Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ще се повторя още 1 път (защото имам чувството че всеки 3ти ден го пиша това в темата от известно време насам): след едни първоначални проблеми първите седмици, оттогава насам е доста стабилно всичко. ЕК ме бяха изнервили малко преди да се махна от тях - ту има ту няма, модема нещо се шашка, сигнала кога силен кога слаб - божа работа. Много се бях изнервил. За скорости няма и да почвам да говоря...

 

viipeer_, сега това нужно ли беше? Верно сашко си търси бъзика, но в случая мисля че беше леко прекалено... (edit: нещо с някой друг съм те объркал, сега гледам постовете ти са съвсем адекватни... сори)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Еми така е пич, да. Обичам разнообразието няколко пъти сменях доставчика.

Има една много интересна случка когато преди няколко години сменях интернета, бях на евроком, и се бях обадил на ггбит, обаче тогава имаха толкова много поръчки, че хората чакаха по 6месеца да им се прекара. Аз си ползвах евроком и се бях обадил на ггбит преди 7-8месеца и вече изобщо не очаквах да дойдат. И преди 2-3седмици вече бях звънал на Ангелсофт и ги очаквах да дойдат да ми прекарат нета. Обаче баща ми бил вкъщи, а мен ме нямаше на работа бях (в събота) и пристигнали в нас ггбит и инсталирани нета и така. И от тогава съм на ггбит.

 

Edit: С кое си търся бъзика с това, че не съм като повечето мишки да кажа Лангейм са най- добрите и да си затворя очите и да не гледам нищо друго ли? Сега ще ги видим колко струват, ако съм грешал ще кажа, ако не ...

Edited by sasshko
Link to comment
Share on other sites

Хехехехе ебаси цирка, ти да чакаш едни те други да дойдат ... хехе :) Не помня кой докато се чудеше към кой да се включи и майка му взела един ADSL и после се ревеше с цял глас, че торентите зор през тези 1-2мбита :)

Link to comment
Share on other sites

Edit: С кое си търся бъзика с това, че не съм като повечето мишки да кажа Лангейм са най- добрите и да си затворя очите и да не гледам нищо друго ли? Сега ще ги видим колко струват, ако съм грешал ще кажа, ако не ...

Напротив, точно такъв си. Само дето плюеш без да имаш никаква представа, дори когато ти показват "черно на бяло". Как го каза? Мишка? Еми да. Не съм видял тук човек, който не е на енджълсофт, да се изказва по такъв начин, така че единствената "мишка" остава да си ти. По-добре си стой на ггбит, че или ще оревеш тук още повече с глупости или хвалби, които никой не иска да чете.

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

...Edit: С кое си търся бъзика с това, че не съм като повечето мишки да кажа Лангейм са най- добрите и да си затворя очите и да не гледам нищо друго ли?....

Момче, повечето хора тука (ако си направиш труда да прочетеш какво са писали ще разбереш) са сменили няколко доставчика. Аз лично в момента съм на третия, но не правя от това форумна "Война и мир". Ако сменяш доставчика само за идеята че ти трябва разнообразие, никога няма да си намериш твоя и все нещо ще ти е криво. Въпроса на който трябва да си отговориш е един - върши ли ти работа интернета който получаваш в момента или не. Ако можеш да си свършиш делата с него тогава смяната му е глезотия, ако нещо ти пречи - сменяш без много приказки.

Link to comment
Share on other sites

Нищо не ми пречи, но искам по- високи скорости. Нито искам да се карам с някой, нито нищо, просто обсъждам и когато ме провокира някой малко се изпускам по някога. Извинявам се за което.

Link to comment
Share on other sites

Леко момчета, не се карайте, дайте направо да се сбием после да се напием както е класиката според фолклора (или обратното беше, да се напием и после да се сбием)

 

sasshko, читав е нета, няма да съжаляваш... верно че много хвалби много чудо напоследък ама радват се момчетата - няма лошо... и разни хора отвъд океана ще потвърдят че като цяло е по-добър от това което те получават там (виж с нета в datacenter-a където бях трудно може да става сравнение, но в тоя datacenter имаше сигурно повече сървъри отколкото цялата ни държавица има) :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

и разни хора отвъд океана ще потвърдят че като цяло е по-добър от това което те получават там

Aз давам 55 $ на месец на Comcast и получавам според тарифата 8 mbit download и 1 mbit upload, но реално е повече, щото редовно имам 1.5 MB/с download и 140 KB/s upload. Обаче от както съм абонат вече почти 2 години интернета ми е спирал само 1 път за няколко часа, щото имаше някакъв проблем с кабелите. И много рядко е спирал за няколко минути

247598678.png

Edited by Botev1912
Link to comment
Share on other sites

Aз давам 55 $ на месец на Comcast ....

 

:) Аз работата която я върша ще ми е доста по-бързо да съм там ако ще и с 1мбит само, просто защото не ми трябва толкова голям bandwidth колкото roundtrip-a да е бърз, но за съжаление скоростта на светлината е ограничена :P

 

Скоростта ти обаче е много добра, мойте момци в LA са по-зле...

Link to comment
Share on other sites

(sry za latinicata...) Pri men doidoha sled sedmica, bez da se obadqt predvaritelno, hubavo 4e si bqh u nas. Pri edin priqtel sled 20 dni. Predpolagam zavisi ot broq na poru4kite za dadeniq period.

Link to comment
Share on other sites

До колкото знам при мен са Нет Груп това по- добре ли е или по- зле, от гледна точка на бързината на иснталиране.

Нетгруп обслужват една голяма част от града.

Дали по отношение на бързина на инсталиране са добри или не, трябва да има с какво да сравниш. В случая зависи от броя поръчки за дадения район и като се посъберат, наведнъж ги обслужват.

А и това дали са бързи или не теб не те касае, понеже не можешда си избереш кой да ти прекара връзка от Лангейм, другото е празни приказки. АКо нетгруп са за твоя район, те ще дойдат, бързо или не, това не зависи от теб или от други фирми. При мен ми се обадиха на 3-тия ден, ама бях навън, а те можели до 15 мин. не по-късно, и затва след това чаках към 2 седмици някъде.

За всичко друго, в тази тема има цели над 40 страници, в които Всичко, което евентуално би те интересувало, е вече написано понеже доста хора са минали по твоя път. Усещам, че не си погледнал дори предишната страница от темата, в която текущо пишеш. Докато чакаш отговор на някои въпроси, 10 пъти да си поразгледал назад и да си намерил доста отговори.

И един приятелски съвет: Не се заяждай с Гаров и не плюй без да помислиш малко, понеже и по този път са минали доста хора, а нервите не помагат, поставяй се малко и в кожата на другите и не бъди първосигнален. Затова сме хора, защото не действаме само по инстинкти, а можем да мислим. Гаров няма да ти цепи басма ако се държиш както се държа досега в двете теми тук. И с право.

Когато си имаш взимане даване/комуникация с хора като него, се научаваш малко или много да бъдеш търпелив и уважителен, защото е много лесно да се плюе, но човека определено го е грижа за това, което прави, а той се занимава с това от много време. Не ми е никакъв, просто не съм единствения, усетил че доставчика му 'бди' над него :) . С ЕК последно, имах обратното усещане - на изоставеност, на самотек.

Link to comment
Share on other sites

Аз не съм искал да плюя никой, а това че се засягате от малко е друг въпрос.

Бях преди време до офиса на Гаров на Костаки Пеев, разговарях с него и не останах очарован. Зададух му прости въпрос той почна да ми се хвали да ми показва лан карти за 700лв и да ме убеждава в някой неща, в които и той не си вярва. Сигурно е стабилен човека не мога да кажа нищо лошо за него.

Няма да си купувам совалка, за да изчета 40страници, последните няколко съм и то стига.

Link to comment
Share on other sites

Зададух му прости въпрос той почна да ми се хвали да ми показва лан карти за 700лв и да ме убеждава в някой неща, в които и той не си вярва.

 

Мда :) Не се притеснявай, преди години на мен пък Барбудев ми показваше едни хладилни шкафове със мултипроцесорни сървъри вътре в тогава новооткрития евроком :) Нормално е да се радват на техниката, то и аз се кефя на разни джаджи като малко дете на нова играчка - нищо ново под слънцето...

Link to comment
Share on other sites

Скоростта ти обаче е много добра, мойте момци в LA са по-зле...

на кой доставчик са? Сега Verizon предлагат май оптичен интернет казва се FIOS и скоростта е симетрична 15:15 mbit, но още не го предлагат навсякъде и струва 65 $ на месец

http://www22.verizon.com/content/consumerf...+and+prices.htm

Link to comment
Share on other sites

Те и spnet предлагат оптичен кабел до теб.... направо до компютъра ти..... според рекламата - за първи път в Източна Европа, за първи път в България, Първо във вашия квартал... подробност - предполага се че вашия квартал е в София... всъщност задължително е квартала ви да се казва Овча купел 1 или 2... :) Що не вземат да кажат и в кой блок точно се предполага да живееш и с каква буква да ти почва фамилното име....

 

Не знам на някой друг стана ли му смешно но аз като го видях първо се изумих после като прочетох за Овчата купел и се скъсах да се хиля :D

Link to comment
Share on other sites

Днеска стана следното:

Званя аз на Ангелсофт към 11ч сутринта и вдига ми жена питам я за това дали има на моята улица изградена мрежа, при което тя ме кара да чакам 2-3минути и ми каза да звъня след 5минути, защото не можела да види. Както и да е звъня след 5минути казва ми, че не може да ми прекарат интернет, нямали изградена мрежа... И почвам да се чудя как така преди няколко години имаха мрежа сега няматтт??

И към 13ч им звъня пак вдига ми друг оператор и него го питам пак, той поне по- бързо видя и ми каза, че нямат възможнст. След това идва най- интересното. Казах му, че до колкото аз знам на моя адрес има изградена мрежда Нет Груп и той ми даде номера на Нет Груп, звънах им вдигна ми една жена и тя ме бави 3-4минути до като ми каже, че имат мрежа и се разбрахме там и ги чакам да дойдат...

Това сега не е ли невежство от страна на Ангелсофт???

Или мое, че не звънах направо на Нет Груп, защото все пак аз искам да си пусна Ангелсофт, те вярно че са едни и същи, обаче явно няма никакво разбирателство :D

Link to comment
Share on other sites

Langame също изграждат мрежи самостоятелно, макар и в по-малък мащаб(?). Те нямат, но НетГруп имат явно при теб.

Другата вериятност да те мотаят е да са разбрали че си sasshko от форума. :bgrin:

Разбирателство верно няма, но между теб и новия ти доставчик явно :D

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Langame също изграждат мрежи самостоятелно, макар и в по-малък мащаб(?). Те нямат, но НетГруп имат явно при теб.

Другата вериятност да те мотаят е да са разбрали че си sasshko от форума. :bgrin:

Разбирателство верно няма, но между теб и новия ти доставчик явно :D

Ми то колко му е някой да чете форума. Ама ако знаеха, че съм аз сигурно щяха да ми затворят телефона направо :lol:

Какво ме направи ти, все едно съм най- върлия противник на Ангелсофт и съм имал за цел да правя анти-реклама. Няма такова нещо изказах личното си мнение и след като доста хора от форума ми показаха, че даже и аз бъркам понякога, реших да видя как стоят нещата и лично ще ви кажа дали съм бил прав или не.

Всъщност даже не съм казал нищо кой знае какво против Ангелсофт, просто казах че са непостоянни, ДАНО ДА СЪМ БЪРКАЛ :D

Link to comment
Share on other sites

Абе не е точно така - то и аз съм казвал за ланките какви ли не неща и в голямата си част беше верно преди време. Сега е по-добре, въпреки че ако трябва да се направи всичко идеално ще са необходими невероятни инвестиции които просто няма как да се избият за година-две-три така че всичко става постепенно според моментната необходимост.

 

Сашко, от това което са ти казали и че им се разминава леко информацията говори че обратната връзка между Ейнджълсофт и НетГруп явно има какво да се направи повече, явно зависи от подизпълнителите и би трябвало според квартала те да те препращат да звъниш на техния телефон направо, явно момичето е решило да ти направи услуга и вместо теб да им се обади на тях и като нищо някой не е разбрал точния ти адрес или знам ли какво и аз.

 

За стабилността и това дали са постоянни го потвърждавам и аз, стават някой път проблеми, но реагират относително бързо и въпреки че ако в 3 сутринта стане някаква беля и се скъса някой кабел или изгори switch заради токов удар не очаквай след 15 мин да се оправи освен ако просто не е спрял тока и да е дошъл пак. Но даже да има проблем до следващия ден ще е оправено.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината, вече трета поредна вечер в центъра интернет връзката спира и я няма до другата сутрин. Онзи ден от 11 вечерта, вчера от 9 и половина, и днес от 10 и половина, нещо блокира и въпреки, че се ping-ва gateway-а, оттам нататък - няма никой... Положението се оправя едва по някое време на другата сутрин, когато бъде забелязан проблемът. Изключително неприятно и неприемливо, ако това е показател за надеждността на връзката. Надявам се това да е някакво абсолютно изключение и да не продължава така. От Нет груп тази сутрин телефонистката бодро се позовава на проблеми с "оптиката", но според мен, без да съм специалист в областта, по-скоро става въпрос за блокиране на устройство (сървър, рутер или там каквото е), което няма денонощна поддръжка и съответно никой не реагира своевременно. Никак не ми се иска да съм негативно настроен, но започва да се прокрадва мисълта дали отказът от кабелният интернет на Евроком е най-добрата стъпка (особено предвид тройно увеличаваните им скорости от 1-и април), при условие че не бъде държан допълнително като резервен вариант.

 

В предишно мнение сравних интернет връзката с операционна система, която трябва да работи без постоянно да те занимава с разни проблеми. В известен смисъл в момента, специално за тези мрежи в центъра, имам чувството, че тази "ОС" е бета версия - по-добра, по-бърза, но и доста по-нестабилна. До степен, в която, ако няма промяна, те кара да се върнеш на предишната версия и да забравиш за постоянните проблеми.

 

Може би трябваше да пусна това мнение в темата за Нет груп, но така или иначе нещата са свързани...

 

P.S. Тази вечер за момента поне връзката се възстанови - дано да прибързвам със съмненията си...

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...