Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

:lol: :lol: :lol:

 

Споко,не си ;) .

 

Просто е моментно явление явно.Аз преди като бях на ЕКК ЛАН и гледах скептично на Angelsoft,но вече повече от месец го имам,и твьрдо мога да кажа,че нета е повече от добьр!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Центъра, "Богомил"... Еми ти виждаш на 20 лв как е в моя район... За какво говорим...

Локалният, ако въобще е критерий www.speedtest.net и ако не е нещо от DCC, това което е преди 10 ч. на близо 20 Mbit/s, ето го в момента, таванът му е сложен на 3 Mbit/s:

 

245313508.png

 

 

Хора, и аз живея на ул. Богомил до СОУ "П. Хилендарски" и вчера си пуснах молбата за прекарване на нет-а от Angelsoft ... да не съм сгрешил или това е само моментен проблем? :unsure:

 

 

Аз също съм на Богомил до училището и също имам проблеми с прекъсвания. От вътрешни хора знам, че нашия район напоследък е проблемен. Все още не съм разбрал защо, понеже не ме тормозят толкова проблемите, но със сигурност ще се оправят. Винаги звънете на съпорта, когато има проблеми с нета, за да им се набива в очите. От месец-два насам се появиха тия нередности в нашия район. Явно проблема е локален, скоро ще разбера какъв точно. Така или иначе нета ни е въпреки проблема е добър

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм на Богомил до училището и също имам проблеми с прекъсвания. От вътрешни хора знам, че нашия район напоследък е проблемен. Все още не съм разбрал защо, понеже не ме тормозят толкова проблемите, но със сигурност ще се оправят. Винаги звънете на съпорта, когато има проблеми с нета, за да им се набива в очите. От месец-два насам се появиха тия нередности в нашия район. Явно проблема е локален, скоро ще разбера какъв точно. Така или иначе нета ни е въпреки проблема е добър

 

R_a_p_t_o_R, аз прекъсвания нямам, ти наблюдаваш ли същия таван на скоростите, за които говоря, че се превключват в 10 ч. сутринта? Посред бял ден, след 10 ч имаш ли международен трафик над 6 Mbit/s или бг-скорост над примерно 5 Mbit/s? Говоря за 35 лв.

Link to comment
Share on other sites

Нямам подробни наблюдения, но не съм забелязал да пада трафика. Факт е обаче че скоро не съм достигал големи скорости от по 3мб/сек и 1мб/сек ъплоуд и нагоре. Кометата ми работи постоянно и не се оплаквам от трансферите. Но има понякога моментни прекъсвания за по минута-две, отделно и Lineage II го виждам често дропнат - има си проблеми в нашата мрежа и това си е. Ще поразпитам по-подробно какви са тези проблеми по трасето. Естествено обаче те ще се оправят - въпросът е кога

 

Ето тест в момента:

 

245323538.png

 

Виждат се редица парадокси - пинга е много добър както винаги, НО - погледнете ми даунлоуда (?!?!?) - това никога не е било. Отделно пък ъплоуда му виждате цифрата и това с работещ и качващ БитКомет!

 

Също така слаби показатели и за София - отново при чудесен пинг:

 

245324643.png

 

За сметка на това:

 

245324374.png

 

 

Ясно личи че нещо не е наред...

Edited by R_a_p_t_o_R
Link to comment
Share on other sites

Нямам подробни наблюдения, но не съм забелязал да пада трафика. Факт е обаче че скоро не съм достигал големи скорости от по 3мб/сек и 1мб/сек ъплоуд и нагоре. Кометата ми работи постоянно и не се оплаквам от трансферите. Но има понякога моментни прекъсвания за по минута-две, отделно и Lineage II го виждам често дропнат - има си проблеми в нашата мрежа и това си е. Ще поразпитам по-подробно какви са тези проблеми по трасето. Естествено обаче те ще се оправят - въпросът е кога

Говориш за 3Mbit/s download и 1 Mbit/s upload ли? Тоест, сваляш най-много на 375 KB/s. Пусни един тест в момента как си, ако не ти представлява проблем и кажи на коя тарифа си. Примерно международен до Мюнхен или Франкфурт, където ни минава международното трасе, и един до София.

 

За това ти говоря - до Пловдив през www.speedtest.com през деня ми показва винаги таван от 3000 kb/s, до София винаги таван от около 4600 kb/s и международният - таван 6000 kb/s. Ъплоуд и локалния до Пловдив, и до София е по-голям от даунлоуда и е към 5500 kb/s. (Преди 10 ч сутринта са по-високи.)

 

Тези 4000 kb/s как ги изкара до Лондон, не знам, никога не към имал международен през деня над 3000. Започвам да се чудя дали няма някакво групиране, което не зависи от кабелите...

245325628.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Говориш за 3Mbit/s download и 1 Mbit/s upload ли? Тоест, сваляш най-много на 375 KB/s. Пусни един тест в момента как си, ако не ти представлява проблем и кажи на коя тарифа си. Примерно международен до Мюнхен или Франкфурт, където ни минава международното трасе, и един до София.

 

 

Има предвид 3МБ/сек(демек мегабайта), а не мегабита!

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Хора, и аз живея на ул. Богомил до СОУ "П. Хилендарски" и вчера си пуснах молбата за прекарване на нет-а от Angelsoft ... да не съм сгрешил или това е само моментен проблем? :unsure:

 

Чакай чакай - хората спорят че вместо да има интернет "на кило" някак е по-малко ти питаш за проблем. То всичко зависи от натовареността на мрежата в крайна сметка, но пак е ЗНАЧИТЕЛНО ПОВЕЧЕ от това което получават мои приятели в САЩ :) Иначе верно през нощта е по-бърз нет-а а вечер е най-натоварен, но това е естествено и въпреки това е в пъти повече от това което би получил от БТК АДСЛ-а.

 

R_a_p_t_o_R, ц ц ц ... да пускаш speedtest без да си спрял торентите :) liquid и ти..... Точно на вас ли да обяснявам как си влияят тез 2те работи :D

 

И между другото тъкмо съм зачесал темата за speedtest - не винаги показва реално защото замерва само с 1 конекция, а ако пуснете няколко почва да сваля или качва по-добре. Експериментално го установих с нашите сървъри в LA - според speedtest-a имам около 4мбита до там и в същия момент свалям с над 12мбита като пусна http download с flashget-а на база данни, която току-що съм архивирал тъй че няма на света прокси което да е успяло да я кешира след като допреди секунди не е съществувала.

Link to comment
Share on other sites

Чакай чакай - хората спорят че вместо да има интернет "на кило" някак е по-малко ти питаш за проблем. То всичко зависи от натовареността на мрежата в крайна сметка, но пак е ЗНАЧИТЕЛНО ПОВЕЧЕ от това което получават мои приятели в САЩ :) Иначе верно през нощта е по-бърз нет-а а вечер е най-натоварен, но това е естествено и въпреки това е в пъти повече от това което би получил от БТК АДСЛ-а.

 

R_a_p_t_o_R, ц ц ц ... да пускаш speedtest без да си спрял торентите :) liquid и ти..... Точно на вас ли да обяснявам как си влияят тез 2те работи :D

 

И между другото тъкмо съм зачесал темата за speedtest - не винаги показва реално защото замерва само с 1 конекция, а ако пуснете няколко почва да сваля или качва по-добре. Експериментално го установих с нашите сървъри в LA - според speedtest-a имам около 4мбита до там и в същия момент свалям с над 12мбита като пусна http download с flashget-а на база данни, която току-що съм архивирал тъй че няма на света прокси което да е успяло да я кешира след като допреди секунди не е съществувала.

Прав си, че не може на 100% да се разчита на www.speedtest.net, но в общи линии си показва вярно. Друг въпрос е по трасето кое, как и защо... Аз конкретно за моя проблем говоря за нещо, което няма нищо общо с натовареността в момента. Или по-скоро, не натовареността сама по себе си води до това, което виждам, а факта, че точно в 10 ч сутринта и то редовно, се превключват скоростите. Значи, в 10 ч без няколко минути е нещо коренно различно от 10 и няколко. Говорим за локално пада от близо 20 Mbit/s на 3, бг - от 14Mbit/s на 4.5 и т.н. и остава така до вечерта, когато даже и пада примерно 50% международния, но там не мога да твърдя, че става в точно определен час или всеки ден. Не говорим за някакви постепенни промени или от 5 станало 4 примерно, в пъти... и явно настроено така да става...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм склонен да им вярвам, въпреки торентите, защото не един и двама се оплакват вече. А и човек вече усеща доколко торентите влияяят, разбира се че влияят но и зависи с колко се сийдва в момента, но преди няколко седмици и аз имах същия проблем, даже бях се оплаквал тогава, даунлода беше супер зле, а ъпа беше наред. И това навсякъде. И това продължи към 2 седмици. Но слава богу се оправи.

Link to comment
Share on other sites

138 мрежа (зад стадион ботев)- положението е такова от доооооста време (месец-2-3..?) Същата работа с кранчето - до към 9-10 сутринта после МАКСИМАЛНАТА която съм достигал през деня до към 24часа е 5996kbps(speedtest.net),и стигнах до извода,че скороста е лимитрана до 6мбита,и въпреки това пада с mbit-ове по-надолу в натоврените часове -_-Адекватен отговор от Netgroup или Гаров досега няма.

От другата страна на богомил,само че точно в момента не мога да се сетя номера на мрежата (17* мисля ?:S) положението е същото.Packet loss-а си присъства с по 1-2% през целия ден,и през 1-2 часа има някви spike-ове където в продължение на 2-3мин се губят по 20% (случва се почти всеки ден -.-)

245341834.png

245343264.png

Така че ЛИЧНО аз не препоръчвам на хора живеещи около стадион Ботев да се връзват в момента,защото нета за какъвто и да е gaming не става.За сваляне става - през нощта. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Е, за същото говоря - 173-а мрежа Богомил надолу към Петко Д Петков... Загуби освен вечерта, не съм виждал и много малко моментни прекъсвания, но категорично кранчето в 10 сутринта се завърта. Вярно е, че за сметка на 3-те мегабита локален и 4.5 бг, които по договор трябва да са поне 10 и съответно 8, имаме 6 мегабита международен, вместо гарантираните 4, но...

 

Не е в 9-10, дори не е около 10, ами забележи точно в 10 ч сутринта става това всеки ден.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Да, ама го е написал като за мегабит!

И баш раптора, тц тц.

 

Теди какво съм объркал? Имах предвид сваляне с 3 мегабайта в секунда - мисля мб/сек се изписва. А мегабита се изписва Mbit/s.... Поне аз така си мисля - поправете ме ако греша. Така или иначе не е толкова важно.

 

Важното е че при нас има проблем, както казах знам го от вътрешни хора. Ще се постарая да проверя какво е точно и най-вече какво се прави по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова попитах, защото 3 MB/s, при условие, че локалният трафик за мен през деня е до 3 Mbit/s... :huh:

 

R_a_p_t_o_R, ще ти бъда благодарен, ако имаш възможност да провериш. Не за някакво влошаване на качеството, а конкретно за тази схема, която превключва на дневните скорости след 10 ч сутринта и дали е реалистично да се очаква това да го няма в скоро време.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината, при мен няма подобно нещо или поне не го виждам в момента:

 

Ping statistics for 80.80.138.1:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 3ms, Maximum = 21ms, Average = 4ms

 

Ping statistics for 80.80.128.161:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 2ms, Maximum = 7ms, Average = 4ms

 

Но иначе точно в момента след 22 ч. е на "най-ниските" скорости, без да имам нищо пуснато друго, на 35 лв. тарифа:

245527804.png 245524971.png

 

И докато пиша това, вече и аз виждам следното:

 

Ping statistics for 80.80.128.161:

Packets: Sent = 100, Received = 87, Lost = 13 (13% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 3ms, Maximum = 37ms, Average = 22ms

 

което в интерес на истината пак го нямаше след колко... 10-ина минути:

 

Ping statistics for 80.80.128.161:

Packets: Sent = 100, Received = 100, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 2ms, Maximum = 29ms, Average = 4ms

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

да т'ва с проблемите в скоростите и аз го забелязвам при мен според програмата която съм сложил да следи трафика през деня когато не съм в къщи. даже имаще вчера 5-6 прекъсвания за по 10 мин и загуба на пакети. но според мен тва всичкото се дължи че станахме много маймунки на клона :bgrin: (слизайте от моя клон ве :devil ) но вече 2 месеца съм абонат на този доставчик и мога смело да заява доволен :punk :punk споредмен няма да оставят нещата така и ще ги оправят, и като се има предвид. че до края на 2008г. не трябва да има висящи кабели по дървета, стълбове и т.н. сигорно се работи по въпросо (надявам се B) )

Link to comment
Share on other sites

И аз съм убеден че просто трябва да стиснем зъби и да изчакаме известно време. Търпение колеги. И за мен причините са същите - претоварване на системата, но нека все пак поразпитам.

Link to comment
Share on other sites

Малко преди 10 ч.

245725234.png 245725409.png 245725594.png

 

 

Веднага след 10 ч.

245728249.png 245729336.png 245729727.png

 

Изведнъж всички сървъри да се натоварват от един и същ момент нататък всеки ден ми се струва абсурдно...

Link to comment
Share on other sites

Изведнъж всички сървъри да се натоварват от един и същ момент нататък всеки ден ми се струва абсурдно...

Що да не, като се има предвид, че Аз ставам точно в 10 :bgrin: .

 

Спокойно колеги, стига мрънкате, тук никой не може да ви оправи, освен да ви съчувстваме, ако и от съпорта ви мотаят, остава да чакате, сигурно се работи по въпроса, както казаха, за висящи кабели и т.н. ;)

Само лошото е че дори Гаров изчезна и не дава информация вече, може би инспектира строежите :)

Едит: Току що развих 5.5 МБ/с като свалях един торент. При това съм на 20 лв. Явно кранчето го спират след 10 при мен или не знам и аз.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не става въпрос за мрънкане, в крайна сметка темата е "Langame: въпроси, оплаквания, коментари". Мисля, че става въпрос и за трите неща. В смисъл, първо помага човек сам за себе си да се ориентира къде е проблемът, ако и други го имат, а и дава инфорцаия на интересуващи се. Примерно аз преди да се включа съм търсил информация в тази тема — има ли разлика в различните райони, какви са нивата на трафика на международен, български и т.н., има ли разлика в скоростите в течение на деня, проблеми и т.н. Иначе е ясно, че тук няма кой да ни "оправи" ;)

 

Между другото, да подчертая, че въпреки това съм много доволен от новия интернет доставчик като алтернатива на Евроком кабел.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Стига tedy-.- Гаров влиза в локалния форум почти всеки ден ;/ Следя му "last been online"-а постоянно ._.

Това което ме притеснява е,че чете темата с проблемите, но не пише нищо в нея :angry1

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Това вече за 35 лв. тарифа е впечатляващо... :D Особено, ако остане така.

245831700.png 245829368.png

Нещо за момента изпуснаха трафика, та го хванах това, явно се прави нещо... Дано настройват — скоростите варират яко - от показаните до по-ниски от преди...

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 80.80.138.1:

Packets: Sent = 100, Received = 86, Lost = 14 (14% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 5ms, Maximum = 62ms, Average = 24ms

Packet lossа си продължава

Но пък и при мен има някакво подобрение при скоростите:

245844240.png

EDIT:

Опа

245846030.png

245845698.png

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Стига tedy-.- Гаров влиза в локалния форум почти всеки ден ;/ Следя му "last been online"-а постоянно ._.

Това което ме притеснява е,че чете темата с проблемите, но не пише нищо в нея :angry1

 

Мога най-отговорно да ти заявя че не само ги чете ами и работи по въпроса. Вчера пихме с човека по 1 бира и в това време проведе поне 10 телефонни разговора. Не искам да издавам вътрешни работи, но не само че се работи по този проблем но и се замислят доста по-сериозни работи вкл. по-високи скорости, оптики и т.н....

 

За протокола: на мен и сега ми е повече от достатъчно въпреки че нямам нищо против и да е повече, но колкото да си върша работата ми стига че и остава.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...