Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А някой ще ми каже ли как по-точно го интересуват и гледа 150(+) канала, или е някой супер полиглот и по 100 часа на ден стои и гледа телевизия?!

Не мога да си представя да има и 1% от хората, които да гледат общо взето повече от 20-30 канала, като основно 3-4, още 5-6 за някое предаване чат пат, останалите само колкото да прерови да види българска реч и че не стават за нищо, и дотам.

Аз лично като стигна до номер 20 и нататък не продължавам.

Ако ще и 10000+ канала да има, това число е просто заблуда за шарани, щото нали 150 е повече от 40 или нещо такова.

Плащаш за NNN канала, а реално ти трябват 20-тина избрани. Останалото е баластра, която се включва в тия "150+".

Link to comment
Share on other sites

Айде и мен ЕК ме губат като клиент от както се помна съм на тях ( един от първите клиенти съм ), но чашата приля и не се издържа вече !!!

Искат глоба за да сменя тарифата и да мина на ЛАН е добре ще платя глобата не за друго а за да се махна от тях завинаги !!!

едно че кабелната им е в дивия ( eurosport 2, axn si-fi ги кодираха и кой знай още колко други ) интернета до скоро и той

Много смешни вместо да гледат да те задържат те гледат как да те минат ( Българска работа ) особено за хора които са на тях от 8 години да кажем

Link to comment
Share on other sites

Айде и мен ЕК ме губат като клиент от както се помна съм на тях ( един от първите клиенти съм ), но чашата приля и не се издържа вече !!!

Искат глоба за да сменя тарифата и да мина на ЛАН е добре ще платя глобата не за друго а за да се махна от тях завинаги !!!

едно че кабелната им е в дивия ( eurosport 2, axn si-fi ги кодираха и кой знай още колко други ) интернета до скоро и той

Много смешни вместо да гледат да те задържат те гледат как да те минат ( Българска работа ) особено за хора които са на тях от 8 години да кажем

 

А добър ден, аз затова сравнително бързо се усетих и ги шитнах преди години...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Айде и мен ЕК ме губат като клиент от както се помна съм на тях ( един от първите клиенти съм ), но чашата приля и не се издържа вече !!!

Искат глоба за да сменя тарифата и да мина на ЛАН е добре ще платя глобата не за друго а за да се махна от тях завинаги !!!

едно че кабелната им е в дивия ( eurosport 2, axn si-fi ги кодираха и кой знай още колко други ) интернета до скоро и той

Много смешни вместо да гледат да те задържат те гледат как да те минат ( Българска работа ) особено за хора които са на тях от 8 години да кажем

Аз също съм им клинет още от 2005-та... В последните 5 дни нета е ужасен. През около 3 часа спира. Отделно за изминалите 2 месеца няма седмица в която да не е спирал. Лошото е че съм го платил до края на годината и искам, не искам.... трябва да ги търпя.

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Аз също съм им клинет още от 2005-та... В последните 5 дни нета е ужасен. През около 3 часа спира. Отделно за изминалите 2 месеца няма седмица в която да не е спирал. Лошото е че съм го платил до края на годината и искам, не искам.... трябва да ги търпя.

 

бягай при 1ва възможност xD

Link to comment
Share on other sites

Днеска цял ден "централни проблеми" и нета спираше през 20мин... И то в офис където се работи с тоя нет ужким ;D При запитване как може да се прекрати договора при положение,че през ден прекъсва и смениха 5 модема сигурно досега,отговора беше - "Може да се прекрати ако ние решим така" :D Който както ще да го разбира. Просто евроком/blizoo или квото е там си е потъващ кораб и за жалост аз ще потъна май май заедно с капитана накрая....

Link to comment
Share on other sites

Бях голям фен на ЕК преди може би 10 години, докато всичко беше стабилно не исках и да чуя за друг, това от около 5 години не е така... и тук идва въпроса как може офис в който интернета се ползва за работа и без него не може да се работи да има ЕК и не само това ами да разчита на един единствен интернет доставчик. Изключвам офис сгради, окабелени и предвидени да се взима интернет централно от някой доставчик където наемателите нямат избор и това е включено в договора. И все пак, винаги като опция съществува ползването на интернет от мобилните оператори

Link to comment
Share on other sites

^^ и всичко това искат да е за 20-30 лева, нали? И после нета като падне и веднага закани за съд щото фирмата си мисли, че за 20-30 лева има гарантирана услуга (особено пък ако са на лан). Независимо от доставчика такова животно като гарантирана услуга за мене нема, освен ако няма изградени 2-3 линии, които се обслужват от 2-3 различни независими доставчика... :) Ама тогава няма да е за 20-30 лева, ами в хиляди най-вероятно.

Link to comment
Share on other sites

Гарантиран няма защото дори да имаш 3 различни доставчика съществува шанс някой багерист на ВиК да обърка къде трябва да копае и да мине през няколко оптики и да прекъсне интернета на целия квартал... ужким повечето имат backup трасета но знае ли се. При мен ако някой комшия прецака единия кабел който влиза отпред имам друг който минава отзад. Но винаги има шанс да отнесат и 2та едновременно.

 

Преди имах ЕК, ADSL и през телефона от MTEL. Случи ми се една вечер да спира тока често, ЕК спряха, минавам на БТК (тогава без рутер, ръчно ръгам кабела) - никой... след минута се закача модема, работи 5 минути и прекъсва и спира тотално, тръгвам да закачам телефона към компютъра - няма обхват... след около час телефона се оправи а ЕК и БТК чак на другия ден. А при мен техниката без проблем работи през цялото време (като издържаше тогава до около 2 часа на UPS-a - бяха му нови батериите)

Link to comment
Share on other sites

Бях голям фен на ЕК преди може би 10 години, докато всичко беше стабилно не исках и да чуя за друг, това от около 5 години не е така... и тук идва въпроса как може офис в който интернета се ползва за работа и без него не може да се работи да има ЕК и не само това ами да разчита на един единствен интернет доставчик. Изключвам офис сгради, окабелени и предвидени да се взима интернет централно от някой доставчик където наемателите нямат избор и това е включено в договора. И все пак, винаги като опция съществува ползването на интернет от мобилните оператори

Ако трябва да бъда откровен,нета беше напълно стабилен доскоро. Реално се ползва за четене на обяви в нета и за една програма с база данни,та ниските скорости и загубата на пакети(която пречи на gaming-а например) не се усещат при таиква операции.Общо взето за офис ставаШЕ до преди 10 дена от както почна един ад на прекъсвания нон стоп по цял ден... Смениха 2 модема,не знам си кво и пак к*р. Друг е въпроса,че договора с тея смешници изтече малко преди да станат близоо и беше преподписан с новите 'тарифи' на 'новия' оператор и сега 10месеца лапачка... Аз хубаво казах тогава да се пусне 1 кулбоксче и да се махнат даже телефоните на бтк и да се прехвърлят номерата,ама шефа нещо много зор му се видя :bgrin:

 

Междудругото, на ул. Преслав на Гаров ли е мрежата ? (AsiLAN,нетгруп(вече булсат) или си е на гаров мрежата?) Вземем да пуснем 1 кабелче за 24лева поне докат си оправат бакиите.

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да бъда откровен,нета беше напълно стабилен доскоро. Реално се ползва за четене на обяви в нета и за една програма с база данни,та ниските скорости и загубата на пакети(която пречи на gaming-а например) не се усещат при таиква операции.Общо взето за офис ставаШЕ до преди 10 дена от както почна един ад на прекъсвания нон стоп по цял ден... Смениха 2 модема,не знам си кво и пак к*р. Друг е въпроса,че договора с тея смешници изтече малко преди да станат близоо и беше преподписан с новите 'тарифи' на 'новия' оператор и сега 10месеца лапачка... Аз хубаво казах тогава да се пусне 1 кулбоксче и да се махнат даже телефоните на бтк и да се прехвърлят номерата,ама шефа нещо много зор му се видя :bgrin:

 

Междудругото, на ул. Преслав на Гаров ли е мрежата ? (AsiLAN,нетгруп(вече булсат) или си е на гаров мрежата?) Вземем да пуснем 1 кабелче за 24лева поне докат си оправат бакиите.

При мен същите наблюдения.... през изминалите 10 дни нета е ужасен! Вчера пък ми скъсаха нервите. За има няма 12 часа поне 8-10 пъти спираше... а когато пък случайно тръгне... не повече от 20 мин!

Link to comment
Share on other sites

Спокойно де , навсякъде нета има някакви проблеми в една или друга степен. Нали знаете че всички доставчици са овързани един с друг и сега като започнаха по едно и също време да се гъбаркат DCC от една страна и Ейнджъл софт - Нетгруп- Булсатком от друга какво очаквате в момента всчико е мазало .... като се разберат всичко ще тръгне на по към добре :pirate

Link to comment
Share on other sites

Днес ми пуснаха Лана ЕК-то но ми направи впечатление че като тръгнах да влизам в един посещаем форум от мен където се качват много ХД филми

ми изписа следното:

Sorry. The administrator has banned your IP address.

какъв е извода от това според вас?

Edited by Lil Scrappy
Link to comment
Share on other sites

Днес ми пуснаха Лана ЕК-то но ми направи впечатление че като тръгнах да влизам в един посещаем форум от мен където се качват много ХД филми

ми изписа следното:

 

какъв е извода от това според вас?

Пуснаха след какво?! Имал си спиране ли.. IP-то променено ли ти е?

Ми то си пише, баннат е адреса, а може да е банната и област от адреси/мрежа, по някаква причина.

Link to comment
Share on other sites

Явно ИП-то е сменено защото като бях на модел нямах проблеми с влизането

а днес като ме пуснаха към лана от първият проблем че ми било бамнато ИП-то ебати цирка чесно !!!

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво става днес, но интернета спира през 2-3 минути за по 5 минути, направо е Нетърпимо! Сигурно ще кажат, че си правят периодичните "профилактики"...

Все им се случва в почивните дни...

 

942465320.png

 

за това ли плащаме 20лв...

Edited by lichko
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,ползвам Лан услугата в Кършияка и оттам съм много доволен,но сега се преместих в Кичука и се чудя дали да си прехвърлям Еврокома или да сменям доставчика.Моля запознати да споделят мнения :)

Edited by thebeast
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,ползвам Лан услугата в Кършияка и оттам съм много доволен,но сега се преместих в Кичука и се чудя дали да си прехвърлям Еврокома или да сменям доставчика.Моля запознати да споделят мнения :)

Ако можеш кулбокс или ако имаш много късмет N3 (щот покриват 100 кв.м в кичука просто :Д). Ако ли не, сложи си ЕК лан пак. Той поне е общо взето приличен в сравнение с кабелния :tongue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...