Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Може да се направи load balance между два (и повече) ISP напълно прозрачно за приложенията на компютъра... Има скъпи начини - с фирмени балансери - CISCO имат такива, има и други. Има и евтин начин - с Линукс и стар компютър с три мрежови карти... Евтиния начин изисква добра подготовка обаче. Всъщност и в двата случая няма начин да го направиш на прима виста без да си попрочел това-онова. Всъщност май правилния отговор е че няма начин за средностатистически домашен потребител да го направи сам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Доколкото разбирам старите тарифи няма да бъдат премахвани и предполагам, че новите ще важат само за нови клиенти. Ако е така е логично и цените да си останат както досега.

Link to comment
Share on other sites

Ами... При мен положението в момента е 1024kbit download, 360kbit upload. На Икономична съм, ама не ми е ясно колко точно плащам, защото минавам през касите когато се сетя - последния път беше 52лв..

Link to comment
Share on other sites

И така след различни спекулации реших и се обадих на 634963 в Call Center-а на Ек за информация. Обади се една любезна жена и каза, че има промени от 1-ви Май, които постпено ще започнат да навлизат.

 

- До момента има 6 тарифи, които ще бъдат сляти в три основни такива.

- Специално за Д+ щяло да има увеличение на скоростите и намляване на месечната такса!

- Имало повишаване на цената на най-ниската тарифиа, но там и увеличението на скоростите ще е най-значително.

- Абонататите с настоящи договори продължават със същите тарифи

- Не е ясно колко ще е увеличението за различните тарифи, нови и стари

- Очаквало се увеличение на цените от 1-ви Юни

- Очаквало се ново уевеличение на скоростите от 1-ви Август

 

По-пълна и точно информация щяло да има в понеделник. Каза, че все още се запознават с информацията за новостите около ЕК.

 

Толкова от мен, ако някой има повече или различна информация да казва или да звъни да нахалства.

 

Аз на този етап оставам ЕК.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Забелязах че от снощи скоростта на интернета е леко повишена според мен.Аз сам на най-ниската тарифа на ЕК (достъпна).Преди свалях с 44кб/с сега с 60кб/с начи приръст с 20кб.И се чудя да ли да не мина на GGBIT защото свалят по бързо от торентите.Скоростта ми е еднаква навсякъде.Също знаете ли дали ще вдигат пак скоростите или да се махам от ЕК.Моля за съвет. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Нз обаче неска up-a ми е 60к и не мърда. Има някакво увеличение ама от 2 седмици имам мн пинг към сичко , което почва да ме дразни. На Д+ съм.

Edited by Crazy_Hamster
Link to comment
Share on other sites

Нз обаче неска up-a ми е 60к и не мърда. Има някакво увеличение ама от 2 седмици имам мн пинг към сичко , което почва да ме дразни. На Д+ съм.

Случайно да ползваш торенти и да сийдваш или да си сийдвал скоро докато мериш пинга? И аз съм на D+, и аз от 2 седмици имам вечер огромен пинг.

Защото аз сега забелязах нещо.

Последните седмици вечер имам ужасяващ пинг и ужасяваща връзка под 5 К.

Сийдвам си последните месеци постоянно торенти.

Обаче одеве, след поредното вечерно ос*ране на връзката, реших да спра и малкото торенти. Изчаках малко, меря пинга, и хоп, не е вече 4 сек. а е 50-60ms. Знам, че тегленето и ъпването докато се мери пинг дава доста различни резултати, но преди нямаше такова нещо. Пуснах пак торентите, и пак пинга и връзката стана ужасяваща и пинг от 3-4 сек. Спирам торентите, отново нета литва до небсеата :wacko: .

Дали напоследък нещо рутерите на ЕК не смогват вечер на адски многото конекции от торентите? Вероятно.

Лимитирането на броя конекции в uTorrent не помага особено.

явно вечер ще спирам сийда за да мога да си върша работата. Но като не торент-вам, нета ми хвърчи до небесата :) засега се отлага решението ми да минавам на лангей :bgrin:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не свалям торенти, и не сиидвам нищо. Пинга ми е наред обаче скоростта :cry никаква я няма :

--------------------

Това е от опита ми да сваля вирус-дефиниция на Symantec. В диспечера на задачите графиката

трябваше да е между 12 и 13 % и да е права линия, а не като от писец на сеизмограф

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Не свалям торенти, и не сиидвам нищо. Пинга ми е наред обаче скоростта :cry никаква я няма :

...

Това е от опита ми да сваля вирус-дефиниция на Symantec. В диспечера на задачите графиката

трябваше да е между 12 и 13 % и да е права линия, а не като от писец на сеизмограф

Е, ти от един опит с дефиниции ли ще съдиш? Аз през няколко дена ъпдейтвам моя ф-прот, и аз съм забелязал, че дефинициите се мотат с 5-10 КБ/с, не знам защо така напоследък и ултра дълго време се ъпдейтва. Но пък външния ми е доста по-добър иначе, пробвал ли си не само с антивирус ъпдейт, ами и с няколко други сайтове и връзки навън? Защото един -два сървъра може да си случил на бавна връзка или натоварени сървъри, не може да е критерии само това.

Link to comment
Share on other sites

......пробвал ли си не само с антивирус ъпдейт, ами и с няколко други сайтове и връзки навън? ....

Да, пробвал съм. Просто показах картинка с типичното състояние. Иначе ползвам 2 различни

теста за скорост, свързващи се с много и от разни страни сървъри. Резултата е все този. Най

добрия тест обаче дойде от този раздел на форума. Пускаш някой от TV каналите. На плеъра си

пише скоростта на стрийма, и ако картината прекъсва, значи трасето не я поддържа.

Link to comment
Share on other sites

Хм, май ЕК са дигнали малко ъплоуд скоростите :) Преди качвах с 30 кб/сек сега съм с 60 кб/сек.На Д+ съм.

Супер, ъплоуд 60к на Д+. А даунлоуда как е?

Link to comment
Share on other sites

щом ГГбит=Евроком

 

защо тогава ГГбит за 20лв теглят с 250КБ а на най-ниската на Ероком с около 45КБ :confused :confused :confused

От известно време ЕК сме вече на 60+, а причината за разликата може да я прочетеш по-горе в темата и сродните й такива, в частта за модемите и лан картите. ;)

Link to comment
Share on other sites

През 5 минути ми спира интернетът. Когато отвъртя кабела от сплитера се оправя, но не всеки пък и след 5 минути пак спира. Къде може да е проблемът?

 

 

Другият проблем е, че вечер почти не ми отваря youtube ;(

Link to comment
Share on other sites

хм и аз почувствах леко повдихане на скороста на 60-70 кб/с на Д (18 лв) но незнам защо ъплоада си седи а пък и като играя независимо каде в интернет (Игри:CS,CoD2...) някакъв ужасяващ пинг 360-1999 на моменти е 100 но под 100 не ми пада ако пада ще е случайност... Моля нека да се оправи нещата... Аз мисля да минавам на друг нет ако продължи да е така.

 

п.С: Лага ми е от 1 месец та да не и повече

 

 

ПС2:Немога да разбера защо на SPEEDTEST.NET пише 491 кб/с а сваляме с 60 кб/с ?!?!? Нещо ?!!?

Edited by mita6ky
Link to comment
Share on other sites

И аз съм на Д(18лв) ето резултата=> 122916742.png и съм решил да минавам на ггбит поне да дърпам като човек от торентите. :D

Link to comment
Share on other sites

И аз съм на Д(18лв) ето резултата=> 122916742.png и съм решил да минавам на ггбит поне да дърпам като човек от торентите. :D
И какъв е кяра на ГГбит ето 122624486.png Обаче външния ето: 122527127.png Според мен няма смисъл!! :blink: По-добре визио. Edited by terry1963
Link to comment
Share on other sites

Аве дееба на Д+ съм и нетера.тв ми лагва ? При вас така ли е? Започна адски бавен да ми става нета имам чувството че и уареза ми е бавен. Наскоро пък нямах нет и проблема беше със сигнала: слаб сигнал или нещо от сорта и го оправиха. Ама от тогава е лом.. :angry1

 

sumnqva me da e ot saita

Edited by I`GoT`Da`PoWeR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...