Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Кво става тука бе,как може такова нещо.В следобедните часове айде майната му ама до такава степен да се излагат чак през час пика да НЯМА интернет.Айде другия месец DCC и тва е !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И при мен вчера ми прекъсна на 6 пъти .

Прекъсва и тръгва след няколко минути , след 10 минути пак прекъсва и така .

За сега днес върви добре , но много се като проблемите станат по-продължителни в рамките на 3 часа примерно .

п.п. Иначе им надувам главите по телефона ... не помага кой знае колко и все пак се оправя след време .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

lil_stenly ти поне си имал нет макар и през 10 минути. Аз за 2 ден нямам нет от 22:00 до 9:00 и стига на всичко не си дигат телефоните като им звънна. Така че бъди радостен :)

Link to comment
Share on other sites

не знам момци,но преди 4 дена се сетих,че 15-ти е крайния срок на примоцията и в 6:25 разцъфтях мръсен-мръсен от работа в офиса на бтк на бул.москва и се абонирах за супер любо,както го бях планувал.

в момента дърпам с обща скорост 900кб/с два торента,при положение,че преди с ек свалях от същия сайт в нааааай-оптимистичния вариантс 90-100 кб/с.

нормално със 20-30.

 

без коментар

Link to comment
Share on other sites

И на мен ми прекъсва за последно. Пуснах си молбата в itd и обещаха до към 10 август да минат през махалата. От Евроком вече нищо не става. А как съм ги псувал, че работя на RDC и постоянно ми забива за няколко секунди.

Link to comment
Share on other sites

На Евроком - Кабелна + Нет съм.

Имам рутер зад модема, към който е вързан моя комп. Зад рутера със статични ип-та.

Модем: Моторола Сърфборд SB5101-2.4.4.0-SCM00-NOSH

Рутер: Линксис WRT54G

 

На всеки 2-3-4 часа интернета спира. След много тестове на настройки/кабели и подобни, установих с DHCP Release/renew на рутера се оправя. Всеки път когато изчезнене нета имам "интересни" неща в лога на модема :confused .

 

Някой ако се е сблъсквал с подобно или знае какво е ..... Ще съм много благодарен ако сподели :rolleyes:

 

 

Ей го за днес лога от модема (Т3 записите не са винаги, имам дни без нито един и пак с прекъсване):

 

2008-07-15 20:46:00 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2008-07-15 20:45:56 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2008-07-15 19:49:37 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2008-07-15 19:49:31 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2008-07-15 19:47:50 5-Warning D104.0 DHCP REBIND WARNING - Field invalid in response

2008-07-15 17:36:48 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2008-07-15 17:36:44 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2008-07-15 16:51:23 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

2008-07-15 15:22:31 5-Warning D104.0 DHCP REBIND WARNING - Field invalid in response

2008-07-15 15:16:59 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

2008-07-15 14:30:04 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2008-07-15 14:30:02 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2008-07-15 13:42:41 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

2008-07-15 12:48:15 5-Warning D104.0 DHCP REBIND WARNING - Field invalid in response

2008-07-15 12:39:04 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

2008-07-15 11:25:32 5-Warning D104.0 DHCP REBIND WARNING - Field invalid in response

2008-07-15 09:27:54 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

2008-07-15 09:03:41 5-Warning D104.0 DHCP REBIND WARNING - Field invalid in response

2008-07-15 09:00:59 3-Critical R005.0 Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out

2008-07-15 07:49:04 6-Notice M571.1 Ethernet link up - ready to pass packets

2008-07-15 07:49:00 6-Notice M571.4 Ethernet link dormant - not currently active

2008-07-15 06:41:15 5-Warning D104.0 DHCP REBIND WARNING - Field invalid in response

 

 

 

Сигнала на модема:

Downstream Value

Frequency 687000000 Hz

Signal To Noise Ratio 37.4 dB

Power Level 6.6 dBmV

 

Upstream Value

Channel ID 3

Frequency 25400000 Hz

Power 49.5 dBmV

 

 

Пинг:

 

Ping statistics for 83.148.73.134:

Packets: Sent = 1316, Received = 1257, Lost = 59 (4% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 11ms, Maximum = 301ms, Average = 23ms

 

Рутера работи при други хора (лангейм, бтк), както и на мен ми върви нета ок с друг рутер.

 

пс: това е копи-пейст от друга теми че ми я затвориха. Логовете са си все същите

Link to comment
Share on other sites

Имам рутер зад модема, към който е вързан моя комп. Зад рутера със статични ип-та.

Модем: Моторола Сърфборд SB5101-2.4.4.0-SCM00-NOSH

Рутер: Линксис WRT54G

 

Да. Тази супа вече я духах аз. На всеки 2 до 4 часа (максимум) трябваше да рестартирам рутера. Имаш 2 варианта:

 

1. сменяш рутера с друг, по-хубав и евентуално (обърни внимание, ще го напиша пак с големи и дебели букви ЕВЕНТУАЛНО) ще спре да става така.

2. сменяш доставчика.

 

Аз избрах 2рото, оттогава и през DHCP и при статично IP работи без грижи.

 

А да, имаш и 3ти вариант - мога да ти дам програмка която си написах която пингва 4-5 различни адреса на всеки 10 секунди. Ако всички адреси не отговорят по 2 пъти - рестартира рутера. Така максимум минута-две няма да имаш нет.

 

Проблема е в шибания DHCP сървър на ЕК и тъпите настройки които са му направили така че след като ти изтече lease-a да трябва наново да се вземе. Затова и статично IP ако зададеш и спира да работи. А не знам какво им е имазано по протокола но специално LinkSys рутерите се шашкат. И тъй като не ми се занимаваше с простотии а ЕК ми бяха вдигнали достатъчно кръвното и от други "подробности" и по нета и по цифровата ТВ (която напоследък май се е пооправила но пък аз почти не гледам така че не съм особено сигурен в това)... и им теглих 1 хубава майна и вече съм на друг доставчик. Горещо ти препоръчвам да последваш моя пример :)

Link to comment
Share on other sites

Ако не държиш много на локоална мрежа между машините след рутера ти, влез в уеб интерфейса и спри рутерането и DHCP сървъра за да си остане обикновен суич. След това изкарай кабела на модема от WAN порта и го вкарай в някой от свободните LAN портове. Вследствие компютрите ще получат различни реални ИП адреси с което ще си решиш проблема при получаването на ИП от ЕК и НАТ-ирането му за локалната мрежа.

 

Аз подобен проблем с ЕК и линксис рутер си реших като сложих последна версия фирмуера и поставих lease time за DHCP на 2ч.

Можеш да помислиш за ъпдейт на фирмуера на рутера. Но твоа, което написах горе със сигурност ще ти помогне, ако не дръжиш на вътрешна мрежа.

Link to comment
Share on other sites

Мерси за идеите и коментарите :)

 

Да. Тази супа вече я духах аз. На всеки 2 до 4 часа (максимум) трябваше да рестартирам рутера. Имаш 2 варианта:

...................

Смяна на рутера : не е опция. Този е чисто нов на 2 седмици. Купих защото е с WiFi и би трябвало да е добър (за 100лв не очаквах да си взема толкова проблеми :bgrin: ) . Интересно е че със старият Ликсис върwи без грешка, но той пък е без WiFi.

 

Смяна на доставчика : Засега не бързам. Проблема съм склонен за момента да го отдам на моя рутер.

 

За програмката : Ще пиша на лс.

 

Ако не държиш много на локоална мрежа между машините след рутера ти, влез в уеб интерфейса и спри рутерането и DHCP сървъра за да си остане обикновен суич. ....

Мрежата между пс-тата ми трябва. Пък и предпочитам рутера да стои между мен и другите по клоните на Евроком.

 

Линксисът е отдаван с най-новият фърмуеър, но няма опция за lease time за DHCP на Евроком. Т.е освен ако не го рсеткам ръчно ... няма да се обновява сам.

Edited by AzSumZmei
Link to comment
Share on other sites

Вследствие компютрите ще получат различни реални ИП адреси с което ще си решиш проблема при получаването на ИП от ЕК и НАТ-ирането му за локалната мрежа.

 

Може ли тук да обясниш?

Link to comment
Share on other sites

Може ли тук да обясниш?

 

Кабелният модем с готовност раздава публични адреси на всяко устройство, което си ги поиска и е директно свързано към него. Не знам дали има (и ако има - какво е) ограничение за броя на адресите, но аз съм пробвал с 4 компютъра и всеки от тях получаваше адрес. Drawback-ът на това решение е, че практически се лишаваш от локална мрежа.

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

Кабелният модем с готовност раздава публични адреси на всяко устройство, което си ги поиска и е директно свързано към него. Не знам дали има (и ако има - какво е) ограничение за броя на адресите, но аз съм пробвал с 4 компютъра и всеки от тях получаваше адрес. Drawback-ът на това решение е, че практически се лишаваш от локална мрежа.

до 5 машини ако не ме лъже паметта.

Link to comment
Share on other sites

...Интересно е че със старият Ликсис върwи без грешка, но той пък е без WiFi...
Ами ако пазиш стария жичен, вържи новия след него и пак ще имаш WiFi. Аз имам WRT54GL и също ми зацъцряше нета след няколко часа. Преди това ползвах един жичен XNet. След като ми писна да се занимавам върнах отново жичния, след него безжичния и нямам проблеми. Не съм сменял фърмуера, макар да имам по-голям избор.
Link to comment
Share on other sites

Ами ако пазиш стария жичен, вържи новия след него и пак ще имаш WiFi. Аз имам WRT54GL и също ми зацъцряше нета след няколко часа. Преди това ползвах един жичен XNet. След като ми писна да се занимавам върнах отново жичния, след него безжичния и нямам проблеми. Не съм сменял фърмуера, макар да имам по-голям избор.
Гледам да го избягна това че ще имам накрая повече рутери в мрежата от колкото компютри :punk
Link to comment
Share on other sites

Къде има офис евроком в Пловдив до санитона на капитан райчо някъде ?

Искам да си платя интернета , а тук са в почивка до 8ми и няма начин просто !

Как може такива работи да правят ... остава и да го спрат после .

п.п. Аз какво да направя , че тук са в почивка .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Къде има офис евроком в Пловдив до санитона на капитан райчо някъде ?

Искам да си платя интернета , а тук са в почивка до 8ми и няма начин просто !

Как може такива работи да правят ... остава и да го спрат после .

п.п. Аз какво да направя , че тук са в почивка .

:laughing:

 

Нямаше ли един офис до сточна гара някъде? Друг офис за който знам е на 6ти септември до прелезите горе-долу само че хич не ти е близо...

Link to comment
Share on other sites

Абе дали знате , мога ли да си платя изобщо нета на крумовският клон в друга каса ... тоест те не ли са само по райони или не знам ?

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Къде има офис евроком в Пловдив до санитона на капитан райчо някъде ?

Искам да си платя интернета , а тук са в почивка до 8ми и няма начин просто !

Как може такива работи да правят ... остава и да го спрат после .

п.п. Аз какво да направя , че тук са в почивка .

:laughing:

Офис имаха(дали седи още не знам) както ти казаха до Сточна гара. По-точно, когато идваш от Военна болница към светофара на Сточна, пресечката, която е на Квазера(последната преди светофара) завиваш на дясно по нея и е на ъгъла. Ако идваш от Гранда - на разклона с училището и видеозоната биеш на дясно по улицата и ще ти се падне в ляво на ъгъла.

Мож еда си платиш на всякъде. Ние плащахме в Тракия за адрес до тет-а, а в този който ти казах, плащах за Тракия и Захарната фабрика.

Винаги остава и варианта, ако имаш дебитна регистрирана в epay да си платиш нета прз нета :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Ще видя дали ще стане .

Брата ще ходи до пловдив и ще го накарам да плати интернета .

Вече няма как да се оплаква .

п.п. ИМА ЛИ КАСА НА ИВАН ВАЗОВ ?

:angry1 ... трябвало там да има , не му се разкарвало .

Edited by lil_stenly
Link to comment
Share on other sites

Това първот оне съм го виждал. Минавам през ден два от там за работа.

Абе защо, вместо да влизаш във форума, не влезнеш в Http://ekk.bg - избери град Пловдив и полсе горе каси и ти излизат всичките места.

 

ул."Иван Вазов"84 032/ 8593 Global Net Solutions - от същото място

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Това първот оне съм го виждал. Минавам през ден два от там за работа.

Абе защо, вместо да влизаш във форума, не влезнеш в Http://ekk.bg - избери град Пловдив и полсе горе каси и ти излизат всичките места.

 

ул."Иван Вазов"84 032/ 8593 Global Net Solutions - от същото място

 

Е как що - нали е lil_stenly :) Пък и е по-лесно така - питаш без да мислиш пък все някоя добра душа ще ти каже... пфууу пропуснах да го насмета че го мързи да мисли и чака наготово, мани това ми даже и аз като овцете взех да му помагам даже... ааааа отивам да се напия от мъка сега....

Link to comment
Share on other sites

Това първот оне съм го виждал.
Което не значи, че го няма ;) . В действителност май няма особени отличителни белези - намира се в едно дворче на къща, в полу-подземен етаж. Там се помещават техниците, а в съседното помещенийце има каса.

едит: @mIRCata, и аз ги видях на сайта, ама са по-скоро някакви партньорски центрове, където между другото можеш да платиш (нещо като Германос и Глобул).

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...