Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

И тогава какво става ако към един суич има вързани 8 клиента и вечер всички си ползват нета за нещо?

12/8 = ~ 1 MB/s. Така ли излиза.. За да поддържат поне някакви средни скорости предполагам че или по-ключове суичове са гигабитови, или поддържат по по-малко абонати на суич.

 

А иначе то е ясно че са негарантирани скоростите, но какво става ако в 90% от денонощието имаш скорости 1/10 от тия "негарантирани"?

Защото е много лесно да се оправдават всички с това и са прави до голяма степен, но не е приятно да чуваш от всякъде преди да се включиш към даден доставчик как минималните скорости далеч се надхвърлят реално, и накрая да видиш че си на минималните и не можеш и дума да кажеш.

Примерно ако някой предлага като минимум 256КБ/с (2 мбит), но ти знаеш че реално хората получават 10 и нагоре мбит, включваш се именно заради тия 'слухови' скорости, защото 2 мбит са нищо спрямо 'рекламираните' от други доставчици.

Тънкия момент е че за разлика от тия 'други', първия ги рекламира като 'минимални' и всичко под тях е проблем и трябва да се проверява. Това все пак е по-честния от двата възможни подхода.

Но ако плащаш за макс. (втория подход) скорост от 10 мбит и получаваш 2 през повечето време, това вече не е нормално. Това вече е огромна заблуда. Въпреки 'негарантираността'. За да рекламираш 10 мбит (без дори да споменеш негарантирани или ако споменеш да е с дребни букви и масата хора не обръщат внимание на тази "малка" подробност), трябва да ги осигуриш поне близо ама не само 1 час на ден или само от 1 до 7 сутринта.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

Другия тънък момент е че се обявява download скоростта а не upload-a. A като го гледам сашко има 17мбита а не 10, тъй че пак получава повече от обявеното. Качва с 2мбита но там вече работата не е много ясна или поне аз не намирам на сайта на визио да е обявена upload скоростта нито че са симетрични (има информация че ТЕ ползват висококачествени симетрични линии, а не че клиентите получават симетричен download/upload)...

Link to comment
Share on other sites

Не знам от къде решихте, че съм абонат на Визио, много далече съм от мисълта да стана техен клиент, дори и на страницата си да напишат 25Mbit. Спора тръгна от предишната страница, където коментирах, че ъплоуд скороста е в пъти по- малка от обявената. Естествено някой дървен философ, не помня точно кой, тръгна веднага да ме оборва и аз му копирах просто снимката.

Link to comment
Share on other sites

Относно гарантираността на скоростите - нз някое ISP за 20 или 40 лв примерно да предлага гарантирани скорости :)

Напълно съм съгласен, че като се обявяват едни скорости то е добре те да бъдат достижими през по-голямата част от деня, но все пак - кат за без пари толкоз :)

За 100-те мегабита към Пловдив - всъщност има пуснат plovdiv peering м/у визио, лангейм, груп 9, DCC /въртят се през DCC / , за гигабит не съм убеден. Та високите скорости се постигат не само от други Визио юзърс ;)

 

Относно теорията за switch-а ... Близо до истината, но не съвсем ;)

Все пак когато някой тръгне да сваля с подобни високи скорости/10 мегабита или повече примерно / то той си приключва download-а сравнително бързо, след което спира да заема от капацитета на switch-a. Съответно шанса да се окажеш с лимитирана скорост заради претоварване на трасето преди теб е прекалено малък ;)

 

Иначе ето тестове на 42 левовата тарифа .. след 10 ч ^^

 

245754660.png245754169.png

245754494.png245755119.png

 

При такива скорости ... майната му, че не са симетрични ;)

Link to comment
Share on other sites

ARPAnet, съгласен съм, но като за 42 лв, ъплоуда не е ли прекалено нисък за всички дестинации извън Плд пиъринга?!

И то доста пъти по-нисък от по-малки тарифи на други, дори и вечер в пиковите часове!

Link to comment
Share on other sites

Остави, че е нисък спрямо този на другите доставчици ... прекалено е нисък за този Download който се постига...

Но пък ако трябва да сме честни високи Upload скорости ни трябват основно за торенти /на мен и за други цели, ама кфо да се прави / . Ами по-добре да си сваля каквото ми трябва за 10-15 мин и след това да оставя торента да си UP-ва, от колкото да го свалям по-бавно, но да се радвам на симетрични скорости.

 

PS : То по принцип Визио никога не са можели да си управляват като хората Upload-а ... та тази несеметричност се наблюдава от бая време

Link to comment
Share on other sites

Не знам от къде решихте, че съм абонат на Визио, много далече съм от мисълта да стана техен клиент, дори и на страницата си да напишат 25Mbit. Спора тръгна от предишната страница, където коментирах, че ъплоуд скороста е в пъти по- малка от обявената. Естествено някой дървен философ, не помня точно кой, тръгна веднага да ме оборва и аз му копирах просто снимката.

Този "дървен философ" бях аз. Само дето ти май си дървения философ, дето бързаш да се изкажеш за всяко 1 нещо. Виж сега, не ме разбирай погрешно, щото и аз нямам желание да се заяждаме. Просто ти обърнах внимание на детайлите в конкретния случай, които мисля са доста важни- В-байт, в-бит. След тва ти нещо се врътна и почна да показваш някакви картинки със скорости 10 мб/с обещани от визио, за да ме обориш, при положение, че преди това изобщо не съм споменавал, че се достигат или не въпросните скорости. За правописа ти, мисля че Дядо Мраз те светна, а и така и аз лично не разбрах ти кой доставчик ползваш и на кой тарифен план си?!? :confused От постовете ти човек може да си помисли какво ли не, така че моля те уточни този въпрос. Със здраве и нищо лично!

Link to comment
Share on other sites

Не ми гледайте моя правопис, защото и по вашия има какво да се желае още ;)

Ас съм на ГГБИТ 30лв, в момента. И много погрешно си мислил, няма нужда да обесняваш колко бита са еди кво си, тези неща ги знам от 10години, нямам нужда от учители. Ние дискутирахме ъплоуда, а ти се включваш с някакво ненужно, не на място, обяснение.

Мисля, че се разбрахме.

Link to comment
Share on other sites

Ха ха... Честити ви нови "тройно по-високи скорости" ! Само дет' завчера си свалях драйвер за видеото в продължение на 20 минути :woot

Link to comment
Share on other sites

Ха ха... Честити ви нови "тройно по-високи скорости" ! Само дет' завчера си свалях драйвер за видеото в продължение на 20 минути :woot

е как тройни,двойно е увеличението от 3мб на 6мб :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

е как тройни,двойно е увеличението от 3мб на 6мб :rolleyes:

Не бе на сайта им пише че било тройно. Иначе днес имам повод да похваля момчетата от подръжката в нашата махала. Вчера едни гадни дюлгери с посраният си багер ми изпокъсаха и итернетът и телефонът това става след обед.Днеска сутринта пристигат пичовете и ми пускат нова линия от съседното каре за има-няма час.Това според мен заслужава похвала! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не че се заяждам ама не е като да няма и час... ефективно си стоял цяла вечер, нощта и част от сутринта без нет :) То пускането на кабела верно за има-няма час ще го направят ако има наблизо друг работещ switch... Верно няма доставчик дето ще го направи в 4:00 сутринта ако ти е спрял нет-а с 2:00 примерно освен ако нямате някакви специални договори с огромни неустойки, но все пак за протокола "има-няма час" не е особено правилно :P

 

А колкото до кретените с багерите - верно и на мен ми иде да ги стрелям някой път

Link to comment
Share on other sites

Не че се заяждам ама не е като да няма и час... ефективно си стоял цяла вечер, нощта и част от сутринта без нет :) То пускането на кабела верно за има-няма час ще го направят ако има наблизо друг работещ switch... Верно няма доставчик дето ще го направи в 4:00 сутринта ако ти е спрял нет-а с 2:00 примерно освен ако нямате някакви специални договори с огромни неустойки, но все пак за протокола "има-няма час" не е особено правилно :P

 

А колкото до кретените с багерите - верно и на мен ми иде да ги стрелям някой път

 

Ха ха... на фона на миналият път когато стях 3-4 дни без нет това си е направо светкавична реакция !

Освен това монтираха суича на стената на къщата и по този начин отпадна едно разкланение към комшиите дето направо ми бъркаше в г..ъ като го видех.Не съм чувал за договори по които Визио трябва да плаща неустойки.Поне не и на ниво "обикновен наведен абонат" какъвто съм и аз.

Link to comment
Share on other sites

Аз освен за Орбител и Spnet при клиенти ползващи интернет по наета линия не съм чувал друг да е поемал такива ангажименти, но пък не всеки е банка или фабрика и може да си позволи наема на наетата линия (за която последно като проверявах излизаше близо 200лв на месец, отделно още поне толкова гарантирания интернет)... Но пък както Божо от Орбител ми обясняваше на фабриката спре ли и интернета спират и машините все едно за повредени а стоят ли без работа машините хората губят пари а и после като не си изпълнят нещата неустойки едно друго, затова и интернета им го германско трябвало да го има постоянно ако ще и не много бърз - то за връзката между машините и сървърите не трябвало много ... малко несвързано обяснявам, но доста време мина оттогава пък и той взе да ги разправя тези на 3тата бира :)

Link to comment
Share on other sites

Аз освен за Орбител и Spnet при клиенти ползващи интернет по наета линия не съм чувал друг да е поемал такива ангажименти, но пък не всеки е банка или фабрика и може да си позволи наема на наетата линия (за която последно като проверявах излизаше близо 200лв на месец, отделно още поне толкова гарантирания интернет)... Но пък както Божо от Орбител ми обясняваше на фабриката спре ли и интернета спират и машините все едно за повредени а стоят ли без работа машините хората губят пари а и после като не си изпълнят нещата неустойки едно друго, затова и интернета им го германско трябвало да го има постоянно ако ще и не много бърз - то за връзката между машините и сървърите не трябвало много ... малко несвързано обяснявам, но доста време мина оттогава пък и той взе да ги разправя тези на 3тата бира :)

..... както казах това не е за горе упоменатата категория. Иначе това за което ти ми говориш трябва да е някаква системаза комутиране на отдалечени,примерно поточни линий.В такива случаи няма начин да няма връщане на ресто. Но така ще е с ISPтата в тази збъркана държава докато не дойде някой кумчо вълчо от майната си с големите пачки и изграден тертип на работа и не им дръпне килимчетата из под краката на всички. Познавам се с някои от монтажниците на различни доставчици, и си приказваме та ми се оплакват момците едни пикливи газови поялници не им купуват...

Link to comment
Share on other sites

Мне, няма го това за което говориш никъде. Има VIP клиенти които кихат на месец достатъчно пари за да се избие заплатата на техника който ще се занимава с тях че и да остане. За обикновените хора плащащи колкото да не е без хич няма такова нещо като "гарантиран канал" и "възстановяване на свързаността до 30 минути". Такива договори са само за над 1000 евро на месец (поне преди толкова искаха за 512кбита)... Затова от днес до утре е нормален срок за оправяне и ако се проточи повече вече може да помрънкаш и това е.. или да смениш доставчика, друго не може да направиш - както във филма "Лъжеца" където Джим Кери се пенеше на онзи от паркинга "Мога да се пеня колкото си искам но дори да заведа иск срещу вас, вие няма да дойдете в съда, а даже и да дойдете и аз нищо няма да мога да направя тъй или иначе" и онзи му се хилеше и вика "Ааа виждам че вече сте бил тука и преди" :)

 

 

Аз затова си поддържам 2 различни нет-а у нас че ако стане нещо с единия баре другия... ако толкова успеят да прекопаят кабелите имам резервен компютър с интернет където живее майка ми, а и винаги с лаптопа през GSM-a мога да изкарам час-два само дето после ще ме боли от сметката с тези 10лв/MB :)

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз в момента ще пускам втори НЕТ в къщи но не мисля да е на Визио.Нещо един приятел ме зарибява за Макс Телеком, и сериозно се замислям дали да не ги пробвам.Само дето нещо няма от каде да взема и поне второ мнение.

 

....а и винаги с лаптопа през GSM-a мога да изкарам час-два само дето после ще ме боли от сметката с тези 10лв/MB xmas.gif....

 

Пробвал ли си с интернетска симка на Вивател ? Имам приятел който си пада малко нещо чешит,той по цяла вечер виси в нета с такава карта през Сони Ериксон Р 910 и казва че, било много тънка поста.

Link to comment
Share on other sites

Не бе на сайта им пише че било тройно. Иначе днес имам повод да похваля момчетата от подръжката в нашата махала. Вчера едни гадни дюлгери с посраният си багер ми изпокъсаха и итернетът и телефонът това става след обед.Днеска сутринта пристигат пичовете и ми пускат нова линия от съседното каре за има-няма час.Това според мен заслужава похвала! :lol:

"Гадните дюлгери" нямаше да го скъсат, ако е направено като хората, а именно в канали, а не на 10см. от повърхността, както се прави в България!

Link to comment
Share on other sites

"Гадните дюлгери" нямаше да го скъсат, ако е направено като хората, а именно в канали, а не на 10см. от повърхността, както се прави в България!

 

Не си прав - всичко освен стоманена тръба няма изобщо да се усети от багера и пак зависи и от тръбата ако е по-тънка и нея може да не усети особено ако е от по-големите. Затова предлагам на 3 метра под земята в бетонените тръби като за канализацията да се слагат кабелите най-добре тъкмо следващия който ще прекарва кабелите хич няма да копае а направо хваща кабела със зъби и почва да лази по тръбата докато излезе където трябва :)

Link to comment
Share on other sites

Затова предлагам на 3 метра под земята в бетонените тръби като за канализацията

Точно това имах предвид!!! Може да не е на 3м, но при всички положения в бетонен канал и по този начин ще влезе и в дебелите папки и проектантите и изпълнителите ще се съобразяват с него, а не както е сега кой дето се сети там пуска кабели, и после "гадните дюлгери" са виновни, да ама не са виновни те!

Link to comment
Share on other sites

Точно това имах предвид!!! Може да не е на 3м, но при всички положения в бетонен канал и по този начин ще влезе и в дебелите папки и проектантите и изпълнителите ще се съобразяват с него, а не както е сега кой дето се сети там пуска кабели, и после "гадните дюлгери" са виновни, да ама не са виновни те!

 

Да да да ... знаеш ли колко струва едното и колко другото... и 10 пъти да го прекопаят пак няма да се избие инвестицията за да се направи това трябват мноооого повече кинти, а между другото и в Los Angeles кабелите включително на тамошното "енерго" висят по едни стълбове и обяснението е че там било земетръсна зона и нямало ужким смисъл да се прекарват под земата и т.н. и т.н. само че в центъра не висят така, явно не е съвсем това ами и на американците не им се инвестира излишно... Така че на мен взе да ми се струва съвсем нормално всичко това, просто малко повече мониторинг и като се разшири мрежата още няколко хора за поддръжка трябват - определено е по-ефтино даже в по-дългосрочен план а ако вместо 1 единствен кабел успееш някак да прекараш през различни места после само нагласяш рутерите и вместо през точка А сигнала да почва да минава през алтернативен път ще е най-добре и някой хора вече го правят даже :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...