Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

За портовете на firewall-a нямаше ли подробни описания в някоя друга тема тука. Настрана че не си казал с какъв firewall си, рутер имаш ли и прочее. Така наизуст - отиваш в настройките на firewall-a и "отваряш" порта който искаш да е отворен :) По-подробна информация като дадеш и по-добър отговор ще получиш но определено ТОВА не е темата в която трябва да го дискутираме!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Такаа .. изникна лек проблем. Не бях влизал от доста време тук. Видях че е пусната и отделна тема за Нет Груп. Както беше казано ... непотвърдено, нет груп са си отделен лир вече.

 

От както съм на тях - почти 4 месеца ... вчера ми беше 3-тата смяна на IP-то. Не знам какви са тези рокади, но като гледам шотовете от хората на 20 лв ... аз имам като тяхните скорости - а съм на 35. Немога да отворя ФОРУМА на ЕнджълСофт откакто съм с новото IP от вчера.

 

За тези които не знаят ... явно мрежа 148 /Мебелна къща/ последно беше планувана за смяна с новия лир на Нет Груп - 79.134. *****

 

И сега .. към кой да се обърна ... нет груп като им кажа, че скоростите са си същите и онази девойка на телефона да ми говори умно, че всичко си е ок. Че от 3-4 дена ... скоростите са с 50 % по слаби от всякога. Сега ще видим с новите IP-та какво ще стане. Даже и сега са доста по-ниски - въпреки че е почти 09:00 АМ в събота. Няма и как да пиша и на Ангел Гаров, защото само той може да им каже както трябва да видят какво има.

 

Ще почакаме да видим какво ще стане.

 

П.П. @ FrAgMaKeR и liquid - очаквам и вашето мнение по въпроса. Има ли проблеми при вас. Едно редче до Ангел да му пишете за какво става. Имам чувството че Нет Груп ограничава ФОРУМА нарочно, за да не може да контактуваме с ЕнджълСофт ... не знам какво да мисля вече !!!!

Edited by Burkoff
Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз тоя месец минах на 20 лв поради това че скоростите са твърде високи за моите нужди, още повече до USA са ми същите и на 35 и на 20.

Ъпа (бг-то) би могло да се вдигне с малко, но и така не е зле, за човек който не е по торентите

229492811.png

229495439.png

 

т.е. да чукна на нещо, в моя сегмент явно нещата са доста добре и без проблеми вече откакто помня (около месец).

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

П.П. @ FrAgMaKeR и liquid - очаквам и вашето мнение по въпроса. Има ли проблеми при вас. Едно редче до Ангел да му пишете за какво става. Имам чувството че Нет Груп ограничава ФОРУМА нарочно, за да не може да контактуваме с ЕнджълСофт ... не знам какво да мисля вече !!!!

 

Не вярвам да го ограничават нарочно, вероятно заради смяната на адресите нещо е станало. A http://forum.filibe.net вече няма причина да не ти го отваря, там от вчера има оплакване за този проблем с достъпа до вътрешният форум, така че вероятно се работи по-въпроса.

 

При мен в момента няма никакви проблеми, нито в кършияка, нито в капана, но не са ми сменяни адреси. Колебания в скоростите и лек дроп забелязвах и аз в 140-та мрежа конкретно от преди 4-5 дена до преди 1-2 дена, но не и сега.

 

229508637.png

 

229509410.png

Edited by FrAgMaKeR
Link to comment
Share on other sites

FrAgMaKeR в 140-та мрежа усетих колебанията горе-долу преди 7-8 дни и до сега всеки ден, включително снощи. 250КБ/С международен едвам хващаше вечер за 35 лв, за сравнение преди в най-натовареното време не падаше под 700-800

А и не ми пука толкова за скоростта, колкото до това, че е нестабилен и пречи на всичко

 

 

Burkoff как точно ти сменят ip-то, защото настройките са ръчни и без да ти се обадят или те няма вкъщи може да караш известно време без нет :notify:

 

И имам едно питане... За да се смени тарифата трябва ли да е преди края на месеца?

Edited by the_alien
Link to comment
Share on other sites

...

Burkoff как точно ти сменят ip-то, защото настройките са ръчни и без да ти се обадят или те няма вкъщи може да караш известно време без нет :notify:

 

И имам едно питане... За да се смени тарифата трябва ли да е преди края на месеца?

Защото вече има DHCP (автоматично може да се взимат настройките).

 

За тарифата, като ходиш да си плащаш в края на месеца, казваш на коя тарифа, плащаш за новата и си готов.

Link to comment
Share on other sites

@FrAgMaKeR - Благодаря ти за информацията. Ангел много бързо спомена, че проствои смяна и още на следващия ден беше факт. Мислих, че ще се проточи - както стана с 2-рата моя смяна на IP-та ;) За форума: форума на filibe се отваря ;) .. за http://forums.warezzz.com/ става дума. Не е активен след 3-тата надявам се последна смяна на IP-тата.

И не на последно място FrAgMaKeR - това на 20 или 35 лв е ;)

 

@the_alien - и при мен имаше колебания. Аз паднах под 2 Mbit/s по едно време ;) Голям кеф беш .. но всичко е ок.

 

Ами който следи форумите и се интересува ще знае. След като беше блокиран достъпа, браузъра насочва към filibe.net и там е описано всичко :) Кои настройки да направиш. За DHCP да има го и този вариант.

 

Тестове преди малко:

 

229528293.png

229528795.png

Edited by Burkoff
Link to comment
Share on other sites

И не на последно място FrAgMaKeR - това на 20 или 35 лв е ;)

 

Тестове преди малко:

 

229528293.png

229528795.png

 

На 35 лева е, като ти гледам скоростите не са никак зле, горе-долу като мойте в момента. Но нямам преки наблюдения над голямата тарифа от доста време и чак от вчера съм на нея, така че немога да кажа дали са по-високи или по-ниски от нормалните за нея граници от преди седмица или повече.

Link to comment
Share on other sites

На 35 лева е, като ти гледам скоростите не са никак зле, горе-долу като мойте в момента. Но нямам преки наблюдения над голямата тарифа от доста време и чак от вчера съм на нея, така че немога да кажа дали са по-високи или по-ниски от нормалните за нея граници от преди седмица или повече.

 

ОК .. ами и аз ще направя наблюдения сега с новите IP-та да видим дали има няква разлика м/у скоростите при мен и теб. Не са зле .. това е след 3-4 опита в speedtest-а. През другото време ми докарваше някви 5-6 Mbit-a. Ако ги хвана пак ще пиша

Link to comment
Share on other sites

Това с автоматичните настройки не го знаех

 

Иначе tedy и аз минах на ниската тарифа днес, нямах зор, но последния месец скоростите на високата се доближиха до ниската. Аз предпочитам стабилна ниска, пред нестабилна висока.

 

btw Забелязъл съм, че винаги към края на месеца скоростите намаляват и нета се скапва, като скорост и т.н. и дойде ли 1-2-ри и се купи трафика "О, чудо нета кърти" :sick . Аз бих давал 35 лв. за 8мбит/с, и не искам повече, но да знам, че ще си го имам от 1 до 31... а не към 20-ти да почне да пада и накрая едвам да крепи половината от обявеното

Link to comment
Share on other sites

Burkoff, при мен всичко е наред и от доста време не съм имал абсолютно никакви проблеми.

 

Явно всичко е до раьони/микрораьони ... на същата тарифа други в същия квартал хващат по-високи скорости отколкото при мен на същтата тарифа и време ... :wacko: и аз вече не знам.

 

Ще изчакам да видя дали нещата ще се нормализират. Може би за това, че сме краен блок в Тракия /218/, нямам си и на идея какво става. До 2-3 дена ще се види дали е било временно всичко това.

Link to comment
Share on other sites

просто се молете да живеете на територията на Асилан ....

 

Това в смисъл че е толкова добър нета там или напротив? Че не разбрах молитвата ми в коя посока да е насочена.

 

Не разбрах също така в района около кино Фламинго/р.Стадиона кои са :)

Link to comment
Share on other sites

Това в смисъл че е толкова добър нета там или напротив? Че не разбрах молитвата ми в коя посока да е насочена.

 

Не разбрах също така в района около кино Фламинго/р.Стадиона кои са :)

winet ... и да хубаво е да си на Асилан поне си имат идея за кво става въпрос ...

Link to comment
Share on other sites

winet ... и да хубаво е да си на Асилан поне си имат идея за кво става въпрос ...

 

:D ОК. Ще предам на Пешо в такъв случай че ще пиеш бира за негово здраве значи :)

Link to comment
Share on other sites

...........Кичука около Слънчеви лъчи и Марса както и изгрев и Съдиеца и Около Площад шехбазян са Асилан ... (просто се молете да живеете на територията на Асилан ....

 

ПП:Енджълсофт дефакто имат на малка мрежа ...

 

 

Това го знаем батка .Я кажи тази фирма Асилан - какъв й е телефона или адреса на офиса ?

Link to comment
Share on other sites

:D ОК. Ще предам на Пешо в такъв случай че ще пиеш бира за негово здраве значи :)

всеки ден му гледам физиономията на тоя нежен пидирас ... иначе заявките може да се подават и на костаки пеев те после се препращат по изпълнителите иначе с ряйоните тфа е супер ориентировачно примерно има един раян на нетгруп 100 на 100 метра дето е ограден от асилан или още по голям филм има една къща дето на 1рвия етаж е асилан а на 2рия винет и кат му спре на втория реве само на тоя на 1вия че има нет а той не пък уж и двамата са на енджъл :lol:

 

А нещо много важно всеки абонат дали той нов или стар трябва да му е занулен контакта щото на незанулен компютър нет не се пуска .... тва е задължително условие ... не ме карайте да обяснявам кви са ползите при буря и гръм .. :D

Edited by Jonas
Link to comment
Share on other sites

Jonas, голям образ си, почти нищо не ти разбрах от писането, опитах се да фантазирам тук там. Ама тва е сигурно, защото съм пийнал леко. Ша та замоля да слагаш поне запетайки че тва голямото изречение ми идва в повече :lol: :tongue

Link to comment
Share on other sites

@liquid И @FrAgMaKeR - я ми пуснете 2 теста БГ и ИНТ. Да видим как е сега ... ето при мен как е от преди 2-3 мин:

 

229876522.png 229877751.png

229877459.png 229877984.png

Edited by Burkoff
Link to comment
Share on other sites

229881216.png

229880959.png

40-50КБ/с външен ъплоуд са заети от торент и муле. БГ-то също може да се ползва, не знам в момента какъв трафик има на другото ПЦ.

Link to comment
Share on other sites

Попрегледах темата, но не октрих.. Какъв е телефона на съпорта? Защото интернета ми е ЗЛЕЕЕ, спира супер често, ако го има. А на телефони 387 и 386 не вдига никой..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...