Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

Какво питам?

Аз питам :laughing:.

 

Иначе от сайтове също максимума до сега ми е 130, от торентлийч също, ама скоростта повече ходи към 60 к :bgrin: (20лв тарифа). Само незнам как спийд теста показва 300-400...

 

аа докато писах поста пуснах от nVidia да свалям драйвъри и се сваляха с 300 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

едно въпросче - чувам че визио имали някакъв локален ?? адресче, нещо ?

 

иначе от bt.wrzru.com повечето неща ги свалям с по 2-3 мегабайта :)

Link to comment
Share on other sites

Не сьм на визио,но доколкото знам те нямат локален,а и всички ISP-та в Пловдив нямат!

 

Това че сваляш 2-3 MB/Sec от bt.wrzru.com е така защото визио и всички останали ISP-та без ЕКК,БТК,Cabletel имат локална врьзка помежду си!

Link to comment
Share on other sites

едно въпросче - чувам че визио имали някакъв локален ?? адресче, нещо ?

 

иначе от bt.wrzru.com повечето неща ги свалям с по 2-3 мегабайта :)

 

Локални сайтове хоствани от частни лица

 

Менят се често, но обикновено има поне един работещ. А игрите всичките са в FTP-то, директо от експлорера си ги прехвърляш.

Link to comment
Share on other sites

два дни без нета мама му :angry1 платих си нета на 29-ти и на 1 няма нет и така до преди малко отивам в офиса и кво ми казват то вашия квартал (Смирненски) много проблемен нов техник има и не може да намери аварията :angry1 се някви улигофрени слагат за техници

Link to comment
Share on other sites

Честит ви празник ! Някой има ли идея защо скъпият ни доставчик сменя DNS ?Плащам си на 29ти сметката и заедно с бележката ми връчиха едно листче с нов DNS и ми викат че трябвало да си сменя старият.

Link to comment
Share on other sites

Нов DNS-server за потребителите на VISIO: 80.72.72.9

10 пъти по-бърз от предния.

Трябва да си въведете в настройките новият DNS.

Старият вече няма да се поддържа.

Link to comment
Share on other sites

ае Visio SuX няма к'во да си говорим - по Нова година бях 6 дни без нет щото некадърните не можеха да се сетят че ми е изгорял адаптера :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

ае Visio SuX няма к'во да си говорим - по Нова година бях 6 дни без нет щото некадърните не можеха да се сетят че ми е изгорял адаптера :angry1 :angry1

Под изгорял адаптер предполагам имаш предвит мрежовата ти карта. В този случай е предмониторен проблем ;).

Link to comment
Share on other sites

Ето ги и официално новите скорости:

 

 

Тарифен план 6 мегабитa

 

* Интернет и БГ трафик - 6 Mbit/s

* Пловдивски трафик - 100 Mbit/s

* Статичен реален IP-адрес

* Месечна абонаментна такса: 20 лв.

 

 

Тарифен план 8 мегабита

 

* Интернет и БГ трафик - 8 Mbit/s

* Пловдивски трафик - 100 Mbit/s

* Статичен реален IP-адрес

* Месечна абонаментна такса: 24 лв.

 

Тарифен план 10 мегабита

 

* Интернет и БГ трафик - 10 Mbit/s

* Пловдивски трафик - 100 Mbit/s

* Статичен реален IP-адрес

* Месечна абонаментна такса: 30 лв.

 

Тарифен план 12 мегабита

 

* Интернет и БГ трафик - 12 Mbit/s

* Пловдивски трафик - 100 Mbit/s

* Статичен реален IP-адрес

* Месечна абонаментна такса: 36 лв.

 

Тарифен план 14 мегабита (VIP)

 

* Интернет и БГ трафик - 14 Mbit/s

* Пловдивски трафик - 100 Mbit/s

* Статичен реален IP-адрес

* Месечна абонаментна такса: 42 лв

Link to comment
Share on other sites

Ако обявените скорости бяха верни... щях отдавна да съм техен клиент, още повече пък, че не са 1:1 даун: ъп, а международния липсва :D

Link to comment
Share on other sites

Странно... Компетентното ти мнение не се връзва с тестовете ми от предишната страница. Но има ли значение - ти знаеш най-добре, все пак никога не си ги виждал! За какво ти е...

 

Много ме кефат хората тук, които разправят истории за Визио. Хайде смело - интересно ми е!

Link to comment
Share on other sites

ае Visio SuX няма к'во да си говорим - по Нова година бях 6 дни без нет щото некадърните не можеха да се сетят че ми е изгорял адаптера :angry1 :angry1

Ми по скоро има предвид че е изгорял адаптера с който ония са си захранвали някой свич от него ....

Link to comment
Share on other sites

Айде сега нисък. Мои приятели в щатите още са на 256кбита upload... Настрана че съвсем до скоро Т1 линия се водеше върха на сладоледа и струваше към $1000/месец ... верно минаха 3-4 години оттогава но над 1мбит да е нисък - недей тъй :) Верно че има други доставчици които дават и повече но все пак не е нисък upload-a...

Link to comment
Share on other sites

Това което виждаш е 2мбита/сек почти ... за да имаш 1 мегабайт в мегабити това е 8... 256кбита са 32килобайта... демек на спеедтест-а дясната цифричка като е 2037 в мегабити това е 2 а в мегагбайти това е 0.248 ... capiche?

Link to comment
Share on other sites

От снимката по- горе не виждам ъплоуда да е 1мб/сек а 4х по- малък. Или ме лъжат очите

 

244862827.png

Саше, за пореден път се изказваш неподготвен. Май трябва или да попрочетеш малко или да смениш диоптъра. Айде ще ти кажа защо, за да не ти се отговаря в нов пост. Правиш ли разлика между бит и байт, респективно и с представка "мега"?

Edit: Хехе, Дядо Мраз никога не спи- изпревари ме с Лекцията.

Link to comment
Share on other sites

avokado6,

много ме дразните като започнете да се правите на професори, а сте далеч от истината. КАКВО ПОКАЗВА СНИМКАТА ??? 2037kb/s ТАКА ЛИ Е?

Не знам дали ти правиш разликата между бит и бай. Но от тая картинка виждам, че максимум ъплоуда ти е 254кб/сек или сиреш 2mbit. А ти плащаш за 10Mbit.

 

Виждаш ли разликата или ти трябва по- голям дьоптер.

 

 

 

 Тарифен план 10 мегабита

* Интернет и БГ трафик - 10 Mbit/s
* Пловдивски трафик - 100 Mbit/s
* Статичен реален IP-адрес
* Месечна абонаментна такса: 30 лв.

Link to comment
Share on other sites

avokado6,

много ме дразните като започнете да се правите на професори, а сте далеч от истината. КАКВО ПОКАЗВА СНИМКАТА ??? 2037kb/s ТАКА ЛИ Е?

Не знам дали ти правиш разликата между бит и бай(+т). Но от тая картинка виждам, че максимум ъплоуда ти е 254кб/сек или сирешч 2mbit. А ти плащаш за 10Mbit.

 

Верно картинката им е подвеждаща, но я погледни как изглежда страницата докато се прави теста:

 

speedtestnetcc8.gif

 

 

A ето и картинката от въпросния тест:

 

245471471.png

 

Виждаш ли разликата или ти трябва по- голям дьоиоптер.

 Тарифен план 10 мегабита

* Интернет и БГ трафик - 10 Mbit/s
* Пловдивски трафик - 100 Mbit/s
* Статичен реален IP-адрес
* Месечна абонаментна такса: 30 лв.

 

Далече съм от мисълта да се заяждам въпреки че си направих кефа да ти пооправя правописните грешки но ще ти отговоря както едно време съпорта на евроком имаха навика да казват "погледнете си договора господине". Я хвърли все пак 1 око дали пише ГАРАНТИРАНИ 10 мегабита или са НЕгарантирани. Ако е второто то значи 10те мегабита може да ги стигнеш евентуално но не е задължително да ги стигаш винаги.

 

Пак да повторя - не се заяждам въпреки че може да изглежда така, а те бъзикам истимаро с цел да те накарам да се замислиш над разни подробности, и най-вече над правописа... ако тръгна да се заяждам тона ми щеше да е съвсем различен :)

 

И тези 10мбита за които плащаш са около 1мегабайт и малко (1-1.2MB) на секунда. Пловдивския сигурно само с други абонати на Визио ще можеш да го поддържаш и пак няма да е особено ясно дали ще е винаги защото за имаш ти 100мбита, трябва switch-a към който си закачен всички останали абонати да са си спрели компютрите или просто нищо да не правят или този switch да е гигабитов което силно ме съмнява поради разликата в цените между 100мегабитовите и гигабитовите switch-ове но дори да е така пак трябва да си на 1 ръка разстояние от оптиката и да има кой друг да ти ги даде защото 100мбита са над 10мб/сек и за човек с по-стар компютър това е близо половината от скоростта с която твърдия му диск може да чете данни...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...