците и си забодеш лаптопа на някой гигабитов switch МОЖЕ и да изкараш подобна скорост (особено ако си админ и можеш за конкретното ти IP да разкараш всички ограничения), но за нормален абонат определено нещо ми намирисва работата...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

djadomraz, да те поправя - вече повечето лан карти са с теоретичен максимум 1000mbps, практическия максимум обаче си остава 100mbps заради суичовете на интернет доставчика. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...