Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

Да ти кажа честно може и да е истина бивша съоченичка на мойта приятелка живее на има няма 100метра от нас пусна си визио и 1месец нямаше нет,а отговора когато се обадеше на визио беше "има авария в момента е отсраняваме" тя така и не дочака да е оправят и мина на бтк,а за мен си е чиста загадка каква е тая авария,че един месец немогат да е оправят

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply
Да ти кажа честно може и да е истина бивша съоченичка на мойта приятелка живее на има няма 100метра от нас пусна си визио и 1месец нямаше нет,а отговора когато се обадеше на визио беше "има авария в момента е отсраняваме" тя така и не дочака да е оправят и мина на бтк,а за мен си е чиста загадка каква е тая авария,че един месец немогат да е оправят

 

те авариите са загадка и за сами техници (не казвам, че всички са такива; сигурно има и добри). при предишното спиране на интернета на същия тоя авер, 3-4 пъти идвал един и същ и така и не можел да констатира "проблема" ... накрая се оказало, че проблема е в суитча (интересно защо още първия път не го е проверил)

Link to comment
Share on other sites

те авариите са загадка и за сами техници (не казвам, че всички са такива; сигурно има и добри). при предишното спиране на интернета на същия тоя авер, 3-4 пъти идвал един и същ и така и не можел да констатира "проблема" ... накрая се оказало, че проблема е в суитча (интересно защо още първия път не го е проверил)

 

Примерно защото е бил много нависоко закачен и не му се е искало да се покатери а от долу ми се е сторило че мигат "няк'ви ламбички" тъй че едва ли е бил проблемен тоя суитч пък и щом не са ревнали на умряло още 5 човека от махалата сигурно проблема ще да е софтуерен - "нъл' ги знайш юзърити кви са сирсеми - само вируси си качвът".... те повечето са с такава нагласа и щом си ги извикал значи си кретен дето им е развалил седянката :)

Link to comment
Share on other sites

Ами .... май няма в този град свястно ISP . Всички са до райони . Това горното ми заприлича на одисеята на един приятел - беше на Визио, сума ти проблеми с нета им , техника им за неговият район не си вдига изобщо телефона.... човекът ги трая 2 или 3 месеца и по мой съвет (за което съжелявам ) , си пусна нет от Нет Груп . В първите дни - супер в сравнение с г*вняния нет който му пускаха Визиото . После - пак проблеми . Отиде и лично говори в офиса на Нет Груп със заместик шефа на фирмата , онзи му казал : "ами в твоя район имаме проблем с опорната оптика , работи се по въпроса , ще се оправи". Въпросът е : след като знаят че имат проблеми с оптиката си там - защо включват абонати? Чака един месец да му се оправи интернета .Така и не го дочака. Пусна си отново Визио от този месец. Вече 4-ти ден няма интернет. Обажда се на телефона им , от там все му казват : " ще изпратим техник у вас да провери" . Какво да проверява - и аз незнам , приятелят ми е софтуерен инжинер , доста разбира в областа и то не само от софтуер......, на 100% проблема не е от неговата машина Както и да е , техника за 4 дена така и не се е появил и само ги вързаха да стои някой у тях да чака. Телефона отново не си го вдига въпросният техник .Интернет все още няма. Няма свестен доставчик вече в Пловдив и това е . Всичко е въпрос на район просто - на какви техници ще улучиш и как се отнасят към работата си . Подръжката на ЕК и Гигабит - преди да ги "купят" софиянците - това беше истината..... но вече всички само взимат парите и хич не ги е еня дали си доволен от услугите им или не.

Link to comment
Share on other sites

LaN - остава му да пробва DCC и ADSL-a на БТК за да е пълна картинката. Освен да се окаже нещо карък твоя приятел ако излезе че и АДСЛ-а му прекъсва друго само някакъв саботаж от комшии може да е :)

Link to comment
Share on other sites

LaN - остава му да пробва DCC и ADSL-a на БТК за да е пълна картинката. Освен да се окаже нещо карък твоя приятел ако излезе че и АДСЛ-а му прекъсва друго само някакъв саботаж от комшии може да е :)

 

:) Интересното е , че беше една година на БТК , но си закриха телефонният пост просто защото не го използваха за дрго освен за нет. Нямаше проблеми докато беше с АДСЛ-а. Започнаха да му дават поръчки от чужбина все повече и затова се решиха на кабелен нет - "по-високите" скорости. Той е до Метро - явно там просто такива са им техниците и на визио и на нет груп. Аз имам нет и от визио, но съм в Кичука - тука да чукна на дърво ..... момчетата които поддържат мрежата си вършат работата (поне каквото зависи от тях го дават на 100% )Че самият нет е боза често и скоростите са много под обявените - не мисля че те носят вина. В часовете "на слаб трафик" така да се каже, скоростите са като по договора за тарифата от 36 лева, но от 17 часа нататък до 1 през ноща ,когато хората са се прибрали и си пускат комповете ................ , примерно от тия 8 Mbit/s , от които 2/3 мисля трябва да е бг пийринг - обикновенно работя с около 2 Mbit/s , че понякога и под това пада. Ами ... Визио, какво да кажа , или по-скоро : ами Пловдив, какво да кажа . Думи нямам.

Link to comment
Share on other sites

Ами .... май няма в този град свястно ISP . Всички са до райони . Това горното ми заприлича на одисеята на един приятел - беше на Визио, сума ти проблеми с нета им , техника им за неговият район не си вдига изобщо телефона.... човекът ги трая 2 или 3 месеца и по мой съвет (за което съжелявам ) , си пусна нет от Нет Груп . В първите дни - супер в сравнение с г*вняния нет който му пускаха Визиото . После - пак проблеми . Отиде и лично говори в офиса на Нет Груп със заместик шефа на фирмата , онзи му казал : "ами в твоя район имаме проблем с опорната оптика , работи се по въпроса , ще се оправи". Въпросът е : след като знаят че имат проблеми с оптиката си там - защо включват абонати? Чака един месец да му се оправи интернета .Така и не го дочака. Пусна си отново Визио от този месец. Вече 4-ти ден няма интернет. Обажда се на телефона им , от там все му казват : " ще изпратим техник у вас да провери" . Какво да проверява - и аз незнам , приятелят ми е софтуерен инжинер , доста разбира в областа и то не само от софтуер......, на 100% проблема не е от неговата машина Както и да е , техника за 4 дена така и не се е появил и само ги вързаха да стои някой у тях да чака. Телефона отново не си го вдига въпросният техник .Интернет все още няма. Няма свестен доставчик вече в Пловдив и това е . Всичко е въпрос на район просто - на какви техници ще улучиш и как се отнасят към работата си . Подръжката на ЕК и Гигабит - преди да ги "купят" софиянците - това беше истината..... но вече всички само взимат парите и хич не ги е еня дали си доволен от услугите им или не.

Няма да е лошо да кажеш в кой квартал е приятеля ти? Защото смятам да минавам към Ангелсофт.

Link to comment
Share on other sites

Няма да е лошо да кажеш в кой квартал е приятеля ти? Защото смятам да минавам към Ангелсофт.

 

Казал съм в по-горният пост - до Метро е .

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа честно може и да е истина бивша съоченичка на мойта приятелка живее на има няма 100метра от нас пусна си визио и 1месец нямаше нет,а отговора когато се обадеше на визио беше "има авария в момента е отсраняваме" тя така и не дочака да е оправят и мина на бтк,а за мен си е чиста загадка каква е тая авария,че един месец немогат да е оправят

Хммм ами не видях в кой квартал си, знам за тракия че висио са зле ама за кършяка (в подписа можеш да ми видиш скоростите на 18 лева съм). А и това "ИМА АВАРИЯ В МОМЕНТА Е ОТСТРАНЯВАМЕ" си им е редовния отговор за да се измъкнат. Вярно през зимата когато има силни бури неам нет за 1-2 дена може и повече, но за сметка на това нета кърти мивки

Link to comment
Share on other sites

Хммм ами не видях в кой квартал си, знам за тракия че висио са зле ама за кършяка (в подписа можеш да ми видиш скоростите на 18 лева съм). А и това "ИМА АВАРИЯ В МОМЕНТА Е ОТСТРАНЯВАМЕ" си им е редовния отговор за да се измъкнат. Вярно през зимата когато има силни бури неам нет за 1-2 дена може и повече, но за сметка на това нета кърти мивки

 

Ако Визио предлагаха такива скорости за 18лв отдавна щях да съм на тарифата на 42лв.

20mbit за 20лв надали?

Link to comment
Share on other sites

Ха Нака кога се регна бре момък :lol:

Инвендъра говори истината, бил съм в тях и пред очите ми са се случвали тези тестове. Но друг е въпроса, че нета е хубав само в Кършака, Тракия и други квартали - поддръжка под 1% :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ако Визио предлагаха такива скорости за 18лв отдавна щях да съм на тарифата на 42лв.

20mbit за 20лв надали?

Забележи до къде е теста.

Пича (визирам инвейдъра), защо не даде няколко теста и към София, Лондон, малко извън локалната свързаност, в която аз постигам и 70 мегабита понякога.

Да видим къде са тия 20 мегабита за 18 лв към париж/Лондон и Европа като цяло.

Link to comment
Share on other sites

Абе tedy , нали си знаеш че някои не правят разлика между локален , бг пийринг и интернешънъл :D

Ето, тарифата ми от 36 лв. на ВиСио :

 

224557861.png -София

 

 

 

224559053.png - Мюнхен

 

224559558.png - Прага

 

224561056.png - Париж

 

224561430.png - Женева

 

224561903.png - Мадрид

 

224562540.png - Ню Йорк

 

И това за 36лв. тарифа ............ Пловдив , какво да кажа. На въпросът ми на телефона на съпорта : защо ми е толкова ниска скороста, аз за какво плащам , сещаш се те какво ми отговориха ,нали ? Буквално : " Ами господине , те скоростите ни не са гарантирани , но защо чак толкова ниски - ..... ами сигурно много хора си използват интернета във вашият район сега. Пробвайте сутринта до обяд да видите дали пак ще са така" . Все едно когато другите ги няма , аз специално тогава трябва да си позлвам капацитета на връзката. No more Visio next month.

Link to comment
Share on other sites

обаче "нета кърти мивки" :lol:

Вярно през зимата когато има силни бури неам нет за 1-2 дена може и повече, но за сметка на това нета кърти мивки
Link to comment
Share on other sites

tedy : знаем де е мекото на баницата братче, но какво да правим , като доставчиците си имат споразумение и не си навлизат в районите един на друг ? И аз искам нет от Angelsoft , ма няма как . Ама го искам прекаран от Ейнджълсофт, а не от Нет Груп (държа да подчертая). Няма смисъл да дразниш нас , горките визи-офци с тест нета на Гаров :cry

Link to comment
Share on other sites

 

65kb/s международен / 270кb/s български ... WoW, впечатляващо... то ГГбит предлагат доста по-висока скорост за тези пари, за Лангейм няма да говоря, при тях разликата е в пъти... не знам как успяваш да се самозалъгваш, че имаш добър нет, само заради едната локална скорост :blink:

Link to comment
Share on other sites

LaN, не искам да дразня никой, така стоят нещата :) .

Между другото кой те излъга че доставчиците не си мешат районите?

При мен има и ЛГ, и ггбит, и Визио. И ЕК, и ДЦЦ. То май всичките ги има.

Съседа е на ггбит, често с дни няма нет. Ако има, все едно го няма. Ама и той не го ползва много де, ходи на училище тук там..

Една съседка е на ДЦЦ, на 15 лв, 100-150 К макс, и вечер е ... все едно го няма :bgrin: . Ма и те не са много на ти с пц-тата та не им прави впечатление.

AngelSoft едва ли лично ще ти прекара нет ако Нетгруп отговаря за района, аз съм доволен от тях, и на крака идват да проверяват, не знам в района ти как са.

Link to comment
Share on other sites

Ами tedy, това за районите ми го каза един познат - беше техник при Гигабит преди време. Не знам къде си , но аз съм в Кичука - между Марса и бившият Камел. Нет Груп прекараха кабел по Вапцаров, но с 2 улички нагоре - нямат желание за момента да минат. И така са от 1 година. Звънкам им през определено време - " ами планираме да стане , но незнаем кога,близките месеци ще е ". Така от 1 година насам .Тук интернет са прекарали само Гигабит, ЕК- него няма смисъл да споменавам, Визио и Алиен. ДЦЦ имат кабели по съседният блок , но като им звъннах да ги питам за връзка , те знаеш ли какво ми казаха : " ами господине , до вашата кооперация не планираме за момента да прекарваме кабел ,искаме първо да обхванем съседните ви блокове , после вас". Турих им една солена по телефона и престанах да се занимавам с боклуци. Не искам нет от Нет Груп , щото (аз мисля обясних по-горе) един приятел си пати от тяхната връзка, а познавам шефа на техническата група на Гаров за Тракия и виждам каква е разликата между работата на неговите момчета и момчетата на Нет Груп. Затова..... си искам интернет от Angelsoft, НО прекаран от техниците на Angelsoft :D Е , поне знам какво искам , макар че сигурно няма да стане :)

Link to comment
Share on other sites

Малко се самозалъгваш. Негруп обхващат голяма част и да не са толкова плюти, значи няма чак толкова проблеми, иначе и аз видях разликата между техниците на негруп и Ангелсофт, но щом имаш добра връзка няма проблеми, скоро не съм оставал без нет, което е най-важното и опасенията ми, че често ще седя без нет за сега не се оправдават

Link to comment
Share on other sites

tedy ти към Ангелсофт ли си, прекаран от Нет Груп?

 

Найстина ли е толкова голяма разликата между Ангелсофт и Нет Груп, то свързаността трябва да е една и съща, въпроса е в поддържката. Защото сега съм на ггбит в Кичука до нептуна и много рядко ми спира. Коректни са особено от както ги купиха софиянци. Компютъра ми стой пуснат денонощтно, защото постоянно качвам на някой тракер нещо или свалям и много добре знам какво да очаквам.

 

P.S. До колкото знам при нас има Нет Груп и Визио, решил съм да мина към, Ангелсофт най- вече, заради по- високата международна скорост и локалния. Само, че сега се разколебах, като прочетах всичките лоши неща за Нет Груп.

Link to comment
Share on other sites

незнам на мен лично ми прекара нета Нет Груп и за сега нямам никакви ядове :) живея в Тракия. Нета го прекараха на 10 януари тия пичове са се занимавали 2 часа само с мен в онзи студ :bgrin: та бащата после им е сипал по една огнена вода да се згреят хайваните B) разбирасе за 2 седмици немога да кажа кой знае колко много само че не съм спирал компа и според една програмка която съм си сложил нета го е нямало отчно 5 минути за цялото време и ако занапред е така ще съм много доволен плащам 20 кинта

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

здравейте

 

от днес сме на Visio 4М, обаче има някакъв странен проблем с онлайн играенето - пинга в CSS се върти около 100.. а преди с бтк (400-480даун, 50-60 ъп) беше 50-70.. WTF?

 

иначе тея ме накефиха - вторник вечерта подадох заявка и днес сутринта съм онлайн вече :)

 

пп: миналата година дадохме заявка в ейнджълсофт, и казаха до 20 дни че ще дойдат... чак след месец звъннаха.. lol...

 

скорости от току-що...

 

234524847.png

 

234525636.png

 

234525949.png

 

234526296.png

 

234526577.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...