Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

Чудно ми е защо само абонатите на визио дават некоректни спийдтестове. А и тази картинка показва реално доста ниски скорости.

 

В сайта пише 100 мегабита бг пиъринг, а нито един тест не съм видял скорост близка до тази. Не се съмнявам, че при сваляне на торенти такива скорости са достижими, все пак има локални скорости включително и към други доставчици, но това не е скоростта на интернета. Нека някой абонат на визио да пусне няколко теста към България, Европа и САЩ и да ги пусне както трябва, а не просто да качва някакви картинки правени на фотошоп.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

Всеки който съм питал казва, че скоросите на download от замундата варират от 3 до 8мб/с , но външния не бил много много постоянен.

Не знам support-а как им е ?

Link to comment
Share on other sites

Всеки който съм питал казва, че скоросите на download от замундата варират от 3 до 8мб/с , но външния не бил много много постоянен.

Не знам support-а как им е ?

 

 

Интернета не е само замунда и арена...

Link to comment
Share on other sites

Проблемът на Визио не са толкова скоростите, колкото стабилността. Това не е интернет, на който можеш да разчиташ във всеки един момент.

Link to comment
Share on other sites

Всеки който съм питал казва, че скоросите на download от замундата варират от 3 до 8мб/с , но външния не бил много много постоянен.

Не знам support-а как им е ?

 

Е, точно съпортът им е най-големия кенеф! Когато стане беля (а в махалата ставаха често) получавах нет най-рано след 2-3 дена.... Ама, ако ти е мерак пробвай се - може на мен късмета да ми е бил такъв...

Link to comment
Share on other sites

Aз определено различавам интернет от замунда и арена... Но просто питам каква е ситуацията, която явно не се е променила...

Което значи, че няма да ставам техен клиент :D

Link to comment
Share on other sites

Чудно ми е защо само абонатите на визио дават некоректни спийдтестове. А и тази картинка показва реално доста ниски скорости.

 

В сайта пише 100 мегабита бг пиъринг, а нито един тест не съм видял скорост близка до тази. Не се съмнявам, че при сваляне на торенти такива скорости са достижими, все пак има локални скорости включително и към други доставчици, но това не е скоростта на интернета. Нека някой абонат на визио да пусне няколко теста към България, Европа и САЩ и да ги пусне както трябва, а не просто да качва някакви картинки правени на фотошоп.

Дам, нямам какво да правя и си 'шопвам' :D

 

Eто ти от оня ден (тъй като този нет е от другия апартамен, по често съм с ек)

 

http://img.zamunda.net/bitbucket/11111111110-4mbGG.JPG

http://img.zamunda.net/bitbucket/11111111111untitled1111.JPG

 

Външния е по-зле, макс 2-3МБ даун. и доста малко ъп.

 

пп: спийд тест не мога да дам, щото пиша от ек :lol: модемец :lol:

Link to comment
Share on other sites

Eleutherios, това което показваш, не е бг, а локална свързаност към EVRO.NET. Голям плюс на Визиото. Винаги има локални пиъри ;)

Link to comment
Share on other sites

Вярно скороста е повече от сериозна

Но все пак - как точно разпозна към кого е свързаността ? Не се виждат пиъри .. :)

 

Старички са, но интересно дали някой ще намери БГ пиъри примерно .. http://rsys.info/FAST/ ;)

 

Ето и преснички : http://rsys.info/bg.jpg

http://rsys.info/int.jpg

Link to comment
Share on other sites

хмммм, Визио - пфу :

 

[/url][/img]

 

Към Англия теста е много сходен . За стабилността на нета - думи нямам ( отрицателно мнение ) . Съпорта - ами...... вдигат телефоните по всяко време , понякога по тъмно са тръгвали да ми оправят връзката ( както днес например до преди малко ).......... явно работят момчетата , но или не си дават зор да oправят проблемите за по-дълго време , или нещо не се отпускат материали за да се оправят - незнам . Факт е , че се обаждам за проблемен интернет през ден . Твърдо съм решил да ги сменям . За съжаление в Кичука , около Южен ...... не са много доставчиците , надявам се на Coolbox.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,отскоро съм на Визио(доскоро бях на Евроком) и искам да попитам,дали само при мен нет-а изчезва доста често за секунди и направо е много дразнещо.Външният по прицип ли си е толкова зле или просто съм "нацелил" месеца на кофти интернет (пинга си е доста зле,пък и сваля слабо да не кажа хич ) :).Тарифата ми е най-евтината,от Кичука съм(разбрах че имало голямо разлика в интернета по квартали :) ).........а аз си мислех,че Еврокома са зле,ама явно са направо златни пред Визио :).Мерси на отзовалите се.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ами аз като включа нета а Визио..........само ядове . Има го , ама става само за сваляне от тракерите и то благодартение на многото локални сийдъри . Иначе - пълна скръб. Тръгна да свалям нещо чрез http или ftp от чужбина - 20-30-40К максимум . Тръгна да играя онлайн CS-a в международните сървъри - загубата на пакети ми е*ава мамата. Обадя им се че имам проблем с нета - оправят го за ден-два, после пак старата история. Добре че за**ахме едната им връзка и на нейно място пуснахме друг , щото иначе още щях да се ядосвам с тва подобие на доставчик . Сега- Визио само за сваляне от тракерите , за всичко останало - ................ си имаме друг доставчик :laughing: В скоро време ще прекъснем и втората им линия и забравят за плащане :pirate То бива бива тяхното ама на нищо не прилича вече. Не е имало седмица последните месеци , в които да не им е звъняно през ден за проблем някакъв . Все го оправят.

Link to comment
Share on other sites

Искам да питам тези които са на visio и играят фифа да постнат тука 2-3 реда дали им лагва в мултиплеър ?

Защото се чудя на кой интернет да мина,главно заради фифата :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Бързам да постна впечатления за "интернета" "предлаган" от Визио. Става дума за Кършиака. И така преди малко бях у един приятел да му преинсталирам бозата, защото от "специалистите" от Визио казали, че там бил проблема или в изгоряла ЛАН карта. Отивам аз там и гледам машината - леко поомазана, но нищо фрапиращо. Гледам долу "The network cable is unplugged". Отивам зад машината и се натъкнах на интересна гледка - буксата беше странно монтирана. В нея бяха вкарани само 2 чифта /което си е нормално, защото се ползват само те/, останалите чифтове бяха усукани и висящи на всички страни. Изключих, включих - няма никой. Викам си ок - ланката е изпушила, като вътрешно съм сигурен, че не е при нас проблема, но съм длъжен да пробвам. Слагам другата ланка, следователно веднага разпозната и инсталирана. Слагам кабела - пак никой. След настояване от страна на моя човек, чиито Win последно съм преинсталирал преди година и нещо, все пак го преинсталирах. Слагам пак кабела - никой. Звънкам на съпорта и от там много "компетентно" ми се обясни "...ми не ви виждам". Обяснявам като на човек, че нет няма от забележете ШЕСТ дни, идвали някакви абдали и казали ЛАНката е изгоряла и Wina е омазан. Казвам, че съм сложил нова ланка и искам да му кажа новия MAC. Отговор отсреща - "...Ми не ви виждам". Аз пак обяснявам, че няма как да ме види, защото ланката е нова и предполагам, че трябва да кажа новия MAC, за да ме "видят". Не, той трябвало да ме види и MAC-а се сменял сам... Съгласих се, защото не ми се спореше повече за това. Въпрос: Настройки, нещо, направили ли сте? Обяснявам: Всичко е на автоматично, като очаквам една нормална мрежа, която си хваща всичко... Не! Ръчни! Ок, вкарвам IP, DNS и т.н. Въпрос: Имате ли интернет, вече? Отговор: Не! По кабела няма никой! Изписва ми, че е unpluged!!! Отговор: А кабелът ви включен ли е? Казвам ДА! Включен е, но явно от суича няма никой!!! Обяснение: Не може, горе и долу има нет, виждам го! /Предположих, че става дума за комшиите на моя човек, защото той е в кооперация, където са имали злощастието да си пуснат Визио. Писна ми да споря и питах:"Ще кача машината горе, при комшията и ще звънна, за да кажа дали има нет. Отивам горе и виждам една силно казана букса /кабелът одялкан 7-8 сантиметра, пак двата чифта в буксата, а другите усукани и висящи... Все едно не съм го видял... Закачам и нет има. Звъня и казвам - горе нет има, долу няма. Проблясък от Визио: Видях ви! Стигнахме до моето, че по кабела няма никой, но отсреща ми се казва - я пак идете долу и пробвайте и ако няма, ми звъннете и аз лично ще уведомя техниците за проблема. Слизам долу и следователно пак няма никой. Звъня и казва:Компа е долу, няма никой. Отговор:Ок, ще уведомя техниците за проблема. Питах кога ще има резултат и ми отговориха:Не знам точно, но ще работят по проблема...

 

Изводите оставям на вас. Извинявам се за дългия пост, но просто това е безобразие. Дадох на моя моя човек номера на N3 и утре ще види дали и кога ще имат покритие там, за да може час по-скоро да се раздели с Визио. За мен Визио е всичко друго, но не и доставчик! :sick :sick :sick

Link to comment
Share on other sites

Ама моля ти се, глупости говориш! Къде е сега онзи психопат Mechka да ти поясни как са най-великите в града, а може би и в страната! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Визио при подобно обслужване все още има абонати??? Не мога да повярвам... то какво ли да вярвам като знам при какъв нет аз стоях още близо 6 месеца на ЕК само че имах и ADSL в същото време та някак се изтрайваше...

 

ПС: Видене, ако не си забравил, май ти лично даде почивка на Мечката и ни развали забавлението тогава :)

Link to comment
Share on other sites

Въпроса беше риторичен, не е нужно да се отговаря. Психопатът замина поради ред известни на аудиторията причини. Много бързо се предаде обаче, язък за заканите от типа "това е само началото"...

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви кажа че това е най-якия нет на света заклевам се.Адски съм доволен от него - подръжката е много коректна и на ниво.Поклон пред ВИЗИО!!!!!!!!!

465278143.png

465281317.png

465288735.png

 

Всички тестове са на тарифа 20 лева.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...