Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Zdraveite!

Az sam na minima i traashe ot 1-vi july da sam na 2 mbit-a

Ama ne sam

Proveriavah sas speedtest.net, download ot datata, zamundata, piratebay i kvo li oshte ne

Ne preskacha 1 mbit i tva e!

Obajdah im se pet pati, pisma im pisah, restartirah si modema 3 pati (poslednia pat stoia izkliuchen ciala nosht), resetvah go edin pat...

Vinagi otgovora beshe - vijdame che ste na 2 mbit-a problema e pri vas

Niakoi ima li ideia kak moga da si resha problema?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Я пусни един скрийншот, като сваляш от замунда примерно, да видим скоростите..какво пише точно!?

Link to comment
Share on other sites

ох... пак изписах глупости без да съм прочел хубаво... сори... поне тоя път навреме се усетих :)

 

Относно това за негарантираното - верно е така но чак толкова ... намери торент с над 1000 пиъра в замундата примерно и ако пак така сваля вероятно нещо от сигнала ти е.

 

Пробвай да отвориш http://192.168.100.1 и виж като нива на сигнала какво ти дава. Помня че над 55db беше кофти. Под 50 беше за препоръчване да е. А те не знам как ги замерват 2та мегабита или просто гледат бумагите по договор колко следва да имаш... Следващия път като звъннеш ги питай да ти дадат някакъв сайт от който да свалиш нещо по-голямо и да се провери дали с 200кб/сек може да изкараш или няма да стане

 

Друго - пробвай www.speedtest.net и там ще ти замери примерно до София каква ти е скоростта... не е гаранция като ти даде някаква скорост но пусни няколко теста до софия, пловдив и примерно лондон или париж - нещо по-назапад и виж какво става

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Току що на вратата ми цъфна търговски представител на ЕК да ми предлага техните "велики" услуги. Особено ме разсмя момента, в който каза "Лан интернетът е с много висока скорост" :laughing: . Казах му "Момче, не се хаби напразно... В тая жега те съветвам да пиеш някъде една студена бира" и му пожелах приятен ден. Отново поне 3-4 пъти споменах, че вече за ЕК не искам да чувам...

 

 

Ахахахаха тия вече наистина ги признавам отвсякъде :laughing: Изгониха си половината абонати и сега тръгнаха да им звънят по вратите да ги молят да се връщат пак при тях :laughing: :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

merih sas speedtest prez vsiakakvi serveri

probval sam vsiakakvi download-i

nikoga ne e nad 1 mbit

dosta opiti sam pravil - darji si starata skorost

a za evrokom-ci - ne gi znam kak zamervat i kakvo zamervat

iavno gledat niakakav tehen software s koito naglasiat shaping-a na potrebitelite

az ne razbiram ot mreji no si mislia che nai-veroiatno niakoe ustroistvo po verigata ne znae che minima veche e 2 mbit-a

ili moia modem se e spraskal neshto

edinia ot call center-a mi kaza che "tochno gledam che modema vi si e svalil VERNITE failove"

vsichko e viarno pri tiah ama az sam na 1 mbit :)

Link to comment
Share on other sites

КУЛТ! Тия от Евроком бутат мивки, цепят мрака, абе кот са сетити!

Пича, който ме отряза с 1 месец по - рано, щот бил видял, че съм си сменил доставчиците, за да не пускал сплитер, а от мойто място да върже съседа, дойде до нас! И вика "Господине, така и така, така и така."... Аз му обясних точно какво е направил и го попитах : Ще ми върнете ли единия загубен месец?

... И момчето явно отиде да пие бира, както Виден ги е посъветвал...

Link to comment
Share on other sites

КУЛТ! Тия от Евроком бутат мивки, цепят мрака, абе кот са сетити!

Пича, който ме отряза с 1 месец по - рано, щот бил видял, че съм си сменил доставчиците, за да не пускал сплитер, а от мойто място да върже съседа, дойде до нас! И вика "Господине, така и така, така и така."... Аз му обясних точно какво е направил и го попитах : Ще ми върнете ли единия загубен месец?

... И момчето явно отиде да пие бира, както Виден ги е посъветвал...

 

наглостта има ново име :woot

Link to comment
Share on other sites

@pavelb

И аз на хартия трябва да имам 8мбита от пролетта насам, ама са само мираж за сега. Имам приятели, които са на минима и им пуснаха 2та мегабита. Ако при теб ги няма, по-добре искай да пратят техници да видят за какво става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Kato vdignaha skorostite prednia pat minimata ia ostaviha i ne ia pipnaha

Malko ostana da se varja na toia trik i da im dam oshte 5 leva mesechno otgore za 8Mbits vrazka

Sega si mislia - dobre che ne go napravih - koi znae kolko realno shteshe da mi e vrazkata

Ot druga strana do sega kam evrokom oplakvania ne sam imal - stabilna im e vrazkata, digat rate-a redovno (vkl. i moia)

No iavno e doshal i moia red da mrankam ot tiah

Spored men problema e v obslujvaneto - po call centers nai-veroiatno sa naznacheni nepodgotveni hora na 300 leva zaplata i tiah gi boli shmaizera za klienta

Podobno na "prodavach-konsultanite" v technomarket, technopolis i kade li oshte ne - i te sa kato morskite svincheta - nito sa morski nito svincheta

 

vinyl_master, blagodaria mnogo!

 

izkluchih kabela ot splitera i iavno tova go nakara da se update-ne

sega sam na 2 mbits

eto i speedtest-a

293603573.png

Link to comment
Share on other sites

ТВ-то умря ама нетът още се държи! :)

Даже и скоростта ми е по-добра :punk :lol: :lol:

Абе дручко си е кабелче под земята, я скии в близката седмица какво ще се изпише в темата на нет груп :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз със скръб заявявам, че за пръв път, от когато съм абонат на Евроком, нетът спря за цели 2 минути, докато трае буря.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Mилия, ако те чуят фенове на визио и нет груп ше ти издерат очите :lol:

Нито за сегунда не падна нетя. Аз се чудя даже как така... :lol:

 

Те и други доставчици не са падали, аз и при предните бури нямах проблеми с нета... Е не съм на визио или нетгруп, но знаеш към кои съм (умишлено в множествено число го казвам, засега и 2та се държат)

Link to comment
Share on other sites

vinyl_master, blagodaria mnogo!

 

izkluchih kabela ot splitera i iavno tova go nakara da se update-ne

sega sam na 2 mbits

eto i speedtest-a

293603573.png

 

Моля. знаех си още от началото, че ще е това ...да си призная :)

Link to comment
Share on other sites

Моля. знаех си още от началото, че ще е това ...да си призная :)

 

Добре де аз 1 не разбрах. Модема е рестартиран а не е помогнало, как изваждането на кабела от сплитера е помогнало? И всъщност за кой кабел говорим - коаксиалния който от сплитера влиза в кабелния модем или лан/усб кабела който от модема влиза в компютъра? защото кабел от сплитер да влиза в PC досега не бях виждал :)

 

Любопитствам само, но е добре да се знае все пак...

Link to comment
Share on other sites

Izvadih kabela koito vliza vav splitera - toia koito idva "otvan"

Drugite 2 - kam modema i kam TV si gi ostavih vklucheni ne sam gi pipal

Komputara i modema si stoiaha vklucheni

Taka kabela si stoia izvaden okolo 5 minuti

Posle go vkluchih i vsichko beshe tochno

I na mene mi e interesno zashto se poluchi toia nomer pri uslovie che sigurno sam imal pone 3 upgrade-a na vrazkata otkakto sam abonat na EKK i vinagi e stavalo s izkluchvane na modema ot mrejata

Ako niakoi ima smisleno obiasnenie za taia magia s kabelite - shte mi e interesno da go chuia/procheta

Edited by pavelb
Link to comment
Share on other sites

Модема го слагам като част от писито, но важното е, че човека е разбрал това което казах. Да, на пръв поглед няма нищо, обаче не е баш така. Преди две години идваха техници у нас, че сигнала ми беше нисък, смениха ми сплитера и от 32к тогавашните (ако не се лъжа) за икономична, без резтарт почнах да свалям с 1.1Mb (не mbit) ако има и невярващи имам и скрийншотове :)

Link to comment
Share on other sites

Модема го слагам като част от писито, но важното е, че човека е разбрал това което казах. Да, на пръв поглед няма нищо, обаче не е баш така. Преди две години идваха техници у нас, че сигнала ми беше нисък, смениха ми сплитера и от 32к тогавашните (ако не се лъжа) за икономична, без резтарт почнах да свалям с 1.1Mb (не mbit) ако има и невярващи имам и скрийншотове :)

Забележи, че той не е сменял сплитера, както при теб, а просто е отвил конектора от сплитера за известно време и после си е вързал същия този сплитер и нета става 2 мегабита! Според мен лудо съвпадение без грам връзка между двете неща.

Link to comment
Share on other sites

Vazmojno da e i ludo savpadenie

Fakta e obache che kato se pribrah ot bach proverih neta i beshe na 1 mbit

Napravih magiata s kabela i stana 2 mbit-a

Dnes govorih s edin pich deto se interesuva ot okabeliavania i podobni bozi

Kaza che e tvarde vazmojno niakoe ustroistvo da sledi svarzanostta i pri lipsa i posle vazstanoviavane da prashta niakakvi inicializirashti paketi

Zvucheshe mi razumno

Pak kazvam ako ima niakoi guru po vaprosa neka ni prosvetli

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас, но днес цял ден и до сега цяла вечер, нетът просто е отврат. Едвам отваря страници.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...