Jump to content
BulForum.com

Langame


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Burkoff, Liquid, Fragmaker - вие не сте хора бе! 8:30 сутринта в неделя сте будни????? Трябва да ви види доктор - не е нормално толкова рано да се буди човек особено в неделя :P

 

Psihara^^, погледни на листчето което са ти оставили при включването кой телефон е даден за връзка с поддръжката. Евентуално звъни на телефоните от http://filibe.net/contacts.php

Link to comment
Share on other sites

Нещо което написах в една друга тема .. но важи и за тук ...

 

хаха постове от рода големите доставчици трябва да се учат от съпорта на Елиън ... Добре тея ако имат 100 абоната айде максимум 150 . има ли смисъл да обяснявам колко хора ни е мрежата едно е да се грижиш за 100 човека дуго е за 10000 ... щото всеки ден гледам как съпорта ни отива да сере с 2 гсм-а .... работил съм в почти всички фирми в плд и знам какви са им мрежите от всички най вони на изилан (ако се каже че имат мрежа 0след това е на визио (пък ако знаете пък при тях какви неща съм виждал ) Лангейм има най добрата мрежа очарован съм от начина по който е изградена ... винаги има и бакъп .. очарован съм и от това че преди да се претовари от абонати се мисли и се пускат допълнителни тресета ... очарован съм как може да ни чакат 300 заявки и да ходим да оправям аварии вместо да печелим пари както някои други айде сега някой да каже дали е нямал повече от ден нет на langame... в сравнение с месеците на Визио и седмиците на ГГбит ...

Edited by Jonas
Link to comment
Share on other sites

баси, т'ва е в садово ... :blink:

 

45978160rc6.jpg

 

38335880zw5.jpg

 

... и после онея кълвачи от dcc ще ми разправят, че имало значение къде се предлагал интернета ....

 

т'ва е за 24 лв. там .... не знам к'ва е тая тарифа, кой им е доставчика, ама isp-то се разпознава като лангейм

 

аз почнах сериозно да обмислям възможността да си пусна нет, без да ми се дупче северната стена (южната може). чудя се дали с един access point и една wifi карта ще стане хавата ... :huh:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

аз почнах сериозно да обмислям възможността да си пусна нет, без да ми се дупче северната стена (южната може). чудя се дали с един access point и една wifi карта ще стане хавата ... :huh:

 

Аз пък продължавам да се учудвам на нежеланието ти да направиш 1 малка дупка в стената - нещо което след това се запушва с пяна без проблеми и нито духа нито нищо... Толкова ли не може да намериш някакво по-закътано местенце откъдето да влезне кабела?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък продължавам да се учудвам на нежеланието ти да направиш 1 малка дупка в стената - нещо което след това се запушва с пяна без проблеми и нито духа нито нищо... Толкова ли не може да намериш някакво по-закътано местенце откъдето да влезне кабела?

а бе, аз живея още в апартамента на родителите си ве :D ако стане някакъв сакатлък, ще хвърча през терасата :lol: .... а и пак казвам - виждал съм ги тея с бормашините как действам и ме е страх направо :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Да бе да - точно през терасата... Освен да ти мрънкат седмици наред друго няма да стане :)

 

А колкото до сакатлъка - не виждам какво можете да направите освен въпросната дупка. Освен ако не уцелите някой кабел ама на 15см от пода обикновено няма кабели освен в непосредствена близост до някой контакт.

 

Аз също не исках да се занимавам с тези неща но след като в един момент ми писна от ЕК а нямаше алтернатива се престраших и сега съм много доволен. А в къщи изобщо не стана такава мръсотия каквато предполагах че ще стане. Всичко си беше доста чистичко и освен малко кабел дето ми се подмята на пода (зад 1 шкаф та даже не ми пречи) друго няма. А уплътнението с пяната е просто перфектно!

 

Айде събирай смелост и като се престрашиш ще кажеш после прав ли съм бил или не.

 

PS: Ако се окаже че не съм прав и даже изобщо не съм близо до истината ще ти дам 12 хайнекена (ако не ти на мен 1). Така става ли ? ;)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И аз не разбирам какво още се води този диалог с дупката.

samkijot, ако е толкова проблематично и ще хвърчиш, защо просто не го обсъдиш с вашите, и да ги убедиш колко по-добре (че и евтино спрямо качеството което ще получите) ще е?!

Сигурен съм, че има откъде незабележимо да влезе кабела, я от стената, я през коридор някъде, но я се стегни, WiFi, аксес пойнтове?! По-добре един безжичен рутер, който хем и ще ти съкрати скоростта та да ти удължи живота на харда :D .

Не разбирам наистина това мрънкане за една соц-панелка :) .

Така като гледам, хич не ти трябва Langame. Стой си както си си, или пусни един Евроком и стой мирен. Вярно, а в момента кабела за нета ти как влиза в стаята?? Махаш тоя кабел и вкарваш новия. Или ползвате know-how-то от стария и пробивате до него още една дупка, няма да загрози, повярвай ми.

 

@Djadomraz, не бързай с бирата, че да не се окаже че не е доволен и от Нетгруп, че той май доста трудно се задоволява :lol:

Шегувам се.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Офтопик/ @samkijot, абе пич...това жилище да не са му златни стените, че като им продупчат дупката ще изгубиш 50 грама златни стружки :confused :laughing:

Моето жилище е надупчено (поради естеството на работата ми) като швейцарско сирене - има барем 50-60 дупки между стаите, но когато са на правилните места и прикрити по подходящ начин дори и не се забелязват...а и разбирам да идват у вас от списание "Наш дом" да ви снимат жилището за поредния брой...как да е...ама за една дупка...я ги стегни вашите...ей сега, току що синът ми (който между другото професионално свири на пиано и е доста добър :rolleyes: ), се прибира от тренировки по карате и ми заявява, че събота щял да скача от някакъв мост с бънджи....ами да скача...негов си е живота...а ако ти кажа какво е в стаята му - щанги, лежанки, компютри, дискове, жулнати мебели от щангите и тем подобни...като те слушам, за тия работи вашите сигурно щяха да те изселят в друг град. :woot

 

Извинявам се за дългия офтопик, ама ми писна да чета за тая дупка... :D

Link to comment
Share on other sites

баси, т'ва е в садово ... :blink:

 

45978160rc6.jpg

 

38335880zw5.jpg

 

... и после онея кълвачи от dcc ще ми разправят, че имало значение къде се предлагал интернета ....

 

т'ва е за 24 лв. там .... не знам к'ва е тая тарифа, кой им е доставчика, ама isp-то се разпознава като лангейм

 

аз почнах сериозно да обмислям възможността да си пусна нет, без да ми се дупче северната стена (южната може). чудя се дали с един access point и една wifi карта ще стане хавата ... :huh:

Тук е 20лв тарифата, ако ползваш торенти ъплоада, ще ти е нисък и не го ли ограничиш на 50-60 нищо не може да заредиш :lol:

Link to comment
Share on other sites

колкото и да ви се струва странно това за продупчването на стените наистина има хора, които са вманиачени на дадена тема. примерно в приятелката ми не могат да се търпят кабели :blink: имат си двд 5.1, но работят само 3те предни колонки, за да не преминават кабели през хола. и на мен ми се струва много странно, ама кво да се прави - всеки луд с номера си :lol:

Link to comment
Share on other sites

колкото и да ви се струва странно това за продупчването на стените наистина има хора, които са вманиачени на дадена тема. примерно в приятелката ми не могат да се търпят кабели :blink: имат си двд 5.1, но работят само 3те предни колонки, за да не преминават кабели през хола. и на мен ми се струва много странно, ама кво да се прави - всеки луд с номера си :lol:

 

Ами всъщност точно това и аз не бих сложил тонколоните в другия край на хола по 2 причини:

 

1. няма навсякъде килим и или трябва да взема 30тина метра кабел за да заобиколи през най-невероятните места докато стигне до тонколоната или трябва нон-стоп да се спъвам в него

 

2. (по-важното) изобщо не ми идва на акъла къде точно ще ги сложа задните 2 тонколони но определено на стената отзад между картините ще е грозно, по земята не става...

 

Тоза за което говориш не е като да се дупчи 1 малка дупка в стената на място където няма да се вижда. Едно е да имаш маса кабели по земята навсякъде друго е дупката. Представи си следната картинка - имаш малко хлапе което се е заиграло с кабела и го опъва все едно вади ряпа... сещаш ли се какво ще се случи със всичко закачено за въпросния кабел. Моя хубосник последно успя да срути 2 компютъра сложени 1 върху друг дърпайки кабела на клавиатурата - добре че не беше пусната машината и нищо не и стана... и още по-добре че той се усети и отскочи навреме та не го удари падащия компютър. Минути след това за малко да издърпа лаптопа от бюрото ми на пода дърпайки го за захранващия кабел... Айде това е в моя офис там може да има такива неща тъй като хлапета не са обичаен интериор обаче в хола където въпросните хлапета си играят по цял ден ... почваш ли да схващаш накъде бия? :)

Link to comment
Share on other sites

231650094.png

 

Ъпа на 20 лв вдигнат ли е или е нещо моментно?

:bgrin: Не е моментно, за постоянно е.

Мисля, че вече назря момента да се похвалим за пореден път.

Ти пак ниски скорости си поакзал, през повечето време дауна е 16 мита Бг/локален общо, и 7 мбит ъп също. Нощем до сутрин е към има-няма 40 мбита.

Външния е 10-12 мбит (вечер пада малко), и 2 мбит ъп.

 

:punk

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, решил съм да опитам Langame за сметка на Евроком Оптима. От доста време съм клиент на Евроком и досега съм си траял. Домашен интернет имам от времето на Цифрови системи (1 час на месец достъп за 5 екю :P), бил съм и на високоскоростен интернет в чужбина , т.е. видял съм и 2, и 200... Не съм фен на лан-достъпа и почти не ми е важен българския трафик, но реших да опитам по-висока скорост. Та имам един-два въпроса.

 

Значи, днес се обадих, за да подам молба на телефона на "Енджълсофт" и оттам любезно ме изслушаха и ме препратиха на един друг телефон - 99 35 34. Там се обажда някаква девойка, на която казвам, че от "Енджълсофт" са ми дали телефона и съм за молба за Лангейм. Тя съответно или нищо не разбира, или се прави на ударена и малко троснато ми казва, че това нищо не й говори и да й приказвам на български, нямало такива работи при тях и аз оставам с впечатлението, че има някаква грешка... После разбирам от нея, че това е телефонът на НетГруп, при което аз решавам, че трябва да се обадя отново на "Енджълсофт", за да проверя да няма някаква грешка. Този път там ме записаха, без да коментират "обслужването" на другия телефон, но след като прочетох после за различната техническа поддръжка, се питам — ако бъда свързан чрез НетГруп, ще има ли разлика с това, което виждам като измервана скорост в този форум от тези, които са на Angelsoft ET.

 

Става въпрос за адрес в района на ул. "Богомил", "Петко Д. Петков". Има ли разлика между Angelsoft ET и Net Group в този допълнително разпределян трафик, който прави скоростта по-висока от минимално обявените 4 MBit/s за 35-левовата тарифа?

 

На Евроком Оптима за 28 лв. имам през деня стабилно почти 3 Mbit/s на 450 Kbit/s международен, като дразнещото е почти редовното падане на скоростта надвечер примерно 18 докъм 21-22 ч. Има ли някой горе-долу в този район да сподели за скоростта, както и дали е на Angelsoft или на Net Group? Интересува ме примерно да сравня с това, което е в момента при мен:

 

233164326.png 233166291.png

Link to comment
Share on other sites

233184295.png

233186395.png

 

На 35 левовата тарифа съм... Ха! То излезе че международния на 2те тарифи е 1:1 ... странна работа :)

 

Освен че единия тест е в 6pm другия малко след 8pm.....

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите.

 

233184295.png

Вярно, че резултатите от тестовете зависят и от други неща, но на "голямата" тарифа минималната скорост не трябва ли да е 4 Mbit/s и 1.7 Mbit/s up? Специално за презокеанските сървъри ме интересува.

 

Някой, на който резултатите му излизат като Net Group забелязва ли съществена разлика с максималните скорости, които показват другите на Angelsoft ET?

 

На 35 левовата тарифа съм... Ха! То излезе че международния на 2те тарифи е 1:1 ... странна работа xmas.gif

Някой да е минал на по-ниската тарифа поради тази причина? В смисъл да няма на практика съществена разлика в "международния" трафик и предимството да е преди всичко в бг-трафика...

Link to comment
Share on other sites

Дали пише Angelsoft или Netgrup е все тая.

233450046.png233450791.png

233452102.png233452261.png

В момента ъплоуда не ми е в най-добри светлини, но по принцип е между 150-200КБ/с.

35лв.

 

234377432.png 234604542.png

Edited by liquid
Link to comment
Share on other sites

Дали пише Angelsoft или Netgrup е все тая.

233450046.png ...

В момента ъплоуда не ми е в най-добри светлини, но по принцип е между 150-200КБ/с.

Това на по-високата или на по-ниската тарифа е? Щото то горе-долу е сравнимо с еврокомския ми резултат, в смисъл малко по-добре, но дори не и двойно...

 

233453373.png

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

Това на по-високата или на по-ниската тарифа е? Щото то горе-долу е сравнимо с еврокомския ми резултат, в смисъл малко по-добре, но дори не и двойно...

 

233453373.png

 

При мен up-a е значително по-добре но вече е 3:30 следобеда а и това си има значение

 

233498845.png

(35лв-овата тарифа съм)

 

 

 

Между другото това не е максимума който може да постигнеш - когато съм работил на нашите сървъри и съм качвал или свалял нещо но с няколко thread-a скоростта е стигала до към 12мбита и в 2те посоки...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Някой имали около Централна Гара защото мисля да се прехвърлям на тях и искам да знам как е положението около нас.Както и дали бързо оправят повредите.

Link to comment
Share on other sites

само да спомена, че някои хора предпочит да минат на евроком лан, поради простата причина, че на лангейм понякога им отнема почти месец да ти заявят, че нямат възможност да те вържат ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...