Jump to content
BulForum.com

Visio


Recommended Posts

В момента това е с Пловдив:

212576681.png

Това е със София:

212576530.png

А това е с Лондон:

212575995.png

Преди седмица и нещо на въпроса ми защо международната и за страната скорост е едва 1/3 до 1/4 от договорените за 36 лева съответно 2 и 6 Mbit/s някакво момче се опита да ме убеди че причината е в неизправна мрежа, и че трябва да се смени суича на който съм вързан защото пинга с 64000 бита не преминавал. При пинг с 32000 бита до DHCP (gateway) сървъра загубите ми са около 20%, а със нормален пакет от 64 бита загуби естествено няма. Въпроса ми към знаещите е : толкова ли е важно да преминават 64000 битови пакети при пинг в локалната мрежа, та без тях скоростта да пада 4 пъти, или просто ме баламосват?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 978
  • Created
  • Last Reply

Хубаво де а без switch не го ли пробва да го пуснеш докато си говорехте? Толкова сега - изключваш единия кабел и включваш другия. Ако ти е от switch-a това ще се оправи, ако не очевидно те баламосва защото се даваш лесно :) Трябвало е докато говорите да елиминираш switch-а и да продължите с дискусията къде е проблема и защо ти нямаш нищо общо :) Пинг с големи пакети че не минава не е особено показателен къде е проблема. Между другото за битове ли говорим или за байтове? Че тези 32000 бита ми е чудно как си ги написал в пинг командата :)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво де а без switch не го ли пробва да го пуснеш докато си говорехте?

Няма как. Суича е на стената на съседната къща и си е на Визото.

Между другото за битове ли говорим или за байтове? Че тези 32000 бита ми е чудно как си ги написал в пинг командата :)

За битове. Синтаксиса на командата е : "ping -t -l 32000 IP адреса на сървъра (или името)"

Повечето интернет сървъри не отговарят на пинг с повече от 64 бита за да не се генерира много паразитен трафик.

---------------------------

Срам ме е малко, но хлапето от поддръжката така упорито говореше за битове, че даже и не съм погледнал какво пише на екрана:

 

C:\>ping -t -l 32000 xx.xxx.xx.xxx

Pinging xx.xxx.xx.xxx with 32000 bytes of data:

............ и така нататък.

Link to comment
Share on other sites

Няма как. Суича е на стената на съседната къща и си е на Визото.

 

За битове. Синтаксиса на командата е : "ping -t -l 32000 IP адреса на сървъра (или името)"

Повечето интернет сървъри не отговарят на пинг с повече от 64 бита за да не се генерира много паразитен трафик.

---------------------------

Срам ме е малко, но хлапето от поддръжката така упорито говореше за битове, че даже и не съм погледнал какво пише на екрана:

 

C:\>ping -t -l 32000 xx.xxx.xx.xxx

Pinging xx.xxx.xx.xxx with 32000 bytes of data:

............ и така нататък.

тва че големите пингове не минават няма отношение

в повечето мрежи пинг с 64000 е абсурд да мине

 

примерно при ЕК повече от 1200 не минава

 

аз като бях към тях и пинга ми беше повече от перфектен на 64000 някаде към 10-20мс без загуби - ама тва не пречеше нета да ми е отвратителен 40-50к и и викам на оняа патка за кво пише 3000 е то не е - и тя ама то е негарантиран и никои не може да ти каже колко е външния :woot и аз еми много ви здраве тогава

ся пост. ми пращат смс .. ае оу опраите си нета пък тогава аз сам ще си се върна при тях

Link to comment
Share on other sites

Няма как. Суича е на стената на съседната къща и си е на Визото.

 

ОК в такъв случай не разбирам защо е трябвало да ти обясняват глупости а не "добре, заемаме се с проблема при първа възможност, ще уведомим техниците моментално" ами ти обясняват ми суича е проблем като че ли ти ей сега ще извадиш стълбата и ще почнеш да се катериш по чуждите къщи да им оправяш ти бъкиите на Визио...

 

За битове. Синтаксиса на командата е : "ping -t -l 32000 IP адреса на сървъра (или името)"

 

Хехехе това не са битове а байтове. Разликата е точно 8 пъти :)

 

 

Повечето интернет сървъри не отговарят на пинг с повече от 64 бита за да не се генерира много паразитен трафик.

---------------------------

Срам ме е малко, но хлапето от поддръжката така упорито говореше за битове, че даже и не съм погледнал какво пише на екрана:

 

C:\>ping -t -l 32000 xx.xxx.xx.xxx

Pinging xx.xxx.xx.xxx with 32000 bytes of data:

............ и така нататък.

 

А именно - лапешка работа :) Айде наздраве по случая и си вади изводи щом човек работещ в такава фирма бърка 2те неща какви са им останалите бъкии и решавай дали от новата година няма да е на късмет да си с нов интернет доставчик :)

Link to comment
Share on other sites

Айде наздраве по случая и си вади изводи щом човек работещ в такава фирма бърка 2те неща какви са им останалите бъкии и решавай дали от новата година няма да е на късмет да си с нов интернет доставчик :)

Май натам отива работата. Визиото почна все повече да еврокомясва - големи приказки без реално покритие (май). Всъщност вече говорих с човек от GROUP 9 и като нищо ще се пробвам и при тях. Langame и DCC за съжаление нямат мрежа наоколо, а при Евроком не искам отново заради лоши спомени.

Link to comment
Share on other sites

Wolf къде се намираш като район?
Кършияка, по точно на средата на улица"Обрейкови". Вързан съм на първия switch след оптиката.

------------------------

...Средатата е към пицарията, питай ги пак дали нямат там...

Благодаря много за информацията the_alien. Не знаех, но обезателно ще проверя. Точно до пицарията съм.

------------------------

Проверката даде резултат. Пред прозореца ми преминава кабела на подизпълнителя на Лангейм - НетГруп.

Link to comment
Share on other sites

Кършияка, по точно на средата на улица"Обрейкови". Вързан съм на първия switch след оптиката.

Аз съм наблизо и Langame си имат покритие, даже се учудих колко много са си прекарали наоколо нет. Средатата е към пицарията, питай ги пак дали нямат там

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Визио 36 лева:

216150092.png216150476.png

НетГруп 35 лева:

216167852.png216169347.png

Доволен съм от теста. Сега остава да видим стабилността. Иначе, както каза ДЯДОМРАЗ - нова година, ново ISP :)

------------------------------------

Мдааа.....! Аз съм на 24лв. и получавам същите или почти такива стойностти....
Само да уточня. Доволен съм от теста на НетГруп, защото те са ми интернет доставчиците вече. Сложих резултатите на двата ISP за сравнение и за срам на Визиото.
Link to comment
Share on other sites

Визио 36 лева:

216150092.png216150476.png

 

Доволен съм от теста. Сега остава да видим стабилността. Иначе, както каза ДЯДОМРАЗ - нова година, ново ISP :)

 

Мдааа.....! Аз съм на 24лв. и получавам същите или почти такива стойностти.Само че,на типовете от Визио кво им пука за тези тестове ;) аз не съм виждал от доста време да имам такава скорост на качване за Пловдив към абонат на същите гадове а кво остава за София....?Като ги питам - Що така бре Миме ? И се започват едни тъпи въпроси дали по договор нета ми бил симетричен ?! Ами аз от каде мога да знам след като никаде това не го пише !? Обаче и горе упоменатите също не знаели точно какъв ми бил нета........ :tongue Абе топки на рояци !Ами незнам за кво още дрема при тия,ами не си дигна задника и да видя как седят нещата при Гаров след като човекът ми е под носът !

 

П.п-с. Забравих да спомена и " Използваме само наземни симетрични оптични трасета с изключителни високо качество" които висят по дърветата в махалата като черва.А също и за кутиите с суичове завързани с тел и изолирбанд по клони и под стрехи.Нали се сещате кво става когато има по-силен вятър или дъжд ?!

Link to comment
Share on other sites

В момента съм с прокси иначе не ми отваря саита и ми е чудно защо Визио филтрират този форум

вдигни телефона и ги попитай. тук някой едва ли ще ти каже нещо съществено :)

... а т'ва с филтрирането на определено сайтове(ако наистина е така) за мен си е помиарска работа :sick

Link to comment
Share on other sites

В момента съм с прокси иначе не ми отваря саита и ми е чудно защо Визио филтрират този форум

 

Аз съм на визио нямам проблеми с този форум. Верно им дрънни ;)

Link to comment
Share on other sites

сега вече имам достъп

тоя номер го правят няколко пъти за по 3-4 дена

не че ми пука де но не е правилно да се филтира/не сме в китаи все пак......

Link to comment
Share on other sites

Мини на по-висока тарифа и няма да е боклук. При мен и трите посочени от теб скорости са ми над два пъти по-високи. За локалната ми беше най-чудно, но... факт- 50 000 чукнах току що.

Link to comment
Share on other sites

един приятел вече 5-и ден (от събота) е без нет. вчера ходил някакъв техник у тях и казал, че имат нет :lol: ... и той ся ми вика, че явно са сменили техниците, щото новият рапон викал на черното бяло

а бе, пълен леш са явно тея от визио. тук в махалата имам един познат на тях и той постоянно ми се оплаква :bgrin:

 

п.п. т'ва му се случва за втори път между другото. предишната "дупка" е била 2 седмици :wacko: ... и обяснението тогава било "заради жегите се скапвали суитчовете" (т'ва същото като със снега тея дни - "заради вятъра")

Link to comment
Share on other sites

Ами кога дъжд, кога вятър, кога пък някоя гарга ще е кацнала на кабела който е "снадан" като са усукани жичките една към друга и оставени да висят по този начин... нищо чудно после. Предполагам има и хора дето си вършат работата кадърно там ама като има и подобни гениални творения...

Link to comment
Share on other sites

вярно ли, че за да прекратиш договора си с визио, трябва да изпратиш предизвестие 2 месеца преди това? :blink: .... малко не ми е ясно това, но поне така заяви един приятел, който има намерение да им бие шута на тея.

... и все пак, като не ги предупредиш, че искаш да се махаш и не им платиш съответно таксите за месеца, това би трябвало автоматически да прекъсва договора. аз поне така на направих с евроком - не има платих за месеца, не съм ги уведомявал, че се махам ... и така.

Link to comment
Share on other sites

вярно ли, че за да прекратиш договора си с визио, трябва да изпратиш предизвестие 2 месеца преди това?......
Не. Спираш да плащаш. Първия неплатен месец ти спират връзката, но я възстановяват до 1 час ако си платиш таксата. На втория месец договора се прекратява напълно.
Link to comment
Share on other sites

Не. Спираш да плащаш. Първия неплатен месец ти спират връзката, но я възстановяват до 1 час ако си платиш таксата. На втория месец договора се прекратява напълно.

ок. мерси.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...