Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Същия дроп в 138мрежа (явно 'светата тройца на мрежите' ( 138,145,173) сме яли дървото пак).

Смешното е,че търпяхме ниски скорости 2месеца и продължаваме да търпим packet loss-а вече n-ти месец като всеки ден става по-зле и по-зле.Гаврата е просто пълна.

Гаров каза,че до края на месеца трябва да бъде пусната нова оптика и тогава проблема с loss-a ще се реши окончателно.Но той също каза,че още при нормализирането на скоростите нашите 3 мрежи са вече НАПЪЛНО равнопоставени на другите в Пловдив -е да ама не.

Затова лично аз ще изчакам 1ви Април (иронията?) да видя какво ще стане:> Лично аз се преместих от ЕКК заради 3-4-5% packet loss и дроповете,е да но тука всяка вечер за по 2-3 часа имам по 5-10-15-20% loss :| Доста ще е забавно ако сега отида да си плащам еврокома пак -_-

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

От половин час съм щастлив (поне засега) потребител на Лангейм. От фирмата се отзоваха 3 дена след заявката ми и днес ми включиха всичко в рамките на половин час, заедно с дупченето и прекарването на кабела. :punk

Разбира се веднага се изкуших да си пусна спийдтест в натоварения час (14.50) и съм доста приятно изненадан, тъй като основно ми трябва бърз нет след 00.00 часа, когато предполагам, че ще е още по-добре. :rolleyes:

 

250266646.png 250267354.png 250268589.png

Link to comment
Share on other sites

Ако е 20лв-вата тарифа, мисля че е добре. -> 20 лв. естествено.

 

15ч, не може да се каже в "натовареното време", по- скоро от 18:00- 22:00ч е натоварването. -> и тогава ще пусна тест. :)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Нямам тъпрение и аз да дойдат Нет Груп, забрвих да ти честитя.

 

Сакън...не ме поздравявай точно ти, че ще ми урочасаш връзката. :bgrin: ...пък и какво започнахте да ми честитите като за рожден ден....а аз просто съм си сменил провайдъра. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Честито и от мен!

Тия скорости даже са леко ниски като за през деня, 10 мбит софия, трябва да е към 16 поне, при мен е толкова до към 6-7 вечертта и слвед 00:00, като след 1 се качва сигурно двойно, макар че скоро не съм забелязал, след 1 не съм пускал спеедтестове както и преди 10 сутринта, щото така или иначе ми е супер както е, и вече по-рядко спийдтествам.

Ай да ти върви по вода, и да се прераждаш като мен всеки месец!

Като казах вода, небет в момента е почерняло зловещо, ще вали сигур.

И като почнат гръмотевиците, дърпай кабела в пиковите минути за секи случай :) .

Link to comment
Share on other sites

Ако е 20лв-вата тарифа, мисля че е добре. -> 20 лв. естествено.

 

15ч, не може да се каже в "натовареното време", по- скоро от 18:00- 22:00ч е натоварването. -> и тогава ще пусна тест. :)

За Сашко както обещах - тест в средата на натовареното (според него) време - 20.00 часа...съответно София, Пловдив и международен:

 

250380244.png 250380633.png 250381249.png

 

Както се вижда скоростите са даже двойни...само не знам защо и предните и тези тестове ми ги пише с 2 часа назад...какво ли трябва да настроя на сайта им :confused

 

Тия скорости даже са леко ниски като за през деня...

@tedy, явно в началото са решили да ми пуснат само половината, за да не получа сърдечен удар след толкова години на интернета на ЕК. :bgrin:

Иначе е нормално да ти показва -2 часа

@viiipeer_, вярно бе...сега видях, че пише GMT. :P

Link to comment
Share on other sites

250392409.png 250393129.png

250394596.png

 

Външния ми ъплоуд е зает от Азуреус, затова така. Иначе още 150-80КБ/с в момента.

Честито Мидекс, дано нямаш проблеми и си все доволен.

За протокола ще спомена, че за 3-4 денонощия съм качил около 40-50ГБ, предимно външен трафик.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Както се вижда скоростите са даже двойни...само не знам защо и предните и тези тестове ми ги пише с 2 часа назад...какво ли трябва да настроя на сайта им :confused

Всъщност се отива на My Results и се избират мерните единици, часовата зона и т.н. По default е в GMT зоната но като го смениш става ей така:

 

250399491.png

 

преди някой да е ревнал че резултата е нисък - имам отворени конзоли на няколко сървъра и какво ли не още, просто гледайте часовете а не цифрите :)

 

Midex, не знам мислиш ли че си късметлия, но като гледам си - в страшно удачен момент ти го пускат - тъкмо е свършил единия месец (почти) та може да не платиш на ЕК за идния - освен ако не си успял да го платиш вече - теди ако беше баш това щеше да му се случи :P -> Явно си забравил това, с което вече оревах отдавна целия форум - винаги съм си плащал и нета, и кабелната за цяла година и по тази причина до края на следващия месец имам останал бонус към ЕК...сега ще си го ползвам за бекъп. :laughing:

@tedy, явно в началото са решили да ми пуснат само половината, за да не получа сърдечен удар след толкова години на интернета на ЕК. :bgrin:

Хехехе, само за това ще е :) Грижат се те за клиентите си :)

Link to comment
Share on other sites

-> Явно си забравил това, с което вече оревах отдавна целия форум - винаги съм си плащал и нета, и кабелната за цяла година и по тази причина до края на следващия месец имам останал бонус към ЕК...сега ще си го ползвам за бекъп. :laughing:

 

 

Аааа верно - но не знаех до кога си платил, мислех че в един момент си спрял да им плащаш за година напред и го караш месец за месец... то верно си е за рев това да си платил на ЕК за година напред, аз бях направил това и така да ме беше яд после :)

 

За протокола ще спомена, че за 3-4 денонощия съм качил около 40-50ГБ, предимно външен трафик.

 

Според данните на лан картата ми за последните 10 дена съм качил над 450гб - да ме пита човек тия коефициенти за какво ми са, но трябва да има някой да сийдва култови сериали като Sliders и StarGate все пак за да се наслаждават и другите на тях :)

Link to comment
Share on other sites

А, трябват, трябват, аз в HDBits съм буукмаркнал над 500ГБ, тва HD content-а е солидна работа :д.

 

Te дисковете верно поефтиняха напоследък... аз не съм изтривал филм от както съм си сложил новите дискове ... само в пристъп на яд съм изтривал 2-3 пъти ТЪПИ филми... ама толкова тъпи че чак ме е хващало яд че и 10 минути съм си загубил преди да го разбера :)

Link to comment
Share on other sites

Току що (4.00 ч.) реших да направя един нощен тест...леко съм изненадан от по-ниската БГ връзка, в сравнение с теста ми по-горе от 20.00 часа (~16k vs ~12k), но вероятно има някакво обяснение, което за сега не го знам...за това пък "ъпа" е по-висок (~7k vs 6k), както и международната (с почти за up & down):

250550159.png 250549738.png 250550563.png

 

Само напомням, че съм на малката тарифа и ако горните скорости (БГ & международна, осреднени през различните времена на денонощието) се запазят и за в бъдеще, реално при една и съща цена с ЕК имам между 3 и 16 пъти по-висок "down" и между 12 и 30 пъти по-висок "up"...специално за "ъпа" съм изключително доволен...а за "даунлоуда" - "само" много доволен. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Току що (4.00 ч.) реших да направя един нощен тест...леко съм изненадан от по-ниската БГ връзка, в сравнение с теста ми по-горе от 20.00 часа (~16k vs ~12k), но вероятно има някакво обяснение, което за сега не го знам...за това пък "ъпа" е по-висок (~7k vs 6k), както и международната (почти с за up & down):

Хм... интересно защо... а трябваше да е обратното... при мен хем съм на високата тарифа и хем виж какво отчита speedtest-a:

250563680.png 250565713.png

Странно... или моя рутер пак съвсем е сдал багажа или нещо друго е станало... между другото въпросния flash на speedtest-a лаги при мен неприятно... не вярвам да е от процесор или видеокарта, защото го пробвах на 2 различни машини - същата мизерия е... а преди чак толкова като че ли не се лагваше...

Само напомням, че съм на малката тарифа и ако горните скорости (БГ & международна, осреднени през различните времена на денонощието) се запазят и за в бъдеще, реално при една и съща цена с ЕК имам между 3 и 16 пъти по-висок "down" и между 12 и 30 пъти по-висок "up".

кеф, а? :punk

Link to comment
Share on other sites

кеф, а? :punk

Кеф не, ами... :punk ...особено като гледам как се свалят торентите с 5-6 мегабайта в секунда... :woot ...тъкмо се чудех защо толкова бавно ми се отваря форума, а то -> 70517356jy9.jpg....направо не знам къде съм блял толкова години... :ph34r:

_________________________________________________________

P.S. Ето още един тест в 6.30....нещата вече са доста по-добри:

 

 

250586516.png 250586703.png 250587118.png

Link to comment
Share on other sites

Хехе, Midex, напомняш ми за преди месеци като се вързах и аз... носталгия по ония дни и еуфорията при Голямата промяна.

Чат пат си мисля дали да не се вързвам от време на време на ЕК и после пак обратно тук, за да мога да преживявам оня момент от махането от тях отново :bgrin: Мазохизъм, а..

Иначе не е за пръв път когато някой на голямата тарифа се случва да изкара по-ниски резултати от човек на малката. Но това е или инцидентно или е свързано с претоварване на трасета.

направо не знам къде съм блял толкова години...

Ми а де. и аз се питах същото тогава. Ти забележи пинга.. макар че твоя пак е висок, с София средно 5-6 имам аз почти винаги, вечер да скочи на малко над 10.

Sled tiq постове на иначе заклети Еврокомаджии допреди няколко месеца (визирам нас - няколко души тука дато пишем) не знам дали вече има някой който да остане на ЕК :) . Ама всеки има право да признае 'убавото.

Link to comment
Share on other sites

А според Ангел ЕК имат положителен прираст (т.е. повече се включват отколкото изключват) - вероятно заради рекламата ли какво ли ... освен от инсталационната такса да си избиват парите за рекламите не знам аз как така стават тия неща :)

Link to comment
Share on other sites

А според Ангел ЕК имат положителен прираст...

Според мен това идва най-вече от рекламите за драстичното повишаване скоростите на Гигабит, а да не забравяме, че преди години Гигабит беше хит в Пловдив и една огромна част от децата бяха вързани към тях. След като ЕК ги глътна, нещата си продължиха, защото мама и тати не виждаха смисъл в харчене на пари за нови доставчици, нови инсталационни такси и нови дупки из апартамента....така де..."какво се глези детето...нали преди година-две беше супер доволно, а сега мрънка..."....и тинейджърите си седят все още на ГБ, а сега след тези реклами за повишаването на скоростите, информацията между тях бързо се обменя и останалите деца, които наскоро са им купили компютри следват съветите на вече вързаните към ГБ съученици.

Оставям настрана факта, че след това увеличение ГБ наистина предлага сносни условия за цената на различните тарифи (макар и не чак толкова добри както Лангейм), така че особено за хора, които нямат възможност да си сменят често доставчика и не плащат (все още) месечните разходни сметки...Гигабит е добра алтернатива.

___________________________________________________________________________

 

Аз обаче искам да се върна малко на темата Лангейм - откак от вчера си имам двама доставчика...изключих компютъра на сина ми от рутера и му пуснах директна връзка от модема на ЕК, а Лангейм си го оставих за мен (много естествено :bgrin: ).

Да, ама синът ми е един от най-големите идиоти, които съм срещал и колкото пъти влезна в стаята му, постоянно го заварвам да се бори с някакъв проблем, който сам си е създал - крашове, сини екрани, а най-често са го накачили разни вируси в индустриално количество (за щастие предимно троянци), тъй като докато играе онлайн игри си изключвал файеруола (щото го мързи да го настрои и кара по лесния начин) и после забравя да го включи отново и през 10 минути чичко Нортън изпищява при засичането на поредната гадинка из системния му дял.

Всъщност не ми пука....да се оправя сам....обаче снощи, четейки из локалния форум на Лангейм, забелязах една тема, която ме хвърли в тъч. При засичането на потребител, който има вируси в системата си, връзката му се спирала, докато той сам не си оправи проблема!?! Възможно ли е да се взимат такива драстични мерки, с цел предпазването на мрежата от масово заразяване? Защото ако благодарение на моя синковец (който скоро няма да се оправи) започнат да ми режат нета, ще съм бесен не, ами направо ще го изнеса на квартира да се оправя сам. Кажете нещо по въпроса ако имате повече наблюдения за това.

Link to comment
Share on other sites

По едно време имаше вируси буквално засипващи околните IPта с пакети и задръстващи цялата мрежа или поне последните 2-3 нива рутери, затова е и въпросното изявление... но наскоро не съм виждал подобно животно и не съм чувал да са резнали интернета на някой, което не значи нищо разбира се... Помня преди година-две една приятелка на жена ми ме повика да погледна нейния компютър за да разбера защо няма интернет а може да отваря страници и общо взето това е всичко и както се оказа приятелчетата от ГГБит точно я бяха нарочили за вируси, обадихме им се културно, пуснахме някакви тестове и се отпушина нещата, но за langame не съм чувал подобни неща (което пак казвам че нищо не значи)...

 

Не за друго...ама в една от темите някакъв (някаква) се жалваше няколко пъти, че вече си била изчистила гадинките, а още няма нет....а после се оказа, че просто не си била платил(а) месечната такса. :P ...но определено има някакъв такъв момент, защото Ангел е писал в темата "След като се почисти вируса/ите обади се да се пусне връзката." -> (цък)

Link to comment
Share on other sites

Сигурно ви е правило впечатление, че в спийдтеста България е представена от 3 града - София, Пловдив и....Хасково. :P

Реших да тествам какво става в Хасково и останах доста изненадан - 5 пъти пусках теста и всеки път ми изкарваше подобни резултати, което показва, че не е случайност. Помествам тестовете до София и Хасково отпреди 5 минути и ще се радвам някой ако може да ми обясни тази аномалия при еднакъв пинг и за двата града:

 

250948974.png 250948557.png

Link to comment
Share on other sites

Елементарно Уотсън - твоя upload за тях е download и обратно :) Хасково явно имат добър download канал и затова когато пращаш данни нататък скоростта е по-висока (т.е. твоя upload), докато upload канала на въпросния доставчик е по-орязан явно по ред причини и съответно получаваш по-ниска скорост.

 

------------

 

Хехе ама какъв чат канал сме си заформили тука 4-5 човека :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

...

Хехе ама какъв чат канал сме си заформили тука 4-5 човека :)

Да се включа и аз малко (пак).. :bgrin:

Към София (20 лв):

250995661.png

Към Хасково и при мен е същото, тия па кой ги е допуснал да бъдат част от speedtest.net нямам идея.

И преди горе долу зле бяха като съм тествал.

Преди време като спеедтеста имаха някакви проблеми с пирамидите и лага, Хасково изчезваше често от картата.

То явно по тях няма файда да се мери.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...