Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

123274706.png

 

това изкарвам аз със сървъра в чикаго. 12 по обед тукашно време.

не са лошите новите скорости, стига да бяха по-постоянни.

Link to comment
Share on other sites

123274706.png

 

това изкарвам аз със сървъра в чикаго. 12 по обед тукашно време.

не са лошите новите скорости, стига да бяха по-постоянни.

А ква тарифа е тва?

Link to comment
Share on other sites

speed test na D+ nqkoi?

124266531.png

124267062.png

124267350.png

124268041.png

124268368.png

 

Сега нета е кофти и без това, особено ъплоуда както се вижда. Иначе през повечто време ъп-а е около 512, а даун-а около 1200.

Link to comment
Share on other sites

аз питам щото повече от 240 (25-27) не съм видял никога. Калпаците от съпорта само си прехвърлят топката.

Link to comment
Share on other sites

124376207.png

 

Никога не е имало увеличение при мен и май няма да има. А какви са ви показателите на модемите? Upstream и Downstream на:

 

http://192.168.100.1/signal.html

Имаш предвид увеличение на ъп-а ли? Ами сега при мен отново е на около 30 КБ, май тия 60 КБ потънаха отново :angry: .

Сигналите са ми -1.0 dBmV / 38.0 dBmV, което изглежда е в норма горе долу.

Ти не беше ли казал одеве, че повече от 240 не си бил виждал досега, сигурно досега само за ъпа говориш.

Link to comment
Share on other sites

....Сигналите са ми -1.0 dBmV / 38.0 dB...., което изглежда е в норма горе долу.....

Това е мн.добре. даже имаш твърде силен сигнал. При съотношение сигнал/шум > 42 dB модема почва да забива, но с един сплитер лесно можеш да го намалиш.

Хм моите сигнали са 34 dB и -14 dBmV upstream/ 56 dBmV downstream . Нямам никаква идея тва в нормите ли е.

Сигнала ти е в работния диапазон на модема. Долната граница на Downstream канала (объркал си с им местата) е 28 dB и -19 dBmV. За Upstream канала обаче си нямам идея колко трябва да е.

 

Моите показатели:

 

Downstream:

Signal to Noise Ratio 30 dB

Power Level -17 dBmV

 

Upstream:

Power Level 50 dBmV

 

За съжаление трасето е неустойчиво и излиза от параметри често, при което модема се рестартира сам. По лошото обаче е че установих че по кабела идва 90 волта напрежение, за което осведомих поддръжката преди 2 дни, но засега се ослушват.

 

Забравих да спомена - модема ми е Motorola SurfBoard 4100

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Имаш предвид увеличение на ъп-а ли? Ами сега при мен отново е на около 30 КБ, май тия 60 КБ потънаха отново :angry: .

Сигналите са ми -1.0 dBmV / 38.0 dBmV, което изглежда е в норма горе долу.

Ти не беше ли казал одеве, че повече от 240 не си бил виждал досега, сигурно досега само за ъпа говориш.

Да говоря за ъп трафика. Никога не съм имал увеличение на ъплоуда, а нямате си представа как протичат разговорите ми със съпорта...трябва да взема да ги запиша. По едно време един каза:

... Миии ние го вдигнахме ама видяхме, че хората не го ползват "тоя" трафик за това сега го намялваме...

 

ебаси мамата

 

При мен -15 dBmV downstream / 54 upstream. нещо не ми харесва..

Link to comment
Share on other sites

абе тия от евроком са мн. тъпи. новите тарифи 1МБИТ за колко беше там 30лв. луууди незнам кой ша остане на тоя шибан нет.

Прав си! Цените, качеството и скоростите не съответстват на датата май 2007г. Струва ми се, че някой иска да закрие евроком българия и да вземе неговите абонати чрез троянски кон, който го разпада, защото е невъзможно от печеливша, просперираща компания да се превърне в това, което е сега (почти аутсайдер за съжаление).

Link to comment
Share on other sites

Прав си! Цените, качеството и скоростите не съответстват на датата май 2007г. Струва ми се, че някой иска да закрие евроком българия и да вземе неговите абонати чрез троянски кон, който го разпада, защото е невъзможно от печеливша, просперираща компания да се превърне в това, което е сега (почти аутсайдер за съжаление).

 

Някой в този форум мисля беше писъл (изтякла вътрешна информация ) че идеята за сливане на София и Пловдив е с цел да наберат клиенти ( като обща бройка ) за да може да предлагат услугите си извън БГ.Съответно занимаряват всичко тъй като неги ебе вече за нас :)

 

П.С. просто и аз невиждам друго логично обеснение за мизерното състояние в което е и продължава да запада ЕК.

Link to comment
Share on other sites

uraa veche tegla s 200MB v chas :D omraznaxa mi smotanite 160 :) taka s 200 napravo letiaaaa :P

p.s. na nai niskata sam :)

Ей това е гаврата-карат ни да се радваме на едни пикливи 20-30к. Е това ли е радостта? За това ли да оставаме и да поддържаме фирмата?

Edited by vasilb
Link to comment
Share on other sites

Цифров пакет “3 в 1” – кабелна телевизия, интернет и телефон ще предлага от 1 юли на пловдивчани “Евроком кабел”, съобщи изпълнителният директор на компанията Петьо Стайков. В тази конфигурация таксата за телефонията ще бъде около 1,80 лв на месец. Абонатите ще могат да избират и ползване само на 2 от услугите – кабелна телевизия и гласова услуга, уточни маркетинг-директорът Христо Христов. Той подчерта, че компанията вече е сключила договори с останалите телекомуникационни оператори.

 

Още в началото на следващия месец “Евроком кабел” ще предоставя на клиентите си в Пловдив и цифрова телевизия с високо качество на изображението и звука. В пакета ще са включени над 70 програми, като достъпът до основното ядро от 40 програми ще е безплатен, а за останалите ще се доплаща около 5 лв, като устройствата за цифров прием ще се монтират безплатно при едногодишен договор.

 

Над 1,2 млн лева е инвестирала компанията в развитието на мрежата си в Пловдив от началото на годината. Извършено е сепариране ва мрежата, което води до ограничаване броя на засегнатите потребители в случай на авария. До края на годината вложенията в града ще надхвърлят 3 млн лв, посочи Христов, който обеща на интернет-абонатите още едно увеличаване на скоростта през есента.

Източник-

darik

Link to comment
Share on other sites

Извършено е сепариране ва мрежата, което води до ограничаване броя на засегнатите потребители в случай на авария.

Е за тая мария говоря толкова време. Явно това 'сепариране' е било при мен Декември месец, защото от Януари нета не е спирал нито веднъж, а скоростите станаха по-стабилини.

 

Новината за телефоните също е добра. От давна ги чакам, защото през тази мрежа могат да се правят много интересни неща. Ще кажа като я пуснат.

 

Предпочитам да не ми увеличават скоростта, но да не спира както е сега.

 

Ще видим след 2,3 месеца кой, какво...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...