Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

Стига tedy-.- Гаров влиза в локалния форум почти всеки ден ;/ Следя му "last been online"-а постоянно ._.

Това което ме притеснява е,че чете темата с проблемите, но не пише нищо в нея :angry1

Е, аз не му следя всяка стъпка кога е влизал и кога не, просто изразих впечатление, че скоро не е писал в 'онази' тема, а това кога последно е онлайн, той човека сигурно си чете форума чат пат, но явно сега други неща са му на главата и не пише.

Аз, като дядомраз, и на мен сегашните ми скорости са ми повече от достатъчни и остават дет се вика, единствено бих се впечатлил ако външния се увеличи доколкото зависи от него.

Тези, които се оплакват сега, единствено могат да изчакат и да потърпят, явно ги чакат добри времена, поне Имате нет, макар и със занижени скорости.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Радвам се,че е така,но ако беше написал 2реда "така и така знаем за проблема ще бъде решен в близкит n дни/седмици/месеца" нямаше да се стигне до тук ._.

Link to comment
Share on other sites

Радвам се,че е така,но ако беше написал 2реда "така и така знаем за проблема ще бъде решен в близкит n дни/седмици/месеца" нямаше да се стигне до тук ._.

 

Ще отговоря от негово има "КОГАААА? КАЖЕТЕ КОГА ДА СЕ НАСПЯ КАМО ЛИ ДА ВЛЕЗНА ВЪВ ФОРУМА ДА ОБЯСНЯВАМ" :P Дайте му на човека малко време, ще стане всичко както трябва - определено знаят какво вършат :)

Link to comment
Share on other sites

Можем единствено да сме благодарни... Всъщност не сме и казали нещо лошо... :rolleyes: Но, както имат американците една поговорка, "С грес се маже скърцащото колело", в смисъл понякога на човек, за да му обърнат внимание, трябва и да се обади, че има някакъв проблем... ;)

Link to comment
Share on other sites

Скоростите ги опавиха,но packet loss-а си стои :)

Ping statistics for 80.80.138.1:

Packets: Sent = 403, Received = 341, Lost = 62 (15% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 5ms, Maximum = 83ms, Average = 18ms

Link to comment
Share on other sites

По-скоро "оправят" ги, защото в момента примерно са по-ниски и отпреди, но поне ако видяното е индикация, че се прави нещо по въпроса, ще изчакаме търпеливо...

Link to comment
Share on other sites

Тц нищо не са направили,освен че махнаха 'кранчето' -.- Просто вечер като се натовари мрежата и става леш:

Ping statistics for 80.80.138.1:

Packets: Sent = 100, Received = 74, Lost = 26 (26% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 5ms, Maximum = 323ms, Average = 20ms

Link to comment
Share on other sites

Това вече за 35 лв. тарифа е впечатляващо... :D Особено, ако остане така.

245831700.png 245829368.png

Нещо за момента изпуснаха трафика, та го хванах това, явно се прави нещо... Дано настройват — скоростите варират яко - от показаните до по-ниски от преди...

A вие случайно да сте чували , че се вързват нови абонати .. и че примерно за да се сложи свич трябва да се одреже магистралата да се направят конектори да се захрани свича което е около 10тина 15 мин ест че през това време няма да има интернет :blink: също така се случва при рязане да стане късо и да забият половината свичове което са още 5-10 мин без нет .. кфо се вайкате ... а и енергото са такава напаст божия с техните токови удари ...и особенно тъпия българин който решил да си смени стария контакт с нов и забравил да занули и убий някой свич ...

Link to comment
Share on other sites

също така се случва при рязане да стане късо и да забият половината свичове което са още 5-10 мин без нет .. кфо се вайкате ... а и енергото са такава напаст божия с техните токови удари ...и особенно тъпия българин който решил да си смени стария контакт с нов и забравил да занули и убий някой свич ...

 

Аз съм чувал че имало едни устройства дето предпазвали били подобни Хапаратури именно от ей такиви ми ти нища... ю-пи-еси им били викали, ама аз не съм ги виждал - на село в гората нямаме, ама ми викат че по градовете се намирали...

 

Сега сериозно - то верно ако деденцето реши като си сменя бушона за по-лесно да вземе да дръпне за 30тина минути до час шалтера на целия блок (бил съм свидетел на подобна простотия и щях да го удуша с голи ръце серсемина)... а нормален UPS няма да издържи особено дълго време и то такъв предвиден за switch а не за 3 цели компютъра... Иначе ей го до мен има един такъв UPS за единия от рутерите и с най-голям кеф го захранвам :)

Link to comment
Share on other sites

A вие случайно да сте чували , че се вързват нови абонати .. и че примерно за да се сложи свич трябва да се одреже магистралата да се направят конектори да се захрани свича което е около 10тина 15 мин ест че през това време няма да има интернет :blink: също така се случва при рязане да стане късо и да забият половината свичове което са още 5-10 мин без нет .. кфо се вайкате ... а и енергото са такава напаст божия с техните токови удари ...и особенно тъпия българин който решил да си смени стария контакт с нов и забравил да занули и убий някой свич ...

Къде в цитираното от теб съзря подобно вайкане за 10-15 минути прекъсвания?!? Аз говоря за постоянно включване на "таван" на скоростите, всеки ден, в един и същ час, 10 ч. сутринта. Този таван за тарифата 35 лв. е много по-нисък от това, което имат потребители на същата, че дори и на по-ниската тарифа в други райони. Конкретно под 5 Mbit/s бг и 3Mbit/s локална. За последната съдя единствено от speedtest. Факт е, че и вечерно време специално в мрежите, за които става дума, има загуби на пакети до 25%. Вчера примерно след 18 ч., в продължение на часове, през които връзката е "тромава" и "нестабилна".

Предишното ми мнение беше по-скоро да допълня дискутираното преди това с информацията, че наистина има промяна и тя е впечатляваща, макар и да не е все още постоянна. И че вчера международният и българският трафик не бяха ограничени, както досега. Какъв е проблемът в това и защо трябва да се приема като мрънкане или вайкане? Ако човек наистина има нужда от качествен интернет и забелязва подобни неща, се предполага, че това ще го "човърка", особено като знае, че при другите не е така...

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за вързването на нови абонати...едно малко отклонение по темата...

Тази седмица и аз се наканих да им се обадя, че искам да ме пишат за включване....един вид, да имам аванс, че съм чувал някои да ги вързват до 20+ дена след записването.

Какво беше обаче учудването ми, когато мина един ден и на следващия вече ми се обадиха да ме питат дали ще има някой в къщи, че да идват. :rolleyes: Оставих ги все пак за другата седмица, едно че сега нямам време и второ...таман съм се настроил за чакане, някак не върви да ме стряскат така толкова скоро... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

138 мрежа (зад стадион ботев)- положението е такова от доооооста време (месец-2-3..?) Същата работа с кранчето - до към 9-10 сутринта после МАКСИМАЛНАТА която съм достигал през деня до към 24часа е 5996kbps(speedtest.net),и стигнах до извода,че скороста е лимитрана до 6мбита,и въпреки това пада с mbit-ове по-надолу в натоврените часове -_-Адекватен отговор от Netgroup или Гаров досега няма.

От другата страна на богомил,само че точно в момента не мога да се сетя номера на мрежата (17* мисля ?:S) положението е същото.Packet loss-а си присъства с по 1-2% през целия ден,и през 1-2 часа има някви spike-ове където в продължение на 2-3мин се губят по 20% (случва се почти всеки ден -.-)

245341834.png

245343264.png

Така че ЛИЧНО аз не препоръчвам на хора живеещи около стадион Ботев да се връзват в момента,защото нета за какъвто и да е gaming не става.За сваляне става - през нощта. :wacko:

 

Точно преди малко дойдоха техниците и на отсрещния блок правиха нещо по switch-а и веднага след това си викам чакай аз да си направя един спийд тест и какво пинга от макс 24 скочи на 64,а скоростите над 4Mbits/s не вдигам!246633656.png

 

246633959.png

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

liquid, така е, голям кеф е в ненатоварените часове:

 

246962956.png

246963254.png

 

Отностно проблемите за които пишете, като гледам са само в една-две определени мрежи.

Link to comment
Share on other sites

Вчера около 18:00 ч район източен Нетгруп увеличиха трансферният капацитет.

Поради недоглеждане един сегмент по Богомил в момента е с голям дроп.

Опитвам се да се свържа с тях, за да изкарат екипи да го отстрани.

138, 145 и 173 стават абсолютно равнопоставени на останалите мрежи

<3

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

<3

Дано, защото при мен в момента положението е също толкова трагично, колкото и вечерта през последните два дни. Download скоростта е около 100 kbps, колкото да зареди страница наистина "става", така че ще изчакаме...

 

Току-що, при мен (137-а) проблемът се оправи - надявам се за постоянно.

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Вчера около 18:00 ч район източен Нетгруп увеличиха трансферният капацитет.

Поради недоглеждане един сегмент по Богомил в момента е с голям дроп.

Опитвам се да се свържа с тях, за да изкарат екипи да го отстрани.

138, 145 и 173 стават абсолютно равнопоставени на останалите мрежи

*

 

Кьде го пише това,че вьв форума им нещо не го виждам?

Link to comment
Share on other sites

При прекарването на нета,ми казаха че трябва да ми сложат адаптер,за да захранва switch-a защото недостигало захранватето,и ако изключа даптера,прецаквам моя нет и на още 2-ма и после за да инам отново нет,трябвало да дойдат и да направят нещо наswitch-a!Но вчера вечерта тока спря за 10-15 мин.,и си викам да проверя дали имам нет,и за моя най-голяма изненада имах нет!

 

Та да ви попитам нали като ми спре тока при мен и захранването на switch-a спира,и слеодователно не би трябвало да имам нет?!?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Трябва ми информация дали около района на Братската могила Лангейм имат покритие и дали интернета е стабилен.

Edited by Sothbiss
Link to comment
Share on other sites

Ми мисля, че беше нещо такова, switch-aко ти е у вас. Би трябвало да спре и интернета.

Като не си платиш тока и на съседа му спира нета :lol:

 

 

Ти четеш ли изобщо какво пиша?!?Или само пишеш ей така колкото да има?!?

Правиш ли разлика между адаптер и switch?!?

Link to comment
Share on other sites

Значи адаптера ако не е само адаптер ами има и батерия (като това което е при мен) е нещо като UPS и даже да спре тока продължава да подава ток още известно време на switch-a...

 

Но sasshko за едно нещо е прав - ако не си платиш тока ще мине малко време и ще му спре неговия интернет :) Относно backup на захранването не знам как се прави и т.н. но най-вероятно наистина като ти спрат тока от енергото след 2-3 часа макс и на комшиите ти ще спре нетя :bgrin:

 

Sothbiss, най-добре им се обади в офиса - те ще ти кажат най-точно. За стабилен - навсякъде е горе-долу еднакво, не е като при ЕК да хване комшията да се закачи към кабела с 2 иглички за да гледа ТВ после ти защо така нямаш интернет.

Link to comment
Share on other sites

Аз верно не правя голяма разлика между адаптер и switch, карай не е важно.

 

Дано да си прав и навсякъдев да е стабилен нета, защото се самонавих нещо, а пък и обичам разнообразието и може от новият месец да съм с Лангейм.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...