Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

Май се оказах прав за ДЦЦ............

Почвам да се ослушвам за друг ТВ оператор аз..

То какво остана, Булсата, и N3, които ги няма около нас.

Ебати избора дето имам - изключвайки ДЦЦ и ЕК, остава само булсат тука.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

Почвам да се ослушвам за друг ТВ оператор аз..

То какво остана, Булсата, и N3, които ги няма около нас.

Ебати избора дето имам - изключвайки ДЦЦ и ЕК, остава само булсат тука.

 

От 15 септември е далаверата БУЛСАТ + ИНТЕРНЕТ 26лв........ Май ще дочакам това чудо на природата...

Link to comment
Share on other sites

Тия утрепаха змея с метлата, майна! - My link

Нещо не съм впечатлен. За 19 лв 22 мбита, за 24 => 32мбит. Даже идва леко по-скъпо от алтернативите от ЛАН и оптиките.

Освен това тоя нет как ще идва, по сателита и антената ли?! Няма как другояче, а тоя нет е да не кажа един от най-скофтените и лагавите. Единствено преимущество би било като си разнасяш приемника по вилата морето балкана и т.н. по път, че ще можеш да ползваш по-добър нет отколкото примерно с мобилните оператори.

Link to comment
Share on other sites

FTTB ще е. Но кога и как не е ясно. Тези срокове са доста разтегливи. Абонатите им от Сливен и Ст. Загора не са особено впечатлени от услугата, но пък била без прекъсвания.

Link to comment
Share on other sites

Да става въпрос за оптичен нет

Предполагам, че ще си плащат за него,няма да е собствен...може би оптиката ще я взимат от Виваком.

За 36 лв. цифрова + 32 мегабитов нет на мен не ми изглежда зле в сравнение с другите.Определено смятам, че ще имат успех.

Разбрах, че Виваком също ще предлагат телевизии...даже вече са я пуснали експериментално на свои служители.Така ми каза един познат...не знам колко е вярно. Ако и Виваком се намеси ще стане страшно според мен.Е от всичко това ще спечелим ние - високи скорости, качество и ниски цени!

Куулбокс

ДСС

Близоо

Н3

а сега и Виваком

Усещам дим и мълнии! :lol: :punk

 

Накрая ще остане само един. :allien :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Да, Виваком се включва на пазара на сателитната телевизия с пакети на Интелсат 12 на орбитална позиция 45Е. За момента пуснаха 2 транспондера и на тях са наблъскали по 30 канала. Каналите им са почти като тези на Булсат, с тази разлика, че са пуснали и българските пълнежки от 16Е. Ако някой се интересува ето списък с каналите им http://www.flysat.com/vivacom.php

Link to comment
Share on other sites

Мдааа значи информацията ми е вярна.

Хм...става много интересно - излизат нови играчи, а пазара е пренаситен.

Правилата на играта ще бъдат като в джунглата - по-силния изяжда по-слабия!

Първите жертви ще са "Визио" и "Близоо" според мен.

"ДСС" също вероятно ще се превърне в жертва.Според мен ще оцелеят Куулбокс, Булсатком и Виваком.

В близко бъдеще очаквам Булсат или Виваком дори да погълнат и Куулбокс.

 

Това разбира се са мои предположения...така ги виждам нещата аз, ВИЕ?!

Link to comment
Share on other sites

Много вода има да изтече и много хляб ще изядем преди Blizoo да ги изяде някой. Колкото и да им е нещастен нета и колкото и да ги плюем ще продължават да си имат домашни абонати на които не им трябва друго освен да си четат пощата и дори няма да могат да разберат разликата каква е или ще си мислят - ми голяма работа, то на мен и това ми стига, за какво ми е повече, не разбирам... а и трябва да се пускат кабели, едно друго, вкл. къртене... то не е лесно. Докато това което имат изобщо работи ако ще и чат-пат на подобни хора няма да им направи впечатление. DCC са тръгнали да се разпадат или поне да се карат собствениците и не е ясно какво ще излезе, но останалите са си стабилно на пазара. Мен би ме зарадвало да изчезнат Blizoo и Visio но едва ли ще се случи, озобено с първите.

Link to comment
Share on other sites

Мдааа значи информацията ми е вярна.

Хм...става много интересно - излизат нови играчи, а пазара е пренаситен.

Правилата на играта ще бъдат като в джунглата - по-силния изяжда по-слабия!

Първите жертви ще са "Визио" и "Близоо" според мен.

"ДСС" също вероятно ще се превърне в жертва.Според мен ще оцелеят Куулбокс, Булсатком и Виваком.

В близко бъдеще очаквам Булсат или Виваком дори да погълнат и Куулбокс.

 

Това разбира се са мои предположения...така ги виждам нещата аз, ВИЕ?!

 

Просто не се сдържах: това по кой SCI-FI канал го гледа? Имаш ли идея "какво" е Близу-то? :)

Ако се интересуваш може да прочетеш тук и после ето тук

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да ти кажа какво е Близу. Това е една тоалетна,която усмърдява цял Пловдив повече от десетилиетие.Мъчат се да го скрият тоя факт,сменяйки името на тоалетната,ама като знаеш какво има в една тоалетна как да и скриеш миризмата?

Link to comment
Share on other sites

Просто не се сдържах: това по кой SCI-FI канал го гледа? Имаш ли идея "какво" е Близу-то? :)

Ако се интересуваш може да прочетеш тук и после ето тук

 

На теб ще ти кажа следното - човек съди по себе си!

Ако SCI-FI ти е любимия канал, това не означава, че всички трябва да го харесват!

Другото, което искам да ти кажа на теб е да не четеш постовете през редовете!

Ясно съм казал, че просто така предполагам.Ти още малко няма да ми даваш и да поствам?!

Няма проблем коментирай мои и на др.потребители постовете, но го прави по дипломатичен начин.

 

Няма нужда да чета, какво е "Близоо"!

Разбирам много добре идеята, на това име - "Близоо" до проблеми...близоо до ядове...близо до пукници и т.н.

Много по-мащабни компании от "Близоо" са фалирали, така че ще видим развитието на нещата.

 

Най много ми хареса това от статията за "Близооооо": "...В следващите пет години компанията ще инвестира в полагане на фиброоптичен кабел на ниво квартали, но инсталацията до всеки отделен дом ще почака повече."!

 

Да се чуди човек да плаче ли, да се смее ли!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Пак ще обясня накратко за Визиото.

Първо за интернета им - той си е най-доброто за съответната цена което се предлага в Пловдив(или поне от разпространените доставчици), с иключение на външния(извън БГ) пиъринг, но и той е на ниво. Download/upload->1/1, което си е приказка, но едва ли може да ме разбере някой който не знае за какво се използва въпросният upload, но както и да е. Симетричните канали са доста добра оферта за чуждите торенти, където ако има хора дърпащи от БГ може да се достигне общата скорост на тарифата, инъче си е дадена скороста за чужбина и за БГ. Lan връзката на всички потребители е друга приказка при достатъчно на брой абонати. Локалния сървър, си е повод за завист на всички които го нямат(приказки за хаос и че не може да намериш нищо са далече от истината).

Двата недостатъка които не са малки също:

1. Поддръжката не е на особено добро ниво, или поне не беше. В последно време не съм чул особени оплаквания от няколкото ми познати които са на визио.

2. Главния недостатък поради който не съм в момента на Визио - ограничение на конекциите на интересното число 15 - поне докато им бях още абонат. Което накратко значи пуснеш ли торент, интернета става неизползваем, макар че в торента се достигат 50 конекции за сваляне, което малко ме озадачи, но пък не съм от големите разбирачи. Ако пуснеш 2-3 програми за чат и отвориш няколко страници едновременно + нещо друго което ползва връзка с интернет, нета пак "увисва" .

 

Та това е накратко за нета на Визио, за всички които се чудят за какво става на въпрос :excl:

аз също съм на VISIO и отначало имах същия проблем, пускам да се свалят два- три филма и буквално компютърът става неизползваем. Звъннах да питам и ми обясниха, че трябва да си огранича данлолда от програмата с която свалям, защото компютърът ми неможе да обработи тази информация и затова повреме на сваляне съм имал такива проблеми. Сега си свалям с 2ка и си браузвам.

Или алтернативно решение рутер с два компа- единият браузваш , а другият сваляш :)

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам ползвателите на нета на Visio по-специлано за 20 левовата им тарифа и за район Тракия (и не само де):

 

1. Как е като стабилност на връзката, има ли прекъсвания и големи разлики в пинга ?

2. Как е международната свързаност, реални ли са обявените 20/20 Mbit/s и до колко са стабилни ?

3. Още ли ги има ограниченията от 15 кънекциий, като едно време ?

 

Благодаря много на всички които ще се отзоват!

Link to comment
Share on other sites

Няма ги никакви н3 несериозни ми изглеждат в това отношение почти 2 год ги чакам, а търся алтернатива на евроком...

И аз съм така, при мен алтернатива на еврокома е Визио или Булсат. Чудя се на кой да се обадя. Първо мислех на Булсат, но като прочетох доста са се омазали от както взеха Нетгруп.

 

951641714.png

 

Това е Blizoo 25Mbs - 25лв. Някой да даде на Визио.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм така, при мен алтернатива на еврокома е Визио или Булсат. Чудя се на кой да се обадя. Първо мислех на Булсат, но като прочетох доста са се омазали от както взеха Нетгруп.

 

951641714.png

 

Това е Blizoo 25Mbs - 25лв. Някой да даде на Визио.

 

По трасето са се изгубили останалите 20 Мбита. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Имам визио и булсат при мен, ако това положение като сега на булсат се задържи (играещ несатбилен пинг и качество, макар високи скорости), или се промени към подобни ла*на (свалят скоростта на 22 мбит навсякъде макар да оправят пинга и стабилността), определено бих предпочел визио да пусна ако ми писне от мизерна скорост.

Близоо ниВга вече (поне за нет).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...