Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Да, добри новини, въпреки няколкото прекъсвания днес и вчера, едното за 1/2 час, общо взето е по-стабилен нета напоследък, след като допреди месец всяка вечер прекъсваше за часове.

peja, за Часове! :) . Както казваме всички, до район е, и се надявам това тук да е било заради въпросното сепариране.

Относно това дали ще мина на Лангейм, ще разочаровам breakneck, който ме беше дал за пример в другата тема, но от дни се опитвам да се свържа с Нетгруп, при свободни телефони, никой не ми вдига само за да науча дали имат покритие при мен. Съжалявам, но ако няма да ми вдигат телефоните, това хич не ми се струва добре, а ако ЕК качат скоростите до към 2мбит/768кбит (даунлоад/ъп), нищо повече няма да мога да желая и това ще е почти пълно щастие, особено ако не барат таксата нагоре. Да видим, значи поне още някой друг месец няма да се местя, щото с моя късмет, ще взема да се махна и другия месец ще ми стабилизират района и скоростите..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вчера си взех една брошура на която пишеше: !!НОВИ ПО-ВИСОКИ СКОРОСТИ !! download:upload 3:1 !!

28лв -1024 kbps !! Освен че не са ПО-ВИСОКИ а са ПО-НИСКИ(за д+) и това 3:1 е пълна измама!! :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Edited by ToHuTo
Link to comment
Share on other sites

Вчера си взех една брошура на която пишеше: !!НОВИ ПО-ВИСОКИ СКОРОСТИ !! download:upload 3:1 !!

28лв -1024 kbps !! Освен че не са ПО-ВИСОКИ а са ПО-НИСКИ(за д+) и това 3:1 е пълна измама!! :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Май не е баш така.

Току що говорих със съпорта поради поредното 'мигащо' прекъсване на нета в продължение на половин час (мамицата им сигурно пирати режат кабели наоколо).

Та поразпитах, и ако може да им се вярва, се оказва, че тия дето са на D+ (понеже съм на такава и за нея се интересувах), остават на нея (или поне като скорости, понеже вече няма да има такава тарифа) и ще плащат ПО-НИСКА цена. Досега в пакет плащах 43 лв (нет+ТВ), и ми казаха, че вече ще плащам ~33 лв в пакета. Т.е. с 10 лв по-малко.

Ако за същите скорости това е вярно, напълно ме устройва новото положение :) . Стига да си оправят прекъсванията.

Link to comment
Share on other sites

... че тия дето са на D+ (понеже съм на такава и за нея се интересувах), остават на нея (или поне като скорости, понеже вече няма да има такава тарифа) и ще плащат ПО-НИСКА цена. Досега в пакет плащах 43 лв (нет+ТВ), и ми казаха, че вече ще плащам ~33 лв в пакета. Т.е. с 10 лв по-малко.

 

я пак?! :huh: добре ли си чул/разбрал, щото т'ва намаление с 10 лв. ми се струва като в рамките на фантзията :P

 

btw последния път платих 44 лв., а не 43 ;) т.е. намалението е 2 лв., тъй като кабелната е 16 лв. на месец

Link to comment
Share on other sites

а колко трябва да ти е?

znachi v toq site si go otchita kolkoto trqbva da e,no kogato trugna da svalqm ot arenata zamundata i prochie teglq s ne poveche ot 150 >.< + tova cenata e prekaleno visoka dori za posochenata skorost v toq site....

Edited by Erik Rutan
Link to comment
Share on other sites

Та поразпитах, и ако може да им се вярва, се оказва, че тия дето са на D+ (понеже съм на такава и за нея се интересувах), остават на нея (или поне като скорости, понеже вече няма да има такава тарифа) и ще плащат ПО-НИСКА цена. Досега в пакет плащах 43 лв (нет+ТВ), и ми казаха, че вече ще плащам ~33 лв в пакета. Т.е. с 10 лв по-малко.

Ако за същите скорости това е вярно, напълно ме устройва новото положение :) . Стига да си оправят прекъсванията.

 

Приятел, недей така ! Ми тогава какво ще правим тея дето сме на Д с 512 и пак плащаме 33.6 лв.и вие пак 33.6 ,но 1024 ! Ако е наистина така това ще е много прецакващо!

Link to comment
Share on other sites

Приятел, недей така ! Ми тогава какво ще правим тея дето сме на Д с 512 и пак плащаме 33.6 лв.и вие пак 33.6 ,но 1024 ! Ако е наистина така това ще е много прецакващо!

След леко раздвижване на мозъчните си клетки, си мисля, че вероятно промяната няма да е само за Д+. Т.е. и за Д сигурно ще има намаление в цената :D .

Аз обаче нещо не й вярвам на мадамата от телефона, бая се консултираше с някой около нея, и стана малко като развален телефон. Като ида на касите в края на отчетния период (месеца) ще отправя подобни въпросителни и към касиерките, наште са учтиви и красиви, не биха ме излъгали :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

на коя каса плащаш? на скопие?

 

т'ва за намелението и то толкова сериозни хич не ми се вярва. половината служители в евроком не знаят какво става в тая фирма.

Link to comment
Share on other sites

127801302.png

 

На достъпна + съм и нямам никакви оплаквания. Не съм имал прекъсване на нета дори и когато най-много се говореше из форумите. Скоростите са ми стабилни и много рядко да падне малко външният. Единствената разлика е upload-a ,който ми е по две (отскоро - 60КБ).. Сега и ако цените паднат, няма какво да коментирам.... явно при това сепариране на райони съм изкарал късмет (кв.Х.Смирненски) ;)

Link to comment
Share on other sites

127801302.png

 

На достъпна + съм и нямам никакви оплаквания. Не съм имал прекъсване на нета дори и когато най-много се говореше из форумите. Скоростите са ми стабилни и много рядко да падне малко външният. Единствената разлика е upload-a ,който ми е по две (отскоро - 60КБ).. Сега и ако цените паднат, няма какво да коментирам.... явно при това сепариране на райони съм изкарал късмет (кв.Х.Смирненски) ;)

Моля ти се като отидеш да си плащаш на евроком да пишеш колко си платил защото усещам голямо прецакване - и на Д и на Д+ - 33.6 но скоростите 512 и 1024 след повишението , което означава че няма да ги изравняват или... ако не съм прав - поправете ме!

Link to comment
Share on other sites

Май не е баш така.

Току що говорих със съпорта поради поредното 'мигащо' прекъсване на нета в продължение на половин час (мамицата им сигурно пирати режат кабели наоколо).

Та поразпитах, и ако може да им се вярва, се оказва, че тия дето са на D+ (понеже съм на такава и за нея се интересувах), остават на нея (или поне като скорости, понеже вече няма да има такава тарифа) и ще плащат ПО-НИСКА цена. Досега в пакет плащах 43 лв (нет+ТВ), и ми казаха, че вече ще плащам ~33 лв в пакета. Т.е. с 10 лв по-малко.

Ако за същите скорости това е вярно, напълно ме устройва новото положение :) . Стига да си оправят прекъсванията.

 

 

НАМАЛЕНИЕ казваш щяло да има.А от кога?!За май нямаше намеление платил сам над 40лв

Link to comment
Share on other sites

НАМАЛЕНИЕ казваш щяло да има.А от кога?!За май нямаше намеление платил сам над 40лв

Аз казах какво ми казаха по телефона, повече не посмях да питам, защото рискувах да навляза в още по-голямо заблуждение :D .

Каза 33 лв в пакет, но защо ли ми се струва, че имаше предвид 33 само за нета, ако е така, и скоростта стане 1024, нали се сещаш докога ще остана на ЕК. Но сто пъти ми повтори, че досегашните абонати нямали да се 'пращат' на някоя от новите тарифи.

Затова на място ще се пита, макар че имам чувството, че и там ще ми кажат нещо такова, или просто няма да знаят. В динамично време живеем.

Link to comment
Share on other sites

Усещам, че никой нищо не знае. Може би дори и самият шеф, та камоли някакви касиерки. Времето ще покаже - ще го бъде ли, или не ! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Айде да помоля, който си плати нета за идния месец и да е на достъпна да каже, колко е платил, че като чета постовете и зех да изтръпвам :)

Link to comment
Share on other sites

а не смяташ ли че в арената и замундата поне малко зависи от сийдърите ?

tva mi e predelno qsno ama dori i novite ternti se vlachat s taq skorost a za tiq pari deto se plashtat prosto si absoliutna krajba i ako prodaljavat v sushtiq duh kraq na drugiq mesec prosto she si smenq dostavchika zashtoto tva si meko kazano podigravka za tiq pari!Mai e kraino vreme taq firma da si zamine....

Link to comment
Share on other sites

@Erik Rutan, няма как да стане тоя фокус да дърпаш с повече, отколкото получаваш. ти си решил и си се закачил за евроком. щом за теб по-важна е скоростта на новите неща които излизат по торентите, евроком е последната "спирка". така че ... всичко зависи от теб.

много хора им се иска скоростите да са по-високи, много хора пишат как трябвало да бъде, ама в крайна сметка самата фирма решава. за да и помогнеш с решенията в положителна насока т.е. увеличаване на скоростите, просто се премести на друго isp, накарай твоите приятели/познати също да го направят. другото са празни приказки. с баене по форумите едва ли ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Моля ти се като отидеш да си плащаш на евроком да пишеш колко си платил защото усещам голямо прецакване - и на Д и на Д+ - 33.6 но скоростите 512 и 1024 след повишението , което означава че няма да ги изравняват или... ако не съм прав - поправете ме!

 

Ето какво ми прикачиха днес към сметката , когато отидох да си платя нета и кабелната. Изводите ще си ги направите вие, но като цяло новите планове и тарифи не предлагат нищо ново според мен. Дори съм доволен ,че оставам на досегашната си тарифа Д+ (44 лева пакета) , тъй като новата на тази цена дори е с по-ниска скорост( и upload-a и download-a ), което за мен си е направо абсурдно... ;)

 

hpim30601ew7.th.jpg hpim30611ng4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

тоя момент с "текущо плащане" и "предплащане" май си го въртят както си искат. аз примерно предплащам и 2-те услуги, но един път ми взеха 43 лв. а на следващия месец 44 (т.е. 1лв. не ми го спестяват, въпреки, че предплащам и кабелната телевизия) .... или бъркам нещо?! :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ся гледам ъплоуда ми е скокнал двойно :woot От 30 на 60к. Някой има ли данни дали тва ще е закономерност вече или някав "експериментален" кьорфишек

Link to comment
Share on other sites

Ся гледам ъплоуда ми е скокнал двойно :woot От 30 на 60к. Някой има ли данни дали тва ще е закономерност вече или някав "експериментален" кьорфишек

Ами според снимките по-горе на MBlaST, за постоянно е, т.е. увеличават ъп-а на Д+ до 512кбит.

От това, което се вижда си правя извод, че ония от телефона ме излъгаха, и излиза, че за +-овите тарифи няма да има никаква промяна в парично отношение, както и в скоростно, освен ъпа който така или иначе от близо месец вече е 512.

Ми квото е, надявах се да поспаднат цените, ама.. И кви са тия приказки, че скоростите се качвали :blink: , след като за същите пари тия тарифи дават по-малки скорости?! А пък тия на D отивали на минима, която пък май е с 4 лв повече, а скоростта от мизерна им ставала малко по-малко мизерна (с мижави 10-15К реално има няма).

В пакетна цена Оптима е 28 лв за скорост 1024:340 кбит, в непакетна е с 20% отгоре! Ако ни бяха прехвърлили на тая, това щеше да е повратната точка за мен. Ще видим какво ще стане след месец.

Link to comment
Share on other sites

По INFO канала много точно си дават новите тарифи и цени.Достъпната,която вече се нарича нещо друго, пак си е най-евтина - 33.6 лв. в пакет с КТВ за скорост 512kbps(~62KB/s).Другите тарифи са по-скъпи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...